1. Creative CV templates: 10 ciekawych szablonów online

Creative CV templates: 10 ciekawych szablonów online

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Wydaje Ci się, że Creative CV nie jest dla Ciebie? Że takie rozwiązanie nadaje się tylko dla osób pracujących w branżach kreatywnych i artystycznych? To nieprawda. Dlaczego?

Rynek pracy jest jak dżungla: pełen przeszkód i zagrożeń, gdzie inni czyhają na ten sam cel co Ty — zdobycie wymarzonej pracy. Żeby wygrać tę walkę, musisz się wyróżnić. Skutecznym i prostym sposobem może być stworzenie Creative CV

Z tego artykułu dowiesz się jak stworzyć Creative CV oraz czego unikać, żeby Twoje dokumenty nie były zbyt „creative”. Zobaczysz również 10 szablonów CV, które z pewnością zapadną w pamięć rekruterowi czy pracodawcy.

W kreatorze LiveCareer bez problemu stworzysz CV każdego rodzaju. Wybieraj spośród 20+ nowoczesnych szablonów CV i przygotuj dokumenty aplikacyjne bez wysiłku z pomocą gotowych treści, które wstawisz jednym kliknięciem.

Stwórz CV teraz

Zobacz również wzór CV dla 70+ różnych zawodów.

1. Co warto wiedzieć pisząc Creative CV? 

Według Kena Robinsona, angielskiego pisarza i edukatora, kreatywność jest największym darem ludzkiej inteligencji. Jak wynika z badań, jest to też jedna z najbardziej pożądanych przez pracodawców umiejętności. Dlaczego nie pokazać już na samym początku rekrutacji, że to Twoja cecha i stworzyć kreatywne CV

Jednocześnie pamiętaj, że Twoje Creative CV powinno być napisane zgodnie ze standardami tworzenia curriculum vitae. Każdy życiorys zawodowy, również Creative CV, powinien składać się z podobnych sekcji. Pisząc CV, musisz zawrzeć w nim poprawnie wpisane dane osobowe, podsumowanie zawodowe, umiejętności, doświadczenie zawodowe, wykształcenie i zainteresowania w CV

Pisanie CV Creative nie polega na łamaniu sprawdzonych zasad pisania takiego dokumentu. Jego pomysłowość i innowacyjność powinna za to zawierać się w ciekawej formie — zastosowaniu kolorów, ikon czy innych interesujących elementów graficznych. Takie CV łatwo stworzyć w Photoshopie.

Pisząc Creative CV, nie możesz przedobrzyć. Dokument wciąż musi być czytelny i estetyczny. To w końcu Twoja przepustka do kariery, a nie wyraz artystycznych upodobań. Creative CV też musi być profesjonalne

Zobacz 10 sprawdzonych szablonów Creative CV z naszego programu do tworzenia CV, które zachwycą pracodawcę. Gotowe CV wyślij razem z listem motywacyjnym, a pomyślnie przejdziesz przez proces rekrutacyjny!

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

2. Creative CV — 10 ciekawych szablonów:

1. Interesujący szablon

Stwórz CV terazcreative cv interesujące

Jak powinno wyglądać CV, które jest kreatywne i zarazem skuteczne? Odpowiedź znajdziesz powyżej.

To Creative CV nie jest podzielone na kolumny. Za to każda z jego sekcji wydzielona jest pionową linią z pogrubieniem nad jej tytułem. Proste rozwiązanie, które sprawia, że ten druk CV nabiera profesjonalnego charakteru.

To świetne puste CV do wypełnienia, które pokaże Cię jako osobę dobrze zorganizowaną i zwracającą uwagę na detale. Dlatego z pewnością przyda się do napisania CV księgowej czy do stworzenia CV managera

2. Czytelny szablon

Stwórz CV terazcreative cv czytelne

To Creative CV  jest bardzo ciekawie i estetycznie podzielone na dwie części. Zwróć też uwagę, że nazwa stanowiska w arkuszu do CV jest wyróżniona większą czcionką. To świetny trik — od razu przyciągnie wzrok pracodawcy, dzięki czemu od razu będzie wiedział, w czym masz doświadczenie. 

To świetny CV template dla wszystkich przedstawicieli handlowych piszących CV oraz do CV do pracy w obsłudze klienta

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

3. Oryginalny szablon CV

Stwórz CV terazcreative cv oryginalne

Ten szablon Creative CV jest dosyć prosty, ale dzięki wykorzystaniu ciekawych elementów graficznych stał się prawdziwie oryginalny. 

Zwróć uwagę, że podsumowanie zawodowe w CV znalazło się w wydzielonej kolumnie po lewej stronie tuż pod danymi osobowymi w CV. Dzięki temu pracodawca czy rekruter od będzie mógł szybko zapoznać się z najważniejszymi informacjami o Tobie. Możesz wykorzystać ten template do stworzenia dokumentu w formacie .doc.

Takie Creative CV świetnie nada się do stworzenia wzoru architect CVCV do pracy w banku czy przy pisaniu CV recepcjonistki.

4. Nowoczesny szablon 

Stwórz CV terazcreative cv nowoczesne

To przykładowe CV Creative jest naprawdę eleganckie! Jeśli skorzystasz z tego curriculum vitae, szablon z pewnością zwróci uwagę rekrutera klasycznym, czarno-białym wyglądem, a to bardzo elegancki CV design. Co wcale nie oznacza, że Twój dokument będzie nudny! 

Takie Creative CV z pewnością mogą wykorzystać piszący CV pracownika biurowego, urzędnika czy bankiera. Nie jest zbyt „szalone”, ale z pewnością przyciągnie uwagę pracodawcy!

5. Pomysłowe Creative CV 

Stwórz CV terazcreative cv pomysłowe

Ten template Creative CV świetnie wykorzystuje kolor. Uwagę zwraca też format tego CV — dokument jest wyraźnie podzielony na cztery części, z których każda jest w innym odcieniu. Bardzo prosty, a przy tym efektowny pomysł na dobre CV. 

W tym formularzu CV doświadczenie znajduje się na górze części z białym tłem, dzięki czemu odpowiednio się wyróżnia. Łatwo można w nim przedstawić swoje osiągnięcia w CV — to z pewnością zrobi dobre wrażenie na pracodawcy.

Ze względu na swój graficzny i geometryczny charakter, to Creative CV świetnie nada się dla inżynierów. Na tym szablonie swoje CV może również stworzyć programista — zamiast męczyć się np. z CV w LaTeX.

6. Współczesny template

Stwórz CV terazcreative cv współczesne

W tym Creative CV króluje sekcja Doświadczenie w CV. Zwróć uwagę, że umieszczono ją wyżej od podsumowania zawodowego, a umiejętności i hobby przeniesiono do żółtej kolumny po lewej.

W kolumnie po prawej jest bardzo dużo miejsca. To idealne CV dla wszystkich pracowników z bogatym doświadczeniem zawodowym, którzy chcą zmieścić swoje CV na jednej stronie.

To Creative CV ciekawie korzysta z kolorów. Żółty po lewej i czarny na górze nie przytłaczają, ale dodają dokumentowi smaku. Żaden profesjonalista nie powstydzi się takiego curriculum vitae. Świetnie nada się do stworzenia życiorysu naukowego — w sekcji doświadczenie śmiało można wpisać dodatkowe informacje w CV takie jak publikacje, konferencje i seminaria. 

7. Skuteczne CV

Stwórz CV terazcreative cv skuteczne

Ten szablon Creative CV świetnie wykorzystuje kolor i graficzne wydzielenie poszczególnych sekcji życiorysu zawodowego. Dzięki podziałowi na dwie kolumny najważniejsze informacje są widoczne na pierwszy rzut oka. 

Zainteresowania znalazły się tu w kolumnie po prawej pod umiejętnościami twardymi i miękkimi w CV — to świetny sposób, aby pokazać, że w wolnym czasie również rozwijasz przydatne do pracy kompetencje. 

Taki template Creative CV świetnie nadaje się do pierwszego CV oraz CV dla ucznia. W takim przypadku zawsze warto napisać o swoich hobby — to świetna szansa na wyróżnienie się spośród innych i pokazanie się jako kandydat pełen pasji!

8. Innowacyjne Creative CV

Stwórz CV terazcreative cv innowacyjne

Ten prawdziwie nowoczesne CV. Nie tylko sprytnie wykorzystuje kolor, ale również używa ciekawej czcionki w CV. Kolejny prosty pomysł, który zdecydowanie sprawia, że Twoje Creative CV stanie się bardziej interesujące.

Ten szablon Creative CV jest naprawdę uniwersalny. Nada się zarówno dla fryzjerów, tworzących CV, jak i do CV architekta. Wykorzystaj go, a będziesz miał dobre CV

9. Prosty template 

Stwórz CV terazcreative cv bez zdjęcia

Pisząc Creative CV musisz dodawać do niego rozbudowanych elementów graficznych. Mogą zwrócić uwagę rekrutera, ale nie zamieszczając ich w dokumencie, zostawiasz sobie więcej miejsca na treść poszczególnych sekcji.

W tym Creative CV dużo przestrzeni zostało przeznaczone na sekcję umiejętności w CV. Dzięki temu czytający dokument od razu widzi kandydata jako kompetentnego. To świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują stworzyć CV bez doświadczenia

To Creative CV świetnie nada się do stworzenia np. CV po angielsku (English CV), CV po niemiecku i CV po francusku. Przyda się ono również dla tych zawodów, w których wygląd dokumentu ma mniejsze znaczenie — skorzystaj z niego do pisania CV lekarza czy CV pielęgniarki.  

10. Subtelny template

Stwórz CV terazcreative cv subtelne

Ten szablon Creative CV korzysta z prostych elementów graficznych — koloru, poziomych niebieskich liniii oraz tła pod zdjęciem. To subtelne rozwiązania, niewymagające wielkiego nakładu pracy, które skutecznie „podkręcają” wygląd CV.

Ikony przy sekcji z danymi osobowymi w CV to dodatkowy atrakcyjny element. To Creative CV jest estetyczne i czytelne. Właśnie tak powinno wyglądać idealne CV

To świetnie pokazuje, że nawet do pracy, w której należy spełnić konkretne wymagania formalne, odrobina innowacyjności nie zaszkodzi! Ten szablon z powodzeniem mogą wykorzystać sekretarki piszące CV czy nauczyciele przygotowujący CV.

3. O czym jeszcze warto pamiętać, pisząc Creative CV?

W Creative CV, tak jak w każdym życiorysie zawodowym, musi znaleźć się aktualna klauzula CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Jej poprawna treść wyświetla się na dole każdego z szablonów.

W Creative CV nie popełniaj typowych błędów. Pracodawca nie wybaczy Ci literówek czy za mało konkretnie opisanego doświadczenia, nawet jeśli przygotujesz najciekawsze CV na świecie.

Tym bardziej — nie kłam w CV. Co z tego, że będzie pięknie i interesująco wyglądało, skoro na rozmowie kwalifikacyjnej okaże się, że napisałeś stek bzdur. Z badań wynika, że aż 85% kandydatów oszukuje w CV!

Nie podawaj też w swojej daty urodzenia, adresu zamieszkania, ani stanu cywilnego w CV. To przestarzała praktyka, która zniszczy potencjał Twojego Creative CV.

Nawet jeśli przygotowujesz swoje kreatywne curriculum vitae w .doc, pamiętaj, by zapisać je i wysłać do pracodawcy w PDF. Dzięki temu rekruter odczyta je na każdym urządzeniu, a Ty zyskasz pewność, że nikt nie naniesie w pliku niechcianych zmian.

Zobacz też inne programy do CV i wybierz najlepszy kreator CV za darmo. Sprawdź też naszą listę darmowych szablonów CV i kilka professional CV. A jeśli chcesz zrezygnować z kreatywnych rozwiązań, sprawdź, jak napisać proste CV.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące Creative CV? Zadaj je w komentarzu. Z przyjemnością na nie odpowiem i rozwieję wszelkie wątpliwości.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Creative cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (6 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: