1. List motywacyjny praca sezonowa i wakacyjna — wzór i porady

List motywacyjny praca sezonowa i wakacyjna — wzór i porady

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Być może sądzisz, że pisanie listu motywacyjnego do pracy sezonowej nie ma sensu, bo i tak nikt go nie przeczyta. I często rzeczywiście tak jest. Jeśli jednak pracodawca wyraźnie poprosi o taki dokument w ogłoszeniu, a Ty zignorujesz tę prośbę, przekreślisz swoje szanse na zatrudnienie.

W tym artykule zobaczysz wzór listu motywacyjnego do pracy wakacyjnej. Dowiesz się także, jak napisać go samodzielnie. Dzięki temu łatwiej i szybciej dostaniesz pracę na czas wakacji.

Potrzebujesz dobrego listu motywacyjnego do pracy sezonowej? Kreator LiveCareer przygotuje go za Ciebie. Wybierz jeden z 20+ szablonów listu motywacyjnegoodpowiedz na kilka pytań. I gotowe!

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Szukasz pracy sezonowej w konkretnym zawodzie? Te poradniki ze wzorami listów motywacyjnych i CV mogą Cię zainteresować:

List motywacyjny praca sezonowa — wzór

Miejscowość, data

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowni Państwo,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko sprzedawcy w supermarkecie POKO-sklep w Kołobrzegu na okres od czerwca do września tego roku. Wierzę, że moje zaangażowanie i wrodzone umiejętności komunikacyjne znacznie usprawnią pracę Państwa sklepu w sezonie wakacyjnym.

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. Mam już doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku — podczas ubiegłorocznych wakacji pracowałam w supermarkecie KAJ we Władysławowie. Tam nauczyłam się obsługi kasy fiskalnej i terminala płatniczego. Dzięki temu nie będę potrzebowała dodatkowych szkoleń i od razu zajmę się swoimi docelowymi obowiązkami.
  2. Jestem osobą energiczną i komunikatywną, która lubi pracę z ludźmi. Wierzę, że te cechy pozwolą mi zdobyć zaufanie oraz sympatię klientów, dzięki czemu nawet zwykła wizyta w sklepie będzie dla nich miłym przeżyciem.
  3. Obecnie przebywam w Kołobrzegu, dlatego mogę zacząć pracę niemal natychmiast. Jestem również gotowa do pracy w systemie zmianowym.

Chętnie spotkam się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby szerzej opowiedzieć o moich kwalifikacjach oraz odpowiedzieć na Państwa pytania.

Z poważaniem

Twoje imię i nazwisko

Już wiesz, co powinien zawierać list motywacyjny do pracy wakacyjnej. Teraz podpowiem Ci, jak napisać list motywacyjny na tę okazję, by podkreślić w nim kluczowe atuty z Twojego CV.

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

List motywacyjny: praca sezonowa i wakacyjna. Jak go napisać?

Gdy przychodzą wakacje, wzrasta zapotrzebowanie na pracowników sezonowych. Jeśli jednak chcesz dostać pracę w konkretnym mieście albo wynegocjować lepsze warunki zatrudnienia, musisz odpowiednio przygotować CV i list motywacyjny.

Oczywiście to curriculum vitae jest najważniejszym dokumentem aplikacyjnym. Ale jeśli aplikujesz do sklepu za pomocą CV, chcesz dostać posadę na budowie albo wysyłasz CV do gastronomii — czyli tam, gdzie o posadę starają się też wykwalifikowani pracownicy — dobry list motywacyjny może Ci się przydać, oczywiście jeśli wcześniej przygotujesz dobre CV. Jak go napisać, by rekruter zaprosił Cię na rozmowę kwalifikacyjną?

Przede wszystkim już na początku listu motywacyjnego wymień swoje mocne strony — np. doświadczenie na podobnym stanowisku, przydatne w tej pracy cechy charakteru albo wybrane osiągnięcie z Twojego CV (chociażby pochwałę od szefa lub klientów). Jeśli wysyłasz dokument do centrali większej firmy, napisz, w jakim mieście oraz przedziale czasu chciałbyś pracować — dzięki temu unikniesz nieporozumień.

Następnie spróbuj uzasadnić, dlaczego jesteś dobrym kandydatem na to stanowisko. W tym celu opisz najważniejsze twarde i miękkie umiejętności z Twojego CV — zwłaszcza te, które pojawiły się w ofercie pracy. Jeśli aplikujesz do pracy za granicą i umiesz porozumiewać się w danym języku, koniecznie o tym napisz (a wcześniej jednak upewnij się, czy zagraniczny pracodawca nie wymaga przesłania dokumentów właśnie w tym języku).

Ale uwaga: wbrew nazwie, w liście motywacyjnym do pracy sezonowej nie powinieneś pisać wyłącznie o własnych motywacjach do podjęcia pracy — np. chęci rozwoju, nauce języka obcego czy zarobienia pieniędzy. W zamian za to pokaż pracodawcy, co on sam może zyskać, jeśli Cię zatrudni. Taki sposób pisania jest o wiele bardziej skuteczny.

Następnie zakończ list motywacyjny do pracy wakacyjnej, stosując zwroty typowe dla formalnego listu (np. Z poważaniem lub Z wyrazami szacunku). A jeśli piszesz list motywacyjny po angielsku (tzw. cover letter) lub list motywacyjny po niemiecku, najpierw sprawdź, czy nie popełniłeś typowych błędów formalnych lub językowych.

Jednak bez względu na język postaraj się, by Twój list motywacyjny był krótki (na 1 lub pół strony) i atrakcyjny wizualnie — większość ludzi to wzrokowcy i rekruterzy nie są tu wyjątkiem. Zadbaj również o wygląd i treść CV do pracy sezonowej, ponieważ to z tym dokumentem Twój przyszły pracodawca zapozna się w pierwszej kolejności. Pomoże Ci w tym nasz generator CV.

Zobacz też: Praca weekendowa a Kodeks pracy [stała i dorywcza] + porady.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Piszesz list motywacyjny do pracy sezonowej i masz więcej pytań? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem, a ja spróbuję znaleźć odpowiedź.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny praca sezonowa

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (3 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: