1. Jak wysłać CV na OLX? Aplikowanie do pracy przez formularz

Jak wysłać CV na OLX? Aplikowanie do pracy przez formularz

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Na pewno szukając zatrudnienia znalazłeś wiele ofert pracy na OLX. To w końcu jedna z największych platform z ogłoszeniami o pracę w Polsce, która oferuje możliwość wysłania CV bezpośrednio przez portal. Warto wiedzieć, jak to zrobić, żeby móc łatwo skontaktować się z pracodawcą i szybko zgłosić swoją kandydaturę.

W tym artykule przeczytasz, jak wysłać CV na OLX i stworzyć je w kreatorze oferowanym przez ten portal. Dowiesz się również, co powinieneś wpisać w curriculum vitae — nie tylko wysyłanym przez OLX.

CV na każde stanowisko stworzysz w kreatorze LiveCareer. Zacznij od wyboru szablonu CV, a następnie w kilka chwil uzupełnił go w kilka chwil, dzięki podpowiedziom i gotowym treściom od ekspertów kariery.

Stwórz CV teraz

Zobacz też ponad 70 wzorów CV — dla różnych zawodów i ścieżek kariery.

Jak dodać i wysłać CV na OLX? Instrukcja

Po pierwsze, żeby bezpośrednio wysłać CV przez OLX, musisz mieć konto w serwisie — bez tego ani rusz. Jeśli jeszcze go nie utworzyłeś, w menu na górze musisz kliknąć „Mój OLX”, a następnie w oknie logowania, przełączyć na „Rejestracja” i podać swój adres e-mail oraz wymyślić hasło. Możesz również utworzyć konto za pośrednictwem Facebooka.

Gdy już będziesz miał gotowe konto na portalu, możesz szybko i bezproblemowo aplikować na oferty pracy. Oto krótka instrukcja wysłania CV przez formularz OLX:

Jak wysyłać CV na OLX?

 1. Znajdź interesującą Cię ofertę pracy
 2. W formularzu na stronie wpisz krótką wiadomość do pracodawcy (tak, jakbyś pisał mail z CV)
 3. Wpisz swój numer telefonu w odpowiednim polu
 4. Na dole strony kliknij przycisk „Załącz CV”
 5. Załaduj plik z CV ze swojego komputera
 6. Kliknij przycisk „Wyślij”. 

jak wysłać cv na olx

Możesz również dodać CV do swojego konta w OLX — wtedy nie będziesz musiał za każdym razem ładować go przy odpowiadaniu na ofertę pracy. Przeczytaj, jak to zrobić poniżej:

Jak dodać CV na OLX?

 1. W menu na górze strony najedź myszką na „Mój OLX”
 2. Z rozwijanego menu wybierz „Szukam pracy”
 3. Wejdź w „Ustawienia”
 4. Kliknij „Moje CV”
 5. Kliknij „Załącz CV”
 6. Załaduj plik z CV ze swojego komputera.

Teraz kiedy będziesz wchodził w ofertę pracy, nie będziesz musiał za każdym razem ładować swojego curriculum vitae. Zapisany na koncie dokument będzie dodawał się automatycznie. Musisz tylko pamiętać, żeby zaznaczyć opcję „Dodaj moje CV do tej wiadomości”. 

jak wysłać cv na olx

Zwróć jednak uwagę na kilka kwestii — CV do portalu OLX możesz załadować w tylko w formatach .doc, .odt, .pdf lub .docx, a dokument nie może być większy niż 2MB. W ramach swojego konta możesz mieć wgrane tylko jedno CV na raz. To duża wada — życiorys zawodowy powinien być dopasowany do konkretnej oferty pracy, więc jeśli chcesz odpowiedzieć na dużo ogłoszeń, za każdym razem powinieneś dodać w portalu inne curriculum vitae. 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Jak stworzyć i wysłać formularz CV przez OLX?

OLX oferuje również kreator, w którym napiszesz dokument. Możesz z niego skorzystać bez zakładania konta, ale wtedy nie będziesz mógł zapisać formularza w serwisie, a jedynie pobrać CV w formacie PDF. Narzędzie jest darmowe, dość proste i intuicyjne w obsłudze.

Możesz w nim uzupełnić podstawowe sekcje CV:

 1. Dane osobowe 
 2. Podsumowanie zawodowe (tutaj nazwane sekcją CV „O mnie”
 3. Doświadczenie zawodowe
 4. Umiejętności 
 5. Znajomość języków obcych 
 6. Wykształcenie
 7. Kursy, szkolenia i certyfikaty 
 8. Zainteresowania 

Narzędzie oferuje tylko 6 prostych wzorów CV — szkoda, bo według badań wygląd curriculum vitae ma znaczenie dla rekruterów. Ponadto w narzędziu od OLX nie da się stworzyć CV po angielsku ani w żadnym innym języku obcym, np. CV po niemiecku, CV po francusku czy CV po rosyjsku.

Zaletą programu na OLX jest to, że automatycznie dodaje do formularza aktualną klauzulę CV — dzięki temu nie zapomnisz o niej, a to bardzo istotne. Jeśli nie umieścisz w zgody na przetwarzanie danych osobowych w swoim życiorysie zawodowym, rekruter może odrzucić go bez czytania. 

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

Gotowe CV zapisze się na Twoim profilu. Możesz również je pobrać w PDF i wysyłać w odpowiedzi na ogłoszenia o pracę. 

Jeśli narzędzie serwisu OLX nie przypadło Ci do gustu, profesjonale curriculum vitae stworzysz w generatorze CV LiveCareer. Nasz program do pisania CV oferuje 20 szablonów do wyboru. Znajdziesz w nim również gotowe treści do wstawienie do dokumentu i porady przygotowane przez ekspertów kariery.

Możesz również zerknąć na nasze zestawienie 10 najlepszych darmowych kreatorów CV i dowiedzieć się, w jakim programie najlepiej napisać curriculum vitae

Jak napisać CV do wysłania przez OLX?

Oczywiście dobrze jest wiedzieć, jak wysłać CV poprzez OLX — portal jest jedną z największych stron z ofertami pracy na polskim rynku. Natomiast, żeby odnieść sukces w rekrutacji, przede wszystkim musisz napisać skuteczne CV. Jak to zrobić?

Najpierw poprawnie wpisz do CV swoje dane osobowe — imię i nazwisko, stanowisko lub tytuł zawodowy, numer telefonu i adres e-mail. Możesz również dodać adres swojego profilu na LinkedIn.

Na samej górze CV powinieneś wstawić podsumowanie zawodowe — czyli krótki opis Twoich najważniejszych kwalifikacji, doświadczenia i osiągnięć zawodowych. Dzięki niemu zachęcisz rekrutera do kontynuowania lektury dokumentu i szybko pokażesz w CV swoje kluczowe atuty.

Następnie w CV wpisz swoje umiejętności i podziel je na kompetencje miękkie jak oraz twarde. Pamiętaj, żeby tę sekcję dokumentu dopasować do oferty pracy. Dokładnie przeczytaj ogłoszenie i w swoim życiorysie wymień te zdolności, których wymaga pracodawca. Oczywiście, tylko gdy rzeczywiście je opanowałeś. Kłamstwo w CV zdecydowanie nie popłaca, bo rekruter prędzej czy później się zorientuje.

Później starannie opisz swoje doświadczenie w CV — podaj stanowisko, ramowe daty zatrudnienia (miesiąc i rok) i wypisz swoje obowiązki, dodatkowe obowiązki i osiągnięcia zawodowe. Bądź konkretny i szczegółowy. Tę sekcję również koniecznie dopasuj do oferty o pracę.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

Pod doświadczeniem podaj w CV swoje wykształcenie. Nie musisz się rozpisywać. Wystarczy, że wymienisz nazwę ukończonego uniwersytetu lub szkoły, lata, w których się uczyłeś, ukończony kierunek lub specjalizację oraz uzyskany tytuł zawodowy bądź naukowy.

Na sam koniec dodaj do CV zainteresowania. Wystarczy 2-3 zdania, w których krótko opiszesz swoje hobby. Najlepiej, żeby pokazywało, że w wolnym czasie lubisz się rozwijać i zdobywać lub szlifować umiejętności przydatne w pracy. 

Do CV możesz również wpisać dodatkowe informacje — np. referencje od pracodawcy, kursy, szkolenia i certyfikaty czy poziomy znajomości języków obcych.

Pamiętaj też, że wraz z CV do pracy warto wysłać list motywacyjnyeksperci kariery z MIT radzą zawsze dołączyć do curriculum vitae list. To dla Ciebie świetna szansa na szersze opisanie swoich najważniejszych kwalifikacji i pokazanie pracodawcy, że jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko.

Niestety, wysyłając CV poprzez OLX, trudno będzie Ci dołączyć dobry list motywacyjny. Możesz dodać go jako załącznik, ale w kreatorze na portalu nie ma możliwości stworzenia listu. Jeśli chcesz przekazać pracodawcy dwa dokumenty, najlepiej stwórz je na podobnym szablonie, żeby wyglądały spójnie i profesjonalnie.

A jeśli Twoje CV spodobało się rekruterom, zobacz, jakie są najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące wysyłania CV na OLX? Zadaj je w komentarzu pod artykułem. Na pewno Ci odpowiem i chętnie pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Jak wyslac cv na olx

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.65  (17 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: