1. Jobseeker CV: opinie użytkowników i szczera recenzja edytora

Jobseeker CV: opinie użytkowników i szczera recenzja edytora

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Stworzenie atrakcyjnego życiorysu zawodowego to trudne zadanie — szczególnie jeśli brakuje Ci doświadczenia. Na szczęście w internecie jest dużo programów do pisania CV, a jednym z popularniejszych jest Jobseeker. Jednak czy korzystanie z tego programu Ci się opłaci?

W tym artykule przeczytasz moją recenzję kreatora CV Jobseeker. Poznasz też opinie i oceny użytkowników, dostępne szablony CV oraz główne zalety i wady tej aplikacji.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też inne nasze poradniki:

Dlaczego nasze porady są godne zaufania?

Poszukiwanie pracy traktujemy bardzo poważnie. Zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę w tym procesie pełni dobre CV — dlatego uważnie sprawdzamy wszystkie narzędzia do pisania dokumentów aplikacyjnych. Nasi certyfikowani eksperci kariery testują różne kreatory CV dostępne w internecie, abyś poznał je od podszewki, zanim poświęcisz im swój czas. Recenzje tworzymy uczciwie, a naszym celem jest rozwianie Twoich wątpliwości, odpowiedzenie na wszystkie Twoje pytania oraz pomoc w bezproblemowym napisaniu skutecznego CV.

1. Jobseeker — opinie i oceny użytkowników

Kreator CV Jobseeker umożliwia wpisanie swoich danych osobowych do CV i wygenerowanie dokumentu na jednym z 12 szablonów w różnych wariantach kolorystycznych. Autorzy aplikacji chwalą się na swojej stronie głównej, że w ten sposób można stworzyć życiorys zawodowy zaledwie w kilka minut.

A co o aplikacji sądzą sami klienci Jobseeker?

Opinie większości z nich są pozytywne. Na stronie Trustpilot Jobseeker ma 4,5 na 5 gwiazdek i ponad 26 tys. recenzji. Mniej niż 13% to oceny jedno-, dwu- lub trzygwiazdkowe. Co jednak istotne, aż 65% użytkowników oceniło kreator CV Jobseeker na 5 gwiazdek, a 22% — na 4 gwiazdki.

 jobseeker opinie

2. Jobseeker CV — tekst kreatora i opinia eksperta kariery

Na początku warto docenić, że napisanie swojego CV w Jobseeker jest banalnie proste.

Wystarczy uzupełnić dane osobowe i kontaktowe oraz pokrótce opisać swoje wykształcenie, doświadczenie zawodowe, umiejętności i hobby. Po wpisaniu danych kolory i szablony CV możesz dowolnie zmieniać, by wybrać najkorzystniejszy dla siebie.

Oto przykład CV wygenerowanego w aplikacji Jobseeker:

 jobseeker

Poniżej poznasz kluczowe zalety i wady kreatora Jobseeker.

Opinie o Jobseeker CV — zalety

1. Uwzględnienie wszystkich sekcji CV

Szablony dostępne w Jobseeker posiadają wszystkie niezbędne w CV elementy — również „Podsumowanie zawodowe” i aktualną klauzulę RODO ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, której treść możesz dowolnie zmieniać. Program oferuje też możliwość dodania własnych rubryk oraz zmiany nazw już istniejących sekcji.

2. Automatyczne zapisywanie danych

Kreator Jobseeker automatycznie zapisuje Twoje dane w przeglądarce. Dzięki temu możesz łatwo i szybko edytować CV pod różne oferty pracy bez konieczności ponownego wypełniania wszystkich rubryk. Tę opcję można ominąć, korzystając z trybu Incognito lub usuwając z historii przeglądania swoje pliki cookies. Pamiętaj jednak, że aby pobrać gotowe CV, i tak musisz podać swój adres e-mail.

3. Atrakcyjne szablony CV

Większość szablonów CV Jobseeker spełnia standardy nowoczesnego curriculum vitae, a ich estetyka jest zbliżona do CV w Canvie — jeśli więc ten efekt Cię zadowala, nie musisz już spędzać długich godzin w profesjonalnym programie graficznym. Gotowe szablony Jobseeker są też łatwe do odczytania dla systemów ATS — a to bardzo ważne, jeśli piszesz CV do korporacji.

4. Pobieranie CV w PDF

To domyślny i najbardziej profesjonalny dla CV format. Decydując się na wzór CV w PDF, masz pewność, że rekruter poprawnie wyświetli dokument na swoim telefonie lub komputerze. Niestety — dwa darmowe szablony CV z kreatora posiadają automatyczny dopisek z adresem strony Jobseeker.com, którego nie da się usunąć w formacie PDF.

Oczywiście, edytor CV Jobseeker ma również wady. Oto najważniejsze z nich:

Opinie o Jobseeker — wady

1. Ograniczone możliwości formatowania CV

W aplikacji Jobseeker brakuje wielu opcji formatowania dokumentu, które są dostępne chociażby w Wordzie — chodzi m.in. o zmianę koloru tła, rozmiaru i kroju czcionki w CV czy też odstępów między wierszami. Nie da się też zmienić kolejności sekcji — i tak rubryka z wykształceniem na ogół poprzedza ważniejszy w CV opis doświadczenia zawodowego.

2. Brak edytora listów motywacyjnych

Ponad połowa pracodawców uważa, że wysłanie samego CV nie wystarczy, by dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Dlatego zawsze warto napisać też list motywacyjny — najlepiej na szablonie, który jest zbliżony wyglądem do szablonu CV. Niestety, aplikacja Jobseeker nie umożliwia stworzenia takiego dokumentu.

3. Brak możliwości usunięcia zdjęcia z CV

W aplikacji Jobseeker możesz stworzyć CV ze zdjęciem lub bez. Niestety — jeśli już dodasz fotografię, a później zmienisz zdanie, nie będziesz mógł jej usunąć, a jedynie zastąpić inną. Dlatego zanim zdecydujesz się skorzystać z tego kreatora CV, sprawdź, czy Twój pracodawca nie wymaga czasem CV bez zdjęcia (tak jest np. w Wielkiej Brytanii czy USA).

4. Brak podpowiedzi ekspertów

Edytor CV Jobseeker — mimo że jest płatny — nie oferuje wbudowanych podpowiedzi ekspertów ani gotowych zwrotów dopasowanych do stanowiska (dostępnych m.in. w naszym generatorze CV). Osoby mniej doświadczone mogą więc popełnić w CV sporo błędów i nie podać pełnych informacji — chociażby w datach zatrudnienia. To często niezamierzony, ale bardzo popularny błąd.

Tymczasem oszustwa w CVpowszechne i zróżnicowane — dlatego pracodawcy są na nie szczególnie wyczuleni i od razu odrzucają aplikacje, które wyglądają podejrzanie.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

3. Jobseeker — opinia eksperta o szablonach CV

W aplikacji Jobseeker znajduje się 12 podstawowych szablonów CV. Barwę wybranych elementów — takich jak nagłówki czy tło jednej z kolumn — można jednak dowolnie modyfikować na kole kolorów.

Oto przykładowe szablony curriculum vitae z edytora Jobseeker:

Nowoczesny

jobseeker cv

To czytelny i nowoczesny szablon CV. Dużo wolnego miejsca i dwukolumnowy układ sekcji sprawią, że łatwo zmieścisz CV na jednej stronie A4. Minusem tego wzoru jest zaś nagłówek Curriculum vitae w miejscu, w którym powinno być Twoje imię i nazwisko — czyli pomiędzy zdjęciem a tytułem zawodowym.

Chronologiczny


cv jobseeker

To CV jest eleganckie i oszczędne w formie, więc pasuje do większości stanowisk. Warto jednak skrócić opis swoich zainteresowań i poszczególnych umiejętności w CV — w przeciwnym wypadku układ tekstu będzie wyglądał tak dziwnie jak na przykładzie powyżej.

Pionowo

kreator cv jobseeker

Pomimo dziwnej nazwy, jest to najbardziej profesjonalny i pojemny wzór curriculum vitae w ofercie Jobseeker. Układ treści jest przejrzysty, a sam szablon na tyle pojemny, że łatwo zmieścisz w nim wszystkie kluczowe informacje o swojej karierze. Niestety, imię i nazwisko kandydata pojawia się tutaj aż dwa razy — w nagłówku CV oraz sekcji „Dane osobowe”.

Profesjonalny

 cv kreator jobseeker

To kolejny szablon CV Jobseeker z dwukolumnowym układem sekcji — jednak tym razem lista umiejętności i zainteresowań znajduje się po prawej stronie dokumentu. Dzięki temu Twoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe są lepiej widoczne.

4. Moja opinia o Jobseeker CV — podsumowanie

Zatem czy warto skorzystać z kreatora CV w Jobseeker?

Moim zdaniem — tak. Pod warunkiem, że znasz podstawowe zasady pisania CV i wybierzesz szablon, który jest pozbawiony błędów.

Program jest prosty w obsłudze i nie wymaga zaawansowanej znajomości obsługi komputera. Życiorys stworzony w ten sposób z pewnością będzie lepszy niż ten napisany na gotowych templatkach z Word albo szablonach CV z LibreOffice i innych darmowych programów.

Polecam Ci jednak przetestować różne profesjonalne programy do pisania CV i znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada. Pamiętaj, że wiele gotowych rozwiązań i szablonów tylko na pierwszy rzut oka wydaje się profesjonalna. A to właśnie wygląd CV może ostatecznie przesądzić o tym, czy rekruter w ogóle je przeczyta.

Nie musisz niczego wymyślać. Kreator listu motywacyjnego LiveCareer sam podpowie Ci najlepszą treść listu motywacyjnego dzięki gotowym przykładom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

Korzystałeś już z kreatora CV Jobseeker? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Jobseeker cv opinie

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
2.55  (11 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: