1. Aplikuj.pl: opinia eksperta. Recenzja szablonów i edytora CV

Aplikuj.pl: opinia eksperta. Recenzja szablonów i edytora CV

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Pisanie i formatowanie CV nie należy do łatwych. Na szczęście w internecie jest wiele programów do pisania curriculum vitae — jednym z nich jest kreator CV Aplikuj.pl. Jednak czy korzystanie z tego narzędzia to dobry pomysł?

 

W tym artykule przeczytasz moją recenzję edytora Aplikuj. Poznasz jego najważniejsze funkcje, dostępne szablony CV oraz wady i zalety aplikacji.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

aplikujNIE
aplikujTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Zobacz też inne nasze poradniki:

 

 

1. Aplikuj.pl — tekst kreatora i opinia eksperta kariery

 

Na początku warto zauważyć, że edytor CV Aplikuj.pl jest bardzo prosty w obsłudze.

 

Wystarczy, że w menu po lewej stronie podasz swoje dane osobowe i kontaktowe oraz informacje o swoim doświadczeniu, edukacji, umiejętnościach i zainteresowaniach. Po wpisaniu danych szablon CV możesz dowolnie zmieniać, by wybrać taki, który prezentuje się najkorzystniej. Zależnie od swoich preferencji, możesz wygenerować CV ze zdjęciem lub bez.

 

A tak wygląda przykładowe CV z edytora Aplikuj.pl:

 

aplikuj

 

Poniżej przedstawiam Ci główne zalety i wady kreatora Aplikuj.pl.

 

Opinie o Aplikuj.pl — zalety

 

1. Darmowy kreator CV

 

Niewątpliwą zaletą kreatora curriculum vitae Aplikuj.pl jest możliwość napisania i pobrania swojego CV za darmo online. Poza tym gotowe CV możesz zapisać w formacie w PDF — dzięki temu rekruter z łatwością wyświetli je na swoim komputerze i nie naniesie w nim żadnych zmian.

 

2. Możliwość napisania CV po angielsku

 

Kolejną zaletą generatora Aplikuj jest możliwość napisania CV również po angielsku — wystarczy, że w polu Język wybierzesz ikonę flagi USA, a nagłówki w dokumencie zmienią się na anglojęzyczne (np. Profile zamiast O mnie).

 

3. Automatyczne zapisywanie danych

 

Jeśli nie korzystasz z trybu incognito, kreator Aplikuj.pl automatycznie zapisze Twoje dane w przeglądarce. Dzięki temu będziesz mógł łatwo i szybko edytować życiorys pod różne oferty pracy bez konieczności logowania się. A warto to robić, bo doświadczony rekruter z łatwością rozpozna CV wysyłane masowo.

 

4. Uwzględnienie ważnych sekcji CV

 

Szablony dostępne w Aplikuj.pl zawierają wszystkie niezbędne elementy CV — w tym Podsumowanie zawodowe i klauzulę CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych. W innych darmowych kreatorach CV często ich brakuje, co może przesądzić o zaproszeniu Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Niestety, w tym narzędziu nie wstawisz do CV informacji dodatkowych (np. kursów i certyfikatów).

 

A jakie wady ma edytor Aplikuj.pl?

 

Opinie o Aplikuj.pl — wady

 

1. Brak możliwości formatowania CV

 

Edytor Aplikuj.pl nie umożliwia formatowania dokumentu — m.in. zmiany koloru tła, rozmiaru i kroju czcionki w CV czy brzmienia nagłówków. W oczy rzuca się też konieczność wyboru dat i brak opcji obecnie w opisie edukacji i doświadczenia — a jeśli nadal się uczysz albo jeszcze nie zrezygnowałeś z pracy, taki zapis może zmylić rekrutera. Jedyne, na co rzeczywiście masz wpływ, to kolory nagłówków.

 

2. Wygląd szablonów CV

 

Niestety, wiele dostępnych w aplikacji CV wygląda mało profesjonalnie. Nagłówki są na ogół mało widoczne, marginesy za duże, a litery zbyt małe. Jeśli pracodawca będzie chciał Twoje CV wydrukować, może mieć problem z odczytaniem danych…

 

3. Pobieranie CV na dwóch stronach

 

…nawet jeśli życiorys zawodowy był krótszy. Jeśli więc druga strona Twojego CV z Aplikuj jest pusta, nie wysyłaj tej wersji do pracodawcy, tylko skróć dokument w jednym z darmowych edytorów plików PDF w internecie. Nie dopisuj nic na siłę — idealne CV nie powinno być dłuższe niż jedna strona A4 (chyba że masz bardzo bogate doświadczenie zawodowe). 

 

4. Brak możliwości napisania listu motywacyjnego

 

Aż 56% pracodawców uważa, że samo CV nie wystarczy, by dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. A niemal połowa HR menedżerów twierdzi, że dobry list motywacyjny może zwiększyć Twoje szanse na dostanie pracy. Dlatego warto go napisać — i to na szablonie, który pasuje wyglądem do Twojego szablonu CV. Niestety, Aplikuj.pl nie daje takiej możliwości.

 

5. Brak przykładów i podpowiedzi

 

Kreator CV Aplikuj nie ma też wbudowanych podpowiedzi ekspertów ani przykładowych zwrotów dopasowanych do danego stanowiska (dostępnych m.in. w naszym generatorze CV albo kreatorze CV InterviewMe). Jeśli więc brakuje Ci doświadczenia, ryzykujesz sporo błędów w CV, które nie spodobają się rekruterom.

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

2. Aplikuj.pl — opinia eksperta o szablonach CV

 

W kreatorze CV Aplikuj.pl można znaleźć 6 szablonów CV w kilku wariantach kolorystycznych. Oto niektóre z nich:

 

Elegancki

 

aplikuj

 

To czytelny i godny polecenia szablon CV. Oszczędna forma i dwukolumnowy układ sekcji sprawią, że łatwo zmieścisz swoje CV na jednej stronie. Jego minusem jest nagłówek Informacje nad danymi kontaktowymi kandydata, który wygląda nienaturalnie. Niestety, nie da się go zmienić ani usunąć.

 

Ostry

 

aplikuj

 

To CV jest nowoczesne i czytelne, a drobne elementy graficzne prawdopodobnie zwrócą uwagę pracodawcy. Ten szablon można śmiało wykorzystać w przypadku większości zawodów.

 

Odważny

 

aplikuj

 

Tak kreatywne CV to kiepski pomysł, nawet jeśli aplikujesz do „luźniejszej” pracy. Bo choć cały dokument jest bardzo czytelny, dobrane tło sprawia, że to CV wygląda śmiesznie.

 

Stonowany

 

aplikuj

 

To kolejny czytelny szablon CV z dwukolumnowym układem sekcji. Zastosowano w nim też większą czcionkę niż w pozostałych, dlatego nadaje się m.in. do CV bez doświadczenia zawodowego. Jednak jest on na tyle nudny, że trudno będzie Ci się wyróżnić na tle pozostałych kandydatów.

 

3. Moja opinia o kreatorze Aplikuj — podsumowanie

 

Zatem czy warto wygenerować swoje CV w Aplikuj.pl?

 

To zależy. Program bez wątpienia jest łatwy w obsłudze, a dostępne szablony są logiczne, czytelne i uporządkowane. Życiorys wygenerowany w Aplikuj.pl z pewnością będzie lepszy niż stworzony na gotowych templatkach z Word albo szablonach CV z OpenOffice.

 

Jednak jeśli zależy Ci na znalezieniu dobrze płatnej pracy w dużej firmie, lepiej zdecydować się na profesjonalny kreator CV. W płatnych narzędziach znajdziesz więcej szablonów i opcji formatowania dokumentów oraz podpowiedzi ekspertów kariery. W większości z nich będziesz mógł też wstawić inne sekcje do CV i zmieniać ich kolejność, aby dostosować dokument do swoich potrzeb.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

 

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

 

Korzystałeś już z kreatora CV Aplikuj.pl? Podziel się swoją opinią w komentarzu pod tym artykułem.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Aplikuj pl opinie

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: