List motywacyjny do kancelarii prawnej: wzór i rady, jak napisać

Myślisz, że w Twoim zawodzie liczą się głównie układy i znajomości? To nieprawda. Jeśli przygotujesz profesjonalne CV i list motywacyjny do kancelarii, zwiększysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Jak to zrobić?

 

List motywacyjny do kancelarii prawnej napisz tak, by od razu wyróżnić się na tle innych kandydatów mimo podobnych kwalifikacji. Pokaż, że nie tylko masz niezbędną wiedzę i uprawnienia, ale też jesteś skuteczny w tym, co robisz. Wzór listu oraz przydatne wskazówki znajdziesz w tym artykule.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

kreator listu motywacyjnego

 

List motywacyjny do kancelarii — wzór

 

Miejscowość, data

Anna Wesołowska

Numer telefonu

Adres e-mail

 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko radcy prawnego w Kancelarii Radców Prawnych LEXicon.

 

Od ponad 4 lat pracuję jako radczyni prawna w prywatnej firmie. Specjalizuję się w prawie pracy i prawie podatkowym. Wierzę, że moja rzetelność i zaangażowanie przyczynią się do kolejnych sukcesów Pana kancelarii.

 

Poniżej przedstawiam 3 powody, dla których warto mnie zatrudnić.

 

  1. Mam na koncie ponad 100 spraw zakończonych sukcesem, dzięki czemu dobrze poznałam problemy prawne spółek energetycznych oraz ich relacji ze współpracownikami i związkami zawodowymi. Jestem przekonana, że zdobyte doświadczenie znacznie ułatwi mi pracę dla Pana klientów.
  2. Biegle władam językiem angielskim, co potwierdza zdobyty przez mnie certyfikat językowy Certificate in Advanced English. W wolnych chwilach regularnie poszerzam słownictwo branżowe. Dzięki temu będę mogła współpracować również z Pana anglojęzycznymi klientami.
  3. Jestem osobą samodzielną i zaangażowaną w powierzone obowiązki. Potrafię pracować pod presją czasu — na poprzednim stanowisku wielokrotnie musiałam wykonać zadania, które nie były wcześniej zaplanowane, co jednak nie wpłynęło na jakość mojej pracy. Wierzę, że dzięki tym cechom będę dobrym oraz wydajnym pracownikiem.

 

Z przyjemnością spotkam się z Panem osobiście, aby zaprezentować swoje kwalifikacje oraz odpowiedzieć na wszystkie pytania.

 

Z wyrazami szacunku

Anna Wesołowska

 

Już wiesz, jak powinien wyglądać dobry list motywacyjny do kancelarii prawnej oraz jak ciekawie opisać w nim swoje doświadczenie zawodowe. Dokument wyślij razem z profesjonalnym CV, a wzrosną Twoje szanse na zatrudnienie.

 

Teraz podpowiem Ci, co powinien zawierać Twój list motywacyjny i jak za jego pomocą zwrócić uwagę rekrutera.

 

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

 

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Jak napisać list motywacyjny do kancelarii?

 

Mimo że najważniejszym dokumentem rekrutacyjnym wciąż pozostaje curriculum vitae, to nawet 56% HR managerów oczekuje od kandydatów także listu motywacyjnego. Ten dokument to również dobry pretekst do szerszego zaprezentowania informacji z Twojego CV, toteż warto wysłać list nawet wtedy, gdy w ofercie pracy nie ma takiej prośby.

 

Zawód prawnika wymaga konkretnych kwalifikacji, dlatego już na początku listu motywacyjnego do kancelarii spróbuj się wyróżnić czymś więcej niż wykształceniem. Możesz np. podkreślić swoje długie doświadczenie lub szerzej opisać kluczowe osiągnięcie z Twojego CV. Jeżeli wartości, z którymi utożsamia się dana kancelaria, są ważne również dla Ciebie, w tym miejscu koniecznie o tym wspomnij (zwłaszcza jeśli piszesz list motywacyjny na praktyki i nie masz doświadczenia, którym mógłbyś się pochwalić).

 

W dalszej części listu motywacyjnego do kancelarii prawnej pokaż pracodawcy, co może dzięki Tobie zyskać. W tym celu pochwal się osiągnięciami, ukończonym kursem lub posiadanym certyfikatem (np. certyfikatem językowym) i napisz, w jaki sposób przełożą się one na sukces firmy. W liście motywacyjnym bez doświadczenia opisz swoje plany zawodowe i wspomnij o umiejętnościach albo związanych z Twoją pracą zainteresowaniach z CV. To o wiele lepsze niż pisanie, że zależy Ci na tej pracy, bo pokrywa się ona z kierunkiem Twoich studiów.

 

Twój list motywacyjny musi być krótki, aby został przeczytany do końca, dlatego pisz zwięźle i na temat. Nie powtarzaj słowo w słowo tego, co zawarłeś już w życiorysie zawodowym — zamiast wymieniać wszystkie swoje umiejętności z CV, wybierz 2 lub 3 najważniejsze oraz podaj przykłady sytuacji, gdy za ich pomocą rozwiązałeś sprawę albo osiągnąłeś cel.

 

Następnie zakończ list motywacyjny do kancelarii, wyrażając nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dodaj odpowiedni dla listu motywacyjnego zwrot grzecznościowy (np. Z wyrazami szacunku lub Z poważaniem), a potem podpisz się imieniem i nazwiskiem. Możesz również obiecać rozwiązanie konkretnego problemu albo podziękować rekruterowi za poświęcony czas.

 

Na końcu zadbaj o elegancki i profesjonalny wygląd listu motywacyjnego do kancelarii. Możesz to zrobić, korzystając z kreatora listu motywacyjnego online. A jeśli potrzebujesz dodatkowych inspiracji, sprawdź, jak wygląda ogólny wzór listu motywacyjnego. Pamiętaj, by gotowy list motywacyjny zapisać w formacie PDF.

 

Niestety, nawet dobry list motywacyjny do kancelarii nie wystarczy, jeśli chcesz dostać pracę. Razem z listem musisz bowiem przygotować równie dobre CV prawnika. W tym trudnym zadaniu pomoże Ci nasz program do pisania CV.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

kreator cv

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Stwórz CV teraz

 

Piszesz list motywacyjny do kancelarii i masz więcej pytań? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem, a ja postaram się na nie odpowiedzieć.

Oceń ten artykuł: list motywacyjny do kancelarii
Średnia: 5 (3 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło

O autorze

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo