1. Google docs CV – jak napisać? 12 szablonów Google

Google docs CV – jak napisać? 12 szablonów Google

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Samodzielne stworzenie szablonu do CV może przyprawiać o ból głowy. Pewnie doskonale znasz te problemy — wrzucasz zdjęcie i nagle idealnie wymierzona przez Ciebie szerokość kolumn się zmienia. Dodajesz kolejną sekcję i psuje się formatowanie. Zamiast skupić się na treści dokumentu, walczysz z edytorem tekstu, który odmawia współpracy.

Na szczęście istnieje prosta odpowiedź na te problemy i brzmi ona: Google. CV możesz przygotować na gotowych szablonach (templates) Google Docs, które ułatwią Ci szybkie stworzenie CV do pracy. Z tego artykułu dowiesz się, jak przygotować CV w Google Docs i zobaczysz 12 sprawdzonych szablonów do Google CV. 

Nie musisz już szukać w Google, jak napisać CV — nasz kreator zrobi to za Ciebie. Mamy 20+ nowoczesnych szablonów CV i gotowe treści do każdej sekcji, które wstawisz do curriculum vitae jednym kliknięciem.

Stwórz CV teraz

Zobacz też wzory CV dla 70+ zawodów i ścieżek kariery.

Zobacz też inne nasze poradniki na temat kreatorów CV:

Jak napisać Google CV?

Szablony do pisania Google CV znajdziesz w Google Drive, czyli Dysku Google. Żeby stworzyć dokument, musisz mieć konto i się na nie zalogować. Następnie kliknij Google Docs (Dokumenty Google), stwórz nowy dokument i wybierz „From a template” (Z szablonu). Zobaczysz gotowe szablony dokumentów i znajdziesz również te przeznaczone do napisania CV/Resume (zależnie od języka, w którym masz konto). 

Później powinieneś wybrać szablon CV za darmo, który najbardziej Ci odpowiada, otworzyć w nowym oknie i uzupełnić go swoimi danymi oraz informacjami zawodowymi. Google automatycznie zapisuje zmiany w dokumentach, więc nie musisz martwić się, że Twór wzór CV nagle zniknie, a Ty stracisz czas.

W lewym górnym rogu możesz zmienić nazwę swojego Google CV. Jeśli chcesz pobrać życiorys zawodowy, wystarczy, że w menu na górze klikniesz File (Plik) i Download (Pobierz). Google pozwala wyeksportować dokument w 7 formatach — PDF, .doc, .rtf, .txt., .odt, .html i .epub. Najlepiej zapisać skończone CV w PDF — dzięki temu Twoje CV będzie od razu gotowe do wysłania.

Google CV — wady i zalety

Pisanie CV w Dokumentach Google ma oczywiście swoje zalety, ale również nie jest wolne do wad. Zobacz, co zyskujesz, decydując się na Google CV, a co może sprawiać Ci wiele problemów:

Google CV — wady

Google CV — zalety

Mała liczba darmowych szablonów

Prosta edycja CV

Wiele osób korzysta z szablonów Google

Nie musisz instalować oprogramowania

Dokumenty Google CV są bardzo proste

Darmowe czcionki do CV

Brak pasującego szablonu listu motywacyjnego 

Łatwo zapisać CV w PDF i wydrukować

Niezbyt atrakcyjny wygląd Google CV

Tworzenie CV za darmo

Jak sam widzisz, szablony zaproponowane przez Google są łatwe w edycji. Jednak kiedy się na nie zdecydujesz, Twoje CV będzie niezbyt ciekawe i prawdopodobnie podobne do dokumentów wysyłanych przez innych kandydatów. Tracisz przez to szansę na wyróżnienie się i zainteresowanie pracodawcy bądź rekrutera, a to ważne, zwłaszcza gdy piszesz CV bez doświadczenia albo pierwsze CV.

Zamiast tego możesz przygotować CV w kreatorze LiveCareer. W naszym programie do pisania CV również prosto i szybko zedytujesz swój życiorys zawodowy oraz pobierzesz go w PDF i zapiszesz do wydrukowania. 

Dodatkowo otrzymasz wiele przygotowanych przez ekspertów nowoczesnych szablonów CV, porady dotyczące pisania curriculum vitae i dopasowane do zawodu treści do wstawienia do życiorysu zawodowego.

Jeśli jednak zdecydowałeś się na stworzenie CV w Google Docs, zobacz 12 szablonów Google CV:

12 szablonów, dzięki którym stworzysz CV w Google

W dokumentach Google znajdziesz tylko 5 szablonów CV do wykorzystania. Natomiast w internecie istnieje wiele templatek, które możesz pobrać i edytować w Google Docs.

Zobacz kilka przykładowych CV poniżej i sprawdź, czym się charakteryzują.

Google CV — Template Swiss

google cv

Ten szablon Google CV nazywa się Swiss, czyli szwajcarski. Prosty podział na dwie kolumny sprawia, że jest czytelny i estetyczny. Niestety nie ma w nim miejsca na podsumowanie zawodowe w CV. Zamiast tego dubluje sekcję z danymi osobowymi. 

Na samej górze przewidziano sekcję z umiejętnościami — to typowy układ CV funkcjonalnego, który sprawdzi się, gdy piszesz curriculum vitae bez doświadczenia. 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Template Serif z Google Docs

google cv

W tym szablonie Google na samej górze umieszczona jest sekcja z doświadczeniem w CV. Jest on również podzielony na dwie kolumny, do tej po prawej stronie można wpisać w CV umiejętności (najlepiej podziel tę sekcję na kompetencje miękkie i twarde), nagrody (mogą to być Twoje osiągnięcia zawodowe) i języki w CV.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

Coral Google Docs CV Template

google cv

Ten szablon Google CV nie ma podziału na kolumny. Tak jak pozostałe templates z dokumentów Google, wpiszesz w nim doświadczenie, umiejętności, wykształcenie w CV, nagrody i dane osobowe. 

Jak mówi nazwa szablonu — Coral — nagłówki podkreślono kolorem koralowym. Ponadto doświadczenie wypisane jest w punktach. To dobry sposób, żeby Twoje CV zmieściło się na jednej stronie.

Google CV — szablon Spearmint

google cv

Ten szablon CV z Google wykorzystuje kolor zielony do podkreślenia nagłówków poszczególnych sekcji dokumentu. Tak jak w pozostałych templates z Google Docs brakuje w nim miejsca na zainteresowania w CV

Szablon Modern Writer

google cv

Żaden z szablonów zaproponowanych przez Google Docs nie przewiduje miejsca na dodatkowe informacje w CV, m.in. referencje of pracodawcy. Możesz oczywiście wpisać je samodzielnie, ale wtedy format CV się zmieni. 

Google CV — szablony do pobrania z sieci

Jeśli CV z Google Docs uważasz za mało atrakcyjne, możesz pobrać szablony CV, które da się edytować w aplikacji Google’a z internetu. Wybór jest ogromny — zobacz 7 najlepszych templatek.

Fioletowe Google CV z ikonami

google cv

Ten szablon jest znacznie ciekawszy niż te, które znajdziesz w Google Docs. Wykorzystaj go, jeśli chcesz stworzyć kreatywne CV. Ikony przy danych osobowych i nagłówkach sekcji nadają mu niepowtarzalnego charakteru.

Możesz pobrać go stąd

Szablon Google CV z gwiazdkami

Google CV z gwiazdkami

Świetny szablon do stworzenia Creative CV w Google Docs. Estetycznie podzielono w nim kolejne sekcje dokumentu i dodano gwiazdki, którymi możesz zaznaczyć poziom opanowania danej umiejętności. 

Pobierzesz go pod tym linkiem.

Google CV z szarą kolumną

google cv z szarą kolumną

Kolejny szablon CV do Google Dokumentów podzielony na dwie kolumny — z szarą po prawej. Poświęcono w nim bardzo wiele miejsca na umiejętności, dzięki czemu wpiszesz w nim również umiejętności miękkie, czyli Twoje cechy charakteru w CV.

To ważne, bo umiejętności miękkie są istotne dla wielu rekruterów.

Możesz pobrać go stąd.

Minimalistyczny szablon Google CV

szablon Google CV minimalistyczny

Ten szablon Google CV pozwoli Ci stworzyć minimalistyczne, wyjątkowo proste CV. Zawiera wszystko, czego potrzebujesz oraz miejsce na dodatkowe sekcje — tutaj nazwane communication i leadership. To dobry wybór do napisania CV managera — gdzie umiejętności komunikacyjne i przywódcze są wyjątkowo istotne.

Możesz pobrać do pod tym linkiem.

Stylowe Google CV

google cv

Ciekawy szablon, w którym zastosowano interesującą czcionkę w CV. Również dzieli się na dwie kolumny i jest dobrze rozplanowany — zwróć uwagę, ile miejsca przeznaczono na informacje dodatkowe: łatwo wpiszesz tu do CV kursy, szkolenia i certyfikaty.

Pobierzesz go stąd (za opłatą). 

Chronologiczne Google CV

Google cv chronologiczne

Dobre CV dla kogoś z rozbudowanym doświadczeniem zawodowym — w związku z tym nie nada się do napisania w Google CV dla studenta czy CV na staż i praktyki, a także innych CV o klasycznym układzie sekcji.

Możesz pobrać go tutaj.

Google CV ze zdjęciem

google cv ze zdjęciem

W tym szablonie Google przewidziano miejsce na zdjęcie w CV. Dodanie go do życiorysu zawodowego nie jest obowiązkowe, ale warto to zrobić. Pamiętaj jednak, że CV bez zdjęcia to nie błąd.

Ten Google Docs CV template pobierzesz tutaj.

O czym jeszcze pamiętać, przygotowując CV w Google Dokumentach?

Każdy życiorys zawodowy powinien na końcu mieć aktualną klauzulę CV po RODO. Bez niej nie będziesz mógł wziąć udziału w rekrutacji. Oto jej poprawna treść, którą możesz dodać do CV pisanego w Google Dokumentach:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Jeśli wysyłasz swoje CV mailem, zatytułuj wiadomość w ciekawy sposób i zadbaj o interesującą treść — zachęcisz wtedy pracodawcę do przeczytania Twoich dokumentów. Gdy skończysz pisać CV, sprawdź, czy nie popełniłeś w nim błędów — wyeliminuj literówki i upewnij się, że Twoje curriculum vitae wygląda porządnie — jak pokazują badania, rekruterzy zwracają na to uwagę.

A jeśli wciąż nie wiesz, czy curriculum vitae w .doc lub .docs to dobry pomysł i nie wiesz, jakiego programu do CV użyć, zobacz recenzję kreatorów CV za darmo.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące pisania CV w Google Docs? Zadaj je w komentarzu pod artykułem, a ja chętnie odpowiem i Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Google cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (5 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: