1. List motywacyjny Poczta Polska: wzór, przykład i porady

List motywacyjny Poczta Polska: wzór, przykład i porady

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Kandydaci, którzy ubiegają się o pracę na poczcie, muszą złożyć CV i list motywacyjny. Poczta Polska bierze pod uwagę przede wszystkim kwalifikacje kandydatów oraz dopasowanie ich do charakteru i wymogów stanowiska. Zatem jak napisać skuteczny i atrakcyjny dokument, który da Ci pracę?

W tym artykule pokażę Ci profesjonalny wzór listu motywacyjnego do Poczty Polskiej (na przykładzie pracownika obsługi klienta). Podpowiem Ci też, jak go napisać, by zyskać przewagę nad innymi kandydatami i dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Zobacz też inne nasze poradniki:

List motywacyjny Poczta Polska — wzór dla pracownika obsługi klienta

Miejscowość, data

Katarzyna Koperta

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko kierownika urzędu pocztowego

Pełna nazwa firmy

Adres urzędu pocztowego

Szanowni Państwo,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko Pracownik obsługi klienta w Otwocku.

Mam ponad 2-letnie doświadczenie w obsłudze klienta i doskonale znam specyfikę tej pracy. Wierzę, że mój entuzjazm i zaangażowanie wniosą cenny wkład w rozwój Państwa placówki.

Poniżej przedstawiam 3 powody, dla których warto mnie zatrudnić.

  1. Przez ostatnie 2 lata pracowałam w Call Center firmy iCAR, gdzie zdobyłam niezbędną wiedzę z zakresu obsługi klienta. Dzięki temu wdrożenie mnie do pracy potrwa krócej i szybciej zajmę się swoimi docelowymi obowiązkami.
  2. Bardzo dobrze znam programy z pakietu Microsoft Office. W listopadzie 2019 roku ukończyłam kursy online z Excela i Worda na poziomie średniozaawansowanym, a zdobytą w ten sposób wiedzę chętnie wykorzystam w pracy na poczcie.
  3. Jestem osobą komunikatywną, dyplomatyczną i świetnie zorganizowaną. Potrafię pracować z różnymi ludźmi — na poprzednim stanowisku wielokrotnie pomogło mi to załagodzić konflikty w rozmowie z klientami. Wierzę, że dzięki temu będę dobrą i cenioną pracowniczką Poczty Polskiej.

Chętnie spotkam się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby przybliżyć swoją kandydaturę i odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania. Jeśli zechcą mi Państwo dać taką szansę, proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Z wyrazami szacunku

Katarzyna Koperta

Powyższy list motywacyjny do Poczty Polskiej dobrze pokazuje, z jakich elementów składa się taki dokument. Teraz podpowiem Ci, jak krok po kroku napisać list motywacyjny, który zrobi dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy.

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny do Poczty Polskiej?

Szczegółowe wytyczne na temat rekrutacji do Poczty Polskiej znajdują się na tej stronie. Z tekstu wynika, że kandydaci, poza tradycyjnym curriculum vitae, powinni przygotować też list motywacyjny. Poczta Polska zastrzega, by obydwa dokumenty były wysłane w jednym pliku. Dlatego możesz przygotować list motywacyjny i CV w Word, a potem zapisać plik w profesjonalnym formacie PDF (dokumenty w tym formacie pobierzesz też z naszego generatora CV i kreatora listu motywacyjnego).

Jednak format i wygląd dokumentów to nie wszystko. Twój list motywacyjny musi być dobry, by rekruter zechciał przeczytać go do końca. Dlatego już na początku listu motywacyjnego do Poczty Polskiej wymień swój kluczowy atut z CV. Pokaż, że masz niezbędne kwalifikacje i wspomnij o swoim doświadczeniu z CV.

Pamiętaj też o poprawnym zaadresowaniu listu motywacyjnego na pocztę (ogólne wytyczne znajdziesz we wzorze powyżej). Oto przykład poprawnie wpisanych danych adresowych:

Kierownik

Andrzej Kowalski

Poczta Polska S.A.

ul. Armii Krajowej 1

05-400 Otwock

W kolejnych akapitach pokaż pracodawcy, co zyska, jeśli Cię zatrudni. W tym celu dokładnie przeczytaj treść ogłoszenia (znajdziesz ją w zakładce Oferty pracy na stronie głównej Poczty Polskiej). Pochwal się swoimi osiągnięciami zawodowymi z CV (np. ukończonymi kursami lub szkoleniami) albo podaj przykład sytuacji, kiedy to wykorzystałeś w praktyce daną cechę lub umiejętność. Dzięki temu wypadniesz bardziej wiarygodnie!

Bez względu na to, czy aplikujesz na stanowisko listonosza, czy pracownika obsługi klienta w Poczcie Polskiej, w liście motywacyjnym wymień też swoje umiejętności miękkie — badania pokazują, że pracodawcy coraz częściej cenią je bardziej niż kompetencje twarde, których łatwiej się nauczyć. Możesz napisać m.in. o swoich zdolnościach komunikacyjnych lub wyrazić gotowość do pracy w systemie zmianowym.

Jednak pamiętaj, by w liście motywacyjnym na pocztę nie powtarzać słowo w słowo informacji zawartych w CV. Tak robi większość kandydatów, ale prawda jest taka, że taki dokument nic nie wniesie i tylko zniechęci rekrutera do lektury. A chodzi o to, by szerzej opisać w nim swoje mocne strony, dodając informacje, które nie zmieściły się w życiorysie zawodowym.

Na końcu listu motywacyjnego do Poczty Polskiej zaznacz, że chętnie weźmiesz udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Użyj odpowiednich dla listu zwrotów grzecznościowych, np. Z wyrazami szacunku lub Z poważaniem — w ten sposób pokażesz swoją wysoką kulturę osobistą. Następnie podpisz się imieniem i nazwiskiem.

Zadbaj też o profesjonalny wygląd dokumentu. Spraw, by Twój list motywacyjny był krótki (na 1 stronę A4) i odpowiednio sformatowany (wcześniej zobacz, jak wygląda ogólny wzór listu motywacyjnego). Twoje dokumenty będą czytane jeden po drugim, dlatego postaraj się, by wybrany przez Ciebie szablon listu motywacyjnego do Poczty Polskiej pasował do szablonu CV.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Masz więcej pytań związanych z pisaniem listu motywacyjnego do Poczty Polskiej? Zadaj mi je w komentarzu na forum poniżej, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny poczta polska

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.89  (9 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: