1. Szybkie CV — 8 szablonów do pobrania i wzór na CV w 5 minut

Szybkie CV — 8 szablonów do pobrania i wzór na CV w 5 minut

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Szybkie CV nie może być niedbałe. To zrozumiałe, że są sytuacje, w których zależy Ci, żeby jak najprędzej zaaplikować na ofertę pracy. Oczywiście lepiej dobrze przygotować się do pisania CV, ale jeśli nie masz takiej możliwości, możesz szybko pobrać gotowy szablon CV i wypełnić go profesjonalną treścią.

W tym artykule znajdziesz 8 szablonów CV do pobrania, dzięki którym w kilka minut stworzysz gotowy życiorys zawodowy. Dowiesz się również, jak napisać szybko CV, które będzie dopracowane — ale którego przygotowanie nie zajmie Ci dużo czasu.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon do CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje życiorysu dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów. Gotowe CV pobierz w PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Zobacz też profesjonalne wzory CV dla różnych branż i profesji.

Szybkie CV — wzór

Imię i nazwisko

Pracownik biurowy

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie zawodowe

Jestem zaangażowanym i wielozadaniowym pracownikiem biurowym z 4-letnim doświadczeniem w pracy dla komercyjnych firm oraz administracji państwowej. Dzięki umiejętnościom komunikacyjnym i znajomości języka angielskiego wpłynąłem na zmniejszenie ilości skarg klientów urzędu X o 38%. Praca dla Państwa firmy da mi możliwość obsługi kluczowych klientów, co od dawna jest moich celem.

Umiejętności

 • sprawne tworzenie treści wiadomości mailowych
 • umiejętności komunikacyjne 
 • dobre zarządzanie czasem
 • umiejętności organizacyjne
 • doświadczenie w kierowaniu projektami
 • tłumaczenia tekstów w języku angielskim
 • znajomość programu Excel
 • tworzenie prezentacji
 • doświadczenie w tworzeniu raportów i analiz.

Doświadczenie

06.2017–obecnie Urząd Miasta Krakowa, Wydział Gospodarki Komunalnej

Stanowisko: Pracownik administracyjny

Obowiązki:

 • bieżąca obsługa sekretariatu
 • rejestracja korespondencji oraz faktur
 • prowadzenie i archiwizacja korespondencji
 • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentacji i korespondencji
 • tworzenie raportów
 • obsługa telefoniczna klientów

Edukacja

Licencjat: Administracja–2012

Uniwersytet Warszawski, Warszawa

Zainteresowania

W wolnym czasie gram w gry planszowe, szachy i warcaby. Lubię rozrywkę, która jest wyzwaniem intelektualnym, a równocześnie pozwala na kontakt z ludźmi.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Teraz popatrz na poniższe arkusze CV i dowiedz się, jak napisać szybkie CV, które da Ci pracę.

1. 8 szablonów szybkiego CV, dzięki którym napiszesz skuteczny dokument w kilka minut

Pisanie CV w pośpiechu na pewno nie da dobrego efektu. Jeśli nie chcesz męczyć się z formatowaniem i brak Ci czasu na przemyślenie treści każdej sekcji dokumentu, skorzystaj z generatora CV LiveCareer.pl. To da Ci pewność, że Twój życiorys zawodowy będzie miał odpowiednią strukturę.

Oto 8 szablonów szybkiego CV, które pomogą Ci błyskawicznie stworzyć profesjonalnie wyglądający i brzmiący dokument.

Zobacz, jak powinno wyglądać CV:

Szybkie CV — szablon dla profesjonalistów

Stwórz CV terazszybkie cv

Ten szablon CV wyróżniają szare elementy graficzne przy tytułach sekcji i w nagłówku. Jak widzisz, jest uporządkowany i wygląda estetycznie. Pozwoli Ci szybko stworzyć CV i wyróżnić w życiorysie najważniejsze informacje — właśnie po to na samej górze dokumentu znalazła się sekcja CV z podsumowaniem zawodowym. Dzięki niemu zaciekawisz rekrutera i zachęcisz go do dalszej lektury dokumentu.

Takie szybkie CV dobrze sprawdzi się do napisania:

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Szybkie CV dla ceniących porządek

Stwórz CV terazszybkie cv

Dobre CV powinno być czytelne i uporządkowane, tak aby wszystkie informacje były widoczne na pierwszy rzut oka. Na powyższym szablonie, tuż pod podsumowaniem wyróżniono umiejętności. To dobry pomysł, jeśli przygotowujesz pierwsze CV albo CV bez doświadczenia

To szybkie CV świetnie nada się do napisania:

Szybkie CV z ikonami ułatwiającymi czytanie

Stwórz CV terazszybkie cv

Ikony w CV (icons for CV) to świetny i łatwy sposób, żeby szybko zwrócić uwagę rekrutera na poszczególne sekcje dokumentu. Tego typu detale graficzne są zazwyczaj kojarzone z kreatywnymi CV, ale tak naprawdę pasują do różnych branż i zawodów. Jeśli musisz się spieszyć, ale chcesz, żeby Twój dokument wyglądał oryginalnie, szablon szybkiego CV powyżej będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Wybierz szybkie CV z ikonami, jeśli piszesz:

Szybkie CV dla minimalistów

Stwórz CV terazszybkie cv

Czasami warto postawić na proste CV. To wcale nie znaczy, że Twój życiorys zawodowy powinien wyglądać nieciekawie. Powyższy szablon szybkiego CV ma wyrazisty podział na dwie kolumny, dzięki czemu oddziela od siebie treści i podkreśla umiejętności kandydata. W efekcie dokument wygląda przejrzyście i jest świetnym przykładem nowoczesnego CV.

Wybierz takie szybkie CV, gdy piszesz:

Szybkie CV — oryginalny szablon

Stwórz CV terazszybkie cv

Ten szablon szybkiego CV również został podzielony na dwie kolumny, ale dodatkowo wykorzystano w nim tło w różnych odcieniach niebieskiego. Zwróć uwagę, że oprócz wyrazistego nagłówka ze zdjęciem, uwagę od razu zwraca sekcja z doświadczeniem w CV. Dlatego to świetny przykład profesjonalnego CV dla osoby, która ma na koncie już kilka lat pracy zawodowej i chce to podkreślić w swoim życiorysie zawodowym.

Zdecyduj się na takie szybkie CV, jeśli piszesz:

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

Szybkie CV z żółtymi elementami

Stwórz CV terazszybkie cv

Ten szablon idealnie nada się do stworzenia CV Creative — żółta kolumna po lewej i czarne tło w nagłówku nadają mu interesujący wygląd, a jednocześnie nie przytłaczają. Ponadto takie przykładowe CV jest bardzo dobrze zorganizowane, dzięki czemu można szybko zapełnić je odpowiednimi treściami. Znajdzie się w nim też miejsce na dodatkowe informacje w CV, np. zainteresowania.

Takie szybkie CV idealnie nada się do napisania:

Szybkie CV z niebieską kolumną

Stwórz CV terazszybkie cv

To kolejny dość klasyczny wzór CV, w którym zarówno kolumna po lewej, jak i tytuły sekcji mają ten sam ciemnoniebieski kolor. To dobry wybór dla wszystkich kandydatów, którzy boją się przesadzić z elementami graficznymi, a jednocześnie nie chcą mieć nudnego dokumentu.

Wybierz to szybkie CV, jeśli piszesz:

Szablon CV, do którego szybko dodasz zdjęcie

Stwórz CV terazszybkie cv

Ten szablon wyraźnie podkreśla zdjęcie w CV, dlatego świetnie nada się na stanowiska, w których pracodawcy wymagają nienagannej prezencji. Dodatkowo odcienie niebieskiego i ciekawe czcionki w CV nadają mu niepowtarzalnego wyglądu.

Zdecyduj się na takie szybkie CV, gdy przygotowujesz:

Nawet jeśli potrzebujesz szybko napisać idealne CV, powinieneś zadbać też o wygląd dokumentu, a nie tylko o jego treść. Jak pokazują badania, estetyczne i przemyślane dokumenty aplikacyjne zwiększają Twoją szansę na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Dlatego, jeśli się spieszysz, wybierz jeden z powyższych szablonów — nie będziesz musiał męczyć się z formatowaniem CV i błyskawicznie uzupełnisz kolejne sekcje dokumentu. Teraz pokażę Ci krok po kroku, jak szybko wypełnić każdy element schematu CV odpowiednimi treściami. 

2. Jak szybko napisać CV? Porady

CV można napisać na wiele sposobów, ale najszybszym z nich zawsze będzie skorzystanie z kreatora, czyli programu do pisania CV. Takie narzędzie pomoże Ci sprawnie i bezbłędnie wprowadzić do CV wszystkie niezbędne informacje i uzupełnić poszczególne sekcje gotowymi treściami dopasowanymi do Twojej branży i stanowiska, czyli zgodnie z zasadami tworzenia CV.

Jeśli Ci się naprawdę spieszy, możesz nawet napisać CV na telefonie. Kreator CV Livecareer jest dostosowany do urządzeń mobilnych, więc Twoje CV może powstać nawet w czasie, gdy jedziesz autobusem. 

Najważniejsze jednak, żebyś mimo pośpiechu nie zapomniał o kilku ważnych szczegółach:

Wpisz w CV odpowiednie dane osobowe

To zajmie naprawdę chwilę. Na samej górze CV umieść swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe, czyli telefon i adres e-mail. Jeśli tego nie zrobisz, rekruter nie będzie wiedział, jak się z Tobą skontaktować. Warto również dodać link do swojego konta na LinkedIn, jeśli takie posiadasz.

Dane kontaktowe w CV mogą znajdować się w lewym górnym rogu lub na samym środku dokumentu. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, po prostu użyj kreatora CV, a narzędzie zaplanuje tę sekcję za Ciebie. Nie musisz podawać adresu ani daty urodzenia. Stan cywilny w CV również jest zbędny. 

Szybko stwórz podsumowanie zawodowe na podstawie 3 pytań

Podsumowanie zawodowe to bardzo istotna sekcja CV, ale większość osób ma problem z jej stworzeniem. Jeśli brak Ci czasu na zastanawianie się nad treścią i formą tego elementu CV, odpowiedz sobie na poniższe pytania, a zanim się obejrzysz, Twóje profil będzie gotowy. 

 1. Kim jesteś? 

Przykład

Jestem zaangażowanym i wielozadaniowym pracownikiem biurowym z 4-letnim doświadczeniem w pracy dla komercyjnych firm oraz administracji państwowej.

 1. Co osiągnąłeś na poprzednim stanowisku? 

Przykład: 

Dzięki umiejętnościom komunikacyjnym i znajomości języka angielskiego wpłynąłem na zmniejszenie ilości skarg klientów urzędu X o 38%. 

 1. Co chcesz osiągnąć w pracy dla nowej firmy?

Przykład: 

Praca dla Państwa da mi możliwość podjęcia nowych wyzwań zawodowych i obsługi kluczowych klientów, co od dawna jest moich celem. 

Takie 3 zdania sformatowane w jeden akapit tekstu tworzą modelowy przykład dobrego podsumowania zawodowego. Koniecznie zadbaj również o to, by wymienić w nim nazwę firmy, do której aplikujesz. Dzięki temu od razu zwrócisz uwagę rekrutera.

Masz problem z napisaniem tej sekcji? Kreator CV LiveCareer zaproponuje Ci gotowe podsumowanie zawodowe, dostosowane do Twojego poziomu doświadczenia, stanowiska i branży. Dzięki temu od razu podkreślisz w CV swoje najważniejsze atuty

Krótko i zwięźle przedstaw w CV swoje umiejętności

Jest jeden najlepszy sposób na skuteczne opisanie umiejętności w CV. Co więcej, jest to też metoda, która zajmie Ci najmniej czasu. Żeby z niej skorzystać, musisz przyjrzeć się dokładnie ogłoszeniu o pracę. Potem, na podstawie zamieszczonej w ofercie listy wymagań i obowiązków, wpisz do dokumentu te kompetencje, które masz — a które są kluczowe na stanowisku, na które aplikujesz.

Musisz pamiętać również o kompetencjach miękkich w CV (czyli m.in. Twoich cechach charakteru) — jak pokazują badania, takie umiejętności są coraz bardziej cenione na rynku pracy i większość pracodawców ich wymaga.

Opisz doświadczenie w CV według prostego schematu

Tworzenie sekcji Doświadczenie w CV jest łatwiejsze niż myślisz. Wystarczy, że zastosujesz w CV zasadę odwróconej chronologii, który zalecają nasi eksperci. 

Najpierw podaj daty — wystarczy miesiąc i rok, w którym zacząłeś i skończyłeś pracę w danej firmie. W tym samym wierszu umieść nazwę organizacji. Pod spodem wymień swoje stanowisko, a pod nim główne obowiązki, które wykonywałeś. Oto przykład:

Doświadczenie

06.2017–obecnie Urząd Miasta Krakowa, Wydział Gospodarki Komunalnej

Stanowisko: Pracownik administracyjny

Obowiązki:

 • bieżąca obsługa sekretariatu
 • rejestracja korespondencji oraz faktur
 • prowadzenie i archiwizacja korespondencji
 • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentacji i korespondencji
 • tworzenie raportów
 • obsługa telefoniczna klientów

Możesz również napisać o swoich osiągnięciach w CV — wystarczy, że swój największy sukces zawodowy opiszesz za pomocą danych i liczb. Tak samo zrób przygotowując swój przykład CV po angielsku i życiorysu po niemiecku.

Dodaj do swojego CV informacje o wykształceniu

Dobra wiadomość jest taka, że sekcja wykształcenie w CV powinna być krótka i zwięzła — więc tworzy się ją szybko. Wystarczy, że ograniczysz się do ostatniego etapu edukacji. Jeśli skończyłeś studia wyższe, nie wpisuj w CV liceum. Jeśli ukończyłeś technikum lub szkołę zawodową, nie wpisuj do curriculum vitae szkoły podstawowej. 

Jeśli masz wykształcenie wyższe, najpierw wpisz swój stopień naukowy, następnie kierunek studiów, a obok (w tym samym wierszu) dodaj rok ukończenia studiów. W następnym wierszu umieść pełną nazwę uczelni. 

W naszym kreatorze CV możesz też jednym kliknięciem dodać do dokumentu informację o swojej pracy dyplomowej. Pamiętaj jednak, że warto to zrobić tylko wtedy, gdy jej temat jest zgodny z profilem stanowiska, na które aplikujesz. Jeśli nie, szkoda marnować na to czas i cenne miejsce.

Na koniec dodaj do CV szkolenia i certyfikaty oraz inne ważne sekcje

Jeśli masz na koncie certyfikaty, którymi warto się pochwalić, powinieneś dodać je do swojego dokumentu. Szkolenia i kursy w CV dobrze uzupełniają sekcję z opisem wykształcenia, ale możesz wydzielić na nie również osobne miejsce, jeśli są wyjątkowo wartościowe i wpisują się w konkretne wymagania pracodawcy 

Twoje CV ciekawie uzupełni również sekcja z zainteresowaniami, w której krótko opiszesz, czym pasjonujesz się poza pracą. Pod nią obowiązkowo musi się znaleźć klauzula do CV. W kreatorze zajmie Ci to mniej niż nanosekundę — narzędzie automatycznie dodaje zgodę na przetwarzanie danych osobowych do każdego dokumentu.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

Przed wysłaniem CV poświęć kilka minut na jego sprawdzenie

Na koniec nie zapomnij sprawdzić, czy w Twoim CV nie ma błędów. W pośpiechu zazwyczaj robi się literówki albo zapomina o innych ważnych detalach. Jeśli tworzysz CV w naszym kreatorze, nie musisz się o to martwić, bo narzędzie na bieżąco sprawdza pisownię i poprawia formatowanie dokumentu. 

Jeśli chcesz umieścić w CV swoje zdjęcie, kreator również Ci to ułatwi, automatycznie ustawiając fotografię w odpowiednim miejscu. Dzięki temu nie będziesz musiał marnować czasu na ustawianie treści wokół obrazka. Oczywiście to nie obowiązek — CV z fotografią jest tak samo skuteczne, jak CV bez zdjęcia i tylko od Ciebie zależy, którą wersję wybierzesz.

Jeśli zdecydujesz się na drugą opcję zobacz: CV wzór do wypełnienia bez zdjęcia.

Pamiętaj też, że samo CV nie wystarczy. Jeśli chcesz zrobić naprawdę dobre wrażenie na pracodawcy, dowiedz się, jak napisać list motywacyjny i załącz go do swojej aplikacji. 

Jeśli potrzebujesz wzoru dokumentu zajrzyj tutaj: List motywacyjny: gotowy wzór dla 50+ zawodów i zobacz też: List motywacyjny: przykład PDF i List motywacyjny wzór doc lub ułatw sobie zadanie i stwórz dokument w kreatorze listu motywacyjnego LiveCareer.

List motywacyjny i CV wysłane razem to Twoja najlepsza szansa na powodzenie w rekrutacji. Oczywiście musisz pamiętać też o profesjonalnym mailu z CV.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie pisania szybkiego CV, zadaj je pod artykułem. Z przyjemnością na nie odpowiem i Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Szybkie cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (9 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: