1. LinkedIn CV: kreator. Jak je wygenerować i pobrać?

LinkedIn CV: kreator. Jak je wygenerować i pobrać?

Zaktualizowano:

Piszą o nas:

LinkedIn jest to największy na świecie międzynarodowy serwis społecznościowy, który specjalizuje się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Ruszył w maju 2003 roku, a pod koniec 2019 liczył ponad 645 mln użytkowników. Portal umożliwia m.in. wyszukiwanie nowych pracowników i generowanie CV. 

 

Jeśli prowadzisz profesjonalny profil na LinkedIn, to masz też sieć kontaktów, która pomoże Ci w dalszym rozwoju kariery. Możesz też łatwo wygenerować LinkedIn CV w PDF — darmowy dokument lub płatny (w zależności od typu konta).

 

W tym artykule pokażę Ci, jak działa darmowy kreator CV na LinkedIn. Podpowiem Ci też, jak szybko wygenerować i pobrać CV z LinkedIn oraz które dane umieścić na profilu, by Twój życiorys wyglądał atrakcyjniej.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

kreator cv

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

1. Jakie informacje podać w LinkedIn CV?

 

CV z LinkedIn nie powinno różnić się od tego pisanego w Wordzie lub stworzonego w profesjonalnym kreatorze CV. Generator CV LinkedIn ma bowiem jedynie przyspieszyć aplikowanie do pracy, umożliwiając Ci pobranie curriculum vitae na podstawie informacji z Twojego konta. Zatem jak stworzyć dobre LinkedIn CV?

 

1. LinkedIn CV zacznij od sprawdzenia danych

 

Dane osobowe i kontaktowe w CV to absolutna podstawa — bez nich rekruter nie będzie mógł skontaktować się z Tobą inaczej niż przez profil na LinkedIn. CV powinno więc zawierać Twoje imię i nazwisko, aktualny numer telefonu oraz profesjonalny adres e-mail.

 

Nie musisz za to podawać swojego wieku ani adresu zamieszkania — to relikt czasów, gdy aplikacje wysyłało się pocztą. O ile jednak generator LinkedIn CV pominie Twoją datę urodzenia, to ewentualny adres musisz usunąć samodzielnie. Zrobisz to w trybie edycji zakładki Contact info.

 

2. Napisz Podsumowanie do LinkedIn CV

 

Każde profesjonalne CV powinno zaczynać się od podsumowania, nazywanego też celem zawodowym w CV. To nic innego jak krótki opis Twojego doświadczenia, największych osiągnięć z CV i planów zawodowych. Na serwisie LinkedIn podobną rolę pełni sekcja CV O mnie, czyli About.

 

Po pobraniu darmowego CV z LinkedIn Podsumowanie będzie dla pracodawcy najbardziej widoczne, dlatego warto popracować nad jego treścią. Napisz, kim jesteś i jakie masz doświadczenie w branży. Wymień Twój największy sukces, a w ostatnim zdaniu wyjaśnij, jak chciałbyś się dalej rozwijać.

 

Aby cel zawodowy w LinkedIn CV z generatora wyglądał atrakcyjnie, powinien być dobrze sformatowany. Dlatego spróbuj zawrzeć go w 3-4 zdaniach. A jeśli to możliwe, przedstaw kluczowe fakty za pomocą liczb — np. opisując długość stażu zawodowego lub Twoje największe osiągnięcie.

 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

 

Stwórz CV terazkreator cv

3. Uzupełnij listę umiejętności do CV LinkedIn

 

Umiejętności w CV pozwalają ocenić, czy sprawdzisz się na nowym stanowisku. Serwis LinkedIn twierdzi, że obok kompetencji twardych (np. wpisanego do CV prawa jazdy) równie ważne — jeśli nie ważniejsze — są w CV umiejętności miękkie, takie jak kreatywność czy zdolność adaptacji.

 

Swoje kompetencje możesz uzupełnić w polu edycji zakładki Skills & Endorsements. Niestety, darmowy generator LinkedIn CV uwzględnia tylko trzy umiejętności. Nie dotyczy to poziomu znajomości języków obcych w CV, które zostaną wyświetlone w formie osobnej sekcji.

 

Kolejna rzecz, którą warto uwzględnić, to dodanie do CV szkoleń, kursów i certyfikatów. W tym celu wybierz niebieski przycisk Add profile sections, a następnie Licences & Certifications. Dzięki nim Twój życiorys będzie wyglądał bardziej wiarygodnie!

 

4. W CV z LinkedIn opisz Twoje doświadczenie

 

Doświadczenie zawodowe to najbardziej rozbudowana rubryka CV na LinkedIn. Jeśli uzupełnisz wszystkie dostępne pola, rekruter zobaczy pełny obraz Twojego doświadczenia i obowiązków w CV (wliczając zarówno daty, jak i długość zatrudnienia u każdego pracodawcy). 

 

Wykorzystaj to! Uzupełnij swój profil, wpisując listę kluczowych obowiązków w danym miejscu pracy. Zrobisz to, otwierając zakładkę Experience, a następnie Description. A jeśli piszesz CV bez doświadczenia zawodowego, wspomnij w tym miejscu CV o odbytych praktykach lub wolontariatach.

 

Chcesz stworzyć idealne CV? Wymień w tym miejscu jedno lub dwa kluczowe osiągnięcia — np. uczestnictwo w ciekawym projekcie lub pozytywny wynik ankiety badającej satysfakcję klientów. Oczywiście nigdy nie kłam w CV — doświadczony rekruter z łatwością to zauważy, nie ma więc sensu ryzykować.

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

5. W LinkedIn CV napisz o Twoim wykształceniu

 

Dobre CV powinno zawierać też krótki opis Twojego wykształcenia. Szczególnie jeśli wykonujesz zawód, który wymaga konkretnych i udokumentowanych kwalifikacji (np. w CV prawnika lub CV inżyniera).

 

Dodanie wykształcenia do CV na LinkedIn jest bardzo proste — zrobisz to w zakładce Education. Wystarczy, że ograniczysz się do ostatniej ukończonej szkoły, a następnie podasz kierunek studiów lub profil klasy oraz zdobyty tytuł zawodowy.

 

6. W CV LinkedIn umieść informacje dodatkowe

 

Kreator CV z LinkedIn umożliwia Ci także podanie dodatkowych informacji w CV. Dzięki temu Twój dokument będzie ciekawszy, a Twoje szanse na dostanie pracy znacznie wzrosną.

 

W tym celu ponownie wybierz przycisk Add profile sections, a następnie opcję Accomplishments. W ten sposób możesz dodać do CV m.in. listę dotychczasowych publikacji (ważne np. w życiorysie naukowym) oraz zdobyte nagrody i wyróżnienia.

 

2. LinkedIn CV — generator. Jak pobrać CV z LinkedIn? 

 

Generowanie CV z LinkedIn jest bardzo proste. Jeśli uzupełniłeś już wszystkie elementy CV, życiorys zawodowy możesz pobrać w formacie PDF za pomocą jednego przycisku. 

 

Jak wygenerować CV z LinkedIn? 

 

  1. Zaloguj się na swoim profilu na LinkedIn.

 

LinkedIn CV

 

  1. Na swoim profilu znajdź biały prostokątny przycisk z napisem More.

 

LinkedIn CV

 

  1. Wybierz opcję Save to PDF. Twoje CV powinno się ściągnąć na Twój komputer.

 

LinkedIn CV

 

  1. Znajdź plik o nazwie Profile w folderze, do którego ściągnąłeś plik, i otwórz go w programie Adobe Acrobat Reader.

 

LinkedIn CV

 

Jeśli masz konto Premium, możesz pobrać bardziej rozbudowaną wersję LinkedIn CV, jednak wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

 

3. Wady i zalety LinkedIn CV

 

Zanim jednak stworzysz własne LinkedIn CV, poznaj plusy i minusy tego rozwiązania. Zastanów się, w jakim programie napisać CV i czy na pewno powinien być to serwis społecznościowy?

 

Największą wadą CV z LinkedIn jest brak obowiązkowej klauzuli CV, czyli zgody na przetwarzanie zawartych w CV danych osobowych. Powód jest prosty — serwis powstał w USA, a tam żadna formułka nie jest wymagana. Z tego wzoru CV możesz więc skorzystać np. w CV po angielsku (English CV), jeśli aplikujesz do pracy poza UE.

 

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

 

Stwórz CV terazkreator cv

Kolejną wadą darmowego kreatora LinkedIn jest generowanie CV bez zdjęcia. I chociaż brak fotografii nie jest w CV błędem, a profesjonalne kreatory oferują wzory CV do wypełnienia bez zdjęcia, to warto je dodać. Profesjonalne zdjęcie do CV może bowiem pozytywnie wpłynąć na Twój wizerunek i sprawić, że rekruter łatwiej Cię zapamięta.

 

Inną wadą darmowego CV z LinkedIn jest mało ciekawy wygląd. Jego treść została rozmieszczona tak, że CV zajmuje 2 strony lub więcej. Nowoczesne CV natomiast nie powinno przekraczać 2 stron. Kreator nie pozwala też na samodzielny wybór szablonu i format CV, a więc dopasowanie go do charakteru i specyfiki Twojej pracy. 

 

Tymczasem wygląd CV jest bardzo ważny. Jeśli Twój życiorys będzie wyglądał tak samo jak dziesiątki innych, większość pracodawców nawet na niego nie spojrzy. A z badań wynika, że konto na LinkedIn ma już ponad 2,1 mln polskich internautów, czyli ponad 10% wszystkich pracowników.

 

Oczywiście, generowanie CV z LinkedIn ma też zalety. Przede wszystkim jest to prosty sposób pisania CV, który nic Cię nie kosztuje. Takie CV pobierasz też w formacie PDF — dzięki temu takie CV łatwo wyślesz mailem, a pracodawca poprawnie wyświetli plik na każdym urządzeniu.

 

Dane na profilu możesz też bez problemu zmieniać, a serwis nie nakłada limitu ilości pobranych plików, więc jest to dość szybkie CV. Dzięki temu możesz łatwo dopasować treść CV do wymagań z oferty pracy. 

 

Jeśli jednak chcesz, by Twoje CV wyglądało naprawdę wyjątkowo, radzę Ci skorzystać z profesjonalnego kreatora. Nasz program do pisania CV poprowadzi Cię przez cały proces tworzenia dokumentu i podpowie, co zrobić, by dostać wymarzoną pracę znacznie szybciej!

 

Jeśli wciąż nie wiesz, jakiego kreatora CV użyć zobacz: Top 10 darmowych kreatorów CV [Zalety, wady, funkcje za darmo].

 

Masz więcej pytań związanych z LinkedIn CV? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem, a ja spróbuję Ci pomóc.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Linkedin cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (7 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: