1. List motywacyjny opiekun osób starszych – wzór, opis, porady

List motywacyjny opiekun osób starszych – wzór, opis, porady

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Zobacz wzór listu motywacyjnego dla opiekuna lub opiekunki osób starszych. Przeczytaj nasze porady i dowiedz się, jak napisać dokument, który da Ci pracę.

Od opiekuna lub opiekunki osób starszych pracodawcy wymagają przede wszystkim odpowiednich cech charakteru, doświadczenia i prawa jazdy, a w przypadku pracy za granicą — również komunikatywnej znajomości danego języka. Pokaż, że spełniasz te wymagania, a z pewnością dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

W tym artykule pokażę Ci wzór listu motywacyjnego opiekuna osób starszych. Podpowiem Ci też, co w nim napisać, jeśli starasz się o zatrudnienie w Polsce lub za granicą. Dzięki temu łatwiej i szybciej dostaniesz pracę.

Potrzebujesz dobrego listu motywacyjnego opiekuna osób starszych? Kreator LiveCareer przygotuje dokument za Ciebie. Zobacz profesjonalne szablony listu motywacyjnego i odpowiedz na kilka pytań. To wystarczy!

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też inne wzory listów motywacyjnych — dla 40+ zawodów.

List motywacyjny opiekun osób starszych — wzór

Miejscowość, data

Judyta Pomagalska

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowni Państwo,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko opiekunki osób starszych w Optima Senior. 

Od ponad 6 lat zajmuje się osobami starszymi w Polsce i Niemczech. Jestem przekonana, że moje doświadczenie, życzliwość i empatia przyczynią się do poprawy jakości życia Państwa podopiecznych.

Dlaczego uważam, że sprawdzę się na tym stanowisku?

  1. Jako wykwalifikowana pielęgniarka umiem zapewnić profesjonalną opiekę osobom starszym i niepełnosprawnym — m.in. chorym na demencję lub mającym problemy z poruszaniem się. Dotychczasowi pacjenci wielokrotnie chwalili mnie za cierpliwość i fachową pomoc. Wierzę, że Państwa podopieczni również będą zadowoleni z mojej pracy.
  2. Przez ostatnie 3 lata pracowałam w Niemczech i bez problemu umiem porozumiewać się w języku niemieckim. Będę więc w stanie zapewnić emocjonalne wsparcie i pomoc Państwa pacjentom.
  3. Mam czynne prawo jazdy kategorii B oraz doświadczenie w poruszaniu się po niemieckich drogach. Dzięki temu będę mogła sama dojeżdżać do podopiecznych.

Bardzo dziękuję czas poświęcony na rozpatrzenie mojej kandydatury. Z przyjemnością spotkam się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiem na wszystkie Państwa pytania.

Z wyrazami szacunku

Judyta Pomagalska

Już wiesz, jak wygląda profesjonalny list motywacyjny dla opiekunki osób starszych. Teraz podpowiem Ci, jakich użyć argumentów, by zrobić dobre wrażenie na potencjalnych pracodawcach.

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

List motywacyjny opiekuna osób starszych — jak go napisać?

Mimo że najważniejszym dokumentem aplikacyjnym jest curriculum vitae, to do CV warto załączyć też list motywacyjny — w ten sposób możesz rozwinąć istotne informacje z życiorysu i udowodnić, że posiadasz niezbędne w Twojej pracy umiejętności miękkie, w tym interpersonalne. Ponadto LinkedIn dowodzi, że aż 49% HR managerów, którzy nie czytają listów motywacyjnych, wciąż uważa je za niezbędny element procesu rekrutacyjnego.

Ale jak napisać skuteczny list motywacyjny opiekuna osób starszych? Przede wszystkim już na początku listu motywacyjnego pochwal się kluczowymi atutami z Twojego CV — np. długim doświadczeniem zawodowym lub przydatnymi w pracy cechami charakteru: empatią, cierpliwością i życzliwością. Wspomnij też o swoim wykształceniu z CV, jeśli w ten sposób zdobyłeś kompetencje niezbędne w Twoim zawodzie.

Następnie napisz, dlaczego warto Cię zatrudnić. W tym miejscu nawiąż do wymagań zawartych w ofercie pracy — jeśli więc umiesz mówić po angielsku lub niemiecku, a pracodawca tego wymaga, koniecznie o tym wspomnij. 

Oczywiście ani w liście motywacyjnym dla opiekuna osób starszych, ani w CV nie możesz kłamać — mimo że w całej Polsce brakuje profesjonalnych opiekunów, ten zawód wymaga sporej odpowiedzialności, dlatego wielu pracodawców będzie chciało sprawdzić Twoje kwalifikacje (np. za pomocą referencji). Po prostu zastanów się, które umiejętności i cechy już posiadasz, po czym skup się właśnie na nich.

Następnie zakończ list motywacyjny dla opiekuna lub opiekunki osób starszych, wyrażając chęć na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Możesz też podziękować rekruterowi za poświęcony czas — to o wiele lepszy dowód życzliwego usposobienia niż pisanie, że jesteś kulturalną osobą. Pamiętaj też, by stosować typowe dla listu zwroty grzecznościowe, np. Z poważaniem lub Z wyrazami szacunku.

Pamiętaj jednak, że dobry list motywacyjny jest krótki — podobnie jak w przypadku CV, wystarczy jedna strona. Potraktuj ten dokument jako wartościowy i bogaty w nową treść dodatek do profesjonalnego CV, które pracodawca zawsze przeczyta w pierwszej kolejności. Dlatego bez życiorysu zawodowego trudno będzie Ci odnieść sukces podczas rekrutacji. Aby szybko go napisać, skorzystaj z naszego programu do pisania CV.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Stwórz CV teraz

Piszesz list motywacyjny opiekuna osób starszych i masz więcej pytań? Zadaj mi je w komentarzu na forum poniżej, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny opiekun osob starszych

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.33  (6 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: