1. CV design: jak dobrze go wybrać? 10 best templates

CV design: jak dobrze go wybrać? 10 best templates

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Zdobyłeś szerokie doświadczenie zawodowe. Umiesz je skutecznie opisać, wiesz, co powinno znaleźć się w podsumowaniu zawodowym, a co w sekcji z zainteresowaniami i wykształceniem w CV. Ale czy to wystarczy, żeby stworzyć CV, które da Ci pracę? Nie. 

Pamiętaj, że liczy się nie tylko, to co wpisałeś, ale również to, jak to zrobiłeś, czyli design Twojego CV. Twoje dokumenty aplikacyjne nie tylko muszą zawierać wszystkie niezbędne informacje. Powinny również świetnie wyglądać. 

CV design powinien być atrakcyjny, żeby przyciągać wzrok. Musi być też estetyczny i czytelny — żeby forma nie przytłoczyła treści. Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać design CV i zobaczysz 10 gotowych designerskich szablonów. 

Nie musisz w ogóle martwić się o design swojego CV — kreator LiveCareer zrobi to za Ciebie. Wybierz jeden z 20+ nowoczesnych szablonów CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Znajdź też wzór CV dla swojego zawodu.

1. Na co zwrócić uwagę przy designie CV?

CV design to nie tylko świetny wygląd dokumentu, ale również dobrze rozplanowane sekcje, atrakcyjna czcionka w CV i rozsądne wykorzystanie kolorów i elementów graficznych. Wszystko to, co sprawi, że kiedy pracodawca bądź rekruter zobaczy Twój życiorys zawodowy, będzie miał ochotę go przeczytać.

Pamiętaj więc, żeby nie przesadzić z designem CV. Nie staraj się na siłę upiększać Twojego curriculum vitae. Raczej zastanów się, jak jego design może wpłynąć pozytywnie na formę przedstawienia informacji, które chcesz przekazać w dokumencie. Według badań CV z dobrym designem pozytywnie wpływa na opinię rekruterów o kandydacie. 

Zwróć też uwagę na to, że rekruterzy coraz częściej korzystają z systemów ATS, czyli specjalnych programów do skanowania dokumentów. Zbyt designerskie CV może nie przejść takiego testu, a wtedy cała Twoja praca nad designem CV pójdzie na marne! 

W każdym CV również tym designerskim muszą znaleźć się następujące sekcje: 

Jeśli odpowiednio je uzupełnisz, dobrze rozplanujesz (pamiętaj, że Twoje CV powinno zmieścić się na jednej stronie A4!) i dodasz odrobinę kreatywnych elementów, z pewnością będziesz miał dobre CV, w którym podkreślisz najważniejsze atuty

Zobacz najlepszy CV design — 10 szablonów wybranych przez ekspertów LiveCareer:

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

10 szablonów CV ze świetnym designem 

1. Ciekawy CV design

Stwórz CV terazciekawy cv design

Ten design CV jest prosty, ale efektowny. Bez problemu zmieścisz w nim wszystkie niezbędne dane na temat Twojego życia zawodowego. Znajdziesz też miejsce na aktywność dodatkową w CV, np. kursy i szkolenia w CV.

Takie designerskie CV świetnie nada się do pisania profesjonalnego CV prawnika i CV lekarza

2. Interesujący szablon

Stwórz CV terazcv design interesujący

Ten design CV jest wyjątkowo estetyczny i czytelny. Nie ma tu przytłaczających elementów. Dodatkowo znajdziesz w nim miejsce na kolejne sekcje życiorysu zawodowego, np. referencje w CV. Ponadto nada się do napisania CV bez doświadczenia

Wykorzystaj go do stworzenia CV managera i CV laboranta.

3. CV design z ikonami

Stwórz CV terazcv design z ikonami

W tym designie CV postawiono na doświadczenie zawodowe. W związku z tym nie wybieraj go do stworzenia swojego pierwszego CV. Chyba że w CV możesz pochwalić się stażami, praktykami i wolontariatami

Ponadto smaku dodają mu ikony przy poszczególnych sekcjach. To proste elementy graficzne, które nadają CV ciekawy i nietuzinkowy wygląd. 

Śmiało skorzystaj z tego designerskiego szablonu, jeśli przygotowujesz CV nauczyciela czy CV dietetyka.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

4. Czarno-biały design CV

Stwórz CV terazcv design czarno-biały

W tym gotowym wzorze CV do wypełnienia króluje prostota — czerń i biel. Design tego CV nie jest zbyt ekscentryczny, więc jeśli z niego skorzystasz, Twoje CV będzie wyglądać profesjonalne

Dlatego użyj tego designerskiego, ale prostego CV wzoru, jeśli potrzebujesz CV referenta czy CV psychologa

5. Design z niebieskim gradientem

Stwórz CV terazcv design niebieski

Ten design CV jest idealny, jeśli potrzebujesz dodać zdjęcie do CV. Fotografia jest tutaj ciekawie wyróżniona, dzięki ramce z dwóch nachodzących na siebie niebieskich paneli.

Takie przykładowe CV nada się do napisania CV hostessy bądź CV kosmetyczki.

6. Czarno-żółty design CV

Stwórz CV terazcv design czarno-żółty

Ten szablon CV jest naprawdę designerski. Na czarnym tle na górze wyróżniono zdjęcie biznesowe, a na żółtym panelu z boku dane kontaktowe i umiejętności.

Skorzystaj z niego, jeśli chcesz, żeby Twoje CV było kreatywne, np. jeśli przygotowujesz CV grafika albo CV fryzjera

7. Szablon z okrągłym zdjęciem 

Stwórz CV terazcv design z okrągłym zdjęciem

Ten design sprawi, że będziesz miał naprawdę nowoczesne CV. Jest podzielone na dwie kolumny — po prawej, na ciemnoniebieskim panelu podano zainteresowania i umiejętności. Dzięki temu w białej części dokumentu jest jeszcze dużo miejsca. Możesz je wykorzystać na wpisanie do CV prawa jazdy czy osobno wyróżnić w CV swój poziom językowy.

Skorzystaj z niego jeśli potrzebujesz CV architekta albo CV farmaceuty

8. CV design z ciekawą czcionką

Stwórz CV terazcv design z ciekawą czcionką

Ten design stawia na ciekawą i oryginalną czcionkę oraz ikony przy sekcji z danymi osobowymi. Dlatego świetnie nada się on do stworzenia kreatywnego CV. Wypróbuj go, jeśli potrzebujesz CV przedstawiciela handlowego.

9. CV design z małym zdjęciem

Stwórz CV terazcv design bez zdjęcia

Ten design został pomyślany tak, aby nadawał się do stworzenia CV z małym zdjęciem, które nie będzie przytłaczało dokumentu. Zastanawiasz się, czy w życiorysie powinieneś mieć fotografię? Warto, bo wyróżni to Twój dokument. Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujesz się jej nie dodawać, wciąż będziesz miał dobre CV.

Wykorzystaj ten szablon, jeśli pracujesz w branży, w której prezencja nie ma znaczenia: np. do CV pielęgniarki i CV programisty.

10. Design podkreślający Twoje zdjęcie

Stwórz CV terazcv design ze zdjęciem

Ten szablon CV ma design, który jest uporządkowany. Niebieskie tło pod zdjęciem doskonale współgra z pionowymi liniami, które świetnie oddzielają od siebie poszczególne sekcje tego CV.

Takie designerskie CV dodatkowo elegancko podkreśla Twoje zdjęcie. Wykorzystaj je do napisania CV hostessy czy CV recepcjonistki.

Jeśli wciąż nie wiesz, w jakim programie napisać CV, zobacz artykuł: darmowy kreator CV – recenzję różnych narzędzi do dokumentów aplikacyjnych. 

O czym jeszcze musisz pamiętać, tworząc design CV? 

Koniecznie pamiętaj, że na dole każdego życiorysu zawodowego musi znaleźć się klauzula CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Jej poprawną treść znajdziesz w każdym z szablonów z tego artykułu.

Nawet najpiękniejszy design nie uratuje Cię, jeśli postanowisz skłamać w swoim CV. Pracodawca z pewnością szybko przejrzy Twoje oszustwo na rozmowie kwalifikacyjnej, a Ty stracisz szansę na wymarzoną posadę.

Zanim przystąpisz do dopracowywania strony wizualnej swojego dokumentu, musisz wiedzieć, jak napisać CV i co powinno się w nim znaleźć. Profesjonalna treść to podstawa!

Szablony z tego artykułu są uniwersalne, więc z pewnością nadadzą się do stworzenia życiorysu do pracy za granicą, np. CV po angielsku (English CV), CV po francusku, CV po niemiecku i CV po rosyjsku.

Jeśli będziesz wysyłał swoje CV w mailu, zadbaj o ciekawy tytuł i interesującą treść wiadomości, które zachęcą pracodawcę do zapoznania się z Twoimi dokumentami. Zwróć też uwagę, czy załączone CV jest w PDF — wtedy możesz być pewien, że formatowanie będzie takie, jak to zaplanowałeś. 

Przeczytaj też: CV photo.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

CV design jest wciąż dla Ciebie zagadką? Jeśli tak, koniecznie zostaw komentarz pod tym artykułem. Z przyjemnością na niego odpowiem i rozwieję wszystkie wątpliwości.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv design

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
3.89  (9 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: