1. List motywacyjny barman / barmanka - wzór i porady eksperta

List motywacyjny barman / barmanka - wzór i porady eksperta

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

List motywacyjny barmana na ogół nie jest wymagany, gdy szukasz pracy w barze. Mimo to warto go napisać, by pokazać swoje zaangażowanie i przedstawić swoją kandydaturę bardziej szczegółowo.

W tym artykule pokażę Ci, jak to zrobić.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

List motywacyjny barman — wzór

Miejscowość, data

Karol Bąbelek

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. managera)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowni Państwo,

moje barmańskie doświadczenie to coś więcej niż tylko zbiór umiejętności. Dlatego właśnie aplikuję do pracy w Drinkotece — by móc zrobić użytek ze swojej pasji, entuzjazmu i profesjonalnego podejścia do zawodu barmana. Chcę przynieść Państwa firmie wymierne efekty w postaci zadowolonych z obsługi barmańskiej gości lokalu.

Poniżej przedstawiam trzy powody, dla których warto mnie zatrudnić.

  1. Stale się doszkalam — mam ukończone 3 zawodowe kursy barmańskie — i wciąż poszukuję nowych możliwości rozwoju. Jestem pracownikiem zorientowanym na osiąganie wysokich wyników.

  2. Mam dobry kontakt z ludźmi. Potrafię wyczuwać ich potrzeby i uważnie słuchać, co w codziennej pracy pomaga mi tworzyć napoje odpowiadające indywidualnym wymaganiom klientów.

  3. Jestem osobą kulturalną i zdyscyplinowaną. Doskonale wiem, jak ważne są to cechy w pracy barmana. 

Mam dużą nadzieję na możliwość spotkania się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Chętnie odpowiem na Państwa pytania i poznam szczegółowe wymagania wobec pracownika Drinkoteki na stanowisku barmana.

Z poważaniem

Karol Nowak

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny barmana lub barmanki?

  1. List motywacyjny barmana zaadresuj do właściciela lokalu lub managera. Podaj jego imię i nazwisko, stanowisko oraz pełną nazwę i adres lokalu.
  2. Napisz krótki wstęp do listu motywacyjnego. Zacznij od „mocnego uderzenia”, czyli czegoś, co sprawi, że pracodawca będzie chciał przeczytać Twój dokument w całości.
  3. W rozwinięciu listu motywacyjnego barmana wyjaśnij, co zyska pracodawca, gdy Cię zatrudni. W tym celu bardziej szczegółowo opisz swoje atuty z CV — np. konkretne kwalifikacje zawodowe, osiągnięcia z CV czy umiejętności miękkie — odnosząc się do wymagań zawartych w ofercie pracy.
  4. W liście motywacyjnym barmana używaj formalnych słów i zwrotów — np. „Szanowny Panie”, „Z poważaniem” lub „Z wyrazami szacunku”.
  5. Krótko zakończ list motywacyjny barmana, podkreślając swoją gotowość do udziału w rekrutacji.

Już wiesz, jak wygląda skuteczny list motywacyjny barmana lub barmanki. Pamiętaj jednak, że podstawą skutecznej aplikacji zawsze powinno być profesjonalne CV barmana. Obydwa te dokumenty szybko napiszesz w naszym generatorze CV.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Piszesz list motywacyjny barmana i chcesz poznać więcej szczegółów? Zadaj je w komentarzu na forum poniżej.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny barman

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: