1. List motywacyjny farmaceuta - przykładowy wzór do apteki

List motywacyjny farmaceuta - przykładowy wzór do apteki

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Swój list motywacyjny farmaceuta powinien napisać tak, by jak najlepiej przedstawić swoje umiejętności sprzedażowe i interpersonalne przydatne w pracy. Z pewnością sam najlepiej zdajesz sobie sprawę, co w Twoim zawodzie jest istotne i co przyniesie pracodawcy korzyść.

Za chwilę zobaczysz wzór listu motywacyjnego do apteki. Podpowiem Ci też, jak go napisać, by zrobić dobre wrażenie na rekruterach.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Zobacz też inne wzory listów motywacyjnych:

List motywacyjny farmaceuta — wzór

Miejscowość, data

Anna Ziółko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. manager)

Nazwa apteki

Adres apteki

Szanowny Panie,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko farmaceuty w aptece Mega-Pharm. 

Możliwość dołączenia do Państwa zespołu to dla mnie szansa na wniesienie do codziennej pracy apteki dużo pozytywnego nastawienia do klientów, wiedzy merytorycznej i energii, która szczególnie charakteryzuje moja osobowość.

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. Mam 8-letnie doświadczenie zawodowe jako farmaceutka. Jestem zaangażowana w pracę w aptece i chętnie rozwiązuje problemy klientów — zwłaszcza tych, którzy poszukują skutecznego leku na konkretną dolegliwość bez recepty.

  2. Znam dobrze język angielski, co chwalili sobie moi poprzedni pracodawcy, a także współpracownicy. Świetnie radzą sobie w obsłudze klientów, którzy nie mówią po polsku.

  3. Cenię porządek i dyscyplinę. Świetnie opanowałam program Kamsoft, który uważam za niezwykle pomocny w codziennej pracy farmaceuty.
  1. Jestem gotowa do pracy na zmiany, również w godzinach nocnych.

Z przyjemnością spotkam się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o moim doświadczeniu i kwalifikacjach, a także odpowiedzieć na dodatkowe pytania.

Z poważaniem

Anna Ziółko

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny farmaceuty?

  1. List motywacyjny farmaceuty zaadresuj do właściciela lub managera apteki. Podaj jego imię i nazwisko, pełną nazwę stanowiska oraz nazwę i adres placówki.
  2. Zacznij list motywacyjny do apteki w atrakcyjny sposób. Wyjaśnij w nim, na jakie stanowisko aplikujesz i wymień swój najważniejszy atut z CV — np. wybrane kwalifikacje zawodowe czy długie doświadczenie.
  3. W dalszej części listu przedstaw kilka argumentów, dlaczego warto Cię zatrudnić. W tym miejscu możesz pochwalić się jakąś umiejętnością lub osiągnięciem zawodowym z CV. Postaraj się nawiązać do wymagań zawartych w ofercie pracy.
  4. W liście motywacyjnym farmaceuty stosuj zwroty grzecznościowe — np. Szanowna Pani, Z poważaniem lub Z wyrazami szacunku. W ten sposób pokażesz swoją kulturę osobistą.
  5. Zakończ list motywacyjny do apteki, podkreślając swoją chęć udziału w rozmowie kwalifikacyjnej.

Masz już gotowy wzór listu motywacyjnego na stanowisko farmaceuty lub technika farmacji. Pamiętaj jednak, żeby swój list zawsze wysłać w parze z profesjonalnym CV farmaceuty — możesz go przygotować w naszym generatorze CV.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Masz więcej pytań o list motywacyjny farmaceuty? Napisz je w komentarzu pod tym artykułem.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny farmaceuta

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: