1. List motywacyjny trener personalny: wzór i rady, jak napisać

List motywacyjny trener personalny: wzór i rady, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

List motywacyjny trenera personalnego warto wysłać z CV, nawet jeśli pracodawca w ogłoszeniu tego nie wymaga. Możesz w nim bowiem pokazać swoje entuzjastyczne nastawienie do pracy i udowodnić, że naprawdę zależy Ci na danym stanowisku.

Tutaj dowiesz się, jak to zrobić. Zobaczysz przykładowy wzór listu motywacyjnego dla trenera personalnego i poznasz praktyczne wskazówki, jak go napisać, by zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listulist motywacyjny trener personalny

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Zobacz też inne nasze poradniki:

List motywacyjny trener personalny — wzór

Miejscowość, data

Paweł Wydajny

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowna Pani,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko trenera personalnego w Pani klubie.

Praca z ludźmi i motywowanie ich do zmiany swojego życia na lepsze poprzez sport to moja największa pasja. Od ponad 3 lat nieustannie ją rozwijam, pracując najpierw jako instruktor fitness, a potem — trener personalny. 

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. Dzięki wrodzonej charyzmie łatwo nawiązuję pozytywną relację z klientami w różnym wieku. Pozwoliło mi to zająć 1. miejsce w ankiecie badającej satysfakcję klientów Klubu Fitness VIRIBUS, gdzie zdobyłem 95% pozytywnych opinii od obecnych i byłych kursantów. Wierzę, że klienci Pani klubu również będą zadowoleni z moich usług.
  2. Posiadam niezbędne uprawnienia do pracy, potwierdzone Certyfikatem trenera personalnego Fit-Academy. Podczas studiów licencjackich na AWF we Wrocławiu zdobyłem też szeroką wiedzę z zakresu planowania oraz kontroli procesu treningowego. Dzięki tej wiedzy do tej pory ułożyłem 24 skuteczne plany treningowe i będą mógł robić to samo dla klientów Pani klubu.
  3. Od dawna interesuje mnie zdrowe odżywianie w sporcie — w 2016 r. ukończyłem stosowny kurs zorganizowany przez Centrum Szkoleń Sportowych we Wrocławiu. Teraz chciałbym wykorzystać tę wiedzę, aby pomóc Pani klientom w skutecznym i zdrowym zrzuceniu nadwagi.

Z przyjemnością spotkam się z Panią osobiście, aby szerzej opowiedzieć o moim doświadczeniu i kwalifikacjach.

Z wyrazami szacunku

Paweł Wydajny

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny trenera personalnego?

  1. Na górze listu motywacyjnego trenera personalnego podaj swoje dane osobowe i kontaktowe z CV. W miejscu adresata wpisz jego imię i nazwisko oraz pełną nazwę i adres firmy, do której aplikujesz.
  2. Atrakcyjnie zacznij swój list motywacyjny. Podaj w nim nazwę stanowiska, o które się ubiegasz oraz jedną lub dwie mocne strony z Twojego CV. Możesz podkreślić m.in. swoją pasją do pracy lub świetne wyniki.
  3. W liście motywacyjnym trenera personalnego lub instruktora fitness skup się na tym, co możesz zaoferować przyszłemu pracodawcy. Pochwal się swoimi osiągnięciami i pokaż, w jaki sposób Twoje doświadczenie przełoży się na sukces całego klubu. Skup się tylko na najważniejszych rzeczach — dobry list motywacyjny nie powinien przekraczać 1 strony A4.
  4. Zadbaj o właściwą budowę listu motywacyjnego. Stosuj punktory, cyfry i pogrubienia, żeby ułatwić rekruterowi skanowanie tekstu. Używaj też zwrotów grzecznościowych — np. „Szanowna Pani” lub „Z poważaniem”.
  5. Na końcu listu motywacyjnego trenera personalnego jeszcze raz podkreśl swoją chęć udziału w rozmowie kwalifikacyjnej.

Już wiesz, jak wygląda kreatywny list motywacyjny do pracy w siłowni lub klubie fitness. Jednak pamiętaj, że powinien on być jedynie uzupełnieniem skutecznego CV trenera personalnego — taki dokument z łatwością wygenerować w naszym kreatorze CV.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Piszesz list motywacyjny trenera personalnego i chcesz mi zadać dodatkowe pytanie? Napisz je na forum poniżej.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny trener personalny

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: