1. InterviewMe CV: opinia i test kreatora CV krok po kroku

InterviewMe CV: opinia i test kreatora CV krok po kroku

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Poznaj zalety i wady kreatora CV InterviewMe. Zobacz, jak stworzyć profesjonalne CV za pomocą tej popularnej aplikacji i przekonaj się, czy warto to robić.

InterviewMe CV to profesjonalna aplikacja (jedna z najpopularniejszych tego typu w Polsce), która umożliwia szybkie wygenerowanie CV w formacie PDF. Jej twórcy chwalą się, że użytkownicy mają do dyspozycji 18 szablonów i aż 400 wariantów kolorystycznych CV, a sam kreator jest prosty w obsłudze. Postanowiłam to narzędzie przetestować.

W tym artykule postaram się jak najdokładniej przedstawić Ci zalety i wady aplikacji do tworzenia CV InterviewMe. Pokażę Ci, jak działa ten popularny kreator oraz czy warto z niego korzystać.

W kreatorze LiveCareer.pl stworzysz świetne CV bez wylewania potu i krwi. Tutaj znajdziesz nowoczesne szablony CV. Twoje dokumenty będą gotowe w kilka chwil, dzięki poradom ekspertów i gotowym sekcjom do wstawienia.

Stwórz CV teraz

Znajdź wzór CV dla jednego z 70+ zawodów i ścieżek kariery.

Dlaczego nasze porady są godne zaufania?

Poszukiwanie pracy traktujemy bardzo poważnie. Zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę w tym procesie pełni dobre CV — dlatego uważnie sprawdzamy wszystkie narzędzia do pisania dokumentów aplikacyjnych. Nasi certyfikowani eksperci kariery testują różne kreatory CV dostępne w internecie, abyś poznał je od podszewki, zanim poświęcisz im swój czas. Recenzje tworzymy uczciwie, a naszym celem jest rozwianie Twoich wątpliwości, odpowiedzenie na wszystkie Twoje pytania oraz pomoc w bezproblemowym napisaniu skutecznego CV.

1. InterviewMe CV — zalety aplikacji

Na pierwszy rzut oka kreator CV od InterviewMe rzeczywiście robi wrażenie. Interfejs użytkownika wygląda przyjaźnie, a większość funkcji jest łatwa do znalezienia.

W przeciwieństwie do darmowych narzędzi — takich jak kreator CV na LinkedIn czy Canva CV — aplikacja krok po kroku prowadzi użytkownika przez kolejne sekcje życiorysu zawodowego. Dodatkowo w pustych polach do wypełnienia znajdują się przykłady, które pokazują, w jaki sposób należy wpisać daną informację. Takie uzupełnianie CV jest więc naprawdę proste.

Ponadto z prawej strony ekranu cały czas widać podgląd naszego curriculum vitae w czasie rzeczywistym. Dzięki temu od razu wiadomo, gdzie warto coś skrócić, a gdzie dopisać, by finalny dokument wyglądał atrakcyjnie. Dodam, że pobrane z InterviewMe CV nie różni się niczym od tego, które było widoczne w podglądzie, a dostępne szablony są eleganckie i profesjonalne. Taki dokument będzie więc przyjazny dla systemów ATS (aplikacji skanujących dokumenty rekrutacyjne), z których korzysta aż 99% największych firm na świecie.

Co ciekawe, w kreatorze znajdują się także podpowiedzi ekspertów. To funkcja bardzo podobna do tej, jaką oferujemy w kreatorze CV LiveCareer. Jeżeli więc piszesz pierwsze CV lub do tej pory nie odnosiłeś sukcesów w rekrutacjach, te rady z pewnością Ci się przydadzą. W udoskonaleniu treści Twojego CV pomoże Ci również automatyczna ocena jakości, którą widać tuż przed pobraniem pliku z kreatora InterviewMe. 

Niewątpliwą zaletą aplikacji do tworzenia CV InterviewMe są również gotowe zdania i zwroty do użycia. Warto pamiętać, że w Polsce większość tego typu narzędzi nie posiada funkcji automatycznego uzupełniania CV. 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

Aplikujesz do pracy za granicą? Nie martw się — w aplikacji InterviewMe CV możesz również przygotować CV po angielsku, niemiecku oraz w 13 innych językach. Wystarczy, że wybierzesz opcję Zmień język dokumentu, widoczną nad podglądem gotowego CV. Wtedy zmieni się brzmienie nagłówków w dokumencie, które — dodajmy — można dowolnie modyfikować.

Edytować możesz także styl i kolor szablonu CV. InterviewMe oferuje m.in. możliwość zmiany koloru tła i liter lub samej czcionki w CV, dzięki czemu możesz dopasować dokument do swoich potrzeb. Taki życiorys wygląda więc o wiele atrakcyjniej niż stworzony na bazie darmowych narzędzi, np. szablonów CV z OpenOffice czy CV template w Word. Niestety, w omawianej przez nas aplikacji opcje edycji wyglądu CV, choć atrakcyjne, są nieco trudniejsze do znalezienia niż w darmowych edytorach.

Zatem jak krok po kroku wygenerować w InterviewMe takie CV, które będzie przyjazne dla pracodawcy? Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowałam dla Ciebie krótki poradnik.

Przeczytaj też nasz poradnik: Jak napisać CV po niemiecku?

Jak korzystać z aplikacji InterviewMe CV?

  1. Na początku otwórz kreator CV InterviewMe i wybierz opcję Rozpocznij. Po otwarciu narzędzia zobaczysz listę dostępnych szablonów. W trakcie edycji pliku będziesz mógł jednak ten szablon dowolnie zmieniać, by wybrać taki, który najbardziej pasuje do treści Twojego CV.

interviewme cv

  1. Po wybraniu szablonu zobaczysz listę dostępnych sekcji CV. Możesz uzupełniać je po kolei, klikając opcję Dalej, lub też we własnym rytmie, przechodząc do dowolnej sekcji w panelu po lewej stronie. Nie wszystkie informacje w CV są wymagane (np. adres możesz pominąć).

interviewme cv

  1. W sekcji Dane osobowe w CV możesz też wstawić zdjęcie do CV. Nie musisz mieć pliku w odpowiednim rozmiarze — aplikacja pozwoli Ci samodzielnie ustawić obszar fotografii, który będzie widoczny w Twoim curriculum vitae. Szablon możesz więc dopasować do własnego gustu.

interviewme cv

  1. Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do gotowych zdań i zwrotów, w sekcji CV Doświadczenie wpisz sugerowaną nazwę stanowiska (ale spokojnie — lista jest naprawdę długa i na pewno będzie tam coś dla Ciebie!).

interviewme cv

  1. Podpowiedzi znajdziesz również w sekcji CV Umiejętności. Jeżeli nie chcesz, by obok Twoich kwalifikacji były widoczne gwiazdki, odznacz suwak z opcją Pokaż poziom umiejętności. Możesz też dowolnie zmieniać kolejność twardych i miękkich umiejętności w CV, wybierając opcję Zmień kolejność.

interviewme cv

  1. Kreator CV InterviewMe oferuje również możliwość wyboru i edycji gotowego Podsumowania zawodowego w CV, dopasowanego do Twojego stanowiska. Pamiętaj tylko, by pola w nawiasach kwadratowych zastąpić konkretnymi informacjami. To samo dotyczy gotowej klauzuli CV, w której musisz uzupełnić nazwę firmy.

interviewme cv

  1. W rubryce Dodaj / usuń sekcje aplikacja oferuje także możliwość uzupełnienia życiorysu zawodowego o dodatkowe informacje, np. zainteresowania, referencje od byłego pracodawcy czy języki obce w CV (jeśli znasz więcej niż jeden).

interviewme cv

  1. Twój dokument jest już gotowy? Po prawej strony ekranu na górze znajdź opcję Powiększ. Wybierz ją i sprawdź, czy Twoje CV nie zawiera typowych błędów — np. źle wpisanych dat zatrudnienia. Nie musisz za to martwić się o literówki, ponieważ aplikacja InterviewMe CV ma wbudowaną opcję autokorekty.

interviewme cv

  1. Na końcu sprawdź ocenę jakości Twojego CV i popraw ewentualne niedociągnięcia. Jeżeli jesteś zadowolony z efektu, pobierz życiorys w formacie PDF, klikając czerwony przycisk Pobierz swoje CV. Gotowe!

interviewme cv

Tak wygenerowany dokument możesz dopasowywać do konkretnych ofert pracy. To bardzo ważne, ponieważ — jak pokazuje Badanie pracodawców z 2019 roku — aż 67% rekruterów z łatwością rozpoznaje CV, które zostało masowo wysłane do kilku firm.

Co ciekawe, w kreatorze CV InterviewMe możesz stworzyć również list motywacyjny do pracy, korzystając z templatek podobnych do szablonów CV. W ten sposób zyskasz profesjonalny zestaw dokumentów aplikacyjnych. Niestety, w narzędziu InterviewMe brakuje możliwości automatycznego wygenerowania innych tego typu dokumentów — np. podania o pracę czy listu z podziękowaniem za spotkanie podczas rekrutacji — które znajdują się w kreatorze listu motywacyjnego LiveCareer

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

2. CV InterviewMe — wady kreatora online

Oczywiście, kreator CV InterviewMe ma też swoje wady. Przede wszystkim niektóre funkcje dotyczące wyglądu CV są mniej widoczne, a ich znalezienie wymaga czasu. Zatem jak to zrobić?

Aby przetestować inne szablony, wybierz opcję Formatuj CV — znajdziesz ją na samym dole panelu z sekcjami po lewej stronie. Jeśli natomiast chcesz zmienić kolory i rozmiar poszczególnych elementów CV, wybierz ostatnią opcję na tym samym panelu, czyli Zmień wygląd. By była ona widoczna, musisz albo zwinąć opcję Napisz CV (wtedy na chwilę ukryjesz listę poszczególnych sekcji), albo złapać i przesunąć suwak z prawej strony panelu. Niestety, dla użytkownika ten suwak jest prawie niewidoczny, jeśli nie najedzie się na niego kursorem.

W kreatorze CV InterviewMe znajduje się za to… 25 dostępnych kolorów zamiast wspomnianych 400. Domyślam się, że ta spektakularna liczba to efekt policzenia wszystkich możliwych kombinacji kolorystycznych tła i innych elementów, ale nie oszukujmy się — większość z nich (np. fioletowe litery na czarnym tle) nie nadaje się do użycia w dokumentach aplikacyjnych. Z drugiej strony zbyt duży wybór kolorów i wzorów mógłby nastręczać sporo problemów i niepotrzebnie wydłużać czas przygotowywania CV.

Liczba dostępnych szablonów również nie wydaje się wielka — szczególnie że ich styl jest do siebie podobny, a niektóre z nich są swoim lustrzanym odbiciem. Pod tym względem oferta naszego generatora CV wydaje się bardziej atrakcyjna.

Zatem...

3. Czy warto korzystać z aplikacji InterviewMe CV?

Moim zdaniem — tak. Choć niektóre opcje są mniej widoczne, to wystarczy odrobina wprawy, by szybko wygenerować taki dokument, jaki nam odpowiada. Szablony, choć minimalistyczne, są eleganckie i atrakcyjne, dlatego z pewnością zwrócą uwagę rekruterów. 

Sam kreator CV InterviewMe jest również prosty w obsłudze, a twórcy zapewniają stałą pomoc techniczną. Narzędzie jest też na tyle rozbudowane, że warto za nie zapłacić — szczególnie że jest to inwestycja, która z pewnością się zwróci. To zatem dobry wybór, jeśli wciąż zastanawiasz się, w jakim programie napisać CV.

Przeczytaj też: CV Maker: opinie eksperta i użytkowników + test kreatora CV.

A Ty co o tym myślisz? Czy korzystałeś już z kreatora CV na InterviewMe? Jestem ciekawa Twojej opinii na temat tego narzędzia — zostaw ją w komentarzu pod tym artykułem.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Interviewme cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
2.7  (108 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: