1. List motywacyjny nauczyciela wychowania fizycznego - wzór

List motywacyjny nauczyciela wychowania fizycznego - wzór

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

W swoim liście motywacyjnym nauczyciel wychowania fizycznego powinien podkreślić swoje kompetencje do pracy z uczniami, a jednocześnie nie powielać utartych zwrotów, które może powiedzieć o sobie każdy nauczyciel. Jak to zrobić?

Tutaj pokażę Ci wzór listu motywacyjnego nauczyciela WF i podpowiem w punktach, co możesz zrobić, by już na starcie wyprzedzić pozostałych kandydatów do pracy na tym stanowisku.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listulist motywacyjny nauczyciela wychowania fizycznego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Zobacz też inne nasze poradniki:

List motywacyjny nauczyciela wychowania fizycznego — wzór

Miejscowość, data

Tomasz Sprinter

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. Dyrektor)

Nazwa szkoły

Adres szkoły

Szanowny Panie,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko nauczyciela wychowania fizycznego w I Społecznym Liceum ogólnokształcącym w Warszawie.

Posiadam wszystkie niezbędne kwalifikacje do podjęcia pracy, a od ponad 3 lat pracuję jako nauczyciel wychowania fizycznego. Wierzę, że moje doświadczenie oraz świetny kontakt z młodzieżą pozwolą mi zarazić pasją do sportu również uczniów Państwa szkoły.

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. Jestem dyplomowanym instruktorem pływania i odniosłem już pierwsze sukcesy w tej dziedzinie. W ostatnim roku szkolnym przygotowałem dwóch uczniów do startu w zawodach pływackich na 51. Śródmiejskiej Olimpiadzie Młodzieży. To m.in. dzięki mojej pracy jeden z nich zajął wówczas II miejsce.
  1. Doskonale radzę sobie w pracy z młodzieżą — nie tylko w trakcie zajęć wychowania fizycznego, ale też na wycieczkach szkolnych i podczas wychowawstwa. Dlatego cieszę się zaufaniem zarówno uczniów, jak i ich rodziców. Wierzę, że dzięki mojej postawie uczniowie będą chętniej i aktywniej uczestniczyć w lekcjach.
  1. Zdobyłem już niezbędne doświadczenie do pracy w liceum ogólnokształcącym. Dzięki temu proces wdrożenia mnie w nowe obowiązki nie tylko potrwa krócej, ale też nie będzie wymagał stałego nadzoru z Pana strony.

Z przyjemnością spotkam się z Panem osobiście, aby szerzej opowiedzieć o moim doświadczeniu i zainteresowaniach.

Z poważaniem

Tomasz Sprinter

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny nauczyciela WF?

  1. List motywacyjny nauczyciela wychowania fizycznego zacznij od przepisania swoich danych osobowych i kontaktowych z CV. W miejscu adresata podaj imię i nazwisko dyrektora szkoły, nazwę sprawowanej przez niego funkcji oraz pełną nazwę i adres placówki.
  2. Efektownie zacznij list motywacyjny nauczyciela WF. Podaj w nim nazwę stanowiska, na które aplikujesz oraz jedną lub dwie mocne strony z Twojego CV — np. pasję do pracy lub świetny kontakt z uczniami.
  3. Następnie opisz swoje sukcesy i umiejętności niezbędne do pracy w szkole. Skup się na korzyściach, jakie możesz zaoferować uczniom. Spróbuj nie powielać informacji z CV, ale umiejętnie je rozwinąć. Pamiętaj, że jeden akapit to miejsce na jedną myśl lub osiągnięcie.
  4. W treści listu stosuj zwroty grzecznościowe — np. „Szanowna Pani” lub „Z poważaniem”.
  5. W zakończeniu listu motywacyjnego jeszcze raz podkreśl swoją chęć udziału w rekrutacji. Możesz też podziękować za poświęcony Ci czas lub zaoferować rozwiązanie konkretnego problemu, o którym opowiesz szerzej na spotkaniu.

Już wiesz, jak wygląda dobry i kreatywny list motywacyjny dla nauczyciela wychowania fizycznego. Jednak pamiętaj, że taki dokument powinien być jedynie uzupełnieniem profesjonalnego CV nauczyciela WF — możesz je łatwo stworzyć i wygenerować w naszym kreatorze CV.

Przeczytaj też, jak zostać nauczycielem w Polsce oraz jak przebiega typowa rozmowa kwalifikacyjna na nauczyciela.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Piszesz list motywacyjny nauczyciela WF i nadal masz wątpliwości? Podziel się nimi w komentarzu — chętnie udzielę Ci więcej wskazówek.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny nauczyciela wychowania fizycznego

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: