1. CV w Photoshop - 15 szablonów i wzorów do pobrania

CV w Photoshop - 15 szablonów i wzorów do pobrania

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Photoshop to trudne narzędzie do pisania CV, ale trzeba przyznać, że dzięki niemu można stworzyć bardzo ciekawy wizualnie dokument. W tym poradniku pokażemy 15 najlepszych szablonów CV w Photoshop, które możesz pobrać, wypełnić swoimi danymi i użyć w rekrutacji. 

Każdy przykład CV Photoshop zaopatrzyliśmy komentarzami ekspertów. Dzięki cennym poradom specjalistów będziesz wiedział, co ewentualnie poprawić lub dodać do swojej aplikacji. Nie musisz nawet znać się na Photoshopie, by zyskać nowoczesny i przyjazny dla rekrutera życiorys zawodowy. 

Skuteczne CV w PDF lub DOC łatwo stworzysz w naszym kreatorze na jednym z 20+ atrakcyjnych szablonów do CV. Znajdziesz tam też porady ekspertów kariery oraz gotowe treści, które wstawisz do CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV teraz

Zobacz też gotowe wzory CV do pracy dla różnych branż i stanowisk.

1. CV w Photoshopie z praktycznym nagłówkiem

cv photoshop

Powyższy dokument, stworzony w Photoshop oddziela dane osobowe w CV od reszty dokumentu. Jest to CV ze zdjęciem, którego zaletą jest czytelność i dobre rozplanowanie treści.

Jeśli zdecydujesz się użyć tego szablonu curriculum vitae, miej na uwadze, że brakuje w nim sekcji zainteresowania w CV. Warto ją dodać. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że jedna z podstawowych sekcji CV. Po drugie — opisanie hobby w CV daje Ci możliwość wspomnieć o swoich pasjach i pokazać od innej strony niż zawodowa.

To CV Photoshop możesz pobrać stąd, logując się do serwisu za opłatą. 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

2. CV w Photoshop dla aktorek/aktorów lub modeli/modelek

cv photoshop

Kolejny szablon CV w Photoshop to prosty i estetyczny dokument, który wyróżnia w ciekawy sposób podsumowanie zawodowe w CV, znane też jako sekcja O mnie w CV. Tego typu CV artystyczne przeznaczone jest dla osób, które aplikują na takie stanowisko jak aktorka/aktor lub modelka/model. 

Oczywiście ten arkusz do CV można również dostosować do innych zawodów. Pamiętaj jednak, że zabrakło tu np. miejsca na doświadczenie zawodowe w CV

Takie gotowe CV jak to powyżej pobierzesz tutaj za darmo w formacie Photoshop (PSD), Ilustrator (AI) i In design.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

3. CV i list motywacyjny w Photoshop

cv photoshop

Dwa dokumenty, które widzisz u góry to CV i list motywacyjny. Jeśli chcesz, by oba te dokumenty miały tę samą formę, możesz stworzyć je w jednym miejscu. 

Zauważ, że poziom znajomość języka przedstawiony jest tu na skali. Jeśli stworzysz CV w tym szablonie, nie zapomnij dodać odpowiedniego opisu, najlepiej takiego, który ustala Europejski System Opisu Kształcenia Językowego

Tutaj masz link do strony, gdzie pobierzesz oba dokumenty (CV i list motywacyjny) w Photoshop, InDesign, oraz Illustratorze.

4. Minimalistyczne CV w Photoshop

cv photoshop

Teraz pora na szablon CV, który docenią minimaliści. Jego autor bardzo pomysłowo wykorzystuje przestrzeń, by zmieścić wszystkie informacje na jednej stronie CV. Cały dokument utrzymany jest w czarno-białej kolorystyce, co również wpływa na surowość i prostotę CV.

Nie jesteśmy przekonani, czy powyższy szablon pozwoli kandydatom na opisane wszystkich swoich atutów w CV. Z pewnością będzie jednak odpowiedni dla tych, którzy piszą CV bez doświadczenia

W tym miejscu bez problemu pobierzesz minimalistyczne CV w Photoshop, płacąc 11$.

5. Barwne CV w Photoshop

cv photoshop

Tego typu życiorys zawodowy jest bardzo ciekawy, ale jednocześnie dość ryzykowny. Po pierwsze, takie CV w druku straci całą wartość. Po wydrukowaniu (np. na potrzeby rozmowy kwalifikacyjnej) kolory dokumentu mogą bowiem nie tylko wypaść niekorzystnie, ale wręcz zniszczyć całą koncepcję tego CV.

Po drugie, brakuje tu bardzo ważnego elementu, jakim jest klauzula RODO w CV, czyli zgoda na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych. Należy ją dodać na samym dole dokumentu, a przy tym schemacie CV właściwie nie da się zrobić. 

Jeśli chcesz zobaczyć, jak prezentuje się ten szablon CV Photoshop po pobraniu, kliknij tutaj

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

6. CV z infografiką stworzone w Photoshop

cv photoshop

Teraz widzisz bardzo interesujące CV z infografiką. Tego typu dokumenty odchodzą od formatu klasycznego CV i wyróżniają wśród innych dokumentów aplikacyjnych. 

Powyższe Curriculum Vitae zawiera mało treści i jest zaprojektowane specjalnie jak CV grafika. Zwróć uwagę na to, że trudno jest przekazać wszystkie informacje o swojej kandydaturze w takim szablonie CV. Nie sposób np. stworzyć podziału na umiejętności miękkie i twarde, który ułatwia rekruterowi lekturę CV. 

CV Photoshop z infografiką możesz pobrać tutaj

7. CV Photoshop z dużym zdjęciem

cv photoshop

Pewnie dziwisz się, patrząc na ten szablon, że tak może wyglądać CV. Jeśli tylko masz odwagę, zaryzykuj stworzenie oryginalnego dokumenty aplikacyjnego. 

Możesz postawić na CV chronologiczne lub CV funkcjonalne, które przedstawia powyższy przykład. Pamiętaj, że najważniejsze jest jednak dopasowanie CV do oferty pracy oraz kultury firmy, do której aplikujesz.

Tutaj pobierzesz szablon, prezentowany powyżej. 

8. Pastelowe CV w Photoshop

cv photoshop

Teraz pora na przykładowe CV w Photoshop, które spodoba się osobom lubiącym subtelne elementy. Bardzo delikatnie, ale czytelnie wydzielone sekcje sprawiają, że ten dokument może być użyty np. jako CV kosmetyczki. Dzięki niemu zrobisz wrażenie osoby ceniącej estetykę i wrażliwej na piękno. 

Pamiętaj tylko, że nie może pominąć sekcji umiejętności w CV. Tutaj nie ma dla niej miejsca, dlatego postaraj się w taki sposób przerobić dokument, aby wypisać w punktach swoje kwalifikacje. 

Powyższy szablon CV Photoshop pobierzesz tutaj

9. CV Photoshop dla uczniów

cv photoshop

Piszesz CV dla ucznia i szukasz szablonu dokumentu w Photoshop? Co powiesz na ten minimalistyczny i prosty dokument?

Jeśli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia, dodaj staż, wolontariat i praktyki do CV. Opisz w podpunktach, co robiłeś i czego nauczyłeś się, podejmując swoje pierwsze zajęcia zawodowe. 

Powyższy szablon CV Photoshop pobierzesz na tej stronie

10. Geometryczne CV w Photoshop

cv photoshop

Tym razem pokazujemy Ci rodzaj CV, który jest dość niestandardowy, ale jednocześnie całkiem czytelny. W samym środku znajduje się zdjęcie kandydata, a sekcje CV rozłożone są równomiernie wokół fotografii. Nieczęsto spotyka się taki CV format, dlatego istnieje szansa, że rekruter zwróci na niego uwagę. 

Szkoda, że zabrakło tu małej sekcji, w której można umieścić szkolenia, kursy i certyfikaty w CV. Tego typu informacje sprawiają, że CV naprawdę wyczerpująco opisuje kandydaturę. 

Powyższy szablon CV w Photoshop pobierzesz tutaj

11. CV w Photoshop bez zdjęcia

cv photoshop

Teraz dla odmiany pora na subtelne CV bez zdjęcia, do pobrania w Photoshopie. Pamiętaj, że dodawanie fotografii w CV nie jest absolutnie żadnym obowiązkiem kandydata, więc jeśli wolisz wybrać wzór CV do wypełnienia bez zdjęcia, oczywiście możesz to zrobić. Urozmaiceniem tego CV są ikony, które ciekawie prezentują zainteresowania.

Powyższy szablon to rodzaj nowoczesnego CV, które jednocześnie nie przytłacza swoją formą. Wręcz przeciwnie — jest bardzo uporządkowane i delikatne. Niestety zabrakło tu miejsca na wyliczenie obowiązków i osiągnięć w CV, a to przecież kluczowa sprawa. Rekruter musi wiedzieć, jakie doświadczenie zdobyłeś na poprzednich stanowiskach. 

12. Eleganckie CV w Photoshop

cv photoshop

Wszelkie zasady pisania CV sprowadzają się do tego, by CV było profesjonalne, czytelne oraz dobrze prezentowało się na tle innych aplikacji. Wygląda na to, że ten elegancki szablon CV spełnia takie wymagania. 

W dokumencie umieszczono nawet informacje dodatkowe w CV, takie jak np. certyfikaty czy nagrody. Pamiętaj jednak, że dobre CV musi mieć dużo bardziej rozbudowaną sekcję, opisującą umiejętności.

Możesz pobrać powyższy szablon CV Photoshop tutaj za darmo. 

13. CV w Photoshopie z ciekawą czcionką

cv photoshop

A co powiesz na tego typu CV w Photoshop? Prezentuje się lekko i może być z powodzeniem stosowane jako pierwsze CV przez osoby z niewielkim doświadczeniem. Jedyną wadą tego CV jest użyty w nim font. 

To, jaką czcionkę w CV zastosujesz, może mieć duży wpływ na odbiór Twojego dokumentu. Warto postawić w tym wypadku na coś klasycznego, by nic nie odwracało uwagi od treści dokumentu.

Powyższy szablon znajdziesz tutaj. To CV pobierzesz za darmo.

14. CV w Photoshop dla profesjonalistów

cv photoshop

Ten precyzyjnie zaplanowany dokument to idealne CV dla osób, które chcą podkreślić swój profesjonalizm. Jeśli piszesz CV do banku, CV do urzędu lub CV do biura, powyższe CV sprawdzi się bez zarzutów. 

Zauważ, że podano tu również referencje w CV, o które możesz być poproszony, aplikując na wyższe stanowiska. 

Powyższy szablon CV Photoshop pobierzesz tutaj za darmo. 

15. Dobrze przemyślane CV w Photoshop

cv photoshop

Ostatni szablon CV Photoshop, który Ci pokażemy, może być praktycznie idealnym CV, jeśli popracujesz nad sekcją umiejętności, dodasz klauzulę CV i przedstawisz opisowo swoje zainteresowania. 

Być może nie jest to zbyt kreatywne CV, ale sama struktura i kolejność sekcji są bardzo dobrze przemyślane. Tego typu dokument może być również użyty jako CV naukowe, jeśli odpowiednio dostosuje się długość każdego z elementów i wzbogaci je o niezbędne w życiorysie akademickim informacje.

Powyższy szablon CV Photoshop pobierzesz tutaj

Na sam koniec mamy jeszcze małą uwagę dotycząca powyższych szablonów CV Photoshop. Wszystkie dokumenty, które prezentujemy w tym artykule to CV po angielsku (English CV). Nie musisz się tym przejmować, bo bez problemu zamienisz przykładowe treści na język polski. 

Wciąż zastanawiasz się, w jakim programie napisać CV? Jeśli Photoshop Cię nie przekonuje i chciałbyś napisać CV w innym narzędziu, możesz skorzystać z darmowych generatorów (np. pobrać CV z LinkedIn, stworzyć tzw. Canva CV, wykorzystać CV template w Word albo napisać swoje CV samodzielnie w OpenOffice). Zobacz też naszą recenzję kreatorów CV za darmo.

A w jakim formacie wysłać takie CV? Z perspektywy pracodawcy najwygodniejsze w odbiorze są wzory CV w PDF, ponieważ można je odczytać na każdym urządzeniu. Dlatego gotowy dokument koniecznie zapisz w tym formacie. 

Jeśli masz jakieś pytania związane z pisaniem powyższymi szablonami CV Photoshop, dodaj komentarz na forum poniżej artykułu.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv photoshop

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (6 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: