1. List motywacyjny do urzędu bez doświadczenia - wzór i porady

List motywacyjny do urzędu bez doświadczenia - wzór i porady

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Jeśli chcesz zostać urzędnikiem, musisz napisać CV i list motywacyjny. Brak doświadczenia nie zawsze jest przeszkodą do podjęcia pracy w administracji — często wystarczy wykształcenie średnie, chęć nauki i umiejętności miękkie. Ale żeby dostać pierwszą pracę w urzędzie, swoje dokumenty musisz napisać perfekcyjnie.

 

Za chwilę zobaczysz przykładowy wzór listu motywacyjnego do urzędu bez doświadczenia. Dowiesz się też, jak samodzielnie go napisać, by zwiększyć swoje szanse na dostanie pracy.

 

Twój list motywacyjny do urzędu napisze się sam — jeśli skorzystasz z gotowego szablonu listu motywacyjnego w naszym kreatorze. Odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

 

Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla innych branż i zawodów.

 

Przeczytaj też inne nasze poradniki:

 

 

List motywacyjny do urzędu bez doświadczenia — wzór

 

Miejscowość, data

 

Elżbieta Okienko

Numer telefonu

Adres e-mail

 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. Naczelnik)

Nazwa urzędu

Adres urzęduSzanowny Panie Naczelniku,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko referenta w Dziale Obsługi Bezpośredniej Urzędu Skarbowego w Ostrołęce. Wierzę, że moja wiedza i umiejętności pozwolą mi być dobrym i efektywnym pracownikiem.

 

Oto trzy powody, dla których uważam, że sprawdzę się na stanowisku referenta.

 

  1. Na studiach licencjackich z zakresu administracji bardzo dobrze poznałam ustawę o ordynacji podatkowej. Dzięki temu wdrożenie mnie do pracy potrwa krócej i szybciej będę mogła zająć się moimi docelowymi obowiązkami.

  2. Jestem osobą odporną na stres i komunikatywną — wykładowcy chwalili mnie m.in. za umiejętność jasnego tłumaczenia zawiłych kwestii, co udowodniłam w trakcie swojego wykładu na konferencji naukowej Wydziału Prawa i Administracji. Dzięki tym cechom będę w stanie bezproblemowo porozumieć się z petentami.

  3. Spełniam wszystkie wymogi formalne niezbędne do pracy w zawodzie — m.in. posiadanie polskiego obywatelstwa, niekaralność i odpowiednie wykształcenie, co potwierdzają załączone przeze mnie dokumenty.

 

Chętnie wezmę udział w rozmowie kwalifikacyjnej, w trakcie której szerzej opowiem o swoich kwalifikacjach i odpowiem na Pana pytania.

 

Z wyrazami szacunku

Elżbieta Okienko

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Jak napisać list motywacyjny do urzędu bez doświadczenia?

 

  1. List motywacyjny do urzędu bez doświadczenia zaadresuj bezpośrednio do dyrektora lub naczelnika wybranej placówki. W ten sposób już na starcie zyskasz kilka cennych punktów.
  2. Napisz krótki i rzeczowy wstęp do listu motywacyjnego. Wyjaśnij, na jakie stanowisko aplikujesz i w którym urzędzie. Nie informuj, skąd dowiedziałeś się o ofercie pracy — w zamian za to zapewnij o swojej skuteczności.
  3. W paru podpunktach wyjaśnij, dlaczego warto Cię zatrudnić, nawet jeśli wysyłasz list motywacyjny bez doświadczenia. W tym miejscu możesz wspomnieć np. o swoim wykształceniu, dodatkowych kursach i umiejętnościach miękkich. Wyjaśnij, co dzięki nim zyska pracodawca, gdy Cię zatrudni.
  4. Używaj w liście motywacyjnym zwrotów formalnych Szanowna Pani/Szanowny Panie, Z poważaniem lub Z wyrazami szacunku. To będzie świadczyć o Twoim profesjonalizmie i szacunku wobec adresata.
  5. Zakończ list motywacyjny, wyrażając swoją gotowość do udziału w rekrutacji. 

 

Na podstawie naszych porad i wzoru listu motywacyjnego do urzędu bez doświadczenia możesz teraz napisać własny dokument. Żeby wyglądał profesjonalnie, skorzystaj z kreatora listu motywacyjnego.

 

Pamiętaj, że do swojej aplikacji powinieneś również załączyć podanie o pracę i/lub CV (szczegóły znajdziesz w ofercie pracy). W przygotowaniu życiorysu zawodowego pomoże Ci nasz generator CV.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Piszesz list motywacyjny do urzędu bez doświadczenia, ale chcesz wiedzieć więcej? Zadaj mi pytanie w komentarzu pod tym artykułem — chętnie Ci pomogę.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny do urzedu bez doswiadczenia

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: