Szybkie CV do pobrania - Szablon, z którym napiszesz CV w 5 minut

Szybkie CV nie może być niedbałe. To zrozumiałe, że są sytuacje, w których szybka reakcja na ofertę pracy jest konieczna. Oczywiście lepiej dobrze przygotować się do pisania CV, ale jeśli nie masz takiej możliwości, wyjściem jest plan minimum, stworzony przez naszych ekspertów.

 

To możliwe, by stworzyć profesjonalny dokument, poświęcając tylko kilkanaście minut. Jak to zrobić, by nie pominąć żadnej istotnej dla CV kwestii? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

kreator cv

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Stwórz CV teraz

 

Szybkie CV — wzór

 

Imię i nazwisko

Pracownik biurowy

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

 

Podsumowanie zawodowe

 

Jestem zaangażowanym i wielozadaniowym pracownikiem biurowym z 4-letnim doświadczeniem w pracy dla komercyjnych firm oraz administracji państwowej. Dzięki umiejętnościom komunikacyjnym i znajomości języka angielskiego wpłynąłem na zmniejszenie ilości skarg klientów urzędu X o 38%. Praca dla Państwa firmy da mi możliwość obsługi kluczowych klientów, co od dawna jest moich celem.

 

Umiejętności

 

 • Sprawne tworzenie treści wiadomości mailowych
 • Umiejętności komunikacyjne 
 • Dobre zarządzanie czasem
 • Umiejętności organizacyjne
 • Doświadczenie w kierowaniu projektami
 • Tłumaczenia tekstów w języku angielskim
 • Znajomość programu Excel
 • Tworzenie prezentacji
 • Doświadczenie w tworzeniu raportów i analiz

 

Doświadczenie zawodowe

 

06.2017–obecnie Urząd Miasta Krakowa, Wydział Gospodarki Komunalnej

Stanowisko: Pracownik administracyjny

 

Obowiązki:

 • bieżąca obsługa sekretariatu
 • rejestracja korespondencji oraz faktur
 • prowadzenie i archiwizacja korespondencji
 • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentacji i korespondencji
 • tworzenie raportów
 • obsługa telefoniczna klientów

 

Edukacja

 

Licencjat: Administracja–2012

Uniwersytet Warszawski, Warszawa

 

Zainteresowania

 

W wolnym czasie gram w gry planszowe, szachy i warcaby. Lubię rozrywkę, która jest wyzwaniem intelektualnym, a równocześnie pozwala na kontakt z ludźmi.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

 

Teraz dowiesz się krok po kroku, jak napisać szybkie CV, które da Ci pracę:

 

1. Chcesz szybko napisać CV? Wybierz odpowiedni układ życiorysu

 

Szybki i wściekły niczego nie wskórasz. Pisanie CV w pośpiechu na pewno nie da dobrego efektu. Jeśli nie chcesz męczyć się z formatowaniem i brak Ci czasu na przemyślenie każdej sekcji dokumentu, skorzystaj z kreatora CV. To da Ci pewność, że Twój życiorys zawodowy będzie miał odpowiednią strukturę.

 

Program do pisania CV online oferuje 12 profesjonalnych szablonów CV, które możesz dostosować do potrzeb konkretnego ogłoszenia o pracę. Wszystkie szablony mają optymalny układ CV, który możesz dowolnie zmieniać, jeśli czujesz taką potrzebę. Jeśli jednak nie masz czasu, zdaj się na nasze doświadczenie w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych i zaufaj generatorowi CV LiveCareer.

 

Napisz szybkie CV, gdziekolwiek chcesz

 

Zastanawiasz się, jak zrobić CV na telefonie? Kreator CV Livecareer jest dostosowany do urządzeń mobilnych, więc Twoje CV może powstać nawet w czasie, gdy jedziesz autobusem. Jeśli wybrałeś już odpowiedni szablon, teraz tylko kilka kroków dzieli Cię od stworzenia profesjonalnego życiorysu.

 

2. Zacznij od sekcji CV z danymi osobowymi

 

To zajmie mniej niż minutę. Na samej górze CV umieść swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe, czyli telefon i adres e-mail. Jeśli tego nie zrobisz, rekruter nie będzie wiedział jak się z Tobą skontaktować. Warto również dodać link do swojego konta na LinkedIn, jeśli takie posiadasz.

 

Dane kontaktowe w CV mogą znajdować się zarówno w lewym górnym rogu lub na samym środku dokumentu. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, po prostu użyj kreatora CV, a narzędzie zaplanuje tę sekcję za Ciebie. Nie musisz podawać adresu ani daty urodzenia. Stan cywilny w CV również jest zbędny. 

 

3. Stwórz podsumowanie zawodowe na podstawie 3 pytań

 

Podsumowanie zawodowe to bardzo istotna sekcja CV, ale większość osób ma problem z jej stworzeniem. Jeśli brak Ci czasu na zastanawianie się nad treścią i formą tego fragmentu CV, odpowiedz na poniższe pytania, a zanim się obejrzysz, podsumowanie zawodowe będzie gotowe. 

 

Jak szybko napisać podsumowanie zawodowe w CV

 

1. Kim jesteś? 

 

Przykład: Jestem zaangażowanym i wielozadaniowym pracownikiem biurowym z 4-letnim doświadczeniem w pracy dla komercyjnych firm oraz administracji państwowej.

 

2. Co osiągnąłeś na poprzednim stanowisku? 

 

Przykład: Dzięki umiejętnościom komunikacyjnym i znajomości języka angielskiego wpłynąłem na zmniejszenie ilości skarg klientów urzędu X o 38%. 

 

3. Co chcesz osiągnąć w pracy dla nowej firmy?

 

Przykład: Praca dla Państwa da mi możliwość podjęcia nowych wyzwań zawodowych i obsługi kluczowych klientów, co od dawna jest moich celem. 

 

Jak pewnie zauważyłeś, punkt 2 zawiera dane liczbowe. To zawsze robi na rekruterach duże wrażenie. Postaraj się o to, by uzasadnić liczbowo lub procentowo swoje osiągnięcia na jednym z poprzednich stanowisk. Nie musi to być ostatnie miejsce pracy, ale dobrze, jeśli zaimponujesz rekruterowi czymś, co udało Ci się osiągnąć niedawno. 

 

Zadbaj również o to, by Twoje podsumowanie zawodowe było dostosowane do konkretnej oferty pracy. Najlepiej, jeśli wymienisz nazwę firmy, do której aplikujesz, odniesiesz się do wartości firmy lub wskażesz konkretną korzyść płynącą z zatrudnienia właśnie Ciebie. 

 

Podsumowanie zawodowe najlepiej pisać na samym końcu, mimo że jest to pierwsza sekcja CV, na jaką pada wzrok rekrutera. Jeśli zabierzesz się za nią wtedy, gdy pozostałe elementy CV będziesz mieć już gotowe, łatwiej Ci będzie skuczteniczce podsumować swoją kandydaturę. 

 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

4. Poznaj sposób na sprawne stworzenie sekcji Umiejętności w CV

 

Jest jeden najlepszy sposób na skuteczne opisanie umiejętności w CV. Co więcej, jest to też metoda, która zajmuje najmniej czasu. Żeby z niej skorzystać, musisz przyjrzeć się dokładnie ogłoszeniu o pracę. Potem, na podstawie zamieszczonej w ofercie listy wymagań i obowiązków, ułóż własną listę umiejętności do CV. Oto przykład:

 

Jeśli ogłoszenie zawiera następującą listę obowiązków: 

 

 • tworzenie treści na potrzeby komunikacji i stałego kontaktu z oddziałami zagranicznymi
 • planowanie spotkań służbowych, organizacja funkcjonowania biura 
 • samodzielne prowadzenie ciekawych projektów
 • tłumaczenie międzynarodowych dokumentów i koordynacja ich obiegu
 • przygotowywanie prezentacji, raportów i analiz z wykorzystaniem programu Excel i PowerPoint.

 

W Twojej sekcji Umiejętności w CV powinny znaleźć się:

 

 • Sprawne tworzenie treści wiadomości mailowych
 • Umiejętności komunikacyjne 
 • Dobre zarządzanie czasem
 • Umiejętności organizacyjne
 • Doświadczenie w kierowaniu projektami
 • Tłumaczenia tekstów w języku angielskim
 • Znajomość programu Excel
 • Tworzenie prezentacji
 • Doświadczenie w tworzeniu raportów i analiz.

 

Tutaj ważna uwaga. Metoda, którą Ci polecamy, jest skuteczna, ale tylko wtedy, gdy faktycznie masz kwalifikacje do pracy na danym stanowisku. Pomaga stworzyć skuteczny opis umiejętności, dopasowany do konkretnego ogłoszenia — ale pod warunkiem, że spełniasz zawarte w nim wymagania, czyli posiadasz odpowiednią wiedzę i kwalifikacje.

 

Dlatego zanim zaczniesz pisanie CV w odpowiedzi na ofertę pracy, zastanów się, czy ta praca jest dla Ciebie. Kłamstwo w CV jest nie tylko niedopuszczalne, ale może również całkowicie pogrzebać Twoje szanse na sukces w rekrutacji, bo podczas rozmowy kwalifikacyjnej prawda wyjdzie na jaw. 

 

5. Opisz doświadczenie w CV według prostego schematu

 

Tworzenie sekcji Doświadczenie w CV jest łatwiejsze niż myślisz. Wystarczy, że podążasz za sprawdzonym schematem odwróconej chronologii, który zalecają nasi eksperci. 

 

Najpierw podaj daty — wystarczy miesiąc i rok, w którym zacząłeś i skończyłeś pracę w danej firmie. W tym samym wierszu umieść nazwę organizacji. Pod spodem wymień swoje stanowisko a pod nim główne obowiązki, które wykonywałeś. Oto przykład:

 

Szybki sposób na opisane doświadczenia w CV

 

06.2017–obecnie Urząd Miasta Krakowa, Wydział Gospodarki Komunalnej

Stanowisko: Pracownik administracyjny

 

Obowiązki:

 

 • bieżąca obsługa sekretariatu
 • rejestracja korespondencji oraz faktur
 • prowadzenie i archiwizacja korespondencji
 • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentacji i korespondencji
 • tworzenie raportów
 • obsługa telefoniczna klientów

 

Tworząc sekcję Doświadczenie w CV, pamiętaj o zasadzie odwróconej chronologii. Ostatnie lub bieżące miejsce pracy umieść na samej górze sekcji. Poniżej dodawaj pozostałe miejsca zatrudnienia w takiej kolejności, by na dole sekcji znalazła się informacja o pracy, którą wykonywałeś najwcześniej. 

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

6. Dodaj informacje o wykształceniu do swojego CV w kilka minut

 

Dobra wiadomość jest taka, że sekcja Wykształcenie w CV powinna być krótka i zwięzła — więc tworzy się ją szybko. Wystarczy, że ograniczysz się do etapu szkoły wyższej. Rekrutera nie interesuje, które liceum skończyłeś, więc najlepiej będzie wymienić w CV tylko studia. Oto wzór:

 

Jak szybko opisać edukację w CV

 

Licencjat: Administracja–2012

Uniwersytet Warszawski, Warszawa

 

Najpierw wpisz swój stopień naukowy, następnie kierunek studiów, a obok (w tym samym wierszu) dodaj rok ukończenia studiów. W następnym wierszu umieść nazwę uczelni i jej adres. 

 

W naszym kreatorze CV możesz jednym kliknięciem dodać do dokumentu informację o swojej pracy dyplomowej. Warto to zrobić tylko wtedy, gdy jej tytuł jest zgodny z profilem stanowiska, na które aplikujesz. Jeśli nie, szkoda marnować na to czas.

 

7. Zakończ szybkie CV, dodając hobby, szkolenia i certyfikaty

 

Jeśli masz na koncie certyfikaty, którymi warto pochwalić się w CV, powinieneś jak najszybciej dodać je do swojego dokumentu. Szkolenia i kursy w CV dobrze uzupełniają sekcję wykształcenie, ale możesz wydzielić na nie również osobne miejsce, jeśli są wyjątkowo wartościowe. 

 

Twój życiorys ciekawie uzupełni również sekcja Zainteresowania w CV, w której krótko opiszesz, czym pasjonujesz się poza pracą. Pod nią obowiązkowo musi się znaleźć klauzula do CV. Upewnij się tylko, czy dodałeś do życiorysu aktualną wersję zgody na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych z CV

 

Na koniec nie zapomnij sprawdzić, czy Twoje CV nie zawiera błędów językowych. W pośpiechu zazwyczaj robi się literówki. Jeśli tworzysz CV w naszym kreatorze, nie musisz się o to martwić, bo narzędzie na bieżąco sprawdza pisownię. 

 

Jeśli chcesz umieścić w CV swoje zdjęcie, kreator również Ci to ułatwi automatycznie ustawiając fotografię w odpowiednim miejscu. Dzięki temu nie będziesz musiał marnować czasu na formatowanie treści wokół obrazka. CV ze zdjęciem jest tak samo skuteczne, jak CV bez zdjęcia i tylko od Ciebie zależy, którą wersję wybierzesz. CV bez zdjęcia najlepiej przygotować na gotowym wzorze, dzięki czemu unikniesz problemów z formatowanem dokumentu.

 

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

 

Stwórz CV terazkreator cv


Na tym możesz zakończyć swoje szybkie CV. Zanim je wyślesz, upewnij się jeszcze , że dokument wygląda dobrze po wydrukowaniu. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące pisania CV, zadaj je naszym ekspertom, dodając komentarz na forum poniżej artykułu.

Oceń ten artykuł: szybkie cv
Średnia: 5 (4 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Redakcja serwisu LiveCareer
Redakcja serwisu LiveCareer

O autorze

Zespół LiveCareer od 2005 roku oferuje światowej klasy kreator CV i inne profesjonalne narzędzia, które pomogły już ponad 10 milionom osób na całym świecie zdobyć pracę. W poradnikach dzielimy się ekspercką wiedzą i praktycznymi wskazówkami, dzięki którym napiszesz skuteczne CV i list motywacyjny — i zdobędziesz lepszą pracę.

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo