Interests & hobbies in CV: zainteresowania po angielsku do CV

Tworzysz angielskie dokumenty aplikacyjne i zastanawiasz się, czy pisać o interests i hobbies in CV, czyli Twoich zainteresowaniach? Może Ci się to wydawać zbędne, a zamiast tego wolałbyś dokładniej opisać swoje doświadczenie (work experience) albo umiejętności (skills). Ale…

 

Dobrze skonstruowany opis interests in CV może zaciekawić rekrutera, a co za tym idzie, po prostu ulepszyć Twój dokument i zwiększyć szansę na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Żeby tak się stało, musisz być sprytny i wiedzieć, jakie hobbies wpisać do CV.

 

W tym artykule przeczytasz, jak opisać hobbies w CV, zobaczysz przykłady (examples) interests, które warto umieścić w życiorysie i dowiesz się, dlaczego warto to zrobić. 

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

kreator cv

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Stwórz CV teraz

 

Dlaczego warto wpisać interests in CV?

 

Na pewno wiesz, że w CV po angielsku najważniejsze są trzy sekcje — podsumowanie zawodowe (career summary lub objective), doświadczenie (work experience) i umiejętności (skills in CV). To w nich przedstawiasz swoje kwalifikacje do podjęcia nowej pracy i reklamujesz się pracodawcy. 

 

Zainteresowania w CV (interests albo hobbies) to tylko dodatek i absolutnie nie ma obowiązku o nich pisać. Warto to jednak zrobić, zwłaszcza gdy przygotowujesz CV bez doświadczenia lub pierwsze CV — wtedy będziesz miał dodatkowy atut do curriculum vitae, który pomoże Ci się wyróżnić pośród kandydatów z dłuższym stażem zawodowym. Dlaczego?

 

Dobrze wpisane w CV Interests pokażą Cię jako pasjonata i osobę, która również w wolnym czasie lubi się rozwijać — według badań 84% HR managerów ceni kandydatów, którzy potrafią szybko uczyć się nowych umiejętności i zdobywać wiedzę. 

 

Sekcja z hobbies jest dobrym miejscem na potwierdzenie swoich umiejętności z CV. Jeśli napisałeś w curriculum vitae, że jesteś kreatywny — w interests wspomnij, że prowadzisz bloga, malujesz czy robisz zdjęcia (oczywiście, jeśli to prawda, bo kłamstwo w CV nigdy nie popłaca).

 

Dodanie interests and hobbies do CV może również w inny sposób pomóc Ci w zdobyciu pracy. Badania pokazują, że kandydaci, którzy dzielą zainteresowania z HR managerem albo pracodawcą mają większą szansę na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli wiesz, jak nazywa się rekruter, pracujący w firmie, do której aplikujesz, znajdź go na LinkedInie i sprawdź, czy nie pisze o swoich pasjach. Jeśli je dzielisz — koniecznie uwzględnij to podczas pisania CV.

 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

Jak skutecznie opisać interests in CV?

 

Dobre CV przede wszystkim pasuje do oferty pracy — każda jego sekcja, również hobbies, powinna być spersonalizowania i jak najlepiej pokazać, że pasujesz do kultury firmy, a Twoje kwalifikacje pomogą w jej rozwoju i przyniosą jej korzyści.

 

Musisz to wziąć pod uwagę, gdy będziesz wpisywał do CV Interests. Przy doświadczeniu w CV sprawa jest prostsza — wystarczy, że dokładnie przyjrzysz się ofercie pracy i opiszesz swoje obowiązki i osiągnięcia, używając fraz podobnych do tych z ogłoszenia. 

 

W przypadku hobbies w CV jest inaczej — musisz zastanowić się, jak Twoje zainteresowania zgrywają się z branżą, w której pracujesz i stanowiskiem, które chciałbyś objąć. Możesz też spróbować opisać je tak, aby pokazały, że rozwijasz umiejętności potrzebne do pracy. Nie warto wpisywać ogólnych stwierdzeń jak np. „sport”, „muzyka” czy „film”. Lepiej skupić się na jednej pasji i opisać ją bardziej szczegółowo. 

 

Według badań pracodawcy cenią kompetencje miękkie — pracę zespołową, komunikację czy odporność na stres. Tę pierwszą potwierdzi np. uprawianie sportów zespołowych, tę drugą blogowanie czy wolontariat, a trzecią sporty ekstremalne. 

 

Pamiętaj, że nie musisz się rozpisywać przy opisywaniu interests in CV — wystarczą 2-3 krótkie zdania. Pracodawca nie jest kolegą, któremu opowiadasz o swoich pasjach. W rekrutacji wciąż najbardziej interesujące dla rekrutera są Twoje umiejętności i doświadczenie. 

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

Interests in CVexamples (przykłady)

 

Na razie znasz teorię, jak powinno się opisywać interests in CV. Teraz zobaczysz kilka przykładów dla różnych zawodów. Będziesz mógł je wykorzystać i na ich podstawie poprawnie wpisać do anglojęzycznego CV własne hobbies

 

Ineterest in CVexample (przykład) dla nauczyciela

 

I am a keen reader of historical books, especially about Second World War and would like to teach my students about importance of history. My favourite author is Norman Davies. I also volunteer at „Zdrowa głowa” mental health foundation.

 

Zobacz cały wzór CV dla nauczyciela.

 

Hobbies in CVexample (przykład) dla pracownika fizycznego

 

I enjoy going to the gym and training kick-boxing. In 2018, I won the Mazovian Junior Boxing Championship. 

 

Zobacz cały wzór CV pracownika fizycznego.

 

Ineterest in CVexample (przykład) dla programisty

 

In my free time I learn mobile apps coding for Android and iOS. I also like playing chess and video games.

 

Zobacz cały wzór CV dla programisty i informatyka.

 

Hobbies in CVexample (przykład) dla pracownika biurowego

 

I like learning new languages, recently I received the Cambridge CPE certificate. I would like to practice my skills while working with your foreign customers.

 

Zobacz cały wzór CV dla pracownika biurowego.

 

Interests in CVexample (przykład) dla sprzedawcy

 

I am interested in make–up and I run a successful YouTube beauty channel. I would like to utilize my skills as a beauty advisor in your shop.

 

Zobacz cały wzór CV dla sprzedawcy.

 

Wiesz już, jak w odpowiedni sposób wpisać w English CV swoje interests i hobbies. Pamiętaj jednak, że wraz z życiorysem zawodowym warto wysłać też list motywacyjny — w nim możesz szerzej napisać o swoich pasjach i podkreślić, jak pozytywnie wpłyną na Twoją pracę.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

 

kreator listu motywacyjnego

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące interest i hobbies w CV, zostaw komentarz pod artykułem. Z przyjemnością na niego odpowiem i Ci pomogę.

Oceń ten artykuł: interests in cv
Średnia: 5 (3 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

O autorze

Ekspertka ds. kariery portalu LiveCareer. W swoich artykułach porusza tematy związane z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych oraz przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc Ci znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo