1. CraftCV: opinie użytkowników i szczera recenzja programu

CraftCV: opinie użytkowników i szczera recenzja programu

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

CraftCV to profesjonalny program do tworzenia dokumentów aplikacyjnych. W serwisie Trustpilot aplikacja ma ponad 400 opinii i zajmuje pierwsze miejsce w kategorii „Pisanie życiorysów zawodowych”. Czy słusznie? Sprawdziliśmy to za Ciebie.

 

W tym artykule przeczytasz naszą recenzję programu CraftCV oraz opinie samych użytkowników. Poznasz też wady, zalety i kluczowe funkcje tej aplikacji.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

craft cvNIE
craft cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Przeczytaj też inne nasze poradniki:

 

 

1. CraftCV — opinie użytkowników serwisu

 

Kreator CraftCV umożliwia wpisanie do CV swoich danych osobowych i kontaktowych oraz sformatowanie dokumentu na jednym z 36 gotowych szablonów CV w kilku wariantach kolorystycznych. Co ciekawe, 4 dostępne w programie szablony CV są darmowe.

 

A co sądzą o CraftCV sami użytkownicy?

 

craft cv

 

W serwisie Trustpilot CraftCV ma 4,7 na 5 gwiazdek i ponad 430 recenzji. Mniej niż 5% to oceny jedno-, dwu- lub trzygwiazdkowe. Około 80% użytkowników oceniło generator CraftCV na 5 gwiazdek, a 16% — na 4 gwiazdki. Zatem zdecydowana większość klientów ma pozytywną opinię o CraftCV.

 

Zadowoleni użytkownicy chwalą przede wszystkim wysoką liczbę i wygląd dostępnych CV oraz łatwą, intuicyjną obsługę programu. Z kolei negatywne opinie o CraftCV dotyczą głównie problemów technicznych oraz dostępnych opcji formatowania dokumentów.

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

2. CraftCV — opinia eksperta. Wady i zalety kreatora

 

Generator CraftCV jest prosty w obsłudze.

 

Wystarczy, że w menu po prawej stronie dodasz do CV zdjęcie, a potem podasz swoje dane osobowe i kontaktowe oraz informacje na temat swojego wykształcenia, doświadczenia zawodowego, języków obcych, umiejętności i hobby. Na tym etapie możesz wpisać do CV też informacje dodatkowe, dodając stosowną rubrykę lub edytując pozostałe. Na końcu należy wybrać i odpowiednio sformatować swój szablon CV.

 

Oto przykładowe CV wygenerowane w tej aplikacji:

 

craft cv

 

Poniżej przedstawiamy główne zalety i wady aplikacji CraftCV.

 

Opinie o CraftCV — zalety

 

1. Pisanie CV w różnych językach

 

Jedną z zalet kreatora curriculum vitae CraftCV jest możliwość napisania CV również po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, francusku, rosyjsku, włosku i holendersku. Wystarczy wybrać ikonę z flagą danego państwa w prawym górnym rogu edytora. Wtedy zmieni się menu edytora oraz brzmienie nagłówków w gotowym CV.

 

2. Możliwość edytowania dokumentu

 

Jeżeli zarejestrujesz się w CraftCV, będziesz mógł zapisać swój życiorys i łatwo edytować go pod konkretną ofertę pracy. To bardzo ważne, bo aż 67% rekruterów deklaruje, że potrafi rozpoznać dokumenty masowo wysyłane do różnych firm — a to kiepski pomysł, jeśli chcesz znaleźć pracę

 

3. Nowoczesne i czytelne szablony CV

 

Większość szablonów dostępnych w CraftCV spełnia standardy nowoczesnego CV. Dzięki temu są przyjazne dla oka i łatwe do odczytania dla systemów ATS (profesjonalnych programów do skanowania aplikacji), z których korzystają niemal wszystkie największe firmy. Możesz je również formatować, zmieniając m.in. krój i rozmiar czcionki w CV oraz kolejność sekcji. 

 

4. Możliwość napisania listu motywacyjnego

 

Co prawda, rekruterzy nie czytają wszystkich listów motywacyjnych. Ale w Twoim przypadku może być inaczej, jeśli stworzysz dokument dopasowany wyglądem i treścią do szablonu curriculum vitae (a przy okazji napisałeś naprawdę dobre CV). Aplikacja CraftCV daje Ci taką możliwość. Obydwa dokumenty możesz pobrać w formacie .pdf.

 

Oczywiście, kreator CraftCV ma też wady. Oto one:

 

Opinie o CraftCV — wady

 

1. Problemy techniczne

 

Podczas tworzenia życiorysu w CraftCV napotkaliśmy na pewne trudności — m.in. brak automatycznego zapisu danych (jeśli nie jest się zalogowanym), nachodzenie na siebie liter oraz przesunięcie ikon w CV po wpisaniu adresu mailowego. Aby ten problem wyeliminować, musieliśmy wybrać inny szablon CV.

 

2. Logo firmy na szablonach dostępnych za darmo

 

Kreator CraftCV daje Ci możliwość darmowego pobrania życiorysu — jednak z widocznym logiem firmy. Takie CV nie jest profesjonalne. Jeśli więc chcesz wygenerować swój dokument w tym programie, lepiej wykup dostęp do pełnej wersji aplikacji.

 

3. Domyślne CV na dwie strony

 

Idealne CV powinno zajmować 1 stronę A4. Niestety, dostępne w aplikacji szablony zostały przygotowane w taki sposób, że po wypełnieniu wszystkich sekcji standardowe CV zajmuje dwie strony lub więcej — a to sprawdzi się wyłącznie w przypadku najbardziej doświadczonych kandydatów (pamiętaj, że rekruterzy poświęcają zaledwie kilka sekund na pierwsze przeczytanie Twojego CV).

 

4. Brak podpowiedzi ekspertów

 

Edytor CraftCV nie ma wbudowanych podpowiedzi ekspertów ani przykładowych zdań i zwrotów dopasowanych do wybranego zawodu (dostępnych m.in. w naszym generatorze CV). Jedyna pomoc, na jaką możesz liczyć, to przykładowe wypełnienie rubryk. Jeśli więc nie masz doświadczenia w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, niechcący możesz zrobić w CV sporo błędów.

 

3. Nasza opinia o CraftCV — podsumowanie

 

Zatem czy warto wykupić dostęp do CraftCV?

 

Nie da się ukryć, że aplikacja jest prosta i przyjemna w obsłudze (mimo że czasami zdarzają się problemy techniczne). Kreator oferuje też dużo atrakcyjnych szablonów CV i listów motywacyjnych, a rozbudowane opcje edycji umożliwiają dostosowanie ich do swoich potrzeb.

 

Jednak z uwagi na elementy graficzne, które zajmują w szablonach sporo miejsca, polecamy ten program głównie osobom z niewielkim doświadczeniem zawodowym lub takim, które chcą stworzyć CV funkcjonalne.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

 

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

 

Masz więcej pytań o program CraftCV? A może korzystałeś już z tej aplikacji? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Craftcv opinie

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: