1. List motywacyjny dietetyk - wzór i porady eksperta kariery

List motywacyjny dietetyk - wzór i porady eksperta kariery

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Swój list motywacyjny dietetyk powinien napisać po to, by dać się lepiej poznać i ostatecznie przekonać pracodawcę, że to właśnie jego powinien zatrudnić. Dlatego podkreśl w nim, jakie korzyści możesz przynieść firmie, do której aplikujesz.

Za chwilę wyjaśnię Ci, jak to zrobić dobrze. Pokażę Ci wzór listu motywacyjnego dietetyka i przedstawię krok po kroku, na co zwrócić uwagę, by pracodawca chętnie przeczytał Twój dokument do końca.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Zobacz też inne nasze poradniki:

List motywacyjny dietetyk — wzór

Miejscowość, data

Krystian Jabłoński

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowna Pani,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko dietetyka w klinice zdrowia psychicznego „Nowy Start”. Mam już na swoim koncie liczne sukcesy w pracy z osobami zmagającymi się z zaburzeniami odżywiania. 

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. W 2015 roku ukończyłem dietetykę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym ze specjalizacją w dietetyce klinicznej. Ciągle się dokształcam, wziąłem udział w specjalistycznym kursie „Rola dietetyki w leczeniu anoreksji, bulimii i innych zaburzeń odżywiania”. We współpracy z lekarzami, psychiatrami i psychologami prowadziłem konsultacje dietetyczne pacjentów z ED.
  2. Mam otwarte i empatyczne podejście do moich pacjentów, co potwierdza 90% pozytywnych opinii na portalu ZnanyLekarz.pl. Prowadziłem również pacjentów onkologicznych i chorych na cukrzycę, zapewniając im odpowiednie wsparcie merytoryczne i psychiczne.
  3. W Państwa firmie chciałbym wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę do pomocy osobom z zaburzeniami odżywiania. Na poprzednim stanowisku m.in. ułożyłem jadłospis na obóz odchudzający dla 200 osób oraz brałem w nim udział, żeby motywować pacjentów i zapewnić im odpowiednią opiekę.

Dziękuję za poświęcony mi czas. Z przyjemnością spotkam się z Panią osobiście, żeby opowiedzieć więcej o moich kwalifikacjach i odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Z poważaniem

Krystian Jabłoński

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny dietetyka?

  1. List motywacyjny dietetyka zaadresuj do właściciela firmy lub kliniki albo bezpośrednio do rekrutera (ich dane znajdziesz na stronie internetowej placówki). Zwróć też uwagę, czy poprawnie wpisałeś swoje dane osobowe i kontaktowe.
  2. Zacznij list motywacyjny dietetyka w atrakcyjny sposób, tak by zachęcić pracodawcę do dalszej lektury. Napisz, na jakie stanowisko aplikujesz i wymień swój najważniejszy atut z CV.
  3. Pamiętaj, że list motywacyjny dietetyka powinien być dopasowany do oferty pracy. Dlatego staraj się w nim stosować sformułowania i frazy podobne do tych z ogłoszenia. Pochwal się swoimi osiągnięciami, umiejętnościami i doświadczeniem.
  4. Dobry list motywacyjny jest krótki, więc warto napisać go w punktach. Dzięki temu będzie bardziej przejrzysty i estetyczny. Pamiętaj również o odpowiednich zwrotach grzecznościowych.
  5. Na końcu listu motywacyjnego dietetyka podziękuj rekruterowi za poświęcony czas i podkreśl swoją chęć przyjścia na rozmowę kwalifikacyjną.

Już wiesz, jak może wyglądać skuteczny list motywacyjny do pracy jako dietetyk. Pamiętaj jednak, że podstawą udanej aplikacji powinno być profesjonalne CV dietetyka — bo to ten dokument pracodawca przeczyta w pierwszej kolejności.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Jeśli masz więcej pytań o list motywacyjny dietetyka, napisz je w komentarzu, a ja spróbuję Ci pomóc.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny dietetyk

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: