1. Śmieszne CV — przykłady zabawnych dokumentów

Śmieszne CV — przykłady zabawnych dokumentów

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Rekrutacja to poważna sprawa — w końcu stawką jest tu zdobycie pracy. Zdarzają się jednak sytuacje, w których CV jest tak śmieszne, że nie wiadomo, czy to żart, niedopatrzenie, czy może bardzo swobodne podejście do tematu.

Poniżej pokazujemy przykłady CV, które Cię rozśmieszą albo przestraszą, albo po prostu sprawią, że przejrzysz raz jeszcze swój dokument w poszukiwaniu fragmentów, które warto poprawić. Baw się dobrze, przeglądając śmieszne przykłady zupełnie nietrafionych CV do pracy. 

Z kreatorem LiveCareer nie musisz martwić się, że Twoje CV wyjdzie śmiesznie. Zacznij od wyboru szablonu do CV i w kilka chwil uzupełnij wszystkie sekcje dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Tutaj znajdziesz wzór CV dla swojego zawodu.

1. Śmieszne zdjęcie w CV

Po pierwsze — CV bez zdjęcia jest tak samo profesjonalnym CV jak dokument zawierający fotografię. Jeśli nie masz akurat pod ręką dobrej jakości zdjęcia, które przedstawia Cię jako profesjonalistę, nie ryzykuj dodawania czegoś, co może ośmieszyć Twoja kandydaturę. 

Oczywiście amatorska, mało formalna czy nawet dziwaczna fotografia to nie wszystko, co czyni to CV śmiesznym. Mamy tu jeszcze inne kwiatki. Autor dokumentu grozi rekruterowi: 

Jeśli nie skontaktujesz się z Rickim, by go zatrudnić, ktoś inny to zrobi i Twój szef wyrzuci Cię za sp*****enie takiej szansy! Ps. Nie mam na razie telefonu, więc wyślij mi lepiej e-mail. Wpisałem go po prawej stronie.

Samo zdjęcie do CV, które wydaje się pomyłką, nie jest, jak widzisz, jedynym problem poniższego życiorysu. Jeśli zastanawiasz się, jak napisać CV, to wiedz, że ten życiorys z najlepszym CV nie ma nic wspólnego.

śmieszne cv

Żródło: Pinterest 

2. Podsumowanie zawodowe, które może ośmieszyć Twoją kandydaturę

Cześć, szukam pracy. Ale tylko na lato. Bo muszę potem wrócić do szkoły. Dzięki.

Takie podsumowanie zawodowe w CV brzmi jak żart z rekrutera. I tak pewnie było odebrane, a jego autorka z pewnością nie dostała wakacyjnej pracy, o którą się ubiega.

Druga sprawa to hobby w CV: regulacja brwi? Asystowanie tatuażystom? Oddawanie włosów na cele charytatywne? Trzeba przyznać, że brzmi to dość kuriozalnie. Opisując swoje zainteresowania w curriculum vitae, wybierz najlepiej jedno zajęcie (maksimum dwa) i opisz w kilku zdaniach, dlaczego lubisz tę aktywność. 

śmieszne cv

Źródło: Pinterest

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

3. CV z infografiką? Może być zabawnie, jeśli nie znasz programów graficznych.


CV z infografiką to świetny pomysł. Dokumenty, które pokazują doświadczenie w CV na skali lub poziom znajomości języka w formie wykresów słupkowych są bardzo ciekawe i często skuteczne, ale…

Jeśli za wszelką cenę chcesz stworzyć CV za darmo, a nie znasz się na programach graficznych, lepiej sobie taki dokument darować. Poniższe CV wygląda jak dziwny przekrój geologiczny ziemi, a nagromadzenie kolorów odwraca uwagę od treści. Mimo że w tym CV wymieniono umiejętności miękkie, naprawdę trudno się w nim połapać.

śmieszne cv

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

4. Kandydat niedopasowany do stanowiska może śmieszyć

Dyspozycyjny od rana do wieczora, świeżo po odwyku, grzeczny obywatel RP — czy to nie wymarzony opiekun dla małego dziecka? Kontakt z dziećmi na dzielnicowym osiedlu to najlepsze referencje w CV dla przyszłej niani? 

Na pewno nie. Ale przynajmniej jest śmiesznie. Poniższy dokument formą przypomina raczej list motywacyjny. Może to być też po prostu mail z CV wysłany do pracodawcy. Czym by to nie było — na 100% nie poskutkowało zatrudnieniem.

śmieszne cv

Źródło:Wiocha.pl

5. Śmieszny nagłówek w CV

Pieseł, gdziekolwiek się go nie umieści, jest śmieszny. Internetowy mem, który jest popularny w sieci od 2013, przedstawia psa rasy Shiba Inu otoczonego kolorowymi frazami, których forma zyskała już status kultowych (Wow, tak bardzo itp.).

Skoro Pieseł ma swoją walutę, może mieć też CV. Przynajmniej pamiętano o dodaniu klauzuli CV, w której Pieseł tak bardzo wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych

śmieszne cv

Źródło: Wykop.pl

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

6. Gdy Google pomoże Ci stworzyć treść CV, może być śmiesznie

TechnicallRon umieścił na Twitterze swoje zabawne CV, którego treść została stworzona przy pomocy autouzupełniania Google. Efekty są bardzo zabawne. 

Przy okazji pamiętaj, że w sekcji dane osobowe w CV nie trzeba dodawać takich informacji jak płeć. Stan cywilny w CV to również zupełnie zbędna informacja w przypadku aplikowania do pracy.

śmieszne cv

Źródło: Pinterest

7. Nieodpowiednio dobrana czcionka może sprawić, że Twoje CV będzie śmieszne

Rekruterzy, którzy przeglądają setki życiorysów, wybuchają śmiechem, widząc dokument, w którym czcionka w CV tak bardzo rzuca się w oczy, że przysłania treść. Nie chodzi tu o to, że tego typu CV nie jest ładne, bo w końcu de gustibus non est disputandum. Po prostu mamy tu niepotrzebny przerost formy nad treścią.

Zanim więc zaczniesz aplikować do pracy, zastanów się, w jakim programie napisać CV, by końcowy efekt nie stawiał Cię w złym świetle. Nowoczesne CV powinno być przede wszystkim czytelne i eleganckie.

śmieszne cv

8. CV zbyt kreatywne, a przez to śmieszne

Poniższy przykład prezentuje bardzo kreatywne CV, ale… no cóż, nie wygląda to jak profesjonalny dokument dorosłego człowieka. Zwłaszcza że to CV informatyka. Rekruter musiał się bardzo zdziwić, gdy to zobaczył. 

śmieszne cv

Źródło: Reddit

W tym kreatywność również wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem.

śmieszne cv

9. Nagromadzenie błędów w CV 

Błędy w CV, zwłaszcza te ortograficzne lub literówki, mogą pogrzebać szanse kandydata, nawet jeśli ma dużo do zaoferowania. Poniższe CV kucharza nie jest co prawda profesjonalnym CV i dużo, bardzo dużo można w nim poprawić, ale błędy tak bardzo rzucają się w oczy, że dokument wylądował w Internecie z łatką śmiesznego CV. Uważaj na to, zwłaszcza gdy piszesz CV bez doświadczenia.

śmieszne cv

Źródło: www.sopot.naszemiasto.pl

Poniższy przykład CV jest jeszcze śmieszniejszy. Sam widzisz dlaczego :) 

śmieszne cv

Źródło: Pinterest

10. Zabawny dodatek do CV, którego nie powinno tam być

CV poniżej jest śmieszne i straszne jednocześnie:

śmieszne cv

Źródło: www.krotoszyn.naszemiasto.pl

Autor tego dokumentu umieścił informacje dodatkowe w CV, wspominając o czymś, czego nie ma. W dodatku chodzi tu o zaświadczenie o niekaralności. Prawdopodobnie spotkała go za to kara w postaci odrzucenia CV. 

A Tobie zdarzyło się kiedyś popełnić śmieszny błąd w CV? Może widziałeś zabawne dokumenty, o których możesz opowiedzieć? Jeśli tak, daj znać w komentarzu na forum artykułu.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Smieszne cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (10 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: