CV w Photoshop - 15 szablonów do pobrania plus komentarz eksperta

Photoshop to trudne narzędzie do pisania CV, ale trzeba przyznać, że dzięki niemu można stworzyć bardzo ciekawy wizualnie dokument. W tym poradniku pokażemy 15 najlepszych szablonów CV w Photoshop, które możesz pobrać, wypełnić swoimi danymi i użyć w rekrutacji. 

 

Każdy przykład CV Photoshop zaopatrzyliśmy komentarzami ekspertów. Dzięki cennym poradom specjalistów będziesz wiedział, co ewentualnie poprawić lub dodać do swojej aplikacji. Nie musisz nawet znać się na Photoshopie, by zyskać nowoczesny i przyjazny dla rekrutera życiorys zawodowy. 

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

kreator cv

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Stwórz CV teraz

 

1. CV w Photoshopie z praktycznym nagłówkiem

 

cv photoshop

 

Powyższy dokument, stworzony w Photoshop oddziela dane osobowe w CV od reszty dokumentu. Jest to CV ze zdjęciem, którego zaletą jest czytelność i dobre rozplanowanie treści.

 

Jeśli zdecydujesz się użyć tego szablonu, miej na uwadze, że brakuje w nim sekcji zainteresowania w CV. Warto ją dodać. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że jedna z podstawowych sekcji CV. Po drugie — opisanie hobby w CV daje Ci możliwość wspomnieć o swoich pasjach i pokazać od innej strony niż zawodowa.

 

To CV Photoshop możesz pobrać stąd, logując się do serwisu za opłatą. 

 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

2. CV w Photoshop dla aktorek/aktorów lub modeli/modelek

 

cv photoshop

 

Kolejny szablon CV w Photoshop to prosty i estetyczny dokument, który wyróżnia w ciekawy sposób podsumowanie zawodowe w CV. Tego typu CV artystyczne przeznaczone jest dla osób, które aplikują na takie stanowisko jak aktorka/aktor lub modelka/model. 

 

Oczywiście ten szablon można również dostosować do innych zawodów. Pamiętaj jednak, że zabrakło tu np. miejsca na doświadczenie zawodowe w CV

 

Powyższe CV pobierzesz tutaj za darmo w formacie Photoshop (PSD), Ilustrator (AI) i In design.

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv3. CV i list motywacyjny w Photoshop

 

cv photoshop

 

Dwa dokumenty, które widzisz u góry to CV i list motywacyjny. Jeśli chcesz, by oba te dokumenty miały tę samą formę, możesz stworzyć je w jednym miejscu. 

 

Zauważ, że poziom znajomość języka przedstawiony jest tu na skali. Jeśli stworzysz CV w tym szablonie, nie zapomnij dodać odpowiedniego opisu, najlepiej takiego, który ustala Europejski System Opisu Kształcenia Językowego

 

Tutaj masz link do strony, gdzie pobierzesz oba dokumenty (CV i list motywacyjny) w Photoshop, InDesign, oraz Illustratorze.

 

4. Minimalistyczne CV w Photoshop

 

cv photoshop

 

Teraz pora na szablon CV, który docenią minimaliści. Jego autor bardzo pomysłowo wykorzystuje przestrzeń, by zmieścić wszystkie informacje na jednej stronie CV. Cały dokument utrzymany jest w czarno-białej kolorystyce, co również wpływa na surowość i prostotę CV.

 

Nie jesteśmy przekonani, czy powyższy szablon pozwoli kandydatom na opisane wszystkich swoich atutów w CV. Z pewnością będzie jednak odpowiedni dla tych, którzy piszą CV bez doświadczenia

 

W tym miejscu bez problemu pobierzesz minimalistyczne CV w Photoshop, płacąc 11$.

 

5. Barwne CV w Photoshop

 

cv photoshop

 

Tego typu życiorys zawodowy jest bardzo ciekawy, ale jednocześnie dość ryzykowny. Po pierwsze po wydrukowaniu (np. na potrzeby rozmowy kwalifikacyjnej) kolory dokumentu mogą wypaść korzystnie, a wręcz zniszczyć całą koncepcję tego CV.

 

Po drugie, brakuje tu bardzo ważnego elementu, jakim jest klauzula CV, czyli zgoda na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych. Należy ją dodać na samym dole dokumentu, czego w przypadku tego CV właściwie nie da się zrobić. 

 

Jeśli chcesz zobaczyć, jak prezentuje się ten szablon CV Photoshop po pobraniu, kliknij tutaj

 

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

 6. CV z infografiką stworzone w Photoshop

 

cv photoshop

 

Teraz widzisz bardzo interesujące CV z infografiką. Tego typu dokumenty odchodzą od formatu klasycznego CV i wyróżniają wśród innych dokumentów aplikacyjnych. 

 

Powyższe Curriculum Vitae zawiera mało treści i jest zaprojektowane specjalnie jak CV grafika. Zwróć uwagę na to, że trudno jest przekazać wszystkie informacje o swojej kandydaturze w takim szablonie CV. Nie sposób np. stworzyć podziału na umiejętności miękkie i twarde, który ułatwia rekruterowi lekturę CV. 

 

CV Photoshop z infografiką możesz pobrać tutaj

 

7. CV Photoshop z dużym zdjęciem

 

cv photoshop

 

Pewnie dziwisz się, patrząc na ten szablon, że tak może wyglądać CV. Jeśli tylko masz odwagę, zaryzykuj stworzenie oryginalnego dokumenty aplikacyjnego. 

 

Możesz postawić na CV chronologiczne lub CV funkcjonalne, które przedstawia powyższy przykład. Pamiętaj, że najważniejsze jest jednak dopasowanie CV do oferty pracy oraz kultury firmy, do której aplikujesz.

 

Tutaj pobierzesz szablon, prezentowany powyżej. 

 

8. Pastelowe CV w Photoshop

 

cv photoshop

 

Teraz pora na CV w Photoshop, które spodoba się osobom lubiącym subtelne elementy. Bardzo delikatnie, ale czytelnie wydzielone sekcje sprawiają, że ten dokument może być użyty np. jako CV kosmetyczki. Dzięki niemu zrobisz wrażenie osoby ceniącej estetykę i wrażliwej na piękno. 

 

Pamiętaj tylko, że nie może pominąć sekcji umiejętności w CV. Tutaj nie ma dla niej miejsca, dlatego postaraj się w taki sposób przerobić dokument, aby wypisać w punktach swoje kwalifikacje. 

 

Powyższy szablon CV Photoshop pobierzesz tutaj

 

9. CV Photoshop dla uczniów

 

cv photoshop

 

Piszesz CV ucznia i szukasz szablonu dokumentu w Photoshop? Co powiesz na ten minimalistyczny i prosty dokument?

 

Jeśli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia, dodaj staż, wolontariat i praktyki do CV. Opisz w podpunktach, co robiłeś i czego nauczyłeś się, podejmując swoje pierwsze zajęcia zawodowe. 

 

Powyższy szablon CV Photoshop pobierzesz na tej stronie

 

10. Geometryczne CV w Photoshop

 

cv photoshop

 

Tym razem pokazujemy Ci rodzaj CV, który jest dość niestandardowy, ale jednocześnie całkiem czytelny. W samym środku znajduje się zdjęcie kandydata, a sekcje CV rozłożone są równomiernie wokół fotografii. 

 

Szkoda, że zabrakło tu małej sekcji, w której można umieścić szkolenia, kursy i certyfikaty w CV. Tego typu informacje sprawiają, że CV naprawdę wyczerpująco opisuje kandydaturę. 

 

Powyższy szablon CV w Photoshop pobierzesz tutaj

 

11. CV w Photoshop bez zdjęcia

 

cv photoshop

 

Teraz dla odmiany pora na subtelne CV bez zdjęcia, do pobrania w Photoshopie. Pamiętaj, że dodawanie fotografii w CV nie jest absolutnie żadnym obowiązkiem kandydata, więc jeśli wolisz obejść się bez zdjęcia w CV, możesz to zrobić.

 

Powyższy szablon to rodzaj nowoczesnego CV, które jednocześnie nie przytłacza swoją formą. Wręcz przeciwnie — jest bardzo uporządkowane i delikatne. Niestety zabrakło tu miejsca na wyliczenie obowiązków i osiągnięć w CV, a to przecież kluczowa sprawa. Rekruter musi wiedzieć, jakie doświadczenie zdobyłeś na poprzednich stanowiskach. 

 

12. Eleganckie CV w Photoshop

 

cv photoshop

 

Wszelkie zasady pisania CV sprowadzają się do tego, by dokument aplikacyjny był profesjonalny, czytelny oraz dobrze prezentował się na tle innych aplikacji. Wygląda na to, że ten elegancki szablon CV spełnia takie wymagania. 

 

W dokumencie umieszczono nawet informacje dodatkowe w CV, takie jak np. certyfikaty czy nagrody. Pamiętaj jednak, że dobre CV musi mieć dużo bardziej rozbudowaną sekcję, opisującą umiejętności.

 

Możesz pobrać powyższy szablon CV Photoshop tutaj za darmo. 

 

13. CV w Photoshopie z ciekawą czcionką

 

cv photoshop

 

A co powiesz na tego typu CV w Photoshop? Prezentuje się lekko i może być z powodzeniem stosowane jako pierwsze CV przez osoby z niewielkim doświadczeniem. Jedyną wadą tego CV jest użyty w nim font. 

 

To, jaką czcionkę w CV zastosujesz, może mieć duży wpływ na odbiór Twojego dokumentu. Warto postawić w tym wypadku na coś klasycznego, by nic nie odwracało uwagi od treści dokumentu.

 

Powyższy szablon znajdziesz tutaj i pobierzesz za darmo.

 

14. CV w Photoshop dla profesjonalistów

 

cv photoshop

 

Ten precyzyjnie zaplanowany dokument to idealne CV dla osób, które chcą podkreślić swój profesjonalizm. Jeśli piszesz CV do banku, CV do urzędu lub CV do biura, powyższe CV sprawdzi się bez zarzutów. 

 

Zauważ, że podano tu również referencje w CV, o które możesz być poproszony, aplikując na wyższe stanowiska. 

 

Powyższy szablon CV Photoshop pobierzesz tutaj za darmo. 

 

15. Dobrze przemyślane CV w Photoshop

 

cv photoshop

 

Ostatni szablon CV Photoshop, który Ci pokażemy, może być praktycznie idealnym CV, jeśli popracujesz nad sekcją umiejętności, dodasz klauzulę CV i przedstawisz opisowo swoje zainteresowania. 

 

Sama struktura i kolejność sekcji jest bardzo dobrze przemyślana. Tego typu dokument może być również użyty jako CV naukowe, jeśli odpowiednio dostosuje się długość każdego z elementów i wzbogaci je o niezbędne w życiorysie akademickim informacje.

 

Powyższy szablon CV Photoshop pobierzesz tutaj

 

Na sam koniec mamy jeszcze małą uwagę dotycząca powyższych szablonów CV Photoshop. Wszystkie dokumenty, które prezentujemy w tym artykule to CV po angielsku (English CV). Nie musisz się tym przejmować, bo bez problemu zamienisz przykładowe treści na język polski. 

 

Jeśli Photoshop Cię nie przekonuje i chciałbyś napisać CV w innym narzędziu, możesz skorzystać z darmowych generatorów (np. pobrać CV z LinkedIn albo napisać swoje CV samodzielnie w OpenOffice). Zobacz też nasz poradnik: Top 10 darmowych kreatorów CV [Zalety, wady, funkcje za darmo].

 

Jeśli masz jakieś pytania związane z pisaniem powyższymi szablonami CV Photoshop, dodaj komentarz na forum poniżej artykułu.

Oceń ten artykuł: cv photoshop
Średnia: 5 (1 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Redakcja serwisu LiveCareer
Redakcja serwisu LiveCareer

O autorze

Zespół LiveCareer od 2005 roku oferuje światowej klasy kreator CV i inne profesjonalne narzędzia, które pomogły już ponad 10 milionom osób na całym świecie zdobyć pracę. W poradnikach dzielimy się ekspercką wiedzą i praktycznymi wskazówkami, dzięki którym napiszesz skuteczne CV i list motywacyjny — i zdobędziesz lepszą pracę.

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo