1. Interests & hobbies in CV: zainteresowania po angielsku do CV

Interests & hobbies in CV: zainteresowania po angielsku do CV

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Tworzysz angielskie dokumenty aplikacyjne i zastanawiasz się, czy pisać o interests i hobbies in CV, czyli Twoich zainteresowaniach? Może Ci się to wydawać zbędne, a zamiast tego wolałbyś dokładniej opisać swoje doświadczenie (work experience) albo umiejętności (skills). Ale…

Dobrze skonstruowany opis interests in CV może zaciekawić rekrutera, a co za tym idzie, po prostu ulepszyć Twój dokument i zwiększyć szansę na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Żeby tak się stało, musisz być sprytny i wiedzieć, jakie hobbies wpisać do CV.

W tym artykule przeczytasz, jak opisać hobbies w CV, zobaczysz przykłady (examples) interests, które warto umieścić w życiorysie i dowiesz się, dlaczego warto to zrobić. 

Stwórz skuteczne CV w PDF lub DOC w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i wypełnij wszystkie sekcje dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów kariery.

Stwórz CV teraz

Zobacz też gotowy wzór CV do pracy dla swojego zawodu — po polsku i po angielsku.

Przeczytaj też inne nasze poradniki:

Dlaczego warto wpisać interests in CV?

Na pewno wiesz, że w CV po angielsku najważniejsze są trzy sekcje — podsumowanie zawodowe (career summary lub objective), doświadczenie (work experience) i umiejętności (skills in CV). To w nich przedstawiasz swoje kwalifikacje do podjęcia nowej pracy i reklamujesz się pracodawcy. 

Zainteresowania w CV (interests albo hobbies) to tylko dodatek i absolutnie nie ma obowiązku o nich pisać. Warto to jednak zrobić, zwłaszcza gdy przygotowujesz CV bez doświadczenia lub pierwsze CV — wtedy będziesz miał dodatkowy atut do curriculum vitae, który pomoże Ci się wyróżnić pośród kandydatów z dłuższym stażem zawodowym. Dlaczego?

Dobrze wpisane w CV Interests pokażą Cię jako pasjonata i osobę, która również w wolnym czasie lubi się rozwijać — według badań 84% HR managerów ceni kandydatów, którzy potrafią szybko uczyć się nowych umiejętności i zdobywać wiedzę. Toteż warto za pomocą sekcji Interests napisać o sobie w CV coś ciekawego.

Sekcja z hobbies jest dobrym miejscem na potwierdzenie swoich umiejętności z CV albo przydatnych w CV cech charakteru. Jeśli napisałeś w curriculum vitae, że jesteś kreatywny — w interests wspomnij, że prowadzisz bloga, malujesz czy robisz zdjęcia (oczywiście jeśli to prawda, bo kłamstwo w CV nigdy nie popłaca).

Dodanie interests and hobbies do CV może również w inny sposób pomóc Ci w zdobyciu pracy. Badania pokazują, że kandydaci, którzy dzielą zainteresowania z HR managerem albo pracodawcą, mają większą szansę na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli wiesz, jak nazywa się rekruter pracujący w firmie, do której aplikujesz, znajdź go na LinkedInie i sprawdź, czy nie pisze o swoich pasjach. Jeśli je dzielisz — koniecznie uwzględnij to podczas pisania CV.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Jak skutecznie opisać interests in CV?

Dobre CV przede wszystkim pasuje do oferty pracy — każda jego sekcja, również hobbies, powinna być spersonalizowania i jak najlepiej pokazać, że pasujesz do kultury firmy, a Twoje kwalifikacje pomogą w jej rozwoju i przyniosą jej korzyści.

Musisz to wziąć pod uwagę, gdy będziesz wpisywał do CV Interests. Przy doświadczeniu w CV sprawa jest prostsza — wystarczy, że dokładnie przyjrzysz się ofercie pracy i opiszesz swoje obowiązki i osiągnięcia (ang. achievements), używając fraz podobnych do tych z ogłoszenia. 

W przypadku hobbies w CV jest inaczej — musisz zastanowić się, jak Twoje zainteresowania zgrywają się z branżą, w której pracujesz i stanowiskiem, które chciałbyś objąć. Możesz też spróbować opisać je tak, aby pokazały, że rozwijasz umiejętności potrzebne do pracy. Nie warto wpisywać ogólnych stwierdzeń jak np. „sport”, „muzyka” czy „film”. Lepiej skupić się na jednej pasji i opisać ją bardziej szczegółowo. 

Według badań pracodawcy cenią umiejętności miękkie w CV — pracę zespołową, komunikację czy umiejętność radzenia sobie ze stresem. Tę pierwszą potwierdzi np. uprawianie sportów zespołowych, tę drugą blogowanie czy wolontariat, a trzecią sporty ekstremalne. 

Pamiętaj, że nie musisz się rozpisywać przy opisywaniu interests in CV — wystarczą 2-3 krótkie zdania. Pracodawca nie jest kolegą, któremu opowiadasz o swoich pasjach. W rekrutacji wciąż najbardziej interesujące dla rekrutera są Twoje umiejętności i doświadczenie. 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

Interests in CVexamples (przykłady)

Na razie znasz teorię, jak powinno się opisywać interests in CV. Teraz zobaczysz kilka przykładów CV z tą sekcją dla różnych zawodów. Będziesz mógł je wykorzystać i na ich podstawie poprawnie wpisać do anglojęzycznego CV własne hobbies. Nie warto samodzielnie tłumaczyć CV na angielski, bo to zwiększa prawdopodobieństwo popełnienia błędów. 

Ineterest in CVexample (przykład) dla nauczyciela

I am a keen reader of historical books, especially about Second World War and would like to teach my students about importance of history. My favourite author is Norman Davies. I also volunteer at „Zdrowa głowa” mental health foundation.

Zobacz cały wzór CV dla nauczyciela.

Hobbies in CVexample (przykład) dla pracownika fizycznego

I enjoy going to the gym and training kick-boxing. In 2018, I won the Mazovian Junior Boxing Championship. 

Zobacz cały wzór CV pracownika fizycznego.

Ineterest in CVexample (przykład) dla programisty

In my free time I learn mobile apps coding for Android and iOS. I also like playing chess and video games.

Zobacz cały wzór CV dla programisty i informatyka.

Hobbies in CVexample (przykład) dla pracownika biurowego

I like learning new languages, recently I received the Cambridge CPE certificate. I would like to practice my skills while working with your foreign customers.

Zobacz cały wzór CV dla pracownika biurowego.

Interests in CVexample (przykład) dla sprzedawcy

I am interested in make–up and I run a successful YouTube beauty channel. I would like to utilize my skills as a beauty advisor in your shop.

Zobacz cały wzór CV dla sprzedawcy.

Wiesz już, jak w odpowiedni sposób wpisać w English CV swoje interests i hobbies. Pamiętaj jednak, że wraz z życiorysem zawodowym warto wysłać też list motywacyjny — w nim możesz szerzej napisać o swoich pasjach i podkreślić, jak pozytywnie wpłyną na Twoją pracę.

Sprawdź też inne zwroty do CV po angielsku, dzięki którym unikniesz typowych błędów w Curriculum Vitae English. Zobacz również, jak opisać stopnie znajomości języka obcego w CV.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące interest i hobbies w CV, zostaw komentarz pod artykułem. Z przyjemnością na niego odpowiem i Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową. Od 2019 r. napisała ponad 250 artykułów związanych z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, prawem pracy i doradztwem zawodowym. Wszystkie powstały zgodnie z wytycznymi redakcyjnymi LiveCareer.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Interests in cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (5 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: