1. Curriculum vitae wzór DOC i Word: przykłady do pobrania

Curriculum vitae wzór DOC i Word: przykłady do pobrania

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Jeśli piszesz curriculum vitae, wzór DOC wydaje się rozsądnym pomysłem — w końcu niemal wszyscy używamy programu Microsoft Word, który służy do pisania różnego typu dokumentów. 

Niestety, Word nie jest programem graficznym. A to sprawia, że dodawanie i formatowanie w nim elementów typowych dla CV (np. zdjęcia) wymaga specjalistycznych umiejętności. Na szczęście istnieją gotowe wzory curriculum vitae w Word, które możesz łatwo edytować.

W tym artykule zobaczysz 8 profesjonalnych szablonów curriculum vitae do pobrania w Word i dowiesz się, o czym warto pamiętać, pisząc swój dokument. Na początku jednak pokażę Ci pusty wzór curriculum vitae w DOC do pobrania i uzupełnienia.

Stwórz skuteczne curriculum vitae w kilka minut. Wybierz jeden z 20+ atrakcyjnych szablonów CV i wypełnij go dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Znajdź też profesjonalny wzór do CV do pracy dla swojego zawodu i napisz na jego podstawie własne CV. Następnie pobierz je w PDF lub DOC.

Curriculum vitae — wzór DOC

Twoje imię i nazwisko

Nazwa obecnego stanowiska lub wyuczonego zawodu

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

...

Umiejętności specjalistyczne

  • ...

Umiejętności miękkie

  • ...

Doświadczenie

MM.RR-MM.RR Nazwa firmy

Stanowisko: ...

Obowiązki:

  • ...

Dodatkowe obowiązki:

  • ...

Osiągnięcia:

  • ...

Wykształcenie

MM.RR-MM.RR Nazwa uczelni

Kierunek: ...

Uzyskany tytuł … (np. magistra)

Zainteresowania

...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko. 

Już wiesz, jak wygląda curriculum vitae. Wzór DOC, który widzisz powyżej, możesz pobrać za darmo pod tym linkiem. W kolejnych akapitach pokażę Ci też, jak go uzupełnić, by szybciej dostać pracę. 

A jeśli już teraz chcesz zobaczyć, jak napisać CV pod konkretne stanowisko, przejdź tutaj: Gotowy wzór CV do wypełnienia za darmo dla 50+ zawodów.

1. Curriculum vitae — wzór DOC (Word) do wypełnienia online

Curriculum vitae to ważny element strategii marketingowej, w której produktem jesteś Ty sam — zwracają na to uwagę m.in. eksperci Hays. Dlatego wygląd CV jest bardzo ważny. Właściwe formatowanie i ciekawa szata graficzna mogą decydować o tym, czy pracodawca zechce zapoznać się z treścią Twojego życiorysu.

Za chwilę zobaczysz 8 atrakcyjnych wzorów curriculum vitae w DOC do wypełnienia w kreatorze CV. Oprócz kilkunastu pustych CV do wypełnienia otrzymasz również gotowe zdania i podpowiedzi, dzięki którym łatwo stworzysz życiorys dopasowany do Twoich potrzeb. Gotowe CV będziesz mógł pobrać w PDF lub Word, a następnie dowolnie edytować.

Oto przykładowe wzory curriculum vitae w Word, które dla Ciebie przygotowaliśmy:

Curriculum vitae — wzór DOC z szarymi detalami

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

Zaletą tego szablonu jest wyraźne oddzielenie wszystkich elementów CV typowych dla klasycznego CV wzoru za pomocą poziomych linii. W takim CV możesz łatwo zaprezentować swoje doświadczenie (w tym kluczowe osiągnięcia w CV). Zaletą powyższego wzoru są również detale w szarym kolorze, dzięki czemu to CV nadaje się do druku.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

Curriculum vitae — wzór Word dla doświadczonych

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

Przykładowe CV, które widzisz powyżej, zawiera niewielkie graficzne ozdobniki, dzięki którym wygląda czytelnie i dynamicznie (mimo że jest to dość prosty wzór CV). To curriculum vitae jest więc dobre m.in. dla osób z bogatym doświadczeniem (np. jeśli piszesz CV lekarza lub CV nauczyciela dyplomowanego).

Oryginalne curriculum vitae — wzór DOC

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

Czytelny układ, profesjonalna kolorystyka i nowoczesne ikony do CV w tym wzorze to dowód na to, że przywiązujesz uwagę do szczegółów. Dlatego powyższy szablon curriculum vitae w Word sprawdzi się m.in. w CV inżyniera lub CV architekta.

Dodatkową zaletą tego wzoru CV jest dobrze widoczne podsumowanie wraz z celami zawodowymi. W ten sposób wyróżnisz w CV swoje atuty i łatwiej wyprzedzisz konkurentów — bo choć za granicą jest to standard, w Polsce większość kandydatów do pracy wciąż nie dodaje tej sekcji do CV.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Nowoczesne curriculum vitae — wzór Word

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

Ten wzór curriculum vitae w DOC wyróżnia się budową dwukolumnową, z czego lewa zawiera ważną sekcję CV Umiejętności. Dlatego po ten szablon warto sięgnąć, jeśli aplikujesz na stanowisko wymagające konkretnych kwalifikacji, którymi chcesz się pochwalić (np. w CV logistyka lub CV logopedy).

Curriculum vitae — wzór Word w ciekawych barwach

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

Zastosowanie tła w trzech różnych kolorach sprawia, że powyższe CV jest nowoczesne i bardzo czytelne. Ponadto rekruter łatwo odnajdzie w nim najważniejsze elementy, takie jak Podsumowanie zawodowe, Umiejętności i Doświadczenie.

Co ciekawe, w powyższym wzorze klauzula CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych została zapisana bardzo małą czcionką. Dzięki temu zajmuje mało miejsca, a Ty zyskujesz dodatkową przestrzeń na opis swoich umiejętności i doświadczenia. 

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

Współczesne curriculum vitae — wzór Word

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

Powyższy wzór curriculum vitae w DOC oferuje Ci sporo miejsca na opis kwalifikacji, istotnych głównie w zawodach praktycznych (np. gdy piszesz CV kucharza lub inne CV do gastronomii). Niewielka czcionka i ekonomiczny układ pozwolą Ci zmieścić dodatkowe informacje w CV — m.in. ukończone kursy i posiadane certyfikaty.

Uniwersalne curriculum vitae — wzór Word

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

Szukasz nowoczesnego i profesjonalnego CV, które pasuje do każdego zawodu? Powyższy wzór curriculum vitae w DOC z pewnością spełnia te kryteria. Ten arkusz do CV umożliwia Ci m.in. podział umiejętności w CV na miękkie i twarde oraz wyróżnienie zainteresowań. Uwagę rekrutera zwróci też ciekawie wykadrowana fotografia. Z pewnością idealnie nada się do napisania CV pracownika biurowego.

Curriculum vitae — wzór DOC z dużym zdjęciem

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor doc

Zaletą powyższego CV jest duże zdjęcie, które od razu przyciąga wzrok. Dlatego ten wzór warto wykorzystać w profesjach, w których liczy się Twoja prezencja (np. w CV kosmetyczki) lub wymagających pracy z ludźmi (np. w CV psychologa albo CV rekrutera).

2. Jak wypełnić wzór curriculum vitae w Word, by szybko dostać pracę?

Oczywiście, wygląd szablonu w dobrym CV to nie wszystko. Życiorys zawodowy musisz jeszcze wypełnić odpowiednią treścią, która przekona pracodawcę, że warto dać Ci szansę. 

Zatem o czym pamiętać, wypełniając wzór curriculum vitae w Word?

Dopasuj treść curriculum vitae do oferty pracy

Idealne CV to takie, które odpowiada na wymagania zawarte w ogłoszeniu o pracę. Dlatego podczas czytania dokumentów rekruterzy szukają w nich słów kluczowych związanych ze stanowiskiem, na które aplikujesz. Na szczęście łatwo je wychwycisz, czytając opis wymagań w treści oferty.

Wynika to samej natury rekrutacji — chętnych jest zwykle sporo, toteż na przejrzenie jednego CV rekruterzy poświęcają zaledwie 7 sekund. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule, jak napisać CV.

W CV pochwal się osiągnięciami

Wypełniając wzór curriculum vitae w Word, opisz swój największy sukces — np. poprawę sprzedaży (w takim przypadku podaj konkretne liczby lub procenty), rzadko spotykany certyfikat albo szybki awans. Możliwe, że rekruter będzie chciał poznać szczegóły i zapytać Cię o to na rozmowie kwalifikacyjnej. Poza tym większość kandydatów tego nie robi, dlatego w ten sposób łatwo zyskasz nad nimi przewagę!

Odpowiednio sformatuj curriculum vitae w Word

Twoje CV musi czytelne, by pracodawca przeczytał je do końca. Dlatego zadbaj o odpowiedni dla CV format — wzór DOC powinien uwzględniać m.in. wypunktowania, wyraźny podział sekcji oraz czytelną czcionkę do CV. Pokaż, że dbasz nawet o najmniejsze elementy, a rekruter chętniej nawiąże z Tobą kontakt.

Do wzoru curriculum vitae w Word dopasuj list motywacyjny

Wysłanie CV i listu motywacyjnego razem może zwiększyć Twoje szanse na dostanie pracy — tak twierdzi prawie połowa HR managerów. Dlatego warto napisać list motywacyjny, nawet jeśli w ogłoszeniu o pracę nie ma takiej prośby. W ten sposób pokażesz, że naprawdę zależy Ci na danym stanowisku.

Jednak pamiętaj, że dobry list motywacyjny powinien wizualnie pasować do CV. Jeśli skorzystałeś z naszego programu do pisania CV, dokument na podobnym do CV szablonie możesz łatwo stworzyć w kreatorze listu motywacyjnego online.

List motywacyjny nie wystarczy — potrzebujesz też skutecznego CV. Stwórz CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

3. Curriculum vitae (wzór DOC) — o czym jeszcze pamiętać?

Nawet jeśli edytujesz wzór curriculum vitae w Word, pamiętaj, by gotowe CV zapisać w formacie PDF — dzięki temu pracodawca poprawnie wyświetli Twój dokument na swoim komputerze. Możesz to zrobić, wybierając kolejno: Plik 🠒 Zapisz jako 🠒 Plik PDF (*.pdf) 🠒 Zapisz.

Jednak wcześniej sprawdź swoje CV pod kątem ewentualnych błędów (np. ortograficznych i interpunkcyjnych). Zadbaj też o poprawną treść maila z CV. Napisz w nim krótko, kim jesteś i co do tej pory udało Ci się osiągnąć. Pamiętaj o używaniu zwrotów godnościowych (Szanowni Państwo, Z poważaniem itd.).

Jeśli chcesz przygotować swoje CV za darmo i nie do końca radzisz sobie z formatowaniem skomplikowanych dokumentów, możesz skorzystać z szablonów CV w Word (tzw. CV templates Word) lub szablonów CV OpenOffice. W gotowych wzorach curriculum vitae w DOC jest jednak mało miejsca na treść, dlatego sprawdzą się one niemal wyłącznie wtedy, gdy piszesz CV bez doświadczenia (np. CV ucznia lub CV studenta). Możesz też wygenerować darmowe LinkedIn CV, jeśli masz uzupełniony profil (niestety wszystkie takie dokumenty powstają na jednym docelowym szablonie i nie mają zdjęcia).

A jeśli wciąż nie możesz zdecydować się na któreś z tych narzędzi, przeczytaj nasz poradnik: kreatory CV za darmo.

Jeśli masz dodatkowe pytania związane ze wzorami curriculum vitae w formacie DOC, zadaj mi je w komentarzu na forum poniżej. Chętnie Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Curriculum vitae wzor doc

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (5 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: