1. CV template Word. 12 szablonów .doc za free

CV template Word. 12 szablonów .doc za free

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Stworzenie CV, które wygląda profesjonalnie, wymaga czasu i umiejętności technicznych. W końcu nie każdy z nas jest grafikiem i wie, jak zaprojektować ciekawy, a zarazem łatwy w edytowaniu życiorys zawodowy.

Na szczęście jest na to sposób. Wystarczy, że pobierzesz templatkę, czyli szablon (z ang. template) CV w Word, a będziesz mógł zmieniać treść i wygląd dokumentu bez konieczności instalowania skomplikowanych programów.

Za chwilę pokażę Ci plusy oraz minusy pobierania i edytowania CV w Microsoft Word. Zobaczysz też 12 nowoczesnych CV templates w DOC do wypełnienia za free i dowiesz się, co zrobić, by rekruter zaprosił na rozmowę kwalifikacyjną właśnie Ciebie.

Chcesz szybko stworzyć profesjonalne CV? W naszym kreatorze znajdziesz 20+ szablonów do CV, przykładowe treści do wstawienia i porady ekspertów. Gotowy dokument możesz pobrać i łatwo edytować w Wordzie.

Stwórz CV teraz

Zobacz też profesjonalny wzór CV dla swojego zawodu.

1. CV template Word — zalety

Zastanawiasz się, w jakim programie napisać CV? Zaletą pisania CV w Wordzie jest możliwość skorzystania z gotowych szablonów CV w Word. W większości przypadków CV template w DOC pobierzesz za darmo — wystarczy, że otworzysz program i wybierzesz odpowiedni szablon lub znajdziesz go pod tym linkiem (będzie oznaczony jako resume) i klikniesz Download.

Nie musisz też przejmować się językiem użytym w szablonach — możesz skorzystać z nich nawet wtedy, gdy nie potrzebujesz przykładu CV po angielsku (CV in English). Po otwarciu templatki w Word program zachowa bowiem wszystkie pierwotne ustawienia z Twojego komputera (w tym pisownię polskich znaków).

Kolejną zaletą CV template w Word jest możliwość edycji pobranego pliku. Oznacza to, że możesz nie tylko wypełnić puste pola, ale też zmieniać ich zawartość, a także krój czy wielkość liter. 

Dlatego bez problemu wpiszesz do CV dodatkowe informacje, na które projektant nie przewidział miejsca. Będziesz mógł też zmienić długość pól już istniejących, np. skracając sekcję CV z podsumowaniem zawodowym.

Word to przydatny program także wtedy, gdy piszesz tradycyjny życiorys, który nie wymaga podziału na sekcje. Wtedy wystarczy, że otworzysz pusty dokument i wypełnisz go treścią, nie korzystając z gotowych szablonów.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

2. CV template Word — wady

Niestety, edytowanie gotowych CV template w DOC w znacznej mierze zależy od Twoich umiejętności technicznych. W takim CV czcionka może się łatwo „rozjeżdżać”, jeśli nie zadbasz o odpowiedni CV format. Nie będziesz mógł też zmienić rozmiaru zdjęcia w CV

Innym problem może być „przerost formy”. W darmowych szablonach CV często bowiem więcej miejsca zajmują ozdobniki niż właściwa treść życiorysu zawodowego. A to wymaga albo skrócenia tekstu, albo stworzenia CV na dwie strony lub więcej, by zmieścić chociażby bogate doświadczenie zawodowe w CV.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

W darmowych CV templates w DOC często pojawia się też miejsce na wpisanie danych osobowych, które w CV są zbędne — np. adresu zamieszkania. Zanim więc zaczniesz wypełniać szablon, sprawdź, czy te informacje (lub odpowiadające im ikony w CV) da się łatwo usunąć.

Idealne CV jest bowiem czytelne, krótkie i łatwe do zapamiętania. W trakcie rekrutacji duże znaczenie ma też wygląd CVbadania pokazują, że rekruterzy doceniają m.in. przejrzystość, stosowanie wypunktowań oraz pogrubienie kluczowych fragmentów curriculum vitae

Nawet jeśli korzystasz z programu Microsoft Word, pamiętaj, by gotowe CV zapisać i wysłać w formacie PDF — w ten sposób zyskasz pewność, że pracodawca poprawnie wyświetli plik na każdym urządzeniu. 

Pamiętaj też, by na dole dodać klauzulę CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych — w przeciwnym wypadku Twój dokument nie będzie mógł być rozpatrzony. Darmowe CV Word templates nie przewidują miejsca na wpisanie klauzuli, dlatego musisz dodać ją samodzielnie. 

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

3. CV template DOC — 12 wzorów do wypełnienia za free

Chcesz uniknąć problemów z wyglądem dokumentów aplikacyjnych? Wykorzystaj kreator CV, w którym łatwo i szybko wygenerujesz profesjonalne CV (w Word i PDF). Tak przygotowane CV template w DOC będziesz mógł potem dowolnie edytować. 

Jak to zrobić? Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę Szablony CV i klikniesz czerwony przycisk z napisem: Zobacz wszystkie szablony CV. Strona automatycznie przekieruje Cię do kreatora, w którym wypełnisz dowolnie wybrany szablon. Znajdziesz tam zarówno proste wzory CV, jak i te bardziej kreatywne.

Nasz program do pisania CV krok po kroku poprowadzi Cię przez cały proces. Wypełnienie templatki jest całkowicie darmowe — dzięki temu możesz przetestować różne wersje designu CV i wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada. Obowiązek opłaty odblokuje się dopiero przed pobraniem gotowego dokumentu.

Poniższej zobaczysz 12 nowoczesnych CV template do pobrania w Word.

CV Word template — interesujące i czytelne CV dla każdego

Stwórz CV terazcv template word

Dzięki zastosowaniu bezszeryfowej czcionki i poziomych linii między sekcjami to CV jest bardzo czytelne. Bez problemu zmieścisz w nim zarówno podstawowe, jak i dodatkowe informacje — np. opis zainteresowań w CV. A ograniczenie kolorów do odcieni szarości sprawia, że takie CV dobrze wygląda w druku.

CV Word — template z dynamicznym układem treści

Stwórz CV terazcv template word

Ten szablon curriculum vitae jest prosty, a zarazem ciekawy wizualnie. Pionowa linia z niebieskimi punktami dodaje mu dynamiki, a tym samym ułatwia skanowanie tekstu. Kolejną zaletą tej templatki jest wyraźny podział sekcji oraz wyróżnienie nazwy stanowiska większą czcionką, co przykuwa uwagę rekrutera. Możesz wykorzystać go do napisania CV bez doświadczenia

CV template DOC — nowoczesny szablon z ikonami

Stwórz CV terazcv template word

Ten szablon wyróżnia wyjątkowo logiczny układ treści, dzięki któremu wyróżnisz wszystkie najważniejsze atuty w CV. A zastosowanie ikon i eleganckich kolorów sprawia, że tak przygotowane CV jest nowoczesne i łatwo zapada w pamięć.

CV Word — template dla tych, którzy chcą się wyróżnić

Stwórz CV terazcv template word

Zestawienie kontrastujących kolorów i dwukolumnowy układ treści sprawiają, że ten szablon będzie łatwo widoczny na tle dziesiątek innych aplikacji. Taki układ dokumentu pozwoli Ci też zmieścić w dokumencie wszystkie przydatne informacje, np. szczegółowy opis wykształcenia w CV.

CV template Word — życiorys w nowoczesnych kolorach

Stwórz CV terazcv template word

Ten arkusz CV wyróżnia ciekawe i praktyczne zestawienie kolorów. Dlatego z łatwością podkreślisz w dokumencie najważniejsze sekcje: Podsumowanie zawodowe, Doświadczenie oraz Umiejętności w CV. Dodatkową zaletą tej templatki jest ciekawie wyróżnione zdjęcie, dzięki czemu CV łatwo zapada w pamięć.

Pojemne CV template DOC dla dobrze wykształconych

Stwórz CV terazcv template word

To kolejny praktyczny formularz do CV, w którym zmieścisz wszystkie niezbędne w CV elementy. W lewej kolumnie przeznaczono dużo miejsca na opis umiejętności. Dlatego możesz je łatwo uwiarygodnić, dodając w tym miejscu CV odbyte szkolenia i kursy oraz posiadane certyfikaty

CV Word template — szablon, w którym wyróżnisz swoje kompetencje

Stwórz CV terazcv template word

Chcesz zaskoczyć rekrutera? Wybierz kreatywne CV z przyciętym zdjęciem oraz dwukolorowym nazwiskiem. Duża ilość miejsca na ciemnym tle w tym szablonie pozwoli Ci też wyróżnić w CV umiejętności twarde (specjalistyczne) i miękkie (interpersonalne), sprawiając, że całość wygląda bardzo elegancko. Poza tym taki schemat CV jest bardzo praktyczny, jeśli piszesz CV do pierwszej pracy i nie masz jeszcze bogatego doświadczenia.

Wyrazisty CV template Word z dużym zdjęciem

Stwórz CV terazcv template word

Ten szablon CV jest bardzo profesjonalny. Dobre rozplanowanie przestrzeni powoduje, że zmieścisz w nim wszystkie najważniejsze sekcje życiorysu zawodowego, a duża fotografia z łatwością zwróci uwagę rekrutera.

Duże zdjęcie podkreśla Twoją pewność siebie, profesjonalizm i to, że można Ci zaufać. Dlatego ten szablon sprawdzi się np. w CV fizjoterapeuty, CV psychologa lub CV pracownika socjalnego.

CV template Word — czytelny szablon w granatowych kolorach

Stwórz CV terazcv template word

Siła tego szablonu CV tkwi w jego designie, który łatwo zwróci uwagę rekrutera (czy wiesz, że kolor granatowy kojarzy się z profesjonalizmem i wzbudza zaufanie?). Wąski font i rozmieszczenie tekst w dwóch kolumnach sprawiają, że takie CV jest czytelne i bardzo pojemne. A wyróżnione nazwiska i nazwy sekcji ułatwiają znalezienie wszystkich informacji. Tak dobre CV zwiększa Twoje szanse zaproszenia na rozmowę o pracę.

Eleganckie CV template DOC dla każdego

Stwórz CV terazcv template word

Bezszeryfowa czcionka i podział sekcji za pomocą linii sprawią, że ta templatka prezentuje się niezwykle elegancko, a przy tym jest bardzo czytelna. Dzięki temu sprawdzi się na każdym stanowisku — również tam, gdzie rekrutacja odbywa się w drodze konkursu (np. w CV urzędnika lub w życiorysie kandydata na dyrektora szkoły). Użyta w nim fotografia jest niewielka, dlatego możesz wykorzystać ten szablon w CV bez zdjęcia.

Nowoczesne CV template Word

Stwórz CV terazcv template word

Jeśli cenisz prostotę i minimalizm, sięgnij po ten szablon, dzięki któremu wszystkie ważne informacje zmieścisz na pierwszej stronie życiorysu zawodowego. To bardzo ważne — w trakcie jednej rekrutacji pracodawcy dostają nawet 250 CV, dlatego nie mają czasu czytać wielostronicowych dokumentów.

Klasyczne CV Word template z wyróżnionym nazwiskiem

Stwórz CV terazcv template word

Chcesz stworzyć klasyczne CV z małym zdjęciem? Wykorzystaj ten elegancki i pojemny szablon, który na samej górze wyróżnia Twoje nazwisko. Ta templatka wygląda o wiele ciekawiej niż CV pisane oryginalnie w Word, a mimo to jest znacznie prostsza w edycji!

4. Jak zrobić CV template w Word?

Chcesz stworzyć CV za darmo i skorzystać z gotowego wzoru CV do wypełnienia w programie Microsoft Word? Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Otwórz program Microsoft Word i wybierz opcję Więcej szablonów.

CV template Word

  1. Wybierz opcję Życiorysy i listy motywacyjne.

CV template Word

  1. Znajdź szablon, który Cię interesuje i kliknij przycisk Utwórz.

CV template Word

  1. Ustaw kursor w miejscu, które chcesz edytować i wpisz własny tekst. W ten sam sposób możesz zmienić zdjęcie.

CV template Word

Możesz też skorzystać z darmowych szablonów CV w programach OpenOffice lub LibreOffice albo stwórz CV w Google Docs. Dostępne tam templatki są mniej atrakcyjne niż te w Word, jednak obsługa samych programów wygląda podobnie. Sprawdź też naszą listę najlepszych darmowych kreatorów CV.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

Najczęściej zadawane pytania o CV template Word

Który wzór CV template w Word jest najlepszy?

To zależy od Twoich potrzeb — Microsoft Word ma wbudowanych kilka pustych CV do wypełnienia, które różnią się zawartością i szatą graficzną. Jeśli np. piszesz CV studenta bez doświadczenia, możesz wybrać wzory o nazwie „Niebieskoszary życiorys” albo „Życiorys (kolor)”. Osoby z większym doświadczeniem powinny postawić na bardziej oszczędny szablon (np. „Szwajcarski projekt życiorysu”). Ale jeśli chcesz stworzyć dokument najwyższej jakości, najlepiej skorzystaj z profesjonalnego kreatora CV.

Jak pobrać CV template do Microsoft Word za darmo?

Żeby skorzystać z gotowych templatek CV w Word, nie musisz niczego pobierać. Wzory CV do wypełnienia oraz przykładowe CV dla kilku zawodów zostały wbudowane w program — wystarczy, że przed utworzeniem nowego dokumentu, pod oknem wyszukiwania, klikniesz w zakładkę Życiorysy i listy motywacyjne.

Ile stron powinno mieć CV w Word?

Każde profesjonalne CV powinno mieć jedną, maksymalnie dwie strony — pod warunkiem, że druga z nich nie będzie w większości pusta. To dlatego, że wzorowe curriculum vitae nie powinno być sprawozdaniem z całego Twojego życia, a tylko krótką reklamą Twojej kandydatury, w której pokażesz swoje mocne strony. Więcej szczegółów możesz przedstawić w liście motywacyjnym albo na rozmowie kwalifikacyjnej.

Jak edytować CV templates z Worda?

Wzory CV do pobrania w Word da się edytować tak samo jak każdy inny dokument w tym programie. Gotowe treści (nagłówki, daty itd.) możesz potraktować tak jak zwykły tekst — np. zmieniać czcionkę, interlinię i wielkość liter. Elementy graficzne działają podobnie jak obrazki — dlatego część z nich możesz „złapać” kursorem i przesuwać, a także zmieniać ich wielkość. Ale uważaj, żeby w ten sposób nie zniszczyć formatowania całego CV.

Jakie elementy powinno zawierać CV pisane w Word?

Każde dobre CV — bez względu na to, w jakim programie zostało napisane — powinno zawierać 5 elementów: Twoje dane osobowe i kontaktowe, podsumowanie wraz z celami zawodowymi (nazywane też rubryką CV O mnie), opis Twojego doświadczenia, listę umiejętności i informację o wykształceniu. Ponadto w Polsce do CV obowiązkowo należy wpisać klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Taki dokument warto wzbogacić też o zdjęcie biznesowe, które pokaże Cię jako osobę kompetentną i profesjonalną.

Masz pytania związane z pobieraniem lub edycją CV template w Word? A może korzystałeś już z gotowych szablonów CV w DOC? Twoja opinia jest dla mnie ważna — podziel się nią w komentarzu pod tym artykułem.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv template word

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.5  (8 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: