1. Podanie o przedłużenie umowy o pracę: wzór .doc do pobrania

Podanie o przedłużenie umowy o pracę: wzór .doc do pobrania

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Podanie o przedłużenie umowy o pracę najczęściej pisze się, gdy umowa na czas nieokreślony dobiega końca, a Ty nie otrzymałeś jasnego znaku od pracodawcy, że planuje przedłużyć Ci umowę na czas nieokreślony.

Takie pismo rządzi się własnymi prawami: musi być poprawne pod względem formalnym i pokazać pracodawcy Twoją motywację do dalszego pełnienia obowiązków zawodowych. Niełatwe zadanie, prawda? 

W tym artykule znajdziesz wzór podania o przedłużenie umowy o pracę w formacie .doc, który będziesz mógł pobrać i wykorzystać do napisania własnego dokumentu.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Podanie o przedłużenie umowy o pracę — wzór .doc

Data i miejsce

Twoje imię i nazwisko

Stanowisko/tytuł zawodowy

Nr telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko przełożonego

Nazwa firmy

Adres firmy

PODANIE O PRZEDŁUŻENIE UMOWY O PRACĘ

Szanowny Panie,

zwracam się z uprzejmą prośbą o przedłużenie umowy o pracę na czas nieokreślony, zawartej w dniu (data rozpoczęcia obowiązywania umowy na czas określony), która wygasa (data zakończenia obowiązywania umowy na czas określony). Pracuję na stanowisku (Twoje stanowisko/tytuł zawodowy).

W okresie zatrudnienia rzetelnie spełniałem swoje obowiązki i zdobyłem niezbędne umiejętności do (główne zadania, które realizowałeś w pracy).

W trakcie pracy nie zostały nałożone na mnie żadne kary pracownicze. Swoje obowiązki realizowałem zgodnie z (zasady BHP, przepisy obowiązujące w firmie itp.).

Wraz z dniem (data zakończenia obowiązywania umowy na czas określony), kończy się okres, na jaki została zawarta umowa o pracę na czas określony. W związku z odpowiednimi kwalifikacjami i nienagannym podejściem do powierzonych mi obowiązków chciałabym kontynuować zatrudnienie i (główne zadania, które realizowałeś w pracy).

Z poważaniem.

Imię i nazwisko

Odręczny podpis

Pod tym linkiem znajdziesz wzór podania o przedłużenie umowy o pracę w .doc. Pobierz go i wykorzystaj do stworzenia własnego, skutecznego pisma i uchroń się od rozwiązania umowy o pracę.

1. Jak napisać wzór podania o przedłużenie umowy o pracę w .doc?

Pamiętaj, że każde podanie (wliczając w to podanie o przedłużenie umowy o pracę, a także podanie o rozwiązanie umowy o pracę) to oficjalny dokument. Musi więc odpowiednio wyglądać i być poprawnie sformatowany. W .doc może to okazać się trochę problematyczne — bo formatowanie w Wordzie lubi się „rozjeżdżać” w trakcie pisania.

Przed wysłaniem lub wydrukowaniem, sprawdź, czy nie ma w Twoim podaniu błędów oraz upewnij się, że wszystko znajduje się na swoim miejscu! Tak jak w CV, zadbaj też o dobrą czcionkę. Według badań coraz więcej pracodawców i rekruterów zwraca szczególną uwagę na wygląd życiorysu zawodowego i innych dokumentów aplikacyjnych. Nie inaczej będzie w przypadku każdego typu podania.

Podanie o przedłużenie umowy o pracę możesz przygotować według gotowego wzoru w .doc z tego artykułu. Musisz tylko go pobrać na swój komputer i w aplikacji Dokumenty Google albo Wordzie uzupełnić własną treścią.

Podanie o przedłużenie umowy o pracę w .doc zacznij od danych osobowych

Podanie, tak jakkażdy dokument służbowy, np. wypowiedzenie umowy o pracę, zwyczajowo zaczyna się od podania daty, w której piszesz dokument, a następnie danych osobowych, dokładnie takich jak w CV. W lewym górnym rogu wpisz Twoje dane — imię i nazwisko, stanowisko lub tytuł zawodowy, nr telefonu i adres e-mail.

Następnie, w prawym górnym rogu, wpisz imię i nazwisko swojego przełożonego oraz nazwę i adres firmy, w której pracujesz. Pamiętaj, że w przypadku podania o przedłużenie umowy o pracę w .doc odpowiednio ustawić marginesy w dokumencie — tak, żeby dane znajdowały się na odpowiedniej wysokości i w odpowiedniej odległości od krawędzi dokumentu.

Zobacz, jak to zrobić na poniższym przykładzie:

Dane osobowe w podaniu o przedłużenie umowy o pracę — wzór .doc

Data i miejsce

Twoje imię i nazwisko

Stanowisko/tytuł zawodowy

Nr telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko przełożonego

Nazwa firmy

Adres firmy

Odpowiednio wypełnij rozwinięcie podania o przedłużenie umowy o pracę na wzorze w .doc

W treści podania o przedłużenie umowy o pracę musisz uzasadnić, dlaczego Twój kontrakt powinien zostać wydłużony. Najpierw jednak powinieneś spełnić kilka wymogów formalnych. Zacznij od nagłówka (wielkimi literami), a później napisz, kiedy zawarłeś umowę i kiedy wygasa oraz na jakie stanowisko zostałeś zatrudniony. 

Następnie pokaż, że sumiennie wypełniałeś swoje obowiązki oraz zdobyłeś odpowiednie kwalifikacje — pomyśl o tym fragmencie jak o sekcji umiejętności w CV. Napisz, jakie kompetencje posiadasz i jakie zdobyłeś w okresie zatrudnienia — tak aby pokazać, że z powodzeniem możesz wykorzystywać je w dalszej pracy. 

W pierwszym akapicie rozwinięcia podania o pracę w .doc możesz napisać ogólnie o tym, co robiłeś w pracy, wymienić swoje umiejętności (mogą to być kompetencje miękkie i twarde) oraz osiągnięcia, a w kolejnych częściach dokumentu rozwinąć te informacje i szczegółowo opisać swoje doświadczenie.

Pamiętaj, że podanie, ma przekonać pracodawcę do przedłużenia Twojej umowy o pracę. Dlatego tak jak w CV, podkreślaj swoje atuty. Nie bój się troszeczkę pochwalić — pokaż, że zależy Ci na zatrudnieniu i że chętnie wykonywałeś i będziesz wykonywać swoje obowiązki.

Rozwinięcie podania o przedłużenie umowy o pracę — wzór .doc

PODANIE O PRZEDŁUŻENIE UMOWY O PRACĘ

Szanowny Panie,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przedłużenie umowy o pracę na czas nieokreślony, zawartej w dniu (data rozpoczęcia obowiązywania umowy na czas określony), która wygasa (data zakończenia obowiązywania umowy na czas określony). Zostałam zatrudniony na stanowisku (Twoje stanowisko/tytuł zawodowy)

W okresie zatrudnienia rzetelnie spełniałem swoje obowiązki i zdobyłem niezbędne umiejętności do (główne zadania, które realizowałeś w pracy).

W trakcie pracy nie zostały nałożone na mnie żadne kary pracownicze. Swoje obowiązki realizowałem zgodnie z (zasady BHP, przepisy obowiązujące w firmie itp.).

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Profesjonalnie zakończ podanie o przedłużenie umowy o pracę

Gdy już napiszesz odpowiednie rozwinięcie podania, zostanie Ci jeszcze profesjonalne zakończenie dokumentu. Napisz jeszcze raz dokładną datę zakończenia umowy i podkreśl swoją motywację do dalszej pracy. Pokaż, że sprawdziłeś się na danym stanowisku i krótko wymień swoje najważniejsze obowiązki — tak, jakbyś uzupełniał sekcję Doświadczenie w CV.

Na sam koniec wystarczy odpowiedni zwrot grzecznościowy, np. Z wyrazami szacunku albo Z poważaniem. Nie sil się jednak na przesadną elegancję językową — niektóre zwroty, m.in. łączę wyrazy szacunku czy z należnym uszanowaniem, obecnie uważane są za przestarzałe. Jeśli ich użyjesz, odbiorca może pomyśleć, że nie traktujesz go poważnie albo zbytnio się dystansujesz.

Poniżej zobacz przykład zakończenia podania o przedłużenie umowy o pracę ze wzoru w .doc:

Zakończenie podania o przedłużenie umowy o pracę — wzór .doc

Wraz z dniem (data zakończenia obowiązywania umowy na czas określony), kończy się okres, na jaki została zawarta umowa o pracę na czas określony. W związku z odpowiednimi kwalifikacjami i nienagannym podejściem do powierzonych mi obowiązków chciałabym kontynuować zatrudnienie i (główne zadania, które realizowałeś w pracy).

Z poważaniem,

Imię i nazwisko

Odręczny podpis

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

2. O czym jeszcze pamiętać, pisząc podanie o przedłużenie umowy o pracę w .doc?

Jeśli zdecydujesz się napisać podanie o przedłużenie umowy o pracę według wzoru w .doc, zapisz je w PDF. W tym formacie też powinieneś je wysłać do odbiorcy, gdy nie doręczasz dokumentu osobiście, a drogą mailową. Również CV najlepiej wysłać w PDF. Masz wtedy pewność, że dokumenty wyświetlą się poprawnie na każdym urządzeniu.

Pamiętaj również, że Twoje podanie o przedłużenie umowy o pracę powinno być podpisane ręcznie (pod wpisanym na komputerze imieniem i nazwiskiem) — w przeciwieństwie do CV, którego się nie podpisuje

Znalazłeś nową pracę? Zobacz wzór listu intencyjnego.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące wzoru .doc podania o przedłużenie umowy o pracę? Zostaw komentarz pod artykułem. Na pewno na niego odpowiem i z przyjemnością Ci pomogę!

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Podanie o przedluzenie umowy o prace wzor doc

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.08  (25 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: