1. List motywacyjny opiekun medyczny (też osób starszych): wzór

List motywacyjny opiekun medyczny (też osób starszych): wzór

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Jesteś empatyczny, lubisz pracę z ludźmi i chcesz nieść im pomoc — dlatego aplikujesz do pracy jako opiekun medyczny. Nie wiesz jednak, co napisać w liście motywacyjnym na takie stanowisko i jak przekonać pracodawcę do swojej kandydatury.

W tym artykule znajdziesz wzór listu motywacyjnego opiekuna medycznego, również osób starszych. Przeczytasz też porady, które pomogą Ci stworzyć profesjonalny dokument i zdobyć pracę.

Twój list motywacyjny opiekuna medycznego napisze się sam — jeśli skorzystasz z szablonu listu motywacyjnego w naszym kreatorze. Wystarczy, że odpowiesz na kilka pytań, a program sam wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla innych stanowisk.

Przeczytaj też inne nasze poradniki:

List motywacyjny opiekun medyczny — wzór

15.05.2020, Warszawa

Miejscowość, data

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością aplikuję na stanowisko opiekunki osób starszych w Domu Opieki „Bocian”. Wierzę, że moje doświadczenie i profesjonalizm połączony z empatią i umiejętnościami komunikacyjnymi, przyczynią się do poprawy jakości życia Państwa pacjentów.

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. Doświadczenie zdobywałam w Domu Pomocy Społecznej „Róża” w Warszawie. Przez 5 lat pomagałam w opiece nad pacjentami i realizowałam usługi opiekuńczo–pielęgnacyjne. Dzięki temu świetnie znam potrzeby osób starszych i wiem, jak pomagać im w codziennych czynnościach i sytuacjach kryzysowych.
  2. Zorganizowałam ponad 20 warsztatów, które pomogły aktywizować podopiecznych i wspierały proces rehabilitacji. Umiem pracować z osobami z chorobą Alzheimera i demencją oraz z trudnościami w poruszaniu się.
  3. Czynnie uczestniczyłam w pracach zespołu terapeutyczno–opiekuńczego i pomagałam w opracowaniu indywidualnych planów opieki pacjentów oraz opracowywałam dokumentację. Ukończyłam kurs kwalifikacyjny opieki długoterminowej i posiadam czynne prawo jazdy kategorii B.

Z przyjemnością spotkam się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, odpowiem na wszystkie pytania i opowiem więcej o swoim doświadczeniu zawodowym.

Z poważaniem

Imię i nazwisko

Już wiesz, jak powinien wyglądać list motywacyjny opiekuna medycznego. Teraz przeczytaj wskazówki i dowiesz się, jak napisać taki list motywacyjny samodzielnie.

Jak napisać list motywacyjny opiekuna medycznego?

Gotowy list motywacyjny opiekuna medycznego powinien prezentować Twoje szerokie kwalifikacje — specjalistyczną wiedzę i umiejętności oraz cechy charakteru, takie jak empatia czy łatwość w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktu z pacjentami. Żeby zrobić dobre wrażenie na pracodawcy, musisz wiedzieć, jak opisać je w atrakcyjny sposób.

Najpierw jednak zadbaj o podstawowe formalności. Na samym górze listu motywacyjnego opiekuna medycznego powinieneś wpisać datę i miejscowość oraz dane osobowe — te same, które podałeś w CV (imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail). Następnie musisz podać dane adresata (imię i nazwisko, stanowisko, nazwę i adres firmy, do której aplikujesz).

Wstęp listu motywacyjnego powinien przyciągnąć uwagę rekrutera bądź pracodawcy i zachęcić go do dalszej lektury. Może trochę przypominać podsumowanie zawodowe z CV, czyli krótki opis Twoich najważniejszych kwalifikacji oraz osiągnięć zawodowych.

Pamiętaj jednak, że dobry list motywacyjny opiekuna medycznego nie może jedynie powtarzać informacji, które zawarłeś w życiorysie zawodowym. Postaraj się je rozbudować, tak aby pokazać pracodawcy, że zatrudnienie Cię przyniesie mu korzyść.

W rozwinięciu listu dokładniej opisz swoje doświadczenie zawodowe z CV — pokaż, co robiłeś i wytłumacz, dlaczego przyda Ci się to w nowej pracy. Opisz, jak wykorzystasz umiejętności, które wpisałeś do CV. Nie zapomnij o kompetencjach miękkichsą kluczowe dla pracowników medycznych, więc warto pokazać pracodawcy, że je posiadasz. 

Później wystarczy już tylko odpowiednio zakończyć list motywacyjny opiekuna osób starszych. Wyraź nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, pokaż, że znasz kulturę firmy i podzielasz jej wartości albo obiecaj przyszłemu pracodawcy konkretną korzyść.

Zanim wyślesz list motywacyjny opiekuna medycznego, zwróć jeszcze uwagę na kilka kwestii. 

Po pierwsze, list motywacyjny powinien być krótki — tak jak w przypadku CV wystarczy jedna strona A4. Liczy się jakość, a nie ilość. Pod drugie, pamiętaj, że to formalny dokument, dlatego w liście motywacyjnym stosuj odpowiednie zwroty grzecznościowe i sprawdź poprawność językową. Błędy w CV i liście mogą kosztować Cię zaproszenie na rozmowę! 

Pamiętaj jednak, że list motywacyjny to tylko dodatek do curriculum vitae. Musisz więc również wiedzieć, jak napisać dobre CV. Bez niego nawet najlepszy list nie zagwarantuje Ci powodzenia w rekrutacji. 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Jeśli nadal nie jesteś pewien, jak napisać list motywacyjny opiekuna medycznego, zostaw komentarz pod artykułem. Chętnie na niego odpowiem i Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny opiekun medyczny

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: