1. 1000+ CV Icons: najlepsze darmowe symbole do Twojego CV

1000+ CV Icons: najlepsze darmowe symbole do Twojego CV

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Napisałeś świetne podsumowanie zawodowe, dokładnie przedstawiłeś swoje doświadczenie, wymieniłeś najważniejsze umiejętności. Wiesz, że Twoje CV jest profesjonalne i nowoczesne. A jednak wciąż czegoś mu brakuje, żeby zwalić z nóg rekrutera. Nie wiesz, jak „podrasować” swój dokument? Dodaj do Twojego CV Icons!

CV Icons lub Icons for CV, czyli kolorowe symbole graficzne, to świetny sposób, żeby nadać Twojemu CV niepowtarzalnego charakteru bez zbytniego przeładowania i odwracania uwagi od najważniejszego — treści.

Jeśli nie wiesz, jak dodać do CV Icons, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Z tego artykułu dowiesz się, gdzie znaleźć 1000+ ikonek i symboli do CV, jakie najlepiej wybrać i co zrobić, żeby w CV zawsze wyglądały estetycznie i profesjonalnie. 

Atrakcyjne CV z ikonami w PDF lub DOC możesz stworzyć w naszym kreatorze na jednym z naszych szablonów do CV. Znajdziesz tam też wskazówki ekspertów oraz gotowe treści, które wstawisz do CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV teraz

Znajdź też wzór CV do pracy dla swojego zawodu.

1. CV Icons - wybierz szablon z gotowymi symbolami

Na początek najprostsze rozwiązanie: zamiast samodzielnie dodawać symbole do swojego dokumentu, możesz wybrać gotowy szablon z profesjonalnymi CV Icons z kreatora CV LiveCareer.

To świetny sposób dla tych, którzy chcą napisać designerskie CV, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Zobacz przykładowy szablon CV do pracy w obsłudze klienta wygenerowany w naszym kreatorze:

1. Icons do wyróżnienia sekcji CV

Stwórz CV terazicons cv do wyróżnienia sekcji

W tym szablonie CV Icons zostały wykorzystane do podkreślenia danych osobowych i wyróżnienia poszczególnych sekcji. Prosty, ale skuteczny sposób na wyróżnienie m.in. doświadczenia w CV.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

2. Icons CV przy danych osobowych

Stwórz CV terazicons cv przy danych osobowych

W tym szablonie CV Icons zostały dodane przy danych osobowych. Proste piktogramy pomagają Twojemu CV się wyróżnić.

3. Niebieski szablon z CV Icons 

Stwórz CV terazniebieski icons cv

Ten szablon CV wyróżniają nie tylko Icons, ale również wykorzystanie niebieskich elementów. Dzięki temu łatwo możesz wyróżnić atuty Twojego CV.

4. Szablon z CV Icons i wyróżnionym zdjęciem

Stwórz CV terazicons cv z wyróżnionym zdjęciem

Ten szablon wyróżniają nie tylko CV Icons, ale również tło pod twoją fotografią. Bez problemu dodasz w nim swoje zdjęcie do CV.

5. Kolorowy szablon z Icons for CV

Stwórz CV terazkolorowy szablon icons cv

Efektowny szablon z CV Icons i kolorowym podziałem na kolumny. Zwróć uwagę, że znajdziesz na nim sporo miejsca. W sam raz na wpisanie do CV informacji dodatkowych.

6. CV Icons i niebieskie elementy

Stwórz CV terazcv icons niebieskie elementy

Do „podkręcenia” wyglądu tego szablonu, wykorzystano nie tylko CV Icons, ale również niebieskie tła do celów zawodowych w CV, danych kontaktowych i umiejętności. 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

2. Skąd pobrać Icons for CV?

Szukasz jeszcze innych CV Icons, ale nie potrafisz sprawnie korzystać z programów graficznych i martwisz się, że bez tego sobie nie poradzisz? Spokojnie — w Internecie możesz znaleźć bardzo dużo stron, z których za darmo pobierzesz symbole i ikonki do CV, a następnie łatwo dodasz je do swojego dokumentu.

Warto to zrobić, bo takie CV podkreśli Twoją kreatywność — a to, jak pokazują badania, obecnie jedna z najbardziej pożądanych przez pracodawców cech

Co więcej, część pracy zrobiłam za Ciebie i wybrałam 7 stron, na których znajdziesz łącznie ponad 1000 ikon do dodania w CV, żeby uczynić Twój życiorys zawodowy jeszcze bardziej atrakcyjnym i skutecznym. 

Oto największe katalogi CV Icons:

Strony, na których znajdziesz 1000+ CV Icons do pobrania

1. Freepik.com

icons cv

Ze strony Feepik.com możesz pobrać bardzo różne CV Icons. Dzięki nim bez problemu wyróżnisz np. podsumowanie zawodowe w CV. 

W tym serwisie znajdziesz eleganckie i proste znaki graficzne, więc nadadzą się nawet do CV dla lekarza czy do napisania CV księgowej

2. Flaticon.com

icons cv

Flaticon.com oferuje jedną z największych baz darmowych CV Icons, którą możesz znaleźć w internecie. Dodatkowo spokojnie możesz pobrać ikonki w wielu formatach, m.in. PNG, SVG, EPS i PSD, więc bez problemu stworzysz dzięki nim ciekawe curriculum vitae.

Znajdziesz tu również bardziej „ekstrawaganckie” symbole, które na pewno przydadzą Ci się do stworzenia kreatywnego CV, czyli np. CV dla grafika.

Są tu też iconsy, np. do podkreślenia swoich umiejętności miękkich w CV lub sekcji z doświadczeniem w CV. Żeby je znaleźć, wpisz w wyszukiwarkę w serwisie np. skills icon lub experience icon.

3. Icons8.com 

icons cv

Serwis Icons8.com chwali się, że posiada ponad 100 tys. darmowych znaków graficznych, w tym bardzo wiele, które z powodzeniem możesz wykorzystać jako CV Icons

Symbole w tym serwisie są eleganckie i proste, więc dzięki nim Twoje CV stanie się naprawdę nowoczesne. Tego typu iconsy warto dodać do CV architekta czy CV graphic designera, żeby podkręcić wygląd swojego życiorysu zawodowego.

4. Iconfinder.com

icons cv

Jeśli Twoje CV „wieje nudą”, koniecznie wejdź na Iconfinder.com. Znajdziesz tam wiele znaków graficznych, dzięki którym bez problemu podkreślisz największe atuty w swoim CV, np. dodając iconsy przy sekcji z wykształceniem w CV.

5. Iconmonstr.com

icons cv

Z serwisu Iconmonstr.com pobierzesz za darmo ponad 5 tys. znaków graficznych. Jest w czym wybierać! Oczywiście znajdziesz tam również Icons takie związane z karierą i życiem zawodowym — w sam raz do CV. 

W tym serwisie wszystkie symbole są czarno-białe, toteż będą pasować nawet do prostego CV. Dlatego jeśli zdecydujesz się z nich skorzystać, nie przytłoczysz swojego CV, które wciąż będzie profesjonalne

Skorzystaj z tego serwisu i za pomocą symboli sprytnie podkreśl swoje zainteresowania w CV.

6. Vecteezy.com

icons cv

Na Vecteezy.com musisz utworzyć konto, żeby pobierać za darmo Icons do CV, ale z pewnością tego nie pożałujesz. Znajdziesz tu wiele kolorowych i przyciągających wzrok ikonek, które pomogą Twojemu CV się wyróżnić.

Pamiętaj jednak, że bardzo kolorowe znaki graficzne mogą być przytłaczające, więc z takich symboli korzystaj tylko np. tworząc CV creative.

7. Pinterest 

Jeśli nie spodobała Ci się żadna z powyższych stron, zawsze możesz poszukać inspiracji do CV Icons na Pintereście. Znajdziesz tam odnośniki do stron z symbolami (oczywiście również związanymi z pisaniem CV) oraz kolekcje stworzone przez użytkowników portalu. Żeby łatwo je znaleźć, wpisz w wyszukiwarkę serwisu np. Icons for CV lub po prostu CV Icons.

Pamiętaj, że część z dostępnych tam symboli jest darmowa, a za część trzeba zapłacić drobną sumę. Niezależnie od tego, dzięki dodaniu ikonek na pewno podkreślisz wygląd swojego CV

4. Jak wybrać CV Icons, żeby nie narobić w CV wizualnego bałaganu?

Pamiętaj, że podstawą dobrego CV jest czytelność. Rekruter bądź przyszły pracodawca musi szybko i z łatwością znaleźć w Twoim życiorysie najważniejsze informacje o Twojej ścieżce zawodowej. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na CV Icons, zwróć uwagę, żeby wybrane przez Ciebie symbole nie przytłoczyły dokumentu.

Owszem, Twoje CV powinno mieć design, ale wystrzegaj się szaleństw. Wizualny bałagan w CV to błąd, którego nie warto popełniać, bo można pogrzebać swoje szanse na rozmowę rekrutacyjną. Dlatego jeśli zdecydowałeś się na ikony, wybierz prostą czcionkę do CV.

Zatem, jak napisać CV i jakie informacje warto podkreślić symbolami w CV Icons, żeby Twój dokument nie przytłoczył rekrutera? Możesz np. dodać znaki graficzne przy danych osobowych w CV — żeby to zrobić, wyszukaj, w którymś z powyższych serwisów np. contact icon lub mobile phone icon.

Użyj też symboli przy linkach do profilów w serwisach społecznościowych — np. LinkedIn lub Twoim portfolio. Możesz też dodać różne symbole obok nagłówków poszczególnych elementów Twojego CV, czyli przy sekcjach z umiejętnościami, zainteresowaniami czy językami obcymi w CV i kursami oraz certyfikatami w CV


Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości na temat CV Icons, koniecznie zostaw komentarz pod artykułem. Z przyjemnością na niego odpowiem i Ci pomogę!

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv icons

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.67  (3 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: