1. Jak napisać CV na telefonie za darmo? Aplikacje i kreator CV

Jak napisać CV na telefonie za darmo? Aplikacje i kreator CV

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Chcesz zmienić pracę, ale jesteś zabiegany i brakuje Ci motywacji? Swoje CV możesz napisać na telefonie i wysłać do pracodawcy mailem — np. w drodze do pracy lub w przerwie między zajęciami. Ale żeby to zrobić dobrze, musisz przestrzegać kilku zasad.

Tutaj dowiesz się, jak napisać CV na telefonie. Poznasz płatne i darmowe programy do CV na telefon i zobaczysz, na co zwrócić uwagę, przygotowując swój życiorys w ten sposób.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

1. Czy napisanie CV na telefonie to dobry pomysł?

Badanie Urzędu Komunikacji Elektronicznej z 2021 roku wskazuje, że blisko 97% Polaków korzysta z telefonów komórkowych. Najbardziej popularnym typem aparatu telefonicznego jest smartfon, z którego korzysta ponad 95% użytkowników poniżej 44. roku życia. Ponadto według ankiety Pew Research Center z roku 2015 aż 54% dorosłych Amerykanów szuka pracy przez internet, a 45% zaaplikowało do pracy w ten sposób. 

Skoro więc tak często jesteśmy online, to czy napisanie i wysłanie CV na telefonie to dobry pomysł?

Tak — pod warunkiem, że będziesz dokładny i skorzystasz z gotowych szablonów CV lub profesjonalnego programu do pisania CV. Stworzenie takiego wzoru CV w Wordzie lub innym edytorze tekstu na telefonie będzie trudniejsze niż na komputerze, a efekt końcowy może być daleki od ideału.

W dalszej części artykułu poznasz przykładowe aplikacje do pisania CV na telefonie.

2. Jak napisać CV na telefonie — za darmo i odpłatnie?

Pisanie CV na telefonie zacznij od wybrania strony lub ściągnięcia aplikacji, z której będziesz korzystać. Każdorazowo zapoznaj się z regulaminem — niektóre programy do CV na telefon są płatne, inne są darmowe, a niektóre za darmo oferują jedynie część funkcji. 

Czynnikiem decydującym nie powinna być jednak cena, a wygląd i jakość dostępnych szablonów oraz komfort używania aplikacji na telefonie. Warto zapłacić i zrobić naprawdę dobre CV — to inwestycja, która na pewno Ci się zwróci, gdy znajdziesz już wymarzoną pracę.

Tym bardziej, że według najnowszych statystyk tylko w USA na jedno stanowisko może aplikować aż 250 osób, a 80% kandydatów zdobywa pracę przez tzw. networking, czyli sieć kontaktów (przy czym aż o 70% wolnych stanowisk pracodawcy nie informują na portalach ogłoszeniowych). Jeśli chcesz pokonać innych kandydatów, Twoje CV musi być idealne.

No dobrze — zatem który program do CV na telefon jest godny polecenia?

Oto nasze propozycje:

  1. Kreator CV LiveCareer w wersji mobilnej — w naszym narzędziu znajdziesz ponad 20 profesjonalnych szablonów CV w 9 opcjach kolorystycznych oraz gotowe zdania i zwroty dla konkretnych zawodów, które możesz wykorzystać we własnym curriculum vitae. Dzięki temu unikniesz literówek, a napisanie CV na telefonie będzie proste i przyjemne — wystarczy, że otworzysz powyższy link na swoim smartfonie lub iPhonie.

    W naszej aplikacji swoje CV możesz napisać za darmo, testując różne opcje i szablony. Dopiero gdy będziesz zadowolony z efektu i zechcesz pobrać gotowe CV w Word lub .pdf, program poprosi Cię o uiszczenie opłaty.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv
  1. Mobilny kreator CV InterviewMe — to proste i intuicyjne narzędzie, w którym znajdziesz 18 szablonów CV w różnych kolorach oraz profesjonalne porady ekspertów kariery. Możesz je otworzyć na każdym typie telefonu i przetestować za darmo — zapłacisz dopiero za pobranie gotowego życiorysu.

    Zobacz naszą opinię o kreatorze CV InterviewMe.
  1. CV Engineer — jest to bezpłatna i łatwa w obsłudze aplikacja na Androida, która umożliwi Ci napisanie CV na telefonie za darmo. Wgrane szablony CV są proste w edycji, a gotowy dokument możesz pobrać w formacie .pdf.
  1. Resume Star: Pro CV Maker — płatna aplikacja na iPhone’y, dzięki której szybko wygenerujesz swoje CV w formacie .pdf. Narzędzie jest proste w obsłudze, jednak umożliwi Ci stworzenie wyłącznie CV bez zdjęcia (według standardów panujących w USA).

3. Piszesz CV na telefonie? Zwróć uwagę na te elementy

Jak napisać CV na telefonie, która będzie czytelne i atrakcyjne dla rekrutera?

Przede wszystkim pamiętaj, że pisanie CV na telefonie zawsze jest nieco trudniejsze niż na komputerze. Mały ekran i specyficzna nawigacja sprawiają, że w ten sposób łatwiej zrobić błędy językowe i literówki. Z kolei dodanie do CV linków (np. do swojego profilu na LinkedIn, portfolio lub bloga) może Ci sprawić więcej problemów.

Jeśli mimo to zdecydujesz się stworzyć CV w profesjonalnym mobilnym kreatorze, najpierw sprawdź swoje połączenie z internetem i stan pamięci na urządzeniu — gotowy dokument będziesz musiał najpierw pobrać na telefon, żeby następnie wysłać go mailem do pracodawcy.

Ponadto do CV powinieneś dodać zdjęcie biznesowe(jeśli wstawisz tam zwykłe selfie, wydasz się mało profesjonalnym kandydatem). Dlatego zanim zaczniesz pisać CV na telefonie, zapisz na swoim urządzeniu fotografię w wysokiej rozdzielczości.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Poznaj też nasze opinie o innych kreatorach CV: 

Chcesz napisać CV na telefonie i masz więcej pytań? Zadaj mi je w komentarzu — chętnie Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Jak napisac cv na telefonie

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.25  (4 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: