1. LinkedIn CV [generator] - jak je pobrać i dodać do profilu?

LinkedIn CV [generator] - jak je pobrać i dodać do profilu?

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

LinkedIn jest największym międzynarodowym serwisem społecznościowym, specjalizującym się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Ruszył w maju 2003 roku, a w 2022 r. liczył już ponad 810 mln użytkowników z całego świata. Portal umożliwia m.in. generowanie CV i wyszukiwanie nowych pracowników. 

Jeśli prowadzisz profesjonalny profil na LinkedIn, to masz też sieć kontaktów, która pomoże Ci w dalszym rozwoju kariery. Możesz też łatwo wygenerować LinkedIn CV w PDF — za darmo lub odpłatnie (w zależności od typu konta).

W tym artykule pokażę Ci, jak działa darmowy kreator CV na LinkedIn. Podpowiem Ci też, jak szybko wygenerować i pobrać CV z LinkedIn oraz które dane umieścić na profilu, by Twój życiorys wyglądał atrakcyjniej.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

1. LinkedIn CV. Jakie informacje podać w generatorze CV LinkedIn?

CV z LinkedIn nie powinno różnić się od tego pisanego w Wordzie lub stworzonego w profesjonalnym kreatorze CV

Generator CV LinkedIn — oficjalnie funkcjonujący pod nazwą LinkedIn Resume Builder (a nie Linkedin CV Creator!) — ma bowiem jedynie przyspieszyć aplikowanie do pracy, umożliwiając Ci pobranie curriculum vitae na podstawie informacji z Twojego konta.

Zatem jak stworzyć dobre LinkedIn CV?

1. LinkedIn CV zacznij od sprawdzenia danych

Dane osobowe i kontaktowe w CV to absolutna podstawa — bez nich rekruter nie będzie mógł skontaktować się z Tobą inaczej niż przez profil na LinkedIn. CV powinno więc zawierać Twoje imię i nazwisko, aktualny numer telefonu oraz profesjonalny adres e-mail.

Nie musisz za to podawać swojego wieku ani adresu zamieszkania — to relikt czasów, gdy aplikacje wysyłało się pocztą. O ile jednak generator LinkedIn CV pominie Twoją datę urodzenia, to ewentualny adres musisz usunąć samodzielnie. Zrobisz to w trybie edycji zakładki Contact info.

2. Do LinkedIn CV wstaw podsumowanie

Każde profesjonalne CV powinno zaczynać się od podsumowania, nazywanego też celem zawodowym w CV. To nic innego jak krótki opis Twojego doświadczenia, największych osiągnięć z CV i planów zawodowych. W serwisie LinkedIn podobną rolę pełni sekcja CV „O mnie”, czyli About.

Po pobraniu darmowego CV z LinkedIn podsumowanie będzie dla pracodawcy najbardziej widoczne, dlatego warto popracować nad jego treścią. Napisz, kim jesteś i jakie masz doświadczenie w branży. Wymień Twój największy sukces, a w ostatnim zdaniu wyjaśnij, jak chciałbyś się dalej rozwijać w danej firmie.

Aby profil zawodowy w LinkedIn CV z generatora wyglądał atrakcyjnie, powinien być dobrze sformatowany. Dlatego spróbuj zawrzeć go w 3-4 zdaniach. A jeśli to możliwe, przedstaw kluczowe fakty za pomocą liczb — np. opisując długość stażu zawodowego lub Twoje największe osiągnięcie.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

3. W CV LinkedIn uzupełnij listę umiejętności

Umiejętności w CV pozwalają ocenić, czy sprawdzisz się na nowym stanowisku. Serwis LinkedIn podaje, że obok kompetencji twardych (np. wpisanego do CV prawa jazdy) równie ważne — jeśli nie ważniejsze — są w CV umiejętności miękkie, takie jak kreatywność czy zdolność adaptacji.

Swoje kompetencje możesz uzupełnić w polu edycji zakładki Skills & Endorsements. Niestety, darmowy generator LinkedIn CV uwzględnia tylko trzy umiejętności. Nie dotyczy to poziomu znajomości języków obcych w CV, które zostaną wyświetlone w formie osobnej sekcji.

Kolejna rzecz, którą warto uwzględnić, to dodanie do CV szkoleń, kursów i certyfikatów. W tym celu wybierz niebieski przycisk Add profile sections, a następnie Licences & Certifications. Dzięki nim Twój życiorys będzie wyglądał bardziej wiarygodnie!

4. W CV z LinkedIn opisz swoje doświadczenie

Doświadczenie zawodowe to najbardziej rozbudowana rubryka CV na LinkedIn. Jeśli uzupełnisz wszystkie dostępne pola, rekruter zobaczy pełny obraz Twojego doświadczenia i obowiązków w CV (wliczając w to zarówno daty, jak i długość zatrudnienia u każdego pracodawcy). 

Wykorzystaj to! Uzupełnij swój profil, wpisując listę kluczowych obowiązków w danym miejscu pracy. Zrobisz to, otwierając zakładkę Experience, a następnie Description. Jeśli zaś piszesz CV bez doświadczenia zawodowego, wspomnij w tym miejscu CV o odbytych praktykach lub wolontariatach.

Chcesz stworzyć idealne CV z LinkedIn? Wymień w tym miejscu jedno lub dwa kluczowe osiągnięcia — np. uczestnictwo w ciekawym projekcie lub pozytywny wynik ankiety badającej satysfakcję klientów. Oczywiście nigdy nie kłam w CV — doświadczony rekruter z łatwością to zauważy, nie ma więc sensu ryzykować.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

5. W generatorze LinkedIn CV napisz o swoim wykształceniu

Dobre CV powinno zawierać też krótki opis Twojego wykształcenia. Szczególnie jeśli wykonujesz zawód, który wymaga konkretnych i udokumentowanych kwalifikacji (np. w CV prawnika lub CV inżyniera).

Dodanie wykształcenia do CV na LinkedIn jest bardzo proste — zrobisz to w zakładce Education. Wystarczy, że ograniczysz się do ostatniej ukończonej szkoły, a następnie podasz kierunek studiów lub profil klasy oraz zdobyty tytuł zawodowy.

6. W CV LinkedIn umieść informacje dodatkowe

Kreator CV z LinkedIn umożliwia Ci także podanie dodatkowych informacji w CV. Dzięki temu Twój dokument będzie ciekawszy, a Twoje szanse na dostanie pracy znacznie wzrosną.

W tym celu ponownie wybierz przycisk Add profile sections, a następnie opcję Accomplishments. W ten sposób możesz dodać do CV m.in. listę dotychczasowych publikacji (ważne np. w życiorysie naukowym) oraz zdobyte nagrody i wyróżnienia.

2. Jak wygenerować CV z LinkedIn? 

  1. Zaloguj się na swoim profilu na LinkedIn.

LinkedIn CV

  1. Na swoim profilu znajdź biały prostokątny przycisk z napisem More.

LinkedIn CV

  1. Wybierz opcję Save to PDF. Twoje CV powinno się ściągnąć na Twój komputer.

LinkedIn CV

  1. Znajdź plik o nazwie Profile w folderze, do którego ściągnąłeś plik, i otwórz go w programie Adobe Acrobat Reader.

LinkedIn CV

Jeśli masz konto Premium, możesz pobrać bardziej rozbudowaną wersję LinkedIn CV, jednak wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

Krótką instrukcję pobierania CV z LinkedIn znajdziesz tutaj (po polsku) i tutaj (po angielsku).

Jak dodać CV na LinkedIn?

Dodanie CV na LinkedIn jest bardzo proste. Wystarczy wejść na swój profil na portalu oraz kliknąć przycisk More, a następnie Build a resume oraz wybrać opcję Upload resume. Później wystarczy, że wybierzesz odpowiedni plik ze swojego dysku.

Wady i zalety LinkedIn CV

Zanim jednak stworzysz własne LinkedIn CV, rozważ plusy i minusy tego rozwiązania. Zastanów się, w jakim programie napisać CV i czy na pewno powinien być to serwis społecznościowy?

Największą wadą CV z LinkedIn jest brak obowiązkowej klauzuli CV, czyli zgody na przetwarzanie zawartych w CV danych osobowych. Powód jest prosty — serwis powstał w USA, a tam żadna formułka nie jest wymagana. Z tego wzoru CV możesz więc skorzystać np. do stworzenia przykładu CV po angielsku (English CV), jeśli aplikujesz do pracy poza UE.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

Kolejną wadą darmowego kreatora LinkedIn jest generowanie CV bez zdjęcia. I chociaż brak fotografii nie jest w CV błędem, a profesjonalne generatory oferują wzory CV do wypełnienia bez zdjęcia, to warto je dodać. Profesjonalne zdjęcie do CV może bowiem pozytywnie wpłynąć na Twój wizerunek i sprawić, że rekruter łatwiej Cię zapamięta.

Inną wadą darmowego CV z LinkedIn jest mało ciekawy wygląd. Jego treść została rozmieszczona tak, że CV zajmuje dwie strony lub więcej. Tymczasem nowoczesne CV nie powinno przekraczać tej objętości. Kreator nie pozwala też na samodzielny wybór szablonu i formatu CV, a więc dopasowanie go do charakteru i specyfiki Twojej pracy. 

A warto pamiętać, że wygląd CV jest bardzo ważny. Jeśli Twój życiorys będzie wyglądał tak samo jak dziesiątki innych, może umknąć pracodawcy. A z badań wynika, że konto na LinkedIn ma już ponad 2,1 mln polskich internautów, czyli ponad 10% wszystkich pracowników.

Oczywiście, generator LinkedIn CV ma też zalety. Przede wszystkim jest to prosty sposób pisania CV, który nic Cię nie kosztuje. Takie CV pobierasz też w formacie PDF — dzięki temu swoje CV łatwo wyślesz mailem, a pracodawca poprawnie wyświetli plik na każdym urządzeniu.

Dane na profilu możesz też bez problemu zmieniać, a serwis nie nakłada limitu liczby pobranych plików, więc jest to dość szybkie CV. Dzięki temu możesz łatwo dopasować treść CV do wymagań z oferty pracy. 

Jeśli jednak chcesz, by Twoje CV wyglądało naprawdę wyjątkowo, radzę Ci skorzystać z profesjonalnego kreatora. Nasza aplikacja do CV poprowadzi Cię przez cały proces tworzenia dokumentu i podpowie, co zrobić, by dostać wymarzoną pracę znacznie szybciej!

A jeśli wciąż nie wiesz, jakiego kreatora CV użyć, zobacz: Darmowy kreator CV — recenzję bezpłatnych narzędzi online.

Masz więcej pytań związanych z LinkedIn CV? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Linkedin cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (8 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: