1. Personal profile w CV - jak napisać? Wzór

Personal profile w CV - jak napisać? Wzór

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Personal profile po polsku to inaczej „profil osobisty” lub „podsumowanie zawodowe” (nazywane też Summary i Objective). Jest to krótkie, kilkuzdaniowe podsumowanie Twojej kariery, umiejętności i osiągnięć zawodowych, które umieszcza się na samej górze anglojęzycznego życiorysu.

Piszesz CV po angielsku? Dobrze trafiłeś. W tym artykule zobaczysz wzór personal profile i przykładowe zwroty. Dowiesz się też, jak samodzielnie napisać swój profil po angielsku, by zrobić dobre wrażenie na rekruterach i szybciej dostać pracę.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Profile CV — przykładowy wzór (example)

Passionate and hard-working Software Engineer with 3+ years of experience. Proficient in JavaScript, TypeScript, C, C++, node.js, SQLand .NET. In previous roles managed to boost teams efficiency by 15% by optimizing software implementation processes and decreasing testing time. Eager to develop my skills in mobile app development.

Już wiesz, jak wygląda dobry personal profile w CV po angielsku. Teraz wyjaśnię Ci krok po kroku, jak go napisać, by Twoje CV in English było lepsze od aplikacji innych kandydatów.

1. Personal profile w CV po angielsku - jak napisać?

Dobrze napisany personal profile to krótka, konkretna i skuteczna reklama Twojej kandydatury. Według badań rekruterzy poświęcają zaledwie kilka sekund na pierwsze przeczytanie curriculum vitae. Dlatego tych kilka słów o sobie może ostatecznie zadecydować o zaproszeniu Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Eksperci zalecają, by CV było dopasowane do branży i stanowiska, na które aplikujesz. Dlatego dobrze napisany personal profile powinien nawiązywać do konkretnej oferty pracy: odpowiadać na najważniejsze potrzeby pracodawcy i zawierać słowa kluczowe z treści ogłoszenia. Sugerowanie się ofertą dodatkowo pomoże Ci odpowiednio sformułować angielskie zwroty do CV.

Żeby Twój personal profile był skuteczny, w 3–5 zdaniach musi opisywać Twoje mocne strony: kluczowe umiejętności (ang. skills in CV), doświadczenie i najważniejsze osiągnięcie z CV (po ang. achievement). Jeśli to możliwe, swoje sukcesy opisz za pomocą liczb i procentów — dzięki temu będą bardziej wiarygodne.

Personal profile w CV to także dobre miejsce na wspomnienie o swojej pasji (szczególnie tej zawodowej) oraz pozytywnych cechach charakteru i osobowości — według badań pracodawcy uznają je za istotny czynnik w rekrutacjach. 

Aby krótko i skutecznie napisać o sobie w CV, w swoim profilu osobistym odpowiedz na kilka poniższych pytań:

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

2. Personal profile — przykłady zwrotów po angielsku do CV

Samo napisanie w CV personal profile to za mało. Aby anglojęzyczny pracodawca dobrze Cię zrozumiał, musisz zadbać o poprawność językową. Jak to zrobić?

W uniknięciu typowych błędów w CV po angielsku pomoże Ci poniższa lista poprawnych zwrotów w tym języku. Możesz je wykorzystać, pisząc własne CV:

 • I have X years of experience in… — Mam X lat doświadczenia w…
 • …with 5+ years of experience — (Twój zawód) z ponad 5 latami doświadczenia.
 • Proficient in… — Biegła znajomość… (nazwy programów, języki obce itd.)
 • Skilled in… — Potrafię... (Twoje umiejętności specjalistyczne)
 • In previous roles I managed to… — W mojej poprzedniej pracy udało mi się…
 • Increased the company revenue by X%. — Dzięki mojej pracy dochody firmy wzrosły o X%.
 • Optimized [proces], saving the company PLN X. — Zoptymalizowałem [proces], przynosząc firmie X zł oszczędności. 
 • Delivered 100% projects on time. — Dostarczyłem na czas 100% projektów.
 • Got X commendations from the clients. — Otrzymałem X pochwał od klientów.
 • Worked on projects for/on… — Pracowałem nad projektami dla/o…
 • Seeking to… — Planuję zająć się (Twój cel zawodowy)... 
 • Eager to develop my skills in… — Chcę rozwijać swoje umiejętności w…

A oto przykłady pozytywnych cech charakteru do CV, które możesz wpisać w swój personal profile:

 • ambitious — ambitny
 • considerate — uważny
 • courageous — odważny
 • determined — zdeterminowany
 • disciplined — zdyscyplinowany
 • enthusiastic — pełen entuzjazmu
 • experienced — doświadczony
 • hard-working — pracowity
 • honest — uczciwy
 • independent — niezależny
 • intelligent — inteligentny
 • motivated — zmotywowany
 • open-minded — z otwartym umysłem
 • passionate — pełen pasji
 • patient — cierpliwy
 • reliable — niezawodny
 • resourceful — pomysłowy
 • well-organised — dobrze zorganizowany

Oczywiście, w CV nie wolno kłamać — doświadczony rekruter dokładnie wysłucha Twoich odpowiedzi na rozmowie kwalifikacyjnej i na ich podstawie z łatwością zdemaskuje nieprawdę. Po prostu pisz o swoich prawdziwych cechach i umiejętnościach, które mogą być przydatne na danym stanowisku.

A jeśli chcesz rozwinąć kluczowe informacje z personal profile lub wymaga tego pracodawca, możesz napisać list motywacyjny po angielsku (ang. cover letter).

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Piszesz swój personal profile w CV i masz więcej pytań? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Personal profile cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: