1. Elon Musk CV - wzór, jak stworzyć krótkie CV z długim stażem

Elon Musk CV - wzór, jak stworzyć krótkie CV z długim stażem

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Masz na swoim koncie mnóstwo osiągnięć i obawiasz się, że napisanie jednostronicowego CV graniczy z cudem? To nieprawda. A poniższe CV Elona Muska jest na to dowodem.

Za chwilę zobaczysz krótki i profesjonalny wzór Elon Musk CV, który uwzględnia kluczowe fakty z życia tego najbogatszego człowieka na świecie — mimo że jego biografia liczy aż 400 stron. Dowiesz się także, co zrobić, by Twoje własne CV było czytelne, a zarazem krótkie i pełne treści.

Chcesz szybko napisać profesjonalne CV? Wybierz szablon CV i wypełnij wszystkie sekcje dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Zobacz też profesjonalne wzory CV dla różnych branż i stanowisk, którymi możesz się zainspirować.

Sprawdź, jak napisałby swoje CV Elon Musk, gdyby aplikował do pracy w Polsce:

Elon Musk CV — przykładowy wzór

Elon Musk

Przedsiębiorca i wizjoner

Tel.: 365-940-2000

E-mail: elonmusk@teslamotors.com

Twitter: @elonmusk

Podsumowanie i cele zawodowe

Przedsiębiorca i inżynier z ponad 20-letnim doświadczeniem w projektowaniu innowacyjnych technologii. Doprowadziłem do wypuszczenia na orbitę pierwszej w historii prywatnej rakiety na paliwo ciekłe Falcon 1. Ponadto wprowadziłem na rynek auto elektryczne Tesla Model 3, które w 2021 roku był najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie. Moim celem jest 100-krotne ograniczenie kosztów lotów kosmicznych i przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu.

Umiejętności

 • nastawienie na realizację celów
 • szeroka wiedza z zakresu inżynierii
 • myślenie koncepcyjne i kreatywność
 • innowacyjne podejście do technologii
 • wysoka charyzma i umiejętność wywierania wpływu
 • zarządzanie start-upami i korporacjami (100+ pracowników)
 • umiejętność generowania dużych zysków
 • pasja i zaangażowanie
 • świetna organizacja pracy

Doświadczenie

12.2016–obecnie Boring Company

Stanowisko: Founder

 • podpisanie kontraktu o wartości 48 mln dolarów z Las Vegas Convention and Visitors Authority na wydrążenie tunelu pod Centrum Kongresowym

07.2016–obecnie Neuralink

Stanowisko: CEO & Co-Founder

 • stworzenie pionierskiego start-upu rozwijającego technologię wszczepialnych interfejsów mózg-maszyna, pomocnych w leczeniu chorób mózgu
 • wystąpienia publiczne, dzięki którym firma uzyskała dofinansowanie w wysokości 150 mln dolarów

06.2006–obecnie SolarCity

Stanowisko: Co-Founder

 • stworzenie najbardziej wydajnego na świecie dachowego panelu fotowoltaicznego (wydajność na poziomie ponad 22%)
 • doprowadzenie do wzrostu mocy wytwarzanej energii słonecznej z 440 MW do 870 MW od 2006 do 2015 roku
 • połączenie z Tesla Inc. w celu stworzenia Powerwall — akumulatora gwarantującego dostęp do zasilania podczas przerw w dostawie prądu

02.2004–obecnie Tesla Inc.

Stanowisko: CEO & Product Architect

 • wypuszczenie na rynek najlepiej sprzedającego się samochodu w Europie Tesla Model 3 (ponad 112 600 sprzedanych egzemplarzy w Europie w 2021 r.)
 • rekordowy wzrost cen akcji firmy do 895 dolarów za sztukę w styczniu 2021 r.
 • otrzymanie prestiżowej nagrody Motor Trend dla Modelu S oraz dwóch nagród Car of the Year firmy CleanTechnica dla Modelu X i Modelu 3

05.2002–obecnie SpaceX

Stanowisko: CEO, Co-Founder & Chief Engineer

 • wysłanie ludzi na orbitę i na ISS w ramach misji SpaceX DM-2 w maju 2020 r.
 • wysłanie pierwszego w historii prywatnego załogowego statku kosmicznego Dragon V2 do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w marcu 2019 r.
 • pierwsze ponowne użycie (start i lądowanie) I stopnia rakiety orbitalnej B1021 w marcu 2017 r.
 • pomyślne wystrzelenie na orbitę pierwszej w historii prywatnej rakiety napędzanej paliwem ciekłym Falcon 1 w 2008 r.

Kluczowe nagrody i wyróżnienia

 • 2021 — tytuł Człowieka Roku Tygodnika „Time” za ogromną władzę i wpływ na rzeczywistość
 • 2019 —  nagroda im. Stephena Hawkinga za zdumiewające osiągnięcia dla ludzkości i ogromne sukcesy na polu podróży kosmicznych
 • 2010 — nagroda Automotive Executive of the Year Award w 2010 roku za osiągnięcia Tesla Motors (jako najmłodszy zwycięzca w historii)
 • 2008 — nagroda George’a Low od Amerykańskiego Instytutu Aeronautyki i Astronautyki za najwybitniejszy wkład w rozwój transportu kosmicznego w latach 2007/2008 (za opracowanie rakiety Falcon 1)
 • 2007 — nagroda Index Design za projekt samochodu Tesla Roadster
 • 2007 — tytuł Przedsiębiorcy Roku 2007 miesięcznika „Inc.” za rozwój przedsiębiorstw Tesla i SpaceX

Wykształcenie

1992–1995 University of Pennsylvania

Kierunki: fizyka, ekonomia

Uzyskany tytuł: inżynier

Zainteresowania

Pasjonuję się rozwijaniem nowatorskich technologii kosmicznych i sztucznej inteligencji w służbie ludzkości.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać życiorys na podstawie CV Elona Muska?

 1. Na górze CV umieść rubrykę Podsumowanie i cele zawodowe. Wyjaśnij w niej krótko, kim jesteś i jakie masz doświadczenie. Wymień też 1-2 kluczowe osiągnięcia w swojej karierze.
 2. Podaj listę swoich umiejętności twardych i miękkich w CV. Wymień te, które pojawiają się w ofercie pracy oraz kilka rzadziej spotykanych cech, które są przydatne na danym stanowisku. Jako doświadczony pracownik pomiń najbardziej oczywiste umiejętności, takie jak obsługa komputera — w CV takiego kandydata będzie to wyglądało śmiesznie.
 3. Stwórz rubrykę Doświadczenie zawodowe w CV, opisując kilka ostatnich miejsc pracy lub ostatnie 10 lat swojej kariery. Zamiast krok po kroku wymieniać swoje obowiązki, podaj swoje kluczowe osiągnięcia zawodowe — zwłaszcza jeśli sam zakres zadań w każdej z firm był podobny.
 4. Wspomnij krótko o swoim wykształceniu w CV. Wystarczy, że opiszesz ostatni szczebel edukacji (np. studia wyższe).
 5. W osobnej sekcji CV wymień ukończone kursy i szkolenia oraz posiadane certyfikaty, konferencje i/lub nagrody, które mają związek z Twoim zawodem.
 6. Opisz krótko swoje zainteresowania w CV. Skup się na sprawach zawodowych albo nietypowych pasjach, które Cię dodatkowo wyróżnią.
 7. Dodaj na dole CV klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych — w Polsce jest to konieczne, by rekruter mógł Cię zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną.

Już wiesz, jak mogłoby wyglądać polskie CV Elona Muska — na jego podstawie możesz teraz napisać własny życiorys zawodowy (a jeżeli aplikujesz do pracy za granicą, zobacz, jak napisać CV po angielsku). Jeśli — podobnie jak Elon Musk — masz bardzo długi staż zawodowy, skorzystaj w tym celu z kreatora CV i wybierz profesjonalny szablon, dzięki któremu stworzysz CV na jedną stronę. Do swojej aplikacji możesz również załączyć list motywacyjny.

Przeczytaj też nasz poradnik: Czy w CV wpisywać wszystkie miejsca pracy?

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Jeśli chcesz skomentować artykuł o Elon Musk CV, możesz to zrobić na forum poniżej.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Elon musk cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4  (3 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: