1. CV analityk danych / finansowy - wzór i porady ekspertów

CV analityk danych / finansowy - wzór i porady ekspertów

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Jako analityk potrafisz świetnie identyfikować potrzeby biznesowe i wskazywać skuteczne rozwiązania. Teraz możesz wykorzystać te umiejętności, pisząc swoje CV. W jaki sposób?

W tym artykule pokażę Ci przykładowy wzór CV analityka finansowego i wyjaśnię, jak zaprezentować swoje kompetencje i osiągnięcia, by pracodawca uwierzył w Twoją skuteczność. Dzięki temu łatwiej go przekonasz, że to właśnie Ty jesteś idealnym kandydatem.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też inne wzory CV, które mogą Cię zainteresować:

CV analityk — wzór

Grzegorz Data

Analityk finansowy

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Sumienny i nastawiony na cel analityk finansowy z 4-letnim doświadczeniem w branży e-commerce. Na co dzień korzystam z MS Excel (znam m.in. formuły i tabele przestawne). Mam na swoim koncie liczne sukcesy — m.in. opracowałem rozwiązanie, dzięki któremu firma wygenerowała 15% oszczędności w skali roku. Równie dobre efekty chciałbym osiągnąć w pracy dla Państwa.

Umiejętności specjalistyczne

 • szeroka wiedza z zakresu analityki finansowej
 • MS Excel — poziom zaawansowany
 • znajomość systemu SAP
 • praktyczna znajomość Jira i Confluence
 • język angielski — poziom C1

Umiejętności miękkie

 • nastawienie na realizację celów i wdrażanie inicjatyw biznesowych
 • myślenie analityczne
 • zdolności komunikacyjne
 • kreatywne rozwiązywanie problemów
 • umiejętność pracy samodzielnej i zespołowej
 • skrupulatność, sumienność i odpowiedzialność
 • bardzo dobra organizacja pracy

Doświadczenie

02.2019–obecnie FlyFly Sp. z o.o.

Stanowisko: analityk finansowy

Obowiązki:

 • analiza danych i przygotowywanie raportów
 • monitorowanie zmian regulacji w zakresie podatku VAT w sprzedaży e-commerce
 • prowadzenie korespondencji ze sprzedawcami z Polski i USA
 • przygotowywanie dokumentów
 • współpraca z zespołem sprzedaży i zespołem prawnym
 • wsparcie procesów finansowo-księgowych

Kluczowe osiągnięcie:

 • wprowadzenie rozwiązania, które pozwoliło wygenerować 15% oszczędności w skali roku
 • przeprowadzenie cyklu szkoleń z zakresu podatku VAT

Wykształcenie

2013–2018Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Kierunek: ekonomia

Uzyskany tytuł: magister

Zainteresowania

W wolnym czasie gram w szachy i jeżdżę na rowerze. Chętnie oglądam też współczesne filmy Hollywood (również w oryginale).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV analityka?

 1. CV analityka zacznij od sekcji Podsumowanie i cele zawodowe, w której pochwalisz się kluczowymi umiejętnościami i doświadczeniem. W tym miejscu podaj też swoje największe osiągnięcie z CV (najlepiej w liczbach).
 2. Wpisz do CV listę swoich umiejętności. Skup się głównie na tych, o których napisano w ofercie pracy.
 3. Pochwal się swoim doświadczeniem w CV analityka. W tym celu podaj pełną nazwę firmy, w której pracowałeś, daty zatrudnienia, najważniejsze obowiązki i osiągnięcia na danym stanowisku.
 4. Napisz o swoim wykształceniu w CV. Analityk powinien mieć studia wyższe, dlatego koniecznie podkreśl ten fakt w życiorysie. Za to nie ma sensu pisać o liceum czy podstawówce.
 5. Krótko opisz w CV swoje hobby. Skup się głównie na tych zainteresowaniach, które w jakiś sposób podkreślają Twoje kompetencje (np. umiejętności analityczne lub znajomość języków obcych).
 6. Na dole CV wstaw klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych — ogólną lub taką, o którą poproszono Cię w ogłoszeniu.

Masz już gotowe CV analityka — teraz możesz się na nim wzorować, pisząc własne curriculum vitae. Aby zrobić to szybko, skorzystaj z naszego generatora CV. A jeśli chcesz dodatkowo podkreślić swoją motywację do pracy, razem z CV możesz wysłać list motywacyjny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz dodatkowe pytania o CV analityka? Napisz je w komentarzu, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv analityk

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: