1. CV z infografiką - przykłady i porady, jak stworzyć

CV z infografiką - przykłady i porady, jak stworzyć

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Jeśli chcesz stworzyć CV zawierające infografikę, w tym artykule pomożemy Ci to zrobić. Pokażemy też ciekawe szablony CV w formie infografiki.

W internecie pełno jest niestandardowych CV, które zawierają ciekawe wizualnie infografiki. Zawsze chciałeś stworzyć taki dokument dla siebie? W takim razie zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Zaprezentujemy 10 szablonów CV z infografiką i pokażemy, gdzie można je pobrać. Ale przede wszystkim doradzimy, w jakich przypadkach warto wysłać taki dokument w odpowiedzi na ofertę pracy. Pomożemy Ci też udoskonalić CV, by nie tylko imponująco się prezentowało, lecz także profesjonalnie podawało wszystkie wymagane informacje. 

Zdecyduj, który szablon CV najbardziej Ci odpowiada. Przygotowaliśmy ich aż 26, w różnych kolorach i stylach.

Stwórz CV teraz

Wybierz profesjonalny wzór do CV dla swojego zawodu.

1. Jakie zalety i wady ma CV w formie infografiki?

Infografiki w CV pomagają przedstawić informacje na temat kandydata bardziej przystępnie niż w klasycznym CV. Istnieje wiele naukowych dowodów na to, że treści prezentowane w formie wykresów, słupków i infografik są szybciej przez człowieka rozumiane i lepiej zapamiętywane. 

Oczywiście, wszystko z umiarem. Musisz pamiętać, że dobre CV to jednak formalny dokument i nie zawsze można sobie pozwolić na to, by wyglądało jak ulotka reklamowa. Jeśli masz ochotę na jeszcze inny format dokumentu, możesz stworzyć video CV.

Poniżej przedstawiamy 10 szablonów CV z infografiką. Każdy z nich możesz pobrać i dostosować do swoich wymagań. Przeczytaj komentarze ekspertów dodane pod przykładami, żeby wiedzieć, jak przygotować dokumenty i na co uważać. 

Weź również pod uwagę następujące rady, zanim stworzysz i wyślesz do rekrutera CV w formie infografiki:

  1. Upewnij się, że CV z infografiką pasuje do Twojej branży. Jednym słowem — dostosuj dokument do swojego odbiorcy. Nie ryzykuj, wysyłając zbyt nowoczesne CV np. do instytucji publicznych lub tych, które wymagają tradycyjnego życiorysu
  1. Zachowaj czytelność. Tradycyjne curriculum vitae ma określony format i dość przewidywalną kolejność sekcji — nie musisz kopiować tego schematu, ale musisz mieć pewność, że każdy fragment CV jest przedstawiony w sposób zrozumiały dla rekrutera. 
  1. Postaraj się zapisać CV w formacie PDF. To sprawi, że rekruter przeczyta Twój dokument w takiej samej formie, w jakiej go do niego wysłałeś. 

2. Ozdobna infografika w CV

cv infografika

Ten szablon CV z infografiką świetnie podkreśla najważniejsze sekcje życiorysu. Wyróżnia również specjalne miejsce na zdjęcie w CV oraz nazwę stanowiska i wykorzystuje ikony w CV do wyróżnienia umiejętności.

Nie jest to jednak idealne CV. Zauważ, że sekcja Doświadczenie w CV, mimo że bardzo ciekawie wygląda, nie pozwala jednak na wyczerpujące opisanie obowiązków. Brak także miejsca na wymienienie osiągnięć w CV

Szablon możesz pobrać tutaj.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

3. CV z infografiką jak Koło Fortuny

cv infografika

Jeśli jesteś przekonany, że rekrutacja to loteria, może zaciekawić Cię ten szablon. Wszystko wygląda ciekawe, CV zawiera imponującą infografikę, ale uważaj na to, że nie każdemu rekruterowi spodoba się taki format CV. Po drugie — ryzykujesz, że Twojego CV nie będzie mógł skanować system ATS.

I jeszcze jedno — dane osobowe w CV muszą być wyróżnione, by rekruter z łatwością odszukał Twój telefon lub adres e-mail i zaprosił Cię na rozmowę o pracę. Tymczasem szablon, o którym mowa, niewystarczająco wyraźnie wyróżnia tę sekcję. Dodatkowo zupełnie nie nadaje się do napisania CV bez doświadczenia.

Chcesz stworzyć powyższe CV? Kliknij tutaj (będziesz musiał zarejestrować się w serwisie). 

4. CV z infografiką i ciekawym wykresem

cv infografika

Ten szablon CV z infografiką jest niezwykle interesujący. Sam możesz zresztą ocenić, jak duże robi wrażenie. Takie curriculum vitae można stworzyć za darmo, rejestrując się w serwisie Vizualize.me. 

Pamiętaj tylko, że tak kreatywne CV nie zawsze się sprawdzi. Jeśli piszesz CV do urzędu albo CV do banku, możesz być odebrany jako niewystarczająco „poważny” kandydat do pracy. Ten szablon mogą jednak spokojnie wykorzystać osoby, które pracują w branży kreatywnej. 

Powyższe CV możesz stworzyć tutaj.

5. CV z infografiką z minimalną ilością treści

cv infografika

Ten szablon CV na pewno zapadnie w pamięć rekruterowi. Powyższy dokument kładzie nacisk przede wszystkim na umiejętności twarde. Zabrakło niestety miejsca na umiejętności miękkie, które pracodawcy bardzo sobie cenią.

Ten format na pewno nie sprawdzi się, jeśli piszesz CV lekarza, CV nauczyciela albo życiorys do wojska. Jest w nim po prostu za mało konkretnych treści, których wymaga się w CV tych kandydatów. Brakuje przede wszystkim wyczerpującej sekcji Doświadczenie w CV, która nie może ograniczać się wyłącznie do dat i nazw poprzednich pracodawców. 

Powyższy szablon z infografiką znajdziesz tutaj, na Behance. Trzeba za niego zapłacić 16$.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

6. CV z infografiką à la Pomysłowy Dobromir

cv infografika

Takie CV creative w kształcie żarówki wskazuje, że jego autor jest pomysłowy, kreatywny, a także całkiem odważny. Ten szablon CV z infografiką jest bardzo niestandardowy, ale jednocześnie pozwala na przekazanie wielu informacji na temat kandydata do pracy. 

Z jakiegoś powodu, autor powyższego szablonu zdecydował się wyróżnić sekcję Zainteresowania w CV, umieszczając ją na samej górze dokumentu. 

Tutaj masz link do projektu, zamieszczony na stronie Creative Market. Pobranie szablonu kosztuje 15 USD.

7. CV z kilkoma infografikami

 

cv infografika

W tym dokumencie praktycznie każda sekcja przedstawiona jest w formie infografiki. Nawet edukacja w CV ma niestandardowy wygląd! Jednocześnie autor szablonu zaplanował sporo miejsca na opisanie Podsumowania zawodowego. Jest również fragment, który może być zamieniony na klauzulę CV, czyli zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Jak w przypadku wielu tego typu szablonów CV — bądź ostrożny, gdzie wysyłasz taki dokument. W oryginale szablon ten zaprojektowany jest jako CV grafika

Powyższe CV z infografikami pobierzesz tutaj, rejestrując się i zakładając konto w serwisie.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

8. CV jako infografika na czarnym tle

cv infografika

CV, które widzisz u góry ma bardzo uporządkowaną strukturę. Każda sekcja zabiera dokładnie tyle samo miejsca i podkreślona jest ciekawą grafiką. Fragment opisujący doświadczenie sugeruje, jakby było to CV budowlańca lub CV inżyniera

Niestety CV, w którym tekst znajduje się na bardzo ciemnym tle, jest ryzykowne. Tekst na ciemnym tle jest mniej widoczny — to pierwsze, co może powstrzymać rekrutera przed dokładną lekturą Twojego CV. Jeśli zdecydujesz się je wydrukować, może jeszcze bardziej stracić na czytelności (dodatkowo będziesz na bakier z ekologią, ponieważ zużyjesz dużo tuszu).

Żeby stworzyć takie ciekawe CV z infografiką, kliknij tutaj, a potem załóż konto na deviantart.com. 

9. Barwne CV z wieloma infografikami

cv infografika

Powyższy szablon CV przedstawia kandydaturę ilustratorki. Autorka dokumentu użyła kilku kolorów do opisania poziomu znajomości języka w CV. To bardzo interesujące rozwiązanie, ale mało praktycznie. Rekruter chce wiedzieć dokładnie, w jakim stopniu posługujesz się językiem obcym i nie wystarczą tutaj wykresy słupkowe.

Zanim pobierzesz ten szablon CV z infografiką, zastanów się, czy poprawnie użyto w nim czcionki do CV. Niektóre fonty są na tyle nieczytelne, że mogą utrudnić rekruterowi lekturę dokumentu. 

Powyższy szablon CV w formie infografiki możesz pobrać tutaj

10. Przejrzyste i lekkie CV rozdzielone infografiką 

cv infografika

Wyróżnienie sekcji Doświadczenie i edukacja w CV to bardzo dobry pomysł. Niestety w tym drugim elemencie CV nie wspomniano o osiągnięciach w CV. To sprawia, że dokument nie jest tak przekonujący, jak mógłby być, gdyby wspomniano w nim o sukcesach zawodowych. 

Ten szablon CV z infografiką można stworzyć tutaj, rejestrując się w serwisie. 

11. CV w formie infografiki na czarnym tle

cv infografika

Ostatnie CV, które prezentujemy, używa infografiki praktycznie w każdej sekcji. Ten dokument bardzo czytelnie przedstawia przebieg kariery, koncentrując się bardziej na chronologii wydarzeń, niż na osiągnięciach życia zawodowego. 

Można powiedzieć, że jest to CV chronologiczne (standardowe, jeśli chodzi o przedstawienie treści), ale daleko mu do klasycznego życiorysu. 

Zanim zdecydujesz się stworzyć CV w takim formacie, pomyśl, czy jest ryzyko, że dokument będzie wydrukowany przed rozmową kwalifikacyjną. Czarny tusz może zaprzepaścić dobre wrażenie, jakie robi ten dokument oglądany online.

Link do szablonu znajdziesz tutaj. Będziesz mógł pobrać CV, jeśli podasz swój e-mail i kilka innych danych osobowych.

Chciałbyś zobaczyć inne ciekawe wzory CV? Zobacz: Wzór CV do wypełnienia i pobrania i Wzory i szablony CV za darmo

A jeśli chcesz samodzielnie stworzyć dokument, dowiedz się, w jakim programie napisać CV i zobacz recenzję kreatorów CV za darmo.

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące pisania CV w formie infografiki? Jeśli tak, dodaj komentarz na forum poniżej artykułu. Możesz również podzielić się swoimi doświadczeniami z tworzeniem ciekawych dokumentów. 

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv infografika

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (5 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: