1. List motywacyjny do służby więziennej - przykładowy wzór

List motywacyjny do służby więziennej - przykładowy wzór

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Służba więzienna to ciężki kawałek chleba. Wymaga nie tylko sprawności fizycznej, ale też silnej psychiki. W tej pracy będziesz miał bowiem do czynienia ze sprawcami najrozmaitszych przestępstw, których — w razie potrzeby — będziesz musiał bronić przed innymi osadzonymi. Dobry list motywacyjny do służby więziennej powinien pokazywać, że posiadasz potrzebne cechy i można Ci zaufać.

 

Za chwilę zobaczysz przykładowy list motywacyjny do służby więziennej. Dowiesz się także, jak go napisać krok po kroku, żeby zwiększyć swoje szanse na dostanie pracy.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z któregoś z naszych szablonów listów motywacyjnych w kreatorze LiveCareer. 

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

 

Zobacz też wzory CV i wzory listów motywacyjnych dla innych zawodów z tej branży:

 

 

List motywacyjny do służby więziennej — wzór

 

Miejscowość, data

 

Jarosław Klawisz

Numer telefonu

Adres e-mail

 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. Dyrektor)

Nazwa jednostki

Adres jednostkiSzanowny Panie Dyrektorze,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko strażnika działu ochrony Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie. Wierzę, że dzięki swoim fizycznym i psychicznym predyspozycjom do pracy będę pełnił służbę w godny i efektywny sposób.

 

Oto trzy powody, dla których uważam, że sprawdzę się na stanowisku strażnika działu ochrony.

 

  1. Spełniam wszystkie wymogi formalne niezbędne do pracy w zawodzie — m.in. posiadanie polskiego obywatelstwa, niekaralność oraz uregulowany stosunek do służby wojskowej (co potwierdzają załączone przeze mnie dokumenty). Jestem również zdolny do zachowania tajemnicy służbowej, czego dowiodłem m.in. przez ostatnie 5 lat pracy w firmie Auplax.

  2. Jestem osobą sprawną fizycznie i wysportowaną. W 2022 roku ukończyłem studia sportowe w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a w wolnych chwilach ćwiczę karate i chodzę na siłownię. Jestem przekonany, że to pomoże mi nie tylko zdać test sprawnościowy na zadowalającym poziomie, ale też właściwie pełnić obowiązki strażnika.

  3. Mam rozwinięte zdolności interpersonalne i jestem otwarty na osoby z różnych środowisk. Poprzedni przełożeni chwalili mnie m.in. za umiejętność współpracy (do tej pory pracowałem w zespołach skupiających od 5 do 20 osób). Wierzę, że dzięki tym cechom zachowam właściwą postawę wobec osadzonych i będę mógł efektywnie współdziałać z pozostałymi pracownikami aresztu.

 

Jestem gotów na udział w rekrutacji oraz egzaminach wstępnych na stanowisko strażnika działu ochrony.

 

Z wyrazami szacunku

Jarosław Klawisz

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Jak napisać list motywacyjny do służby więziennej?

 

  1. Zadbaj o rzeczowy i efektywny wstęp do listu motywacyjnego. Wyjaśnij, na jakie stanowisko aplikujesz i podaj nazwę docelowej jednostki. Nie pisz, skąd dowiedziałeś się o ofercie pracy. Zamiast tego napisz, dlaczego uważasz, że sprawdzisz się w tym zawodzie.
  2. Przedstaw 3-4 argumenty, które przemawiają za tym, że warto Cię zatrudnić. Możesz wspomnieć o wymogach formalnych lub swoich szczególnych osiągnięciach i kwalifikacjach zawodowych.
  3. Stosuj wyrażenia grzecznościowe typowe dla formalnej korespondencji. W liście motywacyjnym warto używać zwrotów Szanowna Pani/Szanowny Panie, Z poważaniem lub Z wyrazami szacunku — to świadczy o Twoim profesjonalizmie i szacunku do odbiorcy.
  4. Zakończ krótko list motywacyjny, podkreślając swoją gotowość do wzięcia udziału w rekrutacji. 

 

Masz już gotowy wzór listu motywacyjnego do służby więziennej — na jego podstawie możesz teraz napisać własny dokument. Żeby zrobić to szybko i sprawnie, skorzystaj z kreatora listu motywacyjnego. Pamiętaj, że do swojej aplikacji powinieneś również załączyć podanie o pracę, a w niektórych przypadkach również CV (szczegółowe informacje znajdziesz w ofercie pracy). W napisaniu tego drugiego dokumentu pomoże Ci nasz kreator CV.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Piszesz list motywacyjny do służby więziennej i masz więcej pytań? Zadaj mi je w komentarzu na forum poniżej.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny do sluzby wieziennej

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.50  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: