1. Szablon CV OpenOffice i LibreOffice: 10 wzorów

Szablon CV OpenOffice i LibreOffice: 10 wzorów

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Szablony CV OpenOffice i LibreOffice powstały z myślą o osobach, które szukają darmowego wzoru CV. Taki szablon możesz pobrać na dysk oraz edytować w programach Open Office, Libre Office lub Microsoft Word.

Szukasz szablonów CV w LibreOffice lub OpenOffice do pobrania za darmo? Dobrze trafiłeś! Poniżej znajdziesz 10 najciekawszych wzorów CV wraz z krótką charakterystyką. Poznasz też plusy i minusy tego rozwiązania oraz dowiesz się, jak stwórzyć CV, by zrobić dobre wrażenie na rekruterach.

Chcesz szybko stworzyć skuteczne CV? Profesjonalne szablony do CV znajdziesz w naszym kreatorze. Narzędzie samo poprowadzi Cię przez wszystkie sekcje tworzenia życiorysu, a gotowe CV możesz pobrać w PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Znajdź też profesjonalny wzór CV dla swojego zawodu.

1. Kiedy wybrać szablon CV OpenOffice lub CV LibreOffice?

Korzystanie z gotowych szablonów w OpenOffice lub LibreOffice ma wiele zalet. Przede wszystkim ich pobranie nic Cię nie kosztuje, dlatego możesz przetestować różne wersje Curriculum Vitae i wybrać najlepszą. A jeśli łatwo operujesz edytorami tekstu, CV napiszesz bez większych problemów.

Gotowy i wypełniony wzór CV z łatwością zapiszesz też w profesjonalnym formacie PDF — wystarczy wybrać PlikEksportuj jako PDF. To bardzo ważne — wysłanie CV w innym formacie (np. *.doc) może sprawić, że formatowanie CV będzie wyglądało inaczej na różnych urządzeniach, a Ty nie będziesz miał nad tym kontroli.

Jeśli korzystasz z programów Libre Office lub Open Office, CV będziesz mógł też dowolnie edytować — np. zmieniając krój i wielkość czcionki w CV, a także nazwę lub zawartość poszczególnych sekcji. Dzięki temu z łatwością dodasz do szablonów brakujące elementy CV, np. podsumowanie zawodowe

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Niestety, edytowanie gotowych CV OpenOffice i LibreOffice w znacznej mierze zależy od Twoich umiejętności. Jeśli brak Ci doświadczenia, wypełnienie pustego wzoru CV może przerodzić się w długie godziny przed ekranem komputera. 

Kolejnym problemem jest mało ciekawy wygląd takiego CV. Według badań aż 65% z nas jest wzrokowcami, a to oznacza, że łatwiej zapamiętujemy obraz niż tekst. Pracodawcy nie są tu wyjątkiem — zwłaszcza że wielu kandydatów wpisuje do CV podobne kwalifikacje, a więc niczym się nie wyróżnia. 

Korzystanie z darmowych szablonów to także większe ryzyko, że Twój życiorys zawodowy będzie wyglądał tak samo jak dziesiątki innych CV (np. zrobionych w Word). A jak wynika z badań przeprowadzonych przez InterviewMe, w Polsce na jedną ofertę pracy odpowiada średnio 47 osób. 

Dlatego nie polecamy pobierania darmowych szablonów CV Open Office. Lepsze efekty osiągniesz, korzystając z profesjonalnego programu do pisania CV — np. kreatora CV LiveCareer, w którym znajdziesz ponad 20 szablonów do wypełnienia online. Tak stworzone CV zwiększy Twoje szanse na dostanie pracy.

2. Szablony CV OpenOffice i LibraOffice — 10 wzorów do pobrania za darmo

Wolisz przygotować CV za darmo? Wybraliśmy dla Ciebie 10 różnych przykładów CV do pobrania i edytowania w Open Office lub Libre Office. Zapoznaj się z ich krótkim opisem — zależy nam, żebyś najpierw poznał wady i zalety każdego z nich. 

1. Kreatywny szablon CV OpenOffice

szablon cv open office

To kreatywne CV już na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie. Wyróżnia go czytelna czcionka i nowoczesne kolory. Niestety, ten szablon został zaprojektowany tak, że całe CV zajmuje więcej niż 2 strony. Nie ma w nim także miejsca na tzw. klauzulę CV, czyli zgodę na przetwarzanie zawartych w CV danych osobowych.

Jeśli spodobał Ci się ten szablon CV Open Office, możesz go pobrać tutaj.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

2. Elegancki szablon CV OpenOffice

szablon cv open office

Ten szablon CV Open Office wygląda elegancko i profesjonalnie. Możesz go wykorzystać, jeśli szukasz wzoru CV do wypełnienia bez zdjęcia. Jego wadą jest jednak brak wypunktowań (choć możesz jej dodać) i mało ekonomiczny układ treści. Dlatego najlepiej sprawdzi się wtedy, gdy piszesz CV bez doświadczenia zawodowego lub pierwsze CV.

Powyższy szablon możesz pobrać pod tym linkiem.

3. Tradycyjny szablon CV OpenOffice

szablon cv open office

Powyższy szablon z miejscem na duże zdjęcie w CV jest wystarczająco pojemny, by zmieścić w nim listę podstawowych umiejętności, długi opis doświadczenia oraz krótką wzmiankę o wykształceniu. Jego wadą jest jednak mało kreatywny wygląd. 

Powyższe CV w Open Office jest do pobrania tutaj.

4. Ciekawy szablon CV OpenOffice

szablon cv open office

Z powyższego szablonu możesz skorzystać, jeśli chcesz, by Twój dokument wyróżniał się na tle innych — wskazuje na to unikalny design tego CV. Kojący miętowy kolor dodaje mu profesjonalizmu, ale jego minusem jest brak trudność w atrakcyjnym ulokowaniu zdjęcia.

Ten szablon CV Open Office pobierzesz za darmo tutaj.

5. Klasyczny szablon CV LibreOffice

szablon cv open office

To klasyczne CV jest proste, ale za to bardzo czytelne. Tuż pod podsumowaniem zawodowym jest miejsce na opis umiejętności w CV, co w wielu zawodach jest kluczowe. Jest to jednak CV bez zdjęcia, dlatego możesz je wykorzystać np. gdy aplikujesz do pracy za granicą i piszesz CV po angielsku (English CV).

Ten szablon prostego CV LibreOffice możesz pobrać tutaj i edytować w programie Microsoft Word.

6. Nowoczesny szablon CV OpenOffice

szablon cv open office

To nowoczesne CV ma czytelny i logiczny układ treści, dzięki czemu bez większych problemów zmieścisz je na 1 stronie A4. Jest w nim miejsce zarówno na opis doświadczenia zawodowego w CV, jak i ukończone kursy czy zdobyte certyfikaty. Niewielką wadą szablonu jest brak zdjęcia i skrócony opis umiejętności.

Jeśli spodobał Ci się ten szablon CV Open Office, możesz go pobrać pod tym linkiem.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

7. Interesujący szablon CV OpenOffice

szablon cv open office

Po ten szablon możesz sięgnąć, jeśli chcesz stworzyć profesjonalne CV z podsumowaniem zawodowym i bogatym opisem doświadczenia. Niestety — podobnie jak w przypadku pozostałych szablonów, brakuje w nim obowiązkowej klauzuli CV, dlatego musisz ją dopisać samodzielnie.

Ten szablon CV Open Office pobierzesz tutaj.

8. Tradycyjny szablon CV LibreOffice

szablon cv open office

Zaletą tego szablonu CV LibreOffice jest czytelny format CV — m.in. podział sekcji za pomocą poziomych linii. Jego wadą jest długość oraz przerzucenie umiejętności na sam koniec CV. 

Jeśli jednak spodobał Ci się ten szablon, znajdziesz go pod tym linkiem.

9. Prosty szablon CV LibreOffice

szablon cv open office

Ten szablon CV LibreOffice pomoże Ci stworzyć szybkie CV. Na pierwszym miejscu w tym wzorze znalazły się osiągnięcia zawodowe (jest to tzw. CV funkcjonalne), dzięki którym wyróżnisz w CV swoje atuty. Ten szablon jest jednak zbyt prosty, by sprawdził się na najbardziej obleganych stanowiskach.

Jeśli chcesz skorzystać z tego wzoru, pobierzesz go za darmo tutaj.

10. Uniwersalny szablon CV OpenOffice

szablon cv open office

Ten szablon CV w OpenOffice wygląda elegancko i ma wszystkie niezbędne elementy, dlatego znajdzie zastosowanie w większości zawodów. Niestety, jest w nim miejsce zaledwie na skrótowy opis obowiązków, a tekst z czarnego paska będziesz musiał usunąć, ponieważ nic nie wnosi.

Jeżeli spodobał Ci się powyższy szablon, jest on do pobrania pod tym linkiem.

3. Jak krok po kroku uzupełnić szablon CV LibreOffice lub OpenOffice?

Wygląd CV to nie wszystko. Jeśli chcesz dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, musisz uzupełnić życiorys odpowiednią treścią. Jak to zrobić?

1. Uzupełnianie szablonu CV w LibreOffice lub OpenOffice zacznij od danych kontaktowych

W CV dane osobowe i kontaktowe to podstawa. Dlatego u góry życiorysu podaj swoje imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Wpisywanie do CV stanu cywilnego, adresu zamieszkania czy daty urodzenia jest zbędne — chyba że jest to wymagane w ogłoszeniu (np. gdy piszesz CV do wojska).

2. U góry szablonu CV w OpenOffice napisz podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe w CV, nazywane też rubryką CV O mnie, to krótki opis Twojego doświadczenia, osiągnięć, kwalifikacji i celów zawodowych. Choć na Zachodzie jest to standard, w Polsce większość kandydatów pomija tę sekcję. Tymczasem już 3-4 zdania wystarczą, by rekruter łatwiej Cię zapamiętał.

3. W CV w OpenOffice wymień umiejętności, które Cię wyróżniają

O ile nie piszesz CV lekarza lub CV prawnika, potencjalny pracodawca większą uwagę zwróci na Twoje kwalifikacje niż ukończone studia. Dlatego spróbuj być jak najbardziej konkretny. W tym celu podziel tę sekcję CV na umiejętności specjalistyczne (twarde) i miękkie (np. interpersonalne)

4. W szablon CV OpenOffice uwzględnij sukcesy zawodowe

Opisując doświadczenie zawodowe, zacznij od opisu aktualnego stanowiska — jest to tzw. odwrócona chronologia w CV. Podaj też daty zatrudnienia u poprzednich pracodawców (miesiąc i rok). Następnie wypisz w punktach swoje obowiązki i 1 lub 2 osiągnięcia zawodowe.

5. W CV w OpenOffice krótko opisz swoje wykształcenie

W sekcji Wykształcenie w CV wystarczy, że podasz nazwę ostatniej ukończonej szkoły, rok jej ukończenie, kierunek studiów (lub profil klasy) oraz uzyskany tytuł zawodowy. Podawanie takich szczegółów jak tytuł pracy dyplomowej to jeden z typowych błędów w CV, które niepotrzebnie odwracają uwagę.

6. Na końcu CV LibreOffice lub OpenOffice wspomnij o swoim hobby

Większość szablonów CV LibreOffice i OpenOffice uwzględnia miejsce na opis zainteresowań. Wykorzystaj to! Umiejętny opis hobby w CV może pokazać, że naprawdę lubisz swoją pracę, a to spory atut — tacy pracownicy są po prostu bardziej zaangażowani w swoje obowiązki. 

7. Na dole CV w OpenOffice dodaj zgodę na przetwarzanie danych

Szablony CV OpenOffice nie zawierają klauzuli CV, która jest obowiązkowym elementem polskich dokumentów aplikacyjnych. Jeśli więc korzystasz z gotowych szablonów, musisz dodać ją samodzielnie. Jej treść może brzmieć następująco:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Jeśli wciąż nie wiesz, w jakim programie napisać CV zobacz naszą recenzję kreatorów CV za darmo.

Masz dodatkowe pytania związane z pobieraniem lub edycją szablonów CV w OpenOffice lub LibreOffice? Zadaj mi je na forum poniżej, a ja spróbuję Ci pomóc!

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Szablon cv open office

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (6 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: