1. Curriculum Vitae: szablony Word i PDF [12 wzorów]

Curriculum Vitae: szablony Word i PDF [12 wzorów]

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Dobrze napisane CV to nie tylko treść, ale także struktura i wygląd. Szablon życiorysu zawodowego już na pierwszy rzut oka powinien bowiem sugerować, że jesteś profesjonalistą. Dlaczego?

Badania pokazują, że w trakcie jednej rekrutacji pracodawcy dostają średnio aż 250 życiorysów. Po przejrzeniu kilkunastu źle sformatowanych i nieczytelnych CV rekruter przestaje rozróżniać kandydatów. A przecież zależy Ci na tym, żeby akurat na Ciebie zwrócił uwagę. Pomogą Ci w tym poniższe szablony CV.

Za chwilę zobaczysz 12 profesjonalnych szablonów Curriculum Vitae do wypełnienia oraz pobrania w Word lub PDF. Dowiesz się także, jak je uzupełnić, żeby rekruter zaprosił Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Potrzebujesz szybko przygotować dobre curriculum vitae? Zobacz nasze 20+ profesjonalnych szablonów CV i przygotuj życiorys z pomocą wskazówek i gotowych treści od ekspertów.

Stwórz CV teraz

Tutaj możesz zobaczyć wzór CV dla swojego zawodu.

1. Dlaczego warto wybrać gotowy szablon Curriculum Vitae?

Wygląd CV jest bardzo ważny. Według badań rekruterzy zwracają uwagę m.in. na strukturę oraz odpowiedni format Curriculum Vitae. Szablon dokumentu powinien więc uwzględniać takie elementy jak wypunktowania, wyraźny podział sekcji i czytelna czcionka w CV, a przy tym być atrakcyjny wizualnie.

Taki życiorys zawodowy szybko i łatwo przygotujesz w kreatorze CV. Nasz program do pisania CV sam zadba o odpowiednią czcionkę i logiczny układ sekcji. Pokaże Ci też krok po kroku, jak napisać CV dla danego zawodu. Ty musisz jedynie wybrać szablon Curriculum Vitae do wypełnienia.

W naszym kreatorze puste CV wypełnisz za darmo — dzięki temu możesz przetestować różne szablony curriculum vitae i wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Dopiero wtedy, gdy będziesz w pełni zadowolony z efektu, kreator CV poprosi Cię o dokonanie zapłaty.

Gotowe CV możesz pobrać i wysłać w formacie PDF. Dzięki temu pracodawca poprawnie wyświetli plik na każdym urządzeniu (również na smartfonie). Jeśli natomiast chcesz swobodnie edytować dokument w programie Microsoft Word, gotowy wzór curriculum viteamożesz pobrać w formacie DOC lub DOCX.

2. Curriculum Vitae — 12 szablonów do wypełnienia i pobrania w Word lub PDF

Znalezienie idealnego CV nie jest takie proste. Aby ułatwić Ci ten wybór, poniżej zebraliśmy dla Ciebie 12 profesjonalnych szablonów CV do wypełnienia i pobrania wraz z ich krótką charakterystyką. 

Curriculum Vitae — szablon dla kreatywnych

Stwórz CV terazcurriculum vitae szablon

Siłą tego szablonu są nowoczesne kolory oraz ikony do CV, które ułatwiają odnalezienie wszystkich istotnych informacji. A rozmieszczenie tekstu w 2 kolumnach sprawi, że bez problemu zmieścisz CV na 1 stronie. Dzięki temu zyskasz miejsce na opis kwalifikacji i wyróżnisz w CV podsumowanie zawodowe.

Kiedy warto sięgnąć po to Curriculum Vitae? Szablon tego typu sprawdzi się w przypadku zawodów kreatywnych lub tych, w których ważne jest dostrzeganie szczegółów — np. w CV architekta (lub angielskim architect CV), CV graphic designera lub CV inżyniera.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Curriculum Vitae — szablon dla zwolenników klasyki

Stwórz CV terazcurriculum vitae szablon

Ten szablon Curriculum Vitae do wypełnienia jest pojemny i bardzo czytelny. To zasługa m.in. poziomych linii i podkreśleń, które oddzielają kolejne elementy CV. Jego zaletą są także ozdobniki w neutralnym szarym kolorze, dzięki czemu to CV dobrze wygląda w druku.

Curriculum Vitae — szablon dla osób z bogatym doświadczeniem

Stwórz CV terazcurriculum vitae szablon

Pionowa linia z punktorami w tym szablonie Curriculum Vitae sprawia, że całość wygląda nowocześnie i dynamicznie. Z tego względu ten wzór CV sprawdzi się nawet w przypadku osób z bogatym doświadczeniem zawodowym w CV — np. w CV lekarza, CV nauczyciela dyplomowanego lub CV emeryta.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

Curriculum Vitae — szablon dla profesjonalistów

Stwórz CV terazcurriculum vitae szablon

Wzór CV, który na pierwszy rzut oka potrafi zwrócić uwagę rekrutera układem i kolorystyką, to połowa sukcesu — tak jest w przypadku powyższego Curriculum Vitae. Szablon tego typu polecamy więc osobom piszącym np. CV managera lub aplikującymi do pracy, w której panuje duża konkurencja.

Curriculum Vitae — szablon w nowoczesnych kolorach

Stwórz CV terazcurriculum vitae szablon

Ten szablon Curriculum Vitae wyróżniają nowoczesne kolory i oryginalne obramowanie zdjęcia, które przyciąga wzrok. Dzięki temu to CV wygląda bardzo profesjonalnie. Ponadto zastosowanie trzech różnych barw pozwoli Ci wyróżnić najważniejsze informacje w CV: cel zawodowy, umiejętności i doświadczenie. 

Curriculum Vitae — szablon dla osób z bogatym wykształceniem

Stwórz CV terazcurriculum vitae szablon

Wykonujesz zawód, który wymaga wielu praktycznych umiejętności i szukasz pojemnego Curriculum Vitae? Szablon, który widzisz u góry, ma wąską czcionkę i dużo miejsca na tekst po lewej stronie, dlatego zmieścisz w nim wszystkie ważne informacje — w tym o ukończonych kursach i posiadanych certyfikatach.

Curriculum Vitae — szablon z okrągłym zdjęciem

Stwórz CV terazcurriculum vitae szablon

Eleganckie barwy i spora ilość miejsca w tym szablonie Curriculum Vitae czynią go uniwersalnym. Warto go wykorzystać, jeśli chcesz podkreślić w CV swoje zainteresowania i kwalifikacje. Zaletą tego szablonu jest też ciekawie wykadrowane zdjęcie, które zwróci uwagę rekrutera.

Curriculum Vitae — szablon z dużym zdjęciem

Stwórz CV terazcurriculum vitae szablon

Duże zdjęcie w CV pokazuje, że jesteś pewny siebie i można Ci zaufać. Dlatego ten szablon Curriculum Vitae w Word i PDF będzie szczególnie przydatny w przypadku zawodów, w których liczy się Twoja prezencja (np. w CV kosmetyczki lub CV hostessy) albo bliska współpraca z innymi (np. w CV psychologa).

Curriculum Vitae — szablon z detalami

Stwórz CV terazcurriculum vitae szablon

Poziome linie w tym szablonie Curriculum Vitae umożliwią rekruterowi szybkie odnalezienie wszystkich ważnych informacji. Zaletą tego wzoru jest również oszczędność miejsca — m.in. dzięki wąskiej czcionce, małej fotografii oraz ciekawie wyróżnionym danym osobowym w CV.

Curriculum Vitae — szablon dla zwolenników elegancji

Stwórz CV terazcurriculum vitae szablon

Ten szablon Curriculum Vitae jest pojemny i bardzo elegancki, a dzięki graficznemu ozdobnikowi również bardzo ciekawy, więc rekruter z pewnością go zauważy. Dzięki prostej formie możesz go wykorzystać zarówno wtedy, gdy piszesz pierwsze CV, jak i w CV bardzo doświadczonego pracownika.

Curriculum Vitae — szablon z wyróżnionymi sekcjami

Stwórz CV terazcurriculum vitae szablon

Nie lubisz minimalizmu i prostych wzorów CV? Wybierz ten szablon curriculum vitae z widocznymi nazwami sekcji. Podział tekstu na dwie kolumny sprawi, że kluczowe informacje łatwo zmieścisz na pierwszej stronie życiorysu, a widoczne nazwy sekcji i duże zdjęcie sprawią, że rekruter z pewnością zatrzyma wzrok na Twoim CV.

Nowoczesne Curriculum Vitae — szablon z małym zdjęciem

Stwórz CV terazcurriculum vitae szablon

Wierzysz, że treść jest ważniejsza od grafiki? Wybierz szablon curriculum vitae z małym zdjęciem i... widocznym nazwiskiem! Oryginalny, a zarazem oszczędny design tego CV sprawdzi się niemal w każdym zawodzie. A jeśli aplikujesz do pracy za granicą (np. w Kanadzie lub USA) i piszesz CV po angielsku, możesz łatwo przerobić ten wzór CV do wypełnienia na taki bez zdjęcia.

2. Jak uzupełnić szablon Curriculum Vitae, by zrobić dobre wrażenie na pracodawcy?

Oczywiście, dobrze wyglądające CV to za mało, by dostać pracę. Aby Twój życiorys zawodowy był skuteczny, musisz wypełnić go odpowiednią treścią. 

O czym warto pamiętać, wypełniając szablon Curriculum Vitae?

1. W stopce Curriculum Vitae dodaj zgodę na przetwarzanie danych

Przede wszystkim pamiętaj, by na dole Curriculum Vitae umieścić tzw. klauzulę CV, czyli zgodę na przetwarzanie zawartych w CV danych osobowych i kontaktowych. Bez niej Twoja aplikacja może trafić do kosza. Jeśli jednak korzystasz z naszego kreatora CV, program sam doda do szablonu aktualną formułkę (zgodną z RODO).

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

2. U góry szablonu Curriculum Vitae napisz podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe, nazywane też celem zawodowym lub rubryką CV O mnie, to krótki opis Twojego doświadczenia, osiągnięć i największych atutów z CV. Mimo że za granicą jest to standardowy element życiorysu, w Polsce większość kandydatów wciąż nie dodaje tej sekcji do swojego CV. Ty możesz być lepszy!

3. Wygląd i treść szablonu Curriculum Vitae dostosuj do oferty pracy

Doświadczony rekruter bez problemu odróżni masowo wysyłane CV od tego, w którego stworzenie włożyłeś więcej wysiłku. Dlatego opis kwalifikacji i doświadczenia zawodowego w CV dopasuj do wymagań zawartych w ogłoszeniu o pracę.

W CV pochwal się też kluczowymi osiągnięciami — tak uzupełniony szablon Curriculum Vitae od razu zwróci uwagę rekrutera. Możesz pochwalić się np. wzrostem sprzedaży, szybkim awansem lub dobrymi opiniami klientów. Wybierz sukcesy, które są istotne w Twoim zawodzie i o których będziesz mógł opowiedzieć szerzej, gdy rekruter zapyta Cię o to na rozmowie kwalifikacyjnej.

W podobny sposób opisz w CV umiejętności miękkie (w tym interpersonalne)portal LinkedIn dowodzi, że mają one coraz większe znaczenie dla pracodawców. Może to być np. zdolność nawiązywania pozytywnych relacji z klientami w CV do sklepu lub miła aparycja w CV do pracy w obsłudze klienta.

4. W szablonie Curriculum Vitae pisz krótko i na temat

Nikt nie lubi czytać długich i nudnych dokumentów. Dlatego spróbuj być jak najbardziej konkretny. Jeżeli np. piszesz w CV o prawie jazdy, wymień stosowną kategorię pojazdów (np. prawo jazdy kat. B). A jeśli znasz język obcy, w CV opisz jego poziom zaawansowania (np. język niemiecki — poziom B2).

5. Do szablonu Curriculum Vitae dodaj profesjonalne zdjęcie

Większość z nas jest wzrokowcami, a pierwsze wrażenie jest dla nas bardzo ważne. Dlatego zdjęcie do CV najlepiej wykonać u profesjonalnego fotografa. Zapomnij o zdjęciach z wakacji i zbyt luźnych strojach — w przeciwnym razie rekruter nie potraktuje Twojej kandydatury zbyt poważnie.

Masz dodatkowe pytania związane z wypełnianiem szablonu Curriculum Vitae lub obsługą kreatora CV? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Curriculum vitae szablon

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.56  (9 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: