1. List motywacyjny budowlaniec / pracownik fizyczny - wzór

List motywacyjny budowlaniec / pracownik fizyczny - wzór

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Swój list motywacyjny budowlaniec powinien sporządzić w taki sposób, by był krótki i konkretny. Dlatego nie pisz o wszystkim, tylko zastanów się, jak Twoje kwalifikacje pomogą firmie, w której chcesz pracować. Ten dokument powinien ostatecznie przekonać pracodawcę, że jesteś idealnym kandydatem.

Tutaj zobaczysz przykładowy list motywacyjny pracownika fizycznego i przeczytasz wskazówki, jak go napisać, by łatwiej zdobyć pracę.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listulist motywacyjny budowlaniec

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Zobacz też inne nasze poradniki:

List motywacyjny budowlaniec — wzór

Miejscowość, data

Krzysztof Cegiełka

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. Kierownik)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowni Państwo,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko pracownika budowlanego w Państwa firmie.

Państwa oferta jest dla mnie interesująca, ponieważ lubię pracę fizyczną i mam ponad 6-letnie doświadczenie zawodowe.

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. Zdobyłem już niezbędne doświadczenie w pracy na budowie, także na wysokościach, dlatego znacząco skróci się czas, który trzeba by poświęcić na moje szkolenia.

  2. Jestem osobą odpowiedzialną i zaangażowaną w pracę, a dzięki pracy za granicą poznałem język niemiecki w stopniu komunikatywnym. Dlatego będą Państwo mogli mi w 100% zaufać i mieć pewność, że zadania zostaną zrealizowane terminowo i rzetelnie.

  3. Na co dzień uprawiam sport, więc jestem osobą bardzo sprawną fizycznie, co ułatwi mi wykonywanie obowiązków. Staram się prowadzić zdrowy styl życia i nie mam nałogów.

Z przyjemnością spotkam się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o moich kwalifikacjach i odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Z poważaniem

Krzysztof Cegiełka

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny pracownika fizycznego?

  1. List motywacyjny pracownika fizycznego skieruj do właściciela lub kierownika firmy — w ten sposób od razu zwrócisz jego uwagę. Podaj też pełną nazwę i adres przedsiębiorstwa.
  2. Zacznij list motywacyjny budowlańca w efektowny sposób. Wyjaśnij w nim, na jakie stanowisko aplikujesz i wymień swoje mocne strony (np. długie doświadczenie lub wybrane kwalifikacje zawodowe).
  3. W kolejnych akapitach wyjaśnij pracodawcy, dlaczego warto Cię zatrudnić. Wyjaśnij, w jaki sposób Twoje kompetencje przełożą się na Twoje codzienne obowiązki. Pochwal się największym osiągnięciem zawodowym z CV, istotnymi cechami charakteru lub umiejętnościami.
  4. W liście motywacyjnym budowlańca używaj formalnych słów i zwrotów — np. „Szanowni Państwo” zamiast „Dzień dobry” lub „Witam”.
  5. Na zakończenie listu motywacyjnego pracownika fizycznego wyraź chęć osobistego spotkania z pracodawcą.

Weź jednak pod uwagę, że swój list motywacyjny powinieneś wysłać do pracodawcy razem z profesjonalnym CV budowlańca. Taki dokument możesz szybko stworzyć w naszym generatorze CV, gdzie znajdziesz gotowe zdania i zwroty przygotowane przez ekspertów.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Piszesz list motywacyjny pracownika fizycznego i wciąż masz wątpliwości? Zadaj mi pytanie w komentarzu.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny budowlaniec

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: