1. CV do pracy sezonowej i dorywczej: wzór i rady, jak napisać

CV do pracy sezonowej i dorywczej: wzór i rady, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

CV do pracy sezonowej lub dorywczej nie musi być perfekcyjne. Ale jeśli chcesz szybko znaleźć zatrudnienie, taki życiorys powinien skuteczne prezentować Twoje kwalifikacje, dyspozycyjność i pozytywne cechy charakteru. Jak to zrobić dobrze?

Za chwilę zobaczysz profesjonalny wzór CV do pracy sezonowej, wakacyjnej lub dorywczej. Podpowiem Ci też, jak krok po kroku napisać każdą sekcję curriculum vitae, by zrobić dobre wrażenie na pracodawcy.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też inne wzory CV, które mogą Cię zainteresować:

CV praca sezonowa — wzór

Jagoda Krzewicka

Numer telefonu

Adres e-mail

Profil zawodowy

Jestem ambitną, pracowitą i zaangażowaną absolwentką technikum o profilu obsługa turystyczna. Mówię biegle po angielsku — maturę rozszerzoną z tego języka zdałam na 93%, a latem 2022 pracowałam w Wielkiej Brytanii. Wierzę, że moje umiejętności i wrodzone zdolności komunikacyjne usprawnią pracę Państwa sklepu z pamiątkami w sezonie wakacyjnym.

Umiejętności specjalistyczne

 • język angielski — poziom C1
 • Excel, Word — poziom średniozaawansowany
 • szeroka wiedza z zakresu turystyki
 • czynne prawo jazdy kat. B

Umiejętności miękkie

 • życzliwość i łatwość w nawiązywaniu pozytywnych relacji z ludźmi
 • umiejętność pracy w zespole
 • pozytywne nastawienie do pracy i chęć rozwoju
 • ambicja, zaangażowanie i pracowitość
 • sprawność fizyczna
 • gotowość do pracy w trybie zmianowym i dyspozycyjność
 • chęć nauki i rozwoju

Doświadczenie

06.2022–08.2022 ADM Trade

Stanowisko: Praca przy zbiorach

Obowiązki:

 • ręczne zbieranie owoców i warzyw
 • usuwanie zbędnych części roślin
 • klasyfikowanie i sortowanie zebranych produktów
 • przygotowywanie owoców i warzyw do transportu (mycie, pakowanie)
 • dbanie o używane narzędzia

Osiągnięcia:

 • realizacja normy na poziomie 100% przez cały okres zatrudnienia

Wykształcenie

09.2018–05.2022 Technikum nr 6 w Poznaniu

Profil: obsługa turystyczna

Zainteresowania

W wolnej chwili czytam poradniki psychologiczne i przewodniki (również w języku angielskim). Lubię też podróżować — do tej pory zwiedziłam 10+ państw.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV do pracy sezonowej?

 1. Zacznij swoje CV do pracy dorywczej od krótkiej sekcji Podsumowanie zawodowe lub Profil zawodowy. Napisz w niej, kim jesteś, jakie masz umiejętności i co wniesiesz do firmy. W miarę możliwości używaj liczb, by podkreślić swoją skuteczność.
 2. Wymień w CV swoje kompetencje zawodowe. Skup się zarówno na umiejętnościach specjalistycznych (obsługa programów, uprawnienia, znajomość języków), jak i umiejętnościach miękkich i pozytywnych cechach charakteru.
 3. Pochwal się swoim dotychczasowym doświadczeniem w CV. Praca sezonowa nie wymaga długiej historii zatrudnienia, ale warto pokazać, że jesteś pracowity i można Ci zaufać. W tej sekcji CV możesz opisać też staż, wolontariat, dodatkowy projekt w szkole lub praktyki zawodowe.
 4. Krótko opisz swoją edukację w CV. Wystarczy, że wymienisz jej ostatni etap (np. liceum lub uczelnię wyższą). W tej sekcji podaj pełną nazwę szkoły, profil klasy/kierunek studiów i lata nauki.
 5. Wymień w CV swoje zainteresowania. Skup się głównie na tych hobby, które potwierdzają potrzebne w danej pracy dorywczej kompetencje lub są na tyle charakterystyczne, że pracodawca łatwiej Cię zapamięta.
 6. Jeśli szukasz pracy wakacyjnej lub sezonowej w Polsce, na dole CV dodaj klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych. W przypadku innego kraju najpierw sprawdź, jakie zasady rekrutacji w nim obowiązują.

Powyższy wzór CV do pracy sezonowej może posłużyć Ci do napisania własnego życiorysu. Jeżeli zależy Ci na czasie, możesz je szybko stworzyć w naszym generatorze CV online. Do swojej aplikacji możesz załączyć też list motywacyjny do pracy sezonowej.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Jeśli masz dodatkowe pytania o CV do pracy sezonowej lub dorywczej, napisz je w komentarzu — chętnie Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv do pracy sezonowej

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: