1. List motywacyjny nauczyciel matematyki - wzór, jak napisać

List motywacyjny nauczyciel matematyki - wzór, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

List motywacyjny nauczyciela matematyki dołącz do aplikacji nawet wtedy, gdy w ogłoszeniu o pracę nie ma takiej prośby. To bowiem świetna okazja, by rozwinąć najbardziej atrakcyjne informacje z Twojego CV oraz pokazać swoje zaangażowanie i motywację do pracy.

Za chwilę zobaczysz przykładowy wzór listu motywacyjnego do pracy nauczyciela matematyki i przeczytasz wskazówki, jak go napisać, by był skuteczny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listulist motywacyjny nauczyciel matematyki

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Zobacz też inne nasze poradniki:

List motywacyjny nauczyciel matematyki — wzór

Miejscowość, data

Grzegorz Całka

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. Dyrektor)

Nazwa szkoły

Adres szkoły

Szanowna Pani,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko nauczyciela matematyki w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Skrzydła” w Lublinie.

Mam wszystkie niezbędne uprawnienia i ponad 5-letnie doświadczenie pracy w szkole podstawowej. Zawód nauczyciela przynosi mi dużą satysfakcję — dzięki mojemu zaangażowaniu jestem w stanie zarazić uczniów pasją do matematyki.

Poniżej przedstawię 3 powody, dla których warto zatrudnić mnie na stanowisku nauczyciela matematyki w Państwa szkole.

  1. Mam na swoim koncie liczne sukcesy. Średnia zdawalność egzaminów końcowych przez moich uczniów w ciągu ostatnich 5 lat wyniosła 68,4% (zanim podjąłem pracę, ten wskaźnik wynosił 52,1%). Wierzę, że w Państwa szkole również mogę poprawić zdawalność egzaminów.
  1. W ciągu ostatnich 4 lat prowadziłem kółko matematyczne, podczas którego przygotowywałem uczniów do olimpiad przedmiotowych. Siedmiu z nich zostało laureatami Olimpiady Matematycznej Juniorów. W Państwa szkole chciałbym poprowadzić podobne zajęcia. 
  1. Podczas pracy chętnie korzystam z pomocy multimedialnych i nowatorskich metod nauczania — m.in. z platform edukacyjnych, quizów oraz zabaw i gier logicznych. Podaję też uczniom przykłady zastosowania matematyki w życiu codziennym. W ten sposób będę mógł zainteresować przedmiotem również uczniów Państwa szkoły.

Z przyjemnością spotkam się z Panią osobiście, aby opowiedzieć więcej o moich kwalifikacjach i odpowiedzieć na wszystkie Pani pytania.

Z poważaniem

Grzegorz Całka

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny nauczyciela matematyki?

  1. W liście motywacyjnym nauczyciela matematyki podaj swoje dane osobowe i kontaktowe. W miejsce adresata wpisz imię i nazwisko oraz nazwę stanowiska dyrektora, a także pełną nazwę i adres szkoły.
  2. List motywacyjny zacznij z przytupem. Podaj w nim nazwę docelowego stanowiska i przedstaw swój kluczowy atut z CV (np. długie doświadczenie lub pasję do pracy).
  3. W rozwinięciu listu motywacyjnego nauczyciela matematyki podaj 2 lub 3 powody, dla których warto zatrudnić właśnie Ciebie. Skup się na tym, co możesz zaoferować szkole lub jej uczniom.
  4. W dokumencie stosuj zwroty typowe dla tradycyjnego listu — np. „Szanowna Pani”, „Z poważaniem” lub „Łączę wyrazy szacunku”.
  5. W zakończeniu listu motywacyjnego na stanowisko nauczyciela matematyki jeszcze raz podkreśl swoje kompetencje lub po prostu wyraź nadzieję na spotkanie.

Powyższy wzór listu motywacyjnego może Ci posłużyć do napisania własnego dokumentu. Pamiętaj jednak, że podstawą Twojej aplikacji powinno być CV nauczyciela matematyki. Taki dokument możesz wygenerować w naszym kreatorze CV na ponad 20 profesjonalnych szablonach.

Poznaj też najczęściej zadawane pytania do nauczycieli na rozmowie kwalifikacyjnej.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Jeśli piszesz list motywacyjny nauczyciela matematyki i masz więcej pytań, zadaj mi je w komentarzu — chętnie na nie odpowiem.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny nauczyciel matematyki

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: