1. List motywacyjny do Ikei: wzór jak napisać, przykłady i porady

List motywacyjny do Ikei: wzór jak napisać, przykłady i porady

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Ikea to marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Praca w tej międzynarodowej firmie, której świąteczne reklamy wzruszają każdego, to marzenie wielu osób. Jeśli też jesteś jednym z nich, to wiesz, że od zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną dzielą Cię tylko dwa skuteczne dokumenty aplikacyjne, m.in. list motywacyjny do Ikei. 

 

Nie martw się. Przygotowałam dla Ciebie wzór listu motywacyjnego do pracy w Ikei. W artykule znajdziesz również praktyczne porady, które pomogą Ci w stworzeniu skutecznego dokumentu i przybliżą do otrzymania zatrudnienia.

 

Potrzebujesz dobrego listu motywacyjnego do Ikei? Kreator LiveCareer przygotuje dokument za Ciebie. Zobacz profesjonalne szablony listu motywacyjnego i odpowiedz na kilka pytań. To wystarczy!

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

 

Zobacz też inne wzory listu motywacyjnego i CV:

 

List motywacyjny Ikea — wzór

 

Data, miejscowość

 

Imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowna Pani,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko operatora wózka widłowego wysokiego składowania. Wierzę, że moje dotychczasowe doświadczenie pozwoli mi na skuteczne wykonywanie obowiązków i pomoc w utrzymaniu wysokiej jakości usług, z której słynie Ikea.

 

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

 

  1. Posiadam aktualne uprawnienia UDT na wózki widłowe wysokiego składowania i mam 4 lata doświadczenia w pracy operatora wózków. Podczas pracy w Meroy Lerlin zajmowałem się rozładowywaniem i przyjmowaniem towaru w magazynie i w sklepie oraz czuwałem nad odbiorem technicznym towarów.
  2. Świetnie odnajduję się w pracy zespołowej i mam dobrze rozwinięte kompetencje komunikacyjne, które pomagają mi w pracy zmianowej i kontakcie ze współpracownikami. Trzykrotnie zdobyłem nagrodę pracowniczą Super Magazynier w Meroy Lerlin (sierpień 2018, czerwiec 2019, lipiec 2019).
  3. Jestem uważny i dokładny i świetnie radzę sobie z prowadzeniem ewidencji i magazynowych. Dzięki tym cechom udało się znaleźć błąd w dokumentacji, co oszczędziło pracodawcy 10 tys. zł. 

 

Z przyjemnością spotkam się z państwem osobiście podczas rozmowy kwalifikacyjnej i opowiem więcej o swoich kwalifikacjach.

 

Z wyrazami szacunku,

Imię i nazwisko

 

Już wiesz, jak powinien wyglądać dobry list motywacyjny do Ikei. Przeczytaj też porady, które pomogą Ci napisać własny, skuteczny dokument.

 

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

 

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Jak napisać list motywacyjny do Ikei? 

 

Niezależnie od tego, na jakie stanowisko i do jakiej firmy aplikujesz, warto wiedzieć, jak napisać dobry list motywacyjny. Ikea nie wymaga przesyłania klasycznych dokumentów rekrutacyjnych — dotyczy to również CV. Zamiast tego przy większości stanowisk wystarczy wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej sklepu. Jednak jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie na rekruterze, warto się trochę wysilić i stworzyć curriculum vitae i list. 

 

Na początek musisz zająć się formalną stroną listu motywacyjnego do Ikei. W prawym górnym rogu wpisz datę i miejsce. Następnie uzupełnij swoje dane osobowe (dokładnie takie jak w CV) i dane odbiorcy listu. Wystarczy imię i nazwisko pracodawcy bądź rekrutera oraz nazwa i adres firmy.

 

Później powinieneś napisać interesujący wstęp listu motywacyjnego. Ikea słynie z rozbudowanej kultury organizacyjnej, więc od razu warto pokazać, że dobrze się do niej wpasujesz. Możesz np. podkreślić swoje kompetencje miękkie lub pokazać, że świetnie znasz wartości firmy.

 

Następnie, w rozwinięciu dokumentu, powinieneś dokładnie opisać swoje doświadczenie zawodowe, umiejętności i osiągnięcia. Jeśli wcześniej napisałeś CV, w liście nie powtarzaj słowo w słowo informacji z niego. Bądź dokładny i pokaż pracodawcy, że zatrudnienie Cię przyniesie mu korzyści.

 

W zakończeniu listu motywacyjnego do Ikei wyraź nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej albo ponownie podkreśl, dlaczego zależy Ci na pracy w tej firmie i na tym stanowisku. Możesz również zaoferować pracodawcy konkretną korzyść, np. wprowadzenie innowacyjnego rozwiązania albo rozwiązanie jakiegoś problemu przedsiębiorstwa. Wtedy prawdopodobnie rekruter zapyta Cię o to na rozmowie kwalifikacyjnej.

 

Później wystarczy odpowiedni zwrot grzecznościowy, np. Z poważaniem lub Z wyrazami szacunku i Twój podpis. Zanim jednak wyślesz gotowy list motywacyjny, musisz pamiętać o kilku kwestiach. 

 

Sprawdź, czy Twój list motywacyjny i CV nie zawiera błędów — literówki i inne potknięcia językowe bardzo źle świadczą o kandydacie. Pamiętaj też, że list motywacyjny powinien być krótki. Rekruterzy nie mają czasu na czytanie wielostronicowych dokumentów. Również CV powinno zajmować nie więcej niż jedną stronę A4.

 

W liście motywacyjnym bez doświadczenia warto skupić się na opisie swoich umiejętności, zwłaszcza kompetencji miękkich. Musisz pokazać, że chętnie zdobędziesz nową wiedzę i jesteś gotowy na zawodowe wyzwania.

 

Jeśli aplikujesz do pracy za granicą i potrzebujesz np. listu motywacyjnego po angielsku albo listy motywacyjnego po niemiecku, zapoznaj się ze standardami rekrutacji w kraju, w którym szukasz zatrudnienia, bo dokumenty aplikacyjne mogą wyglądać inaczej.

 

Oprócz listu motywacyjnego do Ikei chcesz napisać dobry życiorys zawodowy? Skorzystaj z generatora CV LiveCareer.pl. Program do pisania CV podpowie Ci gotowe treści, dopasowane do Twojego stanowiska i poziomu doświadczenia, które wstawisz do dokumentu jednym kliknięciem.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Stwórz CV teraz

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Wiesz już, jak napisać dobry list motywacyjny. Ikea jest teraz w Twoim zasięgu. Jednak jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, zostaw komentarz pod artykułem. Z przyjemnością Ci odpowiem i pomogę.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Ekspertka ds. kariery portalu LiveCareer. W swoich artykułach porusza tematy związane z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych oraz przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc Ci znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny ikea

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (3 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: