List motywacyjny praca biurowa — wzór i porady, jak napisać

Jeśli chcesz dostać pracę w biurze, najpierw musisz napisać skuteczne CV i list motywacyjny. Praca biurowa wymaga przede wszystkim znajomości pakietu Office, niezawodności i świetnej organizacji, dlatego na tych kompetencjach skup się w pierwszej kolejności w swoim liście motywacyjnym.

 

Za chwilę pokażę Ci profesjonalny wzór listu motywacyjnego do pracy biurowej. Podpowiem Ci też, jak go napisać, by zyskać przewagę nad innymi kandydatami i szybciej dostać pracę. 

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

kreator listu motywacyjnego

 

List motywacyjny praca biurowa — wzór

 

Miejscowość, data

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko specjalisty ds. administracji w Państwa firmie.

 

Mam ponad 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku i doskonale znam specyfikę tej pracy. Jako entuzjasta nowych technologii chciałbym rozwijać się w branży IT, dlatego z przyjemnością dołączę do Państwa zespołu.

 

Poniżej przedstawiam 3 powody, dla których wierzę, że warto mnie zatrudnić.

 

  1. Bardzo dobrze obsługuję programy z pakietu Office — w czerwcu 2019 roku ukończyłem kurs z Excela na poziomie średniozaawansowanym, a zdobytą w ten sposób wiedzę chętnie wykorzystam w pracy dla Państwa.
  2. Opanowałem język angielski w stopniu komunikatywnym, czego dowodzi m.in. zdobyty przeze mnie certyfikat B2. W wolnej chwili chętnie oglądam filmy i seriale w tym języku. Dzięki temu nie będę miał problemów ze zrozumieniem anglojęzycznych współpracowników.
  3. Jestem osobą energiczną i świetnie zorganizowaną. Potrafię ustalać priorytety — na poprzednim stanowisku wielokrotnie pomogło mi to uniknąć przygotowywania zestawień i prezentacji pod presją czasu. Wierzę, że ta umiejętność pozwoli mi być dobrym i wydajnym pracownikiem Państwa firmy.

 

Chętnie spotkam się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby przybliżyć swoją kandydaturę i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Jeśli zechcą mi Państwo dać taką szansę, proszę o kontakt.

 

Z wyrazami szacunku

Twoje imię i nazwisko

 

Już wiesz, jak może wyglądać list motywacyjny do pracy biurowej. Teraz wyjaśnię Ci krok po kroku, jak napisać list motywacyjny, który zrobi dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy.

 

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

 

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

List motywacyjny — praca biurowa. Jak go napisać, by dostać pracę?

 

Choć głównym dokumentem rekrutacyjnym wciąż pozostaje curriculum vitae, większość rekruterów oczekuje również listu motywacyjnego. A LinkedIn dowodzi, że niemal połowa HR managerów, którzy nie czytają listów motywacyjnych, wciąż uważa je za niezbędny element aplikacji. Właśnie dlatego powinieneś napisać list motywacyjny do biura.

 

Aby Twój dokument był skuteczny, musisz zatrzymać uwagę czytelnika. Dlatego już na początku listu motywacyjnego do pracy biurowej pokaż, że masz niezbędne kwalifikacje i jasny cel zawodowy, a praca w danej firmie pomoże Ci go osiągnąć. W tym miejscu możesz też podkreślić swoje bogate doświadczenie zawodowe z CV — to zawsze robi dobre wrażenie!

 

W kolejnych akapitach pokaż pracodawcy, co zyska, zatrudniając właśnie Ciebie. Wcześniej dokładnie przeczytaj ofertę, a w treści listu odnieś się do konkretnych wymagań. Pochwal się swoimi osiągnięciami zawodowymi. Szerzej opisz kursy oraz certyfikaty z CV i pokaż, że zdobyta w ten sposób wiedza pomoże Ci codziennej pracy.

 

Wspomnij też o swoich umiejętnościach miękkich z CV — badania pokazują, że dla pracodawców są one równie ważne lub nawet ważniejsze od kompetencji twardych. W liście motywacyjnym do pracy biurowej najważniejsza będzie dobra organizacja pracy, zdolności komunikacyjne i umiejętność radzenia sobie ze stresem.

 

Pamiętaj, że najłatwiejszy w odbiorze będzie krótki list motywacyjny (na jedną stronę A4). Dlatego nie kopiuj w nim słowo w słowo informacji z życiorysu zawodowego, ale umiejętnie rozwiń je o najważniejsze kwestie. Pokaż, w jaki sposób Twoje kompetencje z CV przełożą się na sukces firmy. 

 

Na końcu listu motywacyjnego do pracy biurowej podziękuj rekruterowi za poświęcony czas i zaznacz, że chętnie weźmiesz udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Użyj odpowiednich dla listu zwrotów grzecznościowych, np. Z wyrazami szacunku lub Z poważaniem, a następnie podpisz się imieniem i nazwiskiem.

 

Zadbaj też o profesjonalny wygląd listu motywacyjnego — praca biurowa wymaga świetnej organizacji, dlatego Twój dokument nie może być chaotyczny. Dobry list motywacyjny powinien być podzielony na akapity i odpowiednio sformatowany (sprawdź, jak wygląda ogólny wzór listu motywacyjnego).

 

Ale nawet najlepszy list motywacyjny to za mało. Jeśli chcesz dostać posadę, razem z listem musisz wysłać też dobre CV pracownika biurowego. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy dla Ciebie program do pisania CV, w którym znajdziesz podpowiedzi ekspertów i gotowe zdania do wykorzystania w CV.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

kreator cv

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Stwórz CV teraz

 

Masz więcej pytań związanych z pisaniem listu motywacyjnego do pracy biurowej? Zadaj mi je w komentarzu na forum pod tym artykułem.

Oceń ten artykuł: list motywacyjny praca biurowa
Średnia: 5 (2 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło

O autorze

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo