1. Curriculum vitae wzór DOC / Word: przykłady CV do pobrania

Curriculum vitae wzór DOC / Word: przykłady CV do pobrania

Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Jeśli piszesz curriculum vitae, wzór DOC wydaje się rozsądnym pomysłem — w końcu niemal wszyscy używamy programu Microsoft Word, który służy do pisania różnego typu dokumentów. 

 

Niestety, Word nie jest programem graficznym. A to sprawia, że dodawanie i formatowanie w nim elementów typowych dla CV (np. zdjęcia) wymaga specjalistycznych umiejętności. Na szczęście istnieją gotowe wzory curriculum vitae w Word, które możesz łatwo edytować.

 

W tym artykule zobaczysz 8 profesjonalnych szablonów curriculum vitae do pobrania w Word i dowiesz się, o czym warto pamiętać, pisząc swój dokument. Na początku jednak pokażę Ci pusty wzór curriculum vitae w DOC do pobrania i uzupełnienia.

 

Stwórz skuteczne curriculum vitae w kilka minut. Wybierz jeden z 20+ atrakcyjnych szablonów CV i wypełnij go dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Znajdź też profesjonalny wzór do CV do pracy dla swojego zawodu i napisz na jego podstawie własne CV. Następnie pobierz je w PDF lub DOC.

 

Curriculum vitae — wzór DOC

 

Twoje imię i nazwisko

Nazwa obecnego stanowiska lub wyuczonego zawodu

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

 

Podsumowanie i cele zawodowe

 

...

 

Umiejętności specjalistyczne

 

  • ...

 

Umiejętności miękkie

 

  • ...

 

Doświadczenie

 

MM.RR-MM.RR Nazwa firmy

Stanowisko: ...

 

Obowiązki:

  • ...

 

Dodatkowe obowiązki:

  • ...

 

Osiągnięcia:

  • ...

 

Wykształcenie

 

MM.RR-MM.RR Nazwa uczelni

Kierunek: ...

Uzyskany tytuł … (np. magistra)

 

Zainteresowania

 

...

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko. 

 

Już wiesz, jak wygląda curriculum vitae. Wzór DOC, który widzisz powyżej, możesz pobrać za darmo pod tym linkiem. W kolejnych akapitach pokażę Ci też, jak go uzupełnić, by szybciej dostać pracę. 

 

A jeśli już teraz chcesz zobaczyć, jak napisać CV pod konkretne stanowisko, przejdź tutaj: Gotowy wzór CV do wypełnienia za darmo dla 50+ zawodów.

 

1. Curriculum vitae — wzór DOC (Word) do wypełnienia online

 

Curriculum vitae to ważny element strategii marketingowej, w której produktem jesteś Ty sam — zwracają na to uwagę m.in. eksperci Hays. Dlatego wygląd CV jest bardzo ważny. Właściwe formatowanie i ciekawa szata graficzna mogą decydować o tym, czy pracodawca zechce zapoznać się z treścią Twojego życiorysu.

 

Za chwilę zobaczysz 8 atrakcyjnych wzorów curriculum vitae w DOC do wypełnienia w kreatorze CV. Oprócz kilkunastu pustych CV do wypełnienia otrzymasz również gotowe zdania i podpowiedzi, dzięki którym łatwo stworzysz życiorys dopasowany do Twoich potrzeb. Gotowe CV będziesz mógł pobrać w PDF lub Word, a następnie dowolnie edytować.

 

Oto przykładowe wzory curriculum vitae w Word, które dla Ciebie przygotowaliśmy:

 

Curriculum vitae — wzór DOC z szarymi detalami

 

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

 

Zaletą tego szablonu jest wyraźne oddzielenie wszystkich elementów CV typowych dla klasycznego CV wzoru za pomocą poziomych linii. W takim CV możesz łatwo zaprezentować swoje doświadczenie (w tym kluczowe osiągnięcia w CV). Zaletą powyższego wzoru są również detale w szarym kolorze, dzięki czemu to CV nadaje się do druku.

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

Curriculum vitae — wzór Word dla doświadczonych

 

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

 

Przykładowe CV, które widzisz powyżej, zawiera niewielkie graficzne ozdobniki, dzięki którym wygląda czytelnie i dynamicznie (mimo że jest to dość prosty wzór CV). To curriculum vitae jest więc dobre m.in. dla osób z bogatym doświadczeniem (np. jeśli piszesz CV lekarza lub CV nauczyciela dyplomowanego).

 

Oryginalne curriculum vitae — wzór DOC

 

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

 

Czytelny układ, profesjonalna kolorystyka i nowoczesne ikony do CV w tym wzorze to dowód na to, że przywiązujesz uwagę do szczegółów. Dlatego powyższy szablon curriculum vitae w Word sprawdzi się m.in. w CV inżyniera lub CV architekta.

 

Dodatkową zaletą tego wzoru CV jest dobrze widoczne podsumowanie wraz z celami zawodowymi. W ten sposób wyróżnisz w CV swoje atuty i łatwiej wyprzedzisz konkurentów — bo choć za granicą jest to standard, w Polsce większość kandydatów do pracy wciąż nie dodaje tej sekcji do CV.

 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

 

Stwórz CV terazkreator cv

Nowoczesne curriculum vitae — wzór Word

 

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

 

Ten wzór curriculum vitae w DOC wyróżnia się budową dwukolumnową, z czego lewa zawiera ważną sekcję CV Umiejętności. Dlatego po ten szablon warto sięgnąć, jeśli aplikujesz na stanowisko wymagające konkretnych kwalifikacji, którymi chcesz się pochwalić (np. w CV logistyka lub CV logopedy).

 

Curriculum vitae — wzór Word w ciekawych barwach

 

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

 

Zastosowanie tła w trzech różnych kolorach sprawia, że powyższe CV jest nowoczesne i bardzo czytelne. Ponadto rekruter łatwo odnajdzie w nim najważniejsze elementy, takie jak Podsumowanie zawodowe, Umiejętności i Doświadczenie.

 

Co ciekawe, w powyższym wzorze klauzula CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych została zapisana bardzo małą czcionką. Dzięki temu zajmuje mało miejsca, a Ty zyskujesz dodatkową przestrzeń na opis swoich umiejętności i doświadczenia. 

 

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

 

Stwórz CV terazkreator cv

Współczesne curriculum vitae — wzór Word

 

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

 

Powyższy wzór curriculum vitae w DOC oferuje Ci sporo miejsca na opis kwalifikacji, istotnych głównie w zawodach praktycznych (np. gdy piszesz CV kucharza lub inne CV do gastronomii). Niewielka czcionka i ekonomiczny układ pozwolą Ci zmieścić dodatkowe informacje w CV — m.in. ukończone kursy i posiadane certyfikaty.

 

Uniwersalne curriculum vitae — wzór Word

 

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

 

Szukasz nowoczesnego i profesjonalnego CV, które pasuje do każdego zawodu? Powyższy wzór curriculum vitae w DOC z pewnością spełnia te kryteria. Ten arkusz CV umożliwia Ci m.in. podział umiejętności w CV na miękkie i twarde oraz wyróżnienie zainteresowań. Uwagę rekrutera zwróci też ciekawie wykadrowana fotografia. Z pewnością idealnie nada się do napisania CV pracownika biurowego.

 

Curriculum vitae — wzór DOC z dużym zdjęciem

 

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

 

Zaletą powyższego CV jest duże zdjęcie, które od razu przyciąga wzrok. Dlatego ten wzór warto wykorzystać w profesjach, w których liczy się Twoja prezencja (np. w CV kosmetyczki) lub wymagających pracy z ludźmi (np. w CV psychologa albo CV rekrutera).

 

2. Jak wypełnić wzór curriculum vitae w Word, by szybko dostać pracę?

 

Oczywiście, wygląd szablonu w dobrym CV to nie wszystko. Życiorys zawodowy musisz jeszcze wypełnić odpowiednią treścią, która przekona pracodawcę, że warto dać Ci szansę. 

 

Zatem o czym pamiętać, wypełniając wzór curriculum vitae w Word?

 

Dopasuj treść curriculum vitae do oferty pracy

 

Idealne CV to takie, które odpowiada na wymagania zawarte w ogłoszeniu o pracę. Dlatego podczas czytania dokumentów rekruterzy szukają w nich słów kluczowych związanych ze stanowiskiem, na które aplikujesz. Na szczęście łatwo je wychwycisz, czytając opis wymagań w treści oferty.

 

Wynika to samej natury rekrutacji — chętnych jest zwykle sporo, toteż na przejrzenie jednego CV rekruterzy poświęcają zaledwie 7 sekund. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule, jak napisać CV.

 

W CV pochwal się osiągnięciami

 

Wypełniając wzór curriculum vitae w Word, opisz swój największy sukces — np. poprawę sprzedaży (w takim przypadku podaj konkretne liczby lub procenty), rzadko spotykany certyfikat albo szybki awans. Możliwe, że rekruter będzie chciał poznać szczegóły i zapytać Cię o to na rozmowie kwalifikacyjnej. Poza tym większość kandydatów tego nie robi, dlatego w ten sposób łatwo zyskasz nad nimi przewagę!

 

Odpowiednio sformatuj curriculum vitae w Word

 

Twoje CV musi czytelne, by pracodawca przeczytał je do końca. Dlatego zadbaj o odpowiedni format curriculum vitae — wzór DOC powinien uwzględniać m.in. wypunktowania, wyraźny podział sekcji oraz czytelną czcionkę do CV. Pokaż, że dbasz nawet o najmniejsze elementy, a rekruter chętniej nawiąże z Tobą kontakt.

 

Do wzoru curriculum vitae w Word dopasuj list motywacyjny

 

Wysłanie CV i listu motywacyjnego razem może zwiększyć Twoje szanse na dostanie pracy — tak twierdzi prawie połowa HR managerów. Dlatego warto napisać list motywacyjny, nawet jeśli w ogłoszeniu o pracę nie ma takiej prośby. W ten sposób pokażesz, że naprawdę zależy Ci na danym stanowisku.

 

Jednak pamiętaj, że dobry list motywacyjny powinien wizualnie pasować do CV. Jeśli skorzystałeś z naszego programu do pisania CV, dokument na podobnym do CV szablonie możesz łatwo stworzyć w kreatorze listu motywacyjnego online.

 

List motywacyjny nie wystarczy — potrzebujesz też skutecznego CV. Stwórz CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Stwórz CV teraz

 

3. Curriculum vitae (wzór DOC) — o czym jeszcze pamiętać?

 

Nawet jeśli edytujesz wzór curriculum vitae w Word, pamiętaj, by gotowe CV zapisać w formacie PDF — dzięki temu pracodawca poprawnie wyświetli Twój dokument na swoim komputerze. Możesz to zrobić, wybierając kolejno: Plik 🠒 Zapisz jako 🠒 Plik PDF (*.pdf) 🠒 Zapisz.

 

Jednak wcześniej sprawdź swoje CV pod kątem ewentualnych błędów (np. ortograficznych i interpunkcyjnych). Zadbaj też o poprawną treść maila z CV. Napisz w nim krótko, kim jesteś i co do tej pory udało Ci się osiągnąć. Pamiętaj o używaniu zwrotów godnościowych (Szanowni Państwo, Z poważaniem itd.).

 

Jeśli chcesz przygotować swoje CV za darmo i nie do końca radzisz sobie z formatowaniem skomplikowanych dokumentów, możesz skorzystać z szablonów CV w Word (tzw. CV templates Word) lub szablonów CV OpenOffice. W gotowych wzorach curriculum vitae w DOC jest jednak mało miejsca na treść, dlatego sprawdzą się one niemal wyłącznie wtedy, gdy piszesz CV bez doświadczenia (np. CV ucznia lub CV studenta). Możesz też wygenerować darmowe CV z serwisu LinkedIn, jeśli masz uzupełniony profil (niestety wszystkie takie dokumenty powstają na jednym docelowym szablonie i nie mają zdjęcia).

 

A jeśli wciąż nie możesz zdecydować się na któreś z tych narzędzi, przeczytaj nasz poradnik: kreatory CV za darmo.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania związane ze wzorami curriculum vitae w formacie DOC, zadaj mi je w komentarzu na forum poniżej. Chętnie Ci pomogę.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Curriculum vitae wzor doc

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (5 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: