Google CV — jak napisać CV w Google Docs? 12 szablonów

Samodzielne stworzenie szablonu do CV może przyprawiać o ból głowy. Pewnie doskonale znasz te problemy — wrzucasz zdjęcie i nagle idealnie wymierzona przez Ciebie szerokość kolumn się zmienia. Dodajesz kolejną sekcję i psuje się formatowanie. Zamiast skupić się na treści dokumentu, walczysz z edytorem tekstu, który odmawia współpracy.

 

Na szczęście istnieje prosta odpowiedź na te problemy i brzmi ona: Google. CV możesz przygotować na gotowych szablonach (templates) Google Docs, które ułatwią Ci szybkie stworzenie CV do pracy.

 

Z tego artykułu dowiesz się, jak przygotować CV w Google Docs i zobaczysz 12 sprawdzonych szablonów do Google CV. 

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

kreator cv

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Stwórz CV teraz

 

Jak napisać Google CV?

 

Szablony do pisania Google CV znajdziesz w Google Drive, czyli Dysku Google. Żeby stworzyć dokument, musisz mieć konto i się na nie zalogować. Następnie kliknij Google Docs (Dokumenty Google), stwórz nowy dokument i wybierz „From a template” (Z szablonu). Zobaczysz gotowe szablony dokumentów i znajdziesz również te przeznaczone do napisania CV/Resume (zależnie od języka, w którym masz konto). 

 

Później powinieneś wybrać szablon CV, który najbardziej Ci odpowiada, otworzyć w nowym oknie i uzupełnić go swoimi danymi oraz informacjami zawodowymi. Google automatycznie zapisuje zmiany w dokumentach, więc nie musisz martwić się, że Twoje CV nagle zniknie, a Ty stracisz czas.

 

W lewym górnym rogu możesz zmienić nazwę swojego Google CV. Jeśli chcesz pobrać życiorys zawodowy, wystarczy, że w menu na górze klikniesz File (Plik) i Download (Pobierz). Google pozwala wyeksportować dokument w 7 formatach — PDF, .doc, .rtf, .txt., .odt, .html i .epub. Najlepiej zapisać skończone CV w PDF — dzięki temu Twój dokument będzie od razu gotowy do wysłania.

 

Google CV — wady i zalety

 

Pisanie CV w Dokumentach Google ma oczywiście swoje zalety, ale również nie jest wolne do wad. Zobacz, co zyskujesz, decydując się na Google CV, a co może sprawiać Ci wiele problemów:

 

Google CV — wady

Google CV — zalety

Mała liczba darmowych szablonów

Prosta edycja CV

Wiele osób korzysta z szablonów Google

Nie musisz instalować oprogramowania

Dokumenty Google CV są bardzo proste

Darmowe czcionki do CV

Brak pasującego szablonu listu motywacyjnego 

Łatwo zapisać CV w PDF i wydrukować

Niezbyt atrakcyjny wygląd Google CV

Stworzenie CV za darmo

 

Jak sam widzisz, szablony zaproponowane przez Google są łatwe w edycji. Jednak kiedy się na nie zdecydujesz, Twoje CV będzie niezbyt ciekawe i prawdopodobnie podobne do dokumentów wysyłanych przez innych kandydatów. Tracisz przez to szansę na wyróżnienie się i zainteresowanie pracodawcy bądź rekrutera, a to ważne, zwłaszcza gdy piszesz CV bez doświadczenia albo pierwsze CV.

 

Zamiast tego możesz przygotować CV w kreatorze LiveCareer. W naszym programie do pisania CV również prosto i szybko zedytujesz swój życiorys zawodowy oraz pobierzesz go w PDF i zapiszesz do wydrukowania. 

 

Dodatkowo otrzymasz wiele przygotowanych przez ekspertów nowoczesnych szablonów CV, porady dotyczące pisania curriculum vitae i dopasowane do zawodu treści do wstawienia do życiorysu zawodowego.

 

Jeśli jednak zdecydowałeś się na stworzenie CV w Google Docs, zobacz 12 szablonów Google CV:

 

12 szablonów, dzięki którym stworzysz CV w Google

 

W dokumentach Google znajdziesz tylko 5 szablonów CV do wykorzystania. Natomiast w internecie istnieje wiele templatek, które możesz pobrać i edytować w Google Docs.

 

Google CV — Template Swiss

 

google cv

 

Ten szablon Google CV nazywa się Swiss, czyli szwajcarski. Prosty podział na dwie kolumny sprawia, że jest czytelny i estetyczny. Niestety nie ma w nim miejsca na podsumowanie zawodowe w CV. Zamiast tego dubluje sekcję z danymi osobowymi. 

 

Na samej górze przewidziano sekcję z umiejętnościami — to układ typowy dla CV funkcjonalnego, który sprawdzi się, gdy piszesz curriculum vitae bez doświadczenia. 

 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

Template Serif z Google Docs

 

google cv

 

W tym szablonie Google na samej górze umieszczona jest sekcja z doświadczeniem w CV. Jest on również podzielony na dwie kolumny, do tej po prawej stronie można wpisać w CV umiejętności (najlepiej podziel tę sekcję na kompetencje miękkie i twarde), nagrody (mogą to być Twoje osiągnięcia zawodowe) i języki w CV.

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

Coral Google Docs CV Template

 

google cv

 

Ten szablon Google CV nie ma podziału na kolumny. Tak jak pozostałe templates z dokumentów Google, wpiszesz w nim doświadczenie, umiejętności, wykształcenie w CV, nagrody i dane osobowe. 

 

Jak mówi nazwa szablonu — Coral — nagłówki podkreślono kolorem koralowym. Ponadto doświadczenie wypisane jest w punktach. To dobry sposób, żeby Twoje CV zmieściło się na jednej stronie.

 

Google CV — szablon Spearmint

 

google cv

 

Ten szablon CV z Google wykorzystuje kolor zielony do podkreślenia nagłówków poszczególnych sekcji dokumentu. Tak jak w pozostałych templates z Google Docs brakuje w nim miejsca na zainteresowania w CV

 

Szablon Modern Writer

 

google cv

 

Żaden z szablonów zaproponowanych przez Google Docs nie przewiduje miejsca na dodatkowe informacje w CV, m.in. referencje of pracodawcy. Możesz oczywiście wpisać je samodzielnie, ale wtedy format CV się zmieni. 

 

Google CV — szablony do pobrania z sieci

 

Jeśli CV z Google Docs uważasz za mało atrakcyjne, możesz pobrać szablony CV, które da się edytować w aplikacji Google’a z internetu. Wybór jest ogromny — zobacz 7 najlepszych templatek.

 

Fioletowe Google CV z ikonami

 

google cv

 

Ten szablon jest znacznie ciekawszy niż te, które znajdziesz w Google Docs. Wykorzystaj go, jeśli chcesz stworzyć kreatywne CV. Ikony przy danych osobowych i nagłówkach sekcji nadają mu niepowtarzalnego charakteru.

 

Możesz pobrać go stąd

 

Szablon Google CV z gwiazdkami

 

google cv

 

Świetny szablon do stworzenia Creative CV w Google Docs. Estetycznie podzielono w nim kolejne sekcje dokumentu i dodano gwiazdki, którymi możesz zaznaczyć poziom opanowania danej umiejętności. 

 

Pobierzesz go pod tym linkiem.

 

Google CV z szarą kolumną

 

google cv

 

Kolejny szablon CV do Google Dokumentów podzielony na dwie kolumny — z szarą po prawej. Poświęcono w nim bardzo wiele miejsca na umiejętności, dzięki czemu wpiszesz w nim również umiejętności miękkie, czyli Twoje cechy charakteru w CV.

 

To ważne, bo umiejętności miękkie są istotne dla wielu rekruterów.

 

Możesz pobrać go stąd.

 

Minimalistyczny szablon Google CV

 

google cv

 

Ten szablon Google CV jest wyjątkowo prosty i minimalistyczny. Zawiera wszystko, czego potrzebujesz oraz miejsce na dodatkowe sekcje — tutaj nazwane communication i leadership. To dobry wybór do napisania CV managera — gdzie umiejętności komunikacyjne i przywódcze są wyjątkowo istotne.

 

Możesz pobrać do pod tym linkiem.

 

Stylowe Google CV

 

google cv

 

Ciekawy szablon, w którym zastosowano interesującą czcionkę w CV. Również dzieli się na dwie kolumny i jest dobrze rozplanowany — zwróć uwagę, ile miejsca przeznaczono na informacje dodatkowe: łatwo wpiszesz tu do CV kursy, szkolenia i certyfikaty.

 

Pobierzesz go stąd (za opłatą). 

 

Chronologiczne Google CV

 

google cv

 

Dobry szablon dla kogoś z rozbudowanym doświadczeniem zawodowym — w związku z tym nie nada się do napisania w Google CV dla studenta czy CV na staż i praktyki

 

Możesz pobrać go tutaj.

 

Niebieskie Google CV

 

google cv

 

W tym szablonie Google przewidziano miejsce na zdjęcie w CV. Dodanie go do życiorysu zawodowego nie jest obowiązkowe, ale warto to zrobić. Pamiętaj jednak, że CV bez zdjęcia to nie błąd.

 

Ten Google Docs CV template pobierzesz tutaj.

 

O czym jeszcze pamiętać przygotowując CV w Google Dokumentach?

 

Każdy życiorys zawodowy powinien na końcu mieć aktualną klauzulę CV po RODO. Bez niej nie będziesz mógł wziąć udziału w rekrutacji. Oto jej poprawna treść, którą możesz dodać do CV pisanego w Google Dokumentach:

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

 

Jeśli wysyłasz swoje CV mailem, zatytułuj wiadomość w ciekawy sposób i zadbaj o interesującą treść — zachęcisz wtedy pracodawcę do przeczytania Twoich dokumentów. Gdy skończysz pisać CV, sprawdź, czy nie popełniłeś w nim błędów — wyeliminuj literówki i upewnij się, że Twoje curriculum vitae wygląda porządnie — jak pokazują badania, rekruterzy zwracają na to uwagę.

 

Możesz też skorzystać z innych darmowych kreatorów, np. wygenerować CV z LinkedIn lub napisać swoje CV w OpenOffice czy Word. A jeśli wciąż nie wiesz, jakiego programu do CV użyć, zobacz: Top 10 darmowych kreatorów CV [Zalety, wady, funkcje za darmo].

 

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące pisania CV w Google Docs? Zadaj je w komentarzu pod artykułem, a ja chętnie odpowiem i Ci pomogę.

Oceń ten artykuł: google cv
Średnia: 5 (3 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

O autorze

Ekspertka ds. kariery portalu LiveCareer. W swoich artykułach porusza tematy związane z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych oraz przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc Ci znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo