1. Free CV Templates: 20 darmowych szablonów resume i CV

Free CV Templates: 20 darmowych szablonów resume i CV

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Przygotowywanie profesjonalnego CV to ciężka praca, a od jakości dokumentu, który otrzyma pracodawca, zależą Twoja przyszłość i sukces zawodowy. Musisz wiedzieć, co wpisać w poszczególne sekcje CV template i jak najlepiej się „zareklamować”.

Możesz ułatwić sobie ten trud. W Internecie znajdziesz bardzo dużo Free CV Templates — darmowych wzorów, które możesz wykorzystać do stworzenia życiorysu zawodowego. Pamiętaj jednak, że to czasem zawodne rozwiązanie, ponieważ formatowanie gotowych szablonów może się psuć.

Dlatego wybrałam dla Ciebie 20 Free CV Templates, które będziesz mógł pobrać za darmo. Żeby jednak mieć pewność, że Twoje CV zawsze i na każdym urządzeniu będzie wyglądać profesjonalnie, skorzystaj z naszego kreatora CV, w którym szybko i łatwo przygotujesz  życiorys zawodowy.

Chcesz szybko stworzyć profesjonalne CV? W naszym kreatorze znajdziesz 20+ szablonów CV, przykładowe zdania do wstawienia i porady ekspertów. Gotowy dokument możesz pobrać i łatwo edytować w Wordzie.

Stwórz CV teraz

Zobacz też profesjonalne wzory CV dla różnych zawodów, którymi możesz się zainspirować.

1. Free CV Templates - 20 najlepszych wzorów 

1. Prosty Free Template CV

cv template free proste

Ten klasyczny wzór CV jest bardzo prosty i czytelny. Ma jednak jedną podstawową wadę — brakuje w nim miejsca na podsumowanie zawodowe w CV. Rozwinięto w nim natomiast sekcję Doświadczenie, więc ten darmowy szablon CV nie nadaje się do napisania CV bez doświadczenia.

 Pod tym linkiem możesz pobrać ten szablon CV za darmo.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

2 Podstawowy CV template

cv template free podstawoweW tym prostym CV Free Template tuż pod doświadczeniem w CV znalazła się sekcja Umiejętności w CV. To dobre rozwiązanie dla kogoś, kto przygotowuje swoje pierwsze CV. Dodano w nim też miejsce na referencje w CV, co może być przydatne i docenione przez pracodawcę.

Stąd pobierzesz ten Free CV Template za darmo. 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

3. Nowoczesny darmowy CV template 

cv template free nowowczesne

Ten Free CV Template jest bardziej rozbudowany niż poprzednie. W osobnej kolumnie po prawej wydzielono w nim podsumowanie zawodowe, dane osobowe w CV i wykształcenie w CV. Większą, główną część tego szablonu poświęcono na podsumowanie zawodowe, doświadczenie i umiejętności w CV. To dobry wzór CV dla osob z bogatą historią zawodową, np. piszących CV fizjoterapeuty lub CV pracownika socjalnego.

Kliknij tutaj, żeby pobrać ten CV Free Template za darmo.

4. Bezpłatny CV template z niebieskimi elementami

cv template free niebieskie

Ten Free CV Template możesz wykorzystać, jeśli potrzebujesz CV ze zdjęciem. Niebieskie elementy graficzne tego gotowego wzoru CV do wypełnienia dodają mu kreatywności, ale brakuje w nim podsumowania zawodowego i umiejętności. 

Ponadto niepotrzebnie w sekcji z danymi kontaktowymi znalazł się adres. Może to nie rażący błąd w CV, ale podawanie miejsca zamieszkania w życiorysie zawodowym jest zbędną i przestarzałą praktyką.

Jeśli chcesz pobrać ten CV Template Free, możesz zrobić to tutaj

5. CV template elegancki

cv template free eleganckie

Ten Free CV Template możesz wykorzytsać do stworzenia dokumentu w .doc - jest bardzo prosty i elegancki. Brakuje w nim jednak sekcji Umiejętności. Szkoda, ponieważ podzielenie tego elementu CV na kompetencje twarde i miękkie w CV to świetny sposób pokazania pracodawcy, że nadajesz się na dane stanowisko. Tego druku CV nie powinni używać nauczyciele piszący CV

Stąd możesz pobrać go za darmo. 

6. Kreatywny CV template

cv template free kreatywneTen CV Free Template jest bardzo rozbudowany dzięki ikonom, suwakom i punktorom. Nada się do stworzenia kreatywnego CV. Zwróć uwagę, że osobno wyróżniono w nim znajomość programów graficznych, dlatego świetnie nada się w CV grafika.

Ten Free CV Template pobierzesz pod tym linkiem

7. CV template z żółtymi elementami

cv template free żółte

Ten Free CV Template również jest bardzo kolorowy i interesujący. Jeśli chcesz go użyć, uważaj, ponieważ może nie przejść przez program ATS (Applicant Tracking System) do skanowania dokumentów, z którego coraz częściej korzystają rekruterzy. 

Z pewnością świetnie nada się do pracy w branży kreatywnej, więc swoje CV mogą stworzyć w nim fryzjerzy. Nada się również do CV architekta.

Kliknij tutaj, żeby pobrać ten Free CV Template za darmo. 

8.  CV template z wyróżnionym zdjęciem

cv template free ze zdjęciem

Ten Template Free CV jest bardzo efektowny. Na pierwszy plan wysuwa się tu zdjęcie, dlatego nada się do pisania dokumentów dla zawodów, w których ważna jest prezencja, np. do CV hostessy czy CV kosmetyczki.

Z drugiej strony ciekawie wyróżniają się tutaj procentowe wskaźniki umiejętności. Użyj tego profesjonalnego wzoru CV, jeśli lubisz liczby i pracujesz w branży związanej z technologią czy nauką. Skorzystaj z tego szablonu np. przy tworzeniu CV programisty

Tutaj możesz go pobrać.

9. Free CV Template w starym stylu

cv template free oldschool

Kolejny interesujący Free CV Template. Jest kreatywny i odróżnia się od innych. Zauważ, że zostały dodane w nim sekcje z wolontariatem w CV i poziomem znajomości języka w CV. To idealny wzór CV dla osób piszących życiorys pielęgniarki lub do przedszkola.

Żeby pobrać to CV Free Template, kliknij tutaj

10. Profesjonalny CV template

cv template free profesjonalne

Ten Free Template CV wygląda ciekawie, ale brakuje w nim podsumowania zawodowego. Nie ma tu też miejsca na zainteresowania w CV. Wysoko wyróżniono natomiast wykształcenie. Taki wzór sprawdzi się jako CV prawnika lub CV informatyka.

Stąd możesz pobrać ten szablon. 

11. Efektowny CV template

cv template free efektowne

To bardzo dobrze zorganizowany design CV. Wygląda bardzo estetycznie i dobrze można w nim przedstawić swoje doświadczenie, ale niestety brakuje miejsca na osiągnięcia w CV. Przyda Ci się, jeśli potrzebujesz uporządkowanego życiorysu zawodowego. Nada się do stworzenia CV laboranta czy CV psychologa.

Pod tym linkiem możesz pobrać ten Free CV Template.

12. CV template z zielonymi elementami

cv template free zielone

To CV Free Template zostało podzielone na dwie kolumny. Zwróć uwagę, że sekcja Umiejętności została podzielona na kompetencje twarde i miękkie. To ważne, ponieważ, jak wynika z badań, pracodawcy coraz bardziej cenią zdolności interpersonalne. Ten szablon może nadać się do stworzenia pierwszego CV.

Tutaj możesz pobrać go za darmo, również w innych wersjach kolorystycznych. 

13. CV template z kolorową ramką 

cv template free z ramką

Mimo wielu dodatkowych elementów to Free CV Template wygląda estetycznie i jest czytelne. Sekcja z danymi osobowymi i podsumowaniem zawodowym została podkreślona czarnym tłem. Wygląda efektownie, ale może nie przejść skanowania w systemie ATS. 

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tego szablonu, Twoje CV będzie naprawdę nowoczesne

Pobierzesz je pod tym linkiem.

14. CV template z fioletowymi elementami

cv template free fioletowe

Ten CV Free Template stawia na doświadczenie zawodowe. Natomiast podsumowanie zawodowe zostało umieszczone na samym dole. To błąd, ponieważ ta sekcja służy przedstawieniu najważniejszych informacji o sobie w skrócie — tak żeby pracodawca mógł poznać je w mgnieniu oka. 

Ten Free CV Template dobrze sprawdzi się dla osób z dużym doświadczeniem zawodowym. To dobry szablon do pokazania w CV swoich największych atutów, bo ciekawie można na nim przedstawić swoje umiejętności. Nie ma tu natomiast miejsca na umiejętności miękkie, czyli Twoje cechy charakteru w CV, ale spokojnie możesz dodać tę sekcję własnoręcznie. 

Tutaj możesz go pobrać.

15. CV template z czerwonym grafem 

cv template free z grafem

W tym CV Free Template położono nacisk na obsługę komputera w CV. Dlatego świetnie nada się dla wszystkich, którzy w pracy muszą wykorzystywać aplikacje i programy. Warto zastanowić się nad jego użyciem przy pisaniu CV sekretarki, CV pracownika biurowego czy CV recepcjonistki.

Pobierzesz ten Free CV Template klikając w ten link.

16. CV template z suwakami

cv template free z suwakami

Ten Template Free CV opiera się na prostym, ale efektownym pomyśle — podziale na 6 części. Wygląda naprawdę estetycznie, ale jest to wzór CV bez zdjęcia, więc będzie to kiepski wybór dla osób piszących CV modelki czy stewardessy.

Jeśli mimo to chcesz z niego skorzystać, kliknij tutaj.

17. Ryzykowny CV template

cv template free ryzykowne

Ten CV Free Template wyróżnia się spośród wielu darmowych szablonów CV. Ale czy na korzyść? Doświadczenie jest w nim umieszczone na samym dole dokumentu, a to sekcja CV, na którą pracodawcy szczególnie zwracają uwagę. 

Postawiono tu nacisk na osiągnięcia w CV. Dobrze je przedstawiono — konkretnie i za pomocą liczb, co z pewnością wywrze pozytywne wrażenie na pracodawcy. Jednak jeśli nie masz jeszcze doświadczenia zawodowego, nie korzystaj z tego szablonu, bo to dość nietypowy schemat CV

Jeśli chcesz zaryzykować z takim Free CV Template — znajdziesz je pod tym linkiem.

18. Szalony CV template

cv template free szaloneW tym Free CV Template postawiono na kolorowy, interesujący wygląd i zabawę z czcionką do CV. Szkoda, że nie ma w nim miejsca na sekcję z umiejętnościami. W kolumnie po prawej z pewnością można by je dodać albo wykorzystać tę przestrzeń na dodatkowe informacje w CV.

Tutaj możesz pobrać to CV Free Template.

19. CV template z Twoim zdjęciem w centrum

cv template free zdjęcie w centrum

W tym Free CV Template w centrum umieszczono zdjęcie, od którego do poszczególnych sekcji, prowadzą niebieskie linie. To odważny szablon dla osób z branż kreatywnych. Nie decyduj się na niego, pisząc CV inżyniera czy CV lekarza.

Możesz go pobrać tutaj.

20. Szykowny CV template

cv template free szykowne

To bardzo prosty i elegancki Free CV Template. Jest wyjątkowo estetyczny, ale brakuje w nim miejsca na zainteresowania. To zmarnowana szansa, ponieważ według badań pracodawcy chętnie zapraszają na rozmowy osoby z podobnymi hobby. 

Jeśli chcesz pobrać ten CV Free Template, kliknij tutaj.

2. CV Templates za free. O czym jeszcze pamiętać, decydując się na darmowy szablon?

Pamiętaj, że w każdym curriculum vitae musi się znaleźć klauzula CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Bez niej nie będziesz mógł wziąć udziału w rekrutacji. Wysiłek i czas, jaki poświęciłeś na przygotowywanie życiorysu zawodowego,pójdzie wtedy na marne.

Free CV Templates z tego artykułu są bardzo uniwersalne, więc spokojnie możesz je wykorzystać przy pisaniu CV po angielsku (English CV), CV po francuskuCV po niemiecku, czy CV po rosyjsku

Jeśli chcesz wysłać swoje CV mailem, upewnij się, że formatowanie gotowego dokumentu jest prawidłowe i wygląda on dokładnie tak, jak chcesz — unikniesz bałaganu, jeśli dostarczysz pracodawcy CV w formacie PDF 

Jeśli nie chcesz korzystać z szablonów, zobacz w jakim programie najlepiej stworzyć dokumenty do pracy: bezpłatne kreatory CV.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące Free CV Templates? Nie wahaj napisać ich w komentarzu. Z przyjemnością na nie odpowiem i chętnie Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową. Od 2019 r. napisała ponad 250 artykułów związanych z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, prawem pracy i doradztwem zawodowym. Wszystkie powstały zgodnie z wytycznymi redakcyjnymi LiveCareer.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Free cv template

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (5 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: