1. CV Maker: opinie eksperta i użytkowników + test kreatora CV

CV Maker: opinie eksperta i użytkowników + test kreatora CV

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

CV Maker to popularna płatna aplikacja, która umożliwia wygenerowanie profesjonalnego CV w formacie PDF. Jej twórcy zapewniają, że korzystanie z kreatora zwiększy Twoje szanse na udział w rozmowie kwalifikacyjnej aż o 65%, a samo narzędzie jest proste w obsłudze. Ile jest w tym prawdy?

W tym artykule poznasz moją opinię o CV Maker i dowiesz się, co sądzą o tej aplikacji jej użytkownicy. Przedstawię Ci też najważniejsze zalety i wady tego programu. Na tej podstawie będziesz mógł podjąć decyzję, czy korzystanie z kreatora CV Maker się opłaca.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Dlaczego nasze porady są godne zaufania?

Poszukiwanie pracy traktujemy bardzo poważnie. Zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę w tym procesie pełni dobre CV — dlatego uważnie sprawdzamy wszystkie narzędzia do pisania dokumentów aplikacyjnych. Nasi certyfikowani eksperci kariery testują różne kreatory CV dostępne w internecie, abyś poznał je od podszewki, zanim poświęcisz im swój czas. Recenzje tworzymy uczciwie, a naszym celem jest rozwianie Twoich wątpliwości, odpowiedzenie na wszystkie Twoje pytania oraz pomoc w bezproblemowym napisaniu skutecznego CV.

1. CV Maker — opinie i oceny użytkowników

Kreator CV Maker umożliwia wpisanie swoich danych osobowych i sformatowanie CV na jednym z 9 różnych szablonów w 4 wariantach kolorystycznych (stąd wysoka liczba 36 wersji życiorysu, o której twórcy wspomnieli na stronie głównej).

A czy klienci CV Maker są zadowoleni z efektów?

opinie o cv maker

Tak — na stronie Trustpilot CV Maker ma 4,7 na 5 gwiazdek i prawie 11 tys. recenzji. Mniej niż 3% to oceny jedno- lub dwugwiazdkowe. Aż 76% użytkowników oceniło kreator CV Maker na 5 gwiazdek, a 17% na 4 gwiazdki. To zdecydowana większość.

Co ciekawe, negatywne opinie o CV Maker dotyczą na ogół samej subskrypcji, a nie korzystania z kreatora lub dostępnych szablonów CV. Te cieszą się ogólnym zadowoleniem klientów.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

2. Test kreatora CV Maker — opinia eksperta kariery

Na pierwszy rzut oka aplikacja CV Maker rzeczywiście robi wrażenie. Interfejs użytkownika jest prosty i przejrzysty, a wszystkie funkcje są łatwe do znalezienia. Jeśli więc wiesz, co wpisujemy w CV i jak to zrobić, to swój dokument — zgodnie z obietnicami twórców — możesz stworzyć zaledwie w kwadrans. Zwłaszcza że aplikacja krok po kroku poprowadzi Cię przez kolejne sekcje życiorysu zawodowego.

Kolejną zaletą kreatora curriculum vitae CV Maker jest możliwość napisania CV również po angielsku, niemiecku, holendersku, francusku, hiszpańsku i norwesku. Wystarczy wybrać opcję Język CV, widoczną w prawym górnym rogu segmentu Dane osobowe. Wtedy w gotowym CV zmieni się brzmienie nagłówków.

Jednak w programie nie uwzględniono tytułu zawodowego ani sekcji CV O mnie — czyli kluczowych elementów, które mogą przesądzić o Twoim sukcesie w rekrutacji i są standardem w krajach anglojęzycznych. Aplikacja nie dodaje też do dokumentu aktualnej klauzuli CV, bez której nie weźmiesz udziału w rekrutacji w Polsce. Jeśli chcesz dodać te elementy, musisz mieć tego świadomość i samodzielnie wybrać opcję Utwórz dodatkową sekcję na samym końcu pisania CV.

Dostępne w programie CV Maker wzory CV są proste i czytelne. Dzięki temu będą przyjazne dla programów do skanowania aplikacji (tzw. ATS), z których korzysta 99% największych firm na świecie. Gotowy dokument możesz też pobrać w formacie .pdf — dzięki temu masz pewność, że rekruter poprawnie wyświetli Twoje CV na swoim komputerze.

Niestety, dostępne szablony nie wyróżniają się na tle tych, które można znaleźć w innych programach do pisania CV — również bezpłatnych. Wrażenia nie robią też różne wersje kolorystyczne — więcej możliwości oferuje m.in. nasz generator CV oraz kilka darmowych narzędzi.

W programie brakuje też możliwości rozbudowanego formatowania dokumentu — tym samym nie można zmienić czcionki i tła w CV ani modyfikować brzmienia zbyt długich nagłówków czy gotowych elementów (takich jak daty). W oczy rzuca się m.in. konieczność graficznego opisania poziomu zaawansowania umiejętności w wielu szablonach (co nie zawsze jest dobrym pomysłem) oraz błędny zapis wygenerowanego sformułowania obecnie (wielką literą).

Problemu nastręcza też wymuszony zapis hobby i umiejętności w CV. Liczba znaków w tych polach kreatora jest ograniczona, co wymusza stosowanie krótkich haseł zamiast pełnych zdań. A taki zapis, mimo że jest popularny wśród kandydatów, może być mniej skuteczny — bo trudniej się wyróżnić, używając tych samych fraz co pozostali. 

Jednak niewątpliwą zaletą kreatora CV Maker jest możliwość zapisania swojego życiorysu oraz edytowanie go pod konkretną ofertę pracy (a musisz wiedzieć, że aż 67% rekruterów z łatwością rozpoznaje CV wysyłane masowo do różnych firm). Tej opcji nie ma większość darmowych kreatorów CV, co sprawia, że za każdym razem trzeba pisać życiorys od początku.

Oto przykładowe CV wygenerowane w kreatorze CV Maker:


przykładowe cv z cv maker

3. Opinie o CV Maker — podsumowanie

Zatem czy warto przygotować swój życiorys zawodowy w aplikacji CV Maker? Oto krótkie podsumowanie naszego testu.

Opinie o CV Maker — zalety:

  • program prosty w obsłudze
  • możliwość zapisania i późniejszej edycji CV
  • 9 szablonów CV w różnych kolorach
  • możliwość stworzenia CV w 7 językach
  • możliwość zrobienia CV ze zdjęciem lub bez
  • czytelne i pojemne szablony CV
  • pobieranie wzoru CV w .pdf.

Opinie o CV Maker — wady:

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Chcesz wyrazić własną opinię o CV Maker? A może masz dodatkowe pytania na temat pisania i formatowania CV? Zostaw komentarz pod tym artykułem.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv maker opinie

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
2.34  (56 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: