1. CVeasy: opinie użytkowników i ocena szablonów [Recenzja]

CVeasy: opinie użytkowników i ocena szablonów [Recenzja]

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

CVeasy to profesjonalna aplikacja, która umożliwia przygotowanie CV i listu motywacyjnego w formacie PDF. Twórcy zapewniają, że program umożliwia stworzenie życiorysu zaledwie w kwadrans oraz prezentują bogaty wybór gotowych szablonów. Ale czy wszystkie są warte uwagi?

W tym artykule przedstawię Ci moją opinię o CVeasy i napiszę, co o tej aplikacji sądzą jej użytkownicy. Przedstawię Ci też wady i zalety kreatora CV easy. Dzięki tej wiedzy będziesz mógł podjąć decyzję, czy warto temu narzędziu zaufać.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też inne nasze poradniki:

Dlaczego nasze porady są godne zaufania?

Poszukiwanie pracy traktujemy bardzo poważnie. Zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę w tym procesie pełni dobre CV — dlatego uważnie sprawdzamy wszystkie narzędzia do pisania dokumentów aplikacyjnych. Nasi certyfikowani eksperci kariery testują różne kreatory CV dostępne w internecie, abyś poznał je od podszewki, zanim poświęcisz im swój czas. Recenzje tworzymy uczciwie, a naszym celem jest rozwianie Twoich wątpliwości, odpowiedzenie na wszystkie Twoje pytania oraz pomoc w bezproblemowym napisaniu skutecznego CV.

1. CVeasy — opinie i oceny użytkowników kreatora

Kreator CVeasy umożliwia uzupełnienie i sformatowanie CV na jednym z 27 różnych szablonów, z czego większość ma aż 5 wariantów kolorystycznych. To naprawdę sporo — jednak część z nich nie nadaje się do stworzenia profesjonalnej aplikacji (co wyjaśnię później).

A czy użytkownicy aplikacji są zadowoleni z efektów?

cveasy

W większości — tak. Na Trustpilot CVeasy ma 4,5 na 5 gwiazdek i około 400 recenzji. Mniej niż 6% to oceny jedno-, dwu- lub trzygwiazdkowe. Kolejne 63% użytkowników oceniło kreator na 5 gwiazdek, a 32% na 4 gwiazdki — to oznacza, że aż 85% opinii o CVeasy jest pozytywnych.

Zadowoleni klienci chwalą przede wszystkim wygląd i liczbę szablonów CV, przejrzystość oraz prostą obsługę edytora. Z kolei negatywne opinie o CV easy dotyczą m.in. płatności, konieczności uwzględnienia niektórych elementów CV, sposobu funkcjonowania wybranych rubryk oraz braku możliwości późniejszej edycji pobranego curriculum vitae (w wersji darmowej).

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

2. Test kreatora CVeasy i opinia eksperta kariery

Na początku warto docenić, że aplikacja CVeasy jest bardzo prosta w obsłudze. Interfejs użytkownika jest przyjemny dla oka i intuicyjny, co umożliwia łatwe odnalezienie wszystkich funkcji. Jeśli więc wiesz, co wpisać w CV, to swój życiorys zawodowy możesz napisać bardzo szybko.

Kolejną zaletą kreatora CV easy jest uwzględnienie większości kluczowych elementów curriculum vitae — w tym profilu, czyli sekcji CV O mnie, której brakuje w wielu darmowych programach do pisania CV. Według badań to właśnie na górnej części życiorysu — czyli profilu i danych osobowych kandydata — rekruterzy skupiają się w pierwszej kolejności.

Możesz też wstawić do CV zdjęcie — a warto to zrobić, by rekruter łatwiej Cię zapamiętał (chyba że piszesz CV po angielsku do pracy za granicą, gdzie rekruterzy preferują CV bez zdjęcia). Co ciekawe, z przeprowadzonych przez LinkedIn badań wynika, że profile kandydatów ze zdjęciem są wyświetlane aż 14 razy częściej niż pozostałe.

Warto jednak pamiętać, że twórcy aplikacji CVeasy nie uwzględnili konieczności dodania do CV klauzuli ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych — a w Polsce bez tego elementu nie będziesz mógł wziąć udziału w rekrutacji. Jeśli więc chcesz ją dodać, sam musisz utworzyć dodatkową sekcję na samym dole CV.

Jednak najwięcej zastrzeżeń budzą dostępne w aplikacji szablony. Dlaczego? 

Oto dwa przykładowe CV wygenerowane w generatorze CVeasy:

CVeasy

Jak widzisz, szablon po prawej stronie — mimo pewnych niedociągnięć — wygląda profesjonalnie, jest przejrzysty i spełnia wszystkie standardy nowoczesnego CV. Jest on też przyjazny dla programów ATS do skanowania aplikacji, z których korzysta aż 99% największych firm na świecie

Z kolei życiorys po lewej jest chaotyczny, ma niedopasowane do CV czcionki oraz nieprofesjonalne tło z przypadkową grafiką. Takie CV wygląda śmiesznie i nie nadaje się do stworzenia profesjonalnej aplikacji. Na szczęście szablon CV możesz dowolnie zmieniać w trakcie edycji dokumentu — bez utraty treści.

W CVeasy brakuje też możliwości rozbudowanego formatowania dokumentu. Nie można zmienić kroju i wielkości czcionki w CV ani zmieniać brzmienia nagłówków — np. napisać O mnie zamiast Profil albo Doświadczenie zawodowe zamiast Historia zatrudnienia. Nie da się też poprawić błędnego zapisu wygenerowanego zwrotu obecnie (wielką literą zamiast małą).

Jednak dużą zaletą CVeasy jest możliwość zapisania i edytowania swojego CV pod konkretną ofertę pracy oraz pobranie gotowego CV w formacie .pdf — dzięki temu pracodawca poprawnie wyświetli Twoje CV na dowolnym urządzeniu.

Dużym plusem jest też możliwość napisania listu motywacyjnego w tej samej aplikacji. A gotowe szablony listów motywacyjnych są dopasowane wyglądem do szablonów CV, dzięki czemu Twoja aplikacja będzie wyglądać profesjonalnie.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

3. Opinie o CVeasy — podsumowanie

Zatem czy warto przygotować swój życiorys w tym programie? Oto krótkie podsumowanie naszej opinii o generatorze CVeasy.

Opinie o CVeasy — zalety:

 • program prosty w obsłudze
 • 27 szablonów CV w różnych kolorach
 • możliwość zmiany szablonu CV na etapie edycji
 • podgląd na etapie edycji
 • podpowiedzi dla użytkowników
 • możliwość zrobienia CV ze zdjęciem i bez
 • pobieranie wzoru CV w .pdf
 • opcja wstawienia dodatkowych sekcji
 • możliwość zapisania i późniejszej edycji dokumentu
 • szablony listów motywacyjnych pasujące do szablonów CV
 • możliwość udostępnienia swojego CV za darmo w aplikacji rekruterom.

Opinie o CVeasy — wady:

 • mało atrakcyjne i zbyt kreatywne szablony CV
 • nieekonomiczne wykorzystanie miejsca na tekst w dostępnych szablonach CV
 • nieprzemyślany układ życiorysu
 • niefortunne nagłówki niektórych sekcji
 • brak tytułu zawodowego obok nazwiska
 • brak domyślnej klauzuli ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych
 • ograniczone możliwości formatowania CV.

A Ty jaką masz opinię o CV easy? A może masz więcej pytań na temat pisania i formatowania CV? Zostaw komentarz na forum poniżej — chętnie Ci odpowiem i pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cveasy opinie

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
3.67  (3 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: