1. List motywacyjny praca biurowa — wzór i porady, jak napisać

List motywacyjny praca biurowa — wzór i porady, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Jeśli chcesz dostać pracę w biurze, najpierw musisz napisać skuteczne CV i list motywacyjny. Praca biurowa wymaga przede wszystkim znajomości pakietu Office, niezawodności i świetnej organizacji, dlatego na tych kompetencjach skup się w pierwszej kolejności w swoim liście motywacyjnym.

Za chwilę pokażę Ci profesjonalny wzór listu motywacyjnego do pracy biurowej. Podpowiem Ci też, jak go napisać, by zyskać przewagę nad innymi kandydatami i szybciej dostać pracę. 

Twój list motywacyjny do pracy biurowej napisze się sam — jeśli skorzystasz z szablonów listów motywacyjnych w naszym kreatorze. Odpowiedz na kilka prostych pytań, a program sam wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Znajdź też wzór listu motywacyjnego dla konkretnego stanowiska.

List motywacyjny praca biurowa — wzór

Miejscowość, data

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowni Państwo,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko specjalisty ds. administracji w Państwa firmie.

Mam ponad 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku i doskonale znam specyfikę tej pracy. Jako entuzjasta nowych technologii chciałbym rozwijać się w branży IT, dlatego z przyjemnością dołączę do Państwa zespołu.

Poniżej przedstawiam 3 powody, dla których wierzę, że warto mnie zatrudnić.

  1. Bardzo dobrze obsługuję programy z pakietu Office — w czerwcu 2019 roku ukończyłem kurs z Excela na poziomie średniozaawansowanym, a zdobytą w ten sposób wiedzę chętnie wykorzystam w pracy dla Państwa.
  2. Opanowałem język angielski w stopniu komunikatywnym, czego dowodzi m.in. zdobyty przeze mnie certyfikat B2. W wolnej chwili chętnie oglądam filmy i seriale w tym języku. Dzięki temu nie będę miał problemów ze zrozumieniem anglojęzycznych współpracowników.
  3. Jestem osobą energiczną i świetnie zorganizowaną. Potrafię ustalać priorytety — na poprzednim stanowisku wielokrotnie pomogło mi to uniknąć przygotowywania zestawień i prezentacji pod presją czasu. Wierzę, że ta umiejętność pozwoli mi być dobrym i wydajnym pracownikiem Państwa firmy.

Chętnie spotkam się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby przybliżyć swoją kandydaturę i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Jeśli zechcą mi Państwo dać taką szansę, proszę o kontakt.

Z wyrazami szacunku

Twoje imię i nazwisko

Już wiesz, jak może wyglądać list motywacyjny do pracy biurowej. Teraz wyjaśnię Ci krok po kroku, jak napisać list motywacyjny, który zrobi dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy.

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

List motywacyjny — praca biurowa. Jak go napisać, by dostać pracę?

Choć głównym dokumentem rekrutacyjnym wciąż pozostaje curriculum vitae, większość rekruterów oczekuje również listu motywacyjnego. A LinkedIn dowodzi, że niemal połowa HR managerów, którzy nie czytają listów motywacyjnych, wciąż uważa je za niezbędny element aplikacji. Właśnie dlatego powinieneś napisać list motywacyjny do biura.

Aby Twój dokument był skuteczny, musisz zatrzymać uwagę czytelnika. Dlatego już na początku listu motywacyjnego do pracy biurowej pokaż, że masz niezbędne kwalifikacje i jasny cel zawodowy, a praca w danej firmie pomoże Ci go osiągnąć. W tym miejscu możesz też podkreślić swoje bogate doświadczenie zawodowe z CV — to zawsze robi dobre wrażenie!

W kolejnych akapitach pokaż pracodawcy, co zyska, zatrudniając właśnie Ciebie. Wcześniej dokładnie przeczytaj ofertę, a w treści listu odnieś się do konkretnych wymagań. Pochwal się swoimi osiągnięciami zawodowymi. Szerzej opisz kursy oraz certyfikaty z CV i pokaż, że zdobyta w ten sposób wiedza pomoże Ci codziennej pracy.

Wspomnij też o swoich umiejętnościach miękkich z CV — badania pokazują, że dla pracodawców są one równie ważne lub nawet ważniejsze od kompetencji twardych. W liście motywacyjnym do pracy biurowej najważniejsza będzie dobra organizacja pracy, zdolności komunikacyjne i umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Pamiętaj, że najłatwiejszy w odbiorze będzie krótki list motywacyjny (na jedną stronę A4). Dlatego nie kopiuj w nim słowo w słowo informacji z życiorysu zawodowego, ale umiejętnie rozwiń je o najważniejsze kwestie. Pokaż, w jaki sposób Twoje kompetencje z CV przełożą się na sukces firmy. 

Na końcu listu motywacyjnego do pracy biurowej podziękuj rekruterowi za poświęcony czas i zaznacz, że chętnie weźmiesz udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Użyj odpowiednich dla listu zwrotów grzecznościowych, np. Z wyrazami szacunku lub Z poważaniem, a następnie podpisz się imieniem i nazwiskiem.

Zadbaj też o profesjonalny wygląd listu motywacyjnego — praca biurowa wymaga świetnej organizacji, dlatego Twój dokument nie może być chaotyczny. Dobry list motywacyjny powinien być podzielony na akapity i odpowiednio sformatowany (sprawdź, jak wygląda ogólny wzór listu motywacyjnego).

Ale nawet najlepszy list motywacyjny to za mało. Jeśli chcesz dostać posadę, razem z listem musisz wysłać też dobre CV pracownika biurowego. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy dla Ciebie program do pisania CV, w którym znajdziesz podpowiedzi ekspertów i gotowe zdania do wykorzystania w CV.

A jeśli firma, w której chcesz pracować, nie prowadzi teraz rekrutacji, zamiast listu powinieneś wysłać podanie o pracę pracownika biurowego.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Masz więcej pytań związanych z pisaniem listu motywacyjnego do pracy biurowej? Zadaj mi je w komentarzu na forum pod tym artykułem.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny praca biurowa

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: