1. List motywacyjny spawacz / ślusarz - wzór, jak napisać

List motywacyjny spawacz / ślusarz - wzór, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

W liście motywacyjnym spawacza lub ślusarza możesz pokazać przyszłemu pracodawcy, że naprawdę zależy Ci na danym stanowisku. To także świetna okazja, by rozwinąć te informacje, na które w życiorysie zawodowym zabrakło Ci miejsca. Jak to zrobić?

Za chwilę pokażę Ci przykładowy wzór listu motywacyjnego na stanowisko spawacza i pokrótce wyjaśnię, jak go napisać, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listulist motywacyjny spawacz

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

List motywacyjny spawacz — wzór

Miejscowość, data

Jacek Przykładny

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. kierownik)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowny Panie,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko spawacza w Pana firmie. Mam już 4,5-letnie doświadczenie w pracy jako spawacz metodami MIG, MAG oraz MMA i wszystkie niezbędne uprawnienia.

Chciałbym przedstawić Panu cztery powody, dla których warto mnie zatrudnić.

  1. Mam ponad roczne doświadczenie w spawaniu metodą MIG. W 2016 roku ukończyłem z wynikiem bardzo dobrym specjalistyczny „Kurs spawania metodami MIG i MAG”, organizowany przez Akademię Spawalniczą w Poznaniu.

  2. Jestem bardzo wydajnym pracownikiem. W IV kwartale 2016 roku w porównaniu do innych pracowników naprawiłem największą liczbę awarii sieci wodociągowej (63% wszystkich usterek).

  3. Na początku swojej kariery przez 1,5 roku pracowałem w niemieckiej spółce QUIP AG, gdzie rozwinąłem praktyczną znajomość języka niemieckiego. Wcześniej, w 2016 roku, zdałem również maturę rozszerzoną z tego języka. Dzięki temu będę mógł sprawnie komunikować się ze współpracownikami.

  4. Wyróżnia mnie dokładność i cierpliwość, co przekłada się na dobre efekty mojej pracy. Dzięki temu do tej pory udało mi się również uniknąć wypadków przy pracy.

Z przyjemnością spotkam się z Panem osobiście, aby szerzej opowiedzieć o moich kwalifikacjach i odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Z poważaniem

Jacek Przykładny

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny spawacza lub ślusarza?

  1. W liście motywacyjnym spawacza zawrzyj swoje dane osobowe — te same co w CV. W miejscu adresata podaj natomiast jego imię, nazwisko i stanowisko (np. kierownika firmy lub rekrutera) oraz nazwę i adres firmy.
  2. Na początku listu motywacyjnego ślusarza lub spawacza poinformuj pracodawcę, na jakie stanowisko aplikujesz i przedstaw swój kluczowy atut z CV. Może to być np. długie doświadczenie lub znajomość konkretnych metod i narzędzi.
  3. W rozwinięciu listu wymień 3 lub 4 powody, dla których warto zatrudnić właśnie Ciebie. Jeśli piszesz list motywacyjny bez doświadczenia, koniecznie wspomnij też o ukończonych kursach i posiadanych uprawnieniach.
  4. W dokumencie używaj oficjalnych zwrotów grzecznościowych (np. „Szanowny Panie”, „Z poważaniem”). Żeby Twój list motywacyjny spawacza lub ślusarza był czytelny, podziel go na akapity. Stosuj też wypunktowania, cyfry i pogrubienia — w ten sposób zwrócisz uwagę rekrutera na najważniejsze kwestie.
  5. W zakończeniu listu motywacyjnego ślusarza lub spawacza wyraź nadzieję na udział w rozmowie o pracę.

Już wiesz, że dobry list motywacyjny może zachęcić pracodawcę do kontaktu z Tobą. Jednak pamiętaj, że najważniejsze jest napisanie profesjonalnego CV spawacza lub ślusarza — bo to ten dokument rekruter przeczyta w pierwszej kolejności.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Jeśli piszesz list motywacyjny spawacza lub ślusarza i masz więcej pytań, napisz je w komentarzu — chętnie Ci odpowiem.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny spawacz

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: