1. List motywacyjny konstruktor — wzór i przykłady

List motywacyjny konstruktor — wzór i przykłady

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

List motywacyjny konstruktora musi od razu pokazać, że jesteś staranny i dokładny — to cechy wymagane na tym stanowisku. Dokument musi być poprawnie sformatowany, wyglądać porządnie, podkreślać Twoje kwalifikacje i jednocześnie pokazać, że zatrudnienie Cię przyniesie korzyść pracodawcy.

W tym artykule znajdziesz wzór listu motywacyjnego konstruktora i przeczytasz porady, które pomogą Ci samodzielnie przygotować skuteczny dokument do wysłania wraz z CV.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z gotowego szablonu listu motywacyjnego w naszym kreatorze. Odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla innych branż i zawodów.

List motywacyjny konstruktor — wzór

Data, miejscowość

Imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail 

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Imię i nazwisko adresata 

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowny Panie,

Z przyjemnością aplikuję na stanowisko inżyniera-konstruktora w Państwa firmie. Mam 2 lata doświadczenia w branży lotniczej i wierzę, że moje umiejętności przełożą się na świetne wyniki w LotPro.

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. Jestem absolwentem inżynierii lotniczej na Politechnice Wrocławskiej. W 2017 r. uzyskałem tytuł magistra i od tego czasu stale rozwijam swoje kompetencje, uczestnicząc w kursach. Ukończyłem m.in. szkolenie GD&T z technikami współrzędnościowymi.
  2. W mojej poprzedniej pracy zajmowałem się projektowaniem i tworzeniem dokumentacji konstrukcyjnej samolotów w 2D i 3D. Świetnie opanowałem obsługę systemów CAD (NX). Dzięki dokładności i ważności znalazłem błąd w dokumentacji, co pozwoliło oszczędzić pracodawcy 20 tys. zł.
  3. Lotnictwem pasjonuję się, odkąd pamiętam i chciałbym związać się z tą branżą na zawsze. Posiadam licencję pilota szybowcowego SPL i w wolnym czasie biorę udział w zawodach szybowcowych. W 2019 r. zdobyłem tytuł wicemistrza małopolski.

Mam nadzieję, że spotkamy się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, gdzie odpowiem na wszystkie pytania i opowiem więcej o moim dotychczasowym doświadczeniu i lotniczej pasji. 

Z wyrazami szacunku

Imię i nazwisko

Wiesz już, jak powinien wyglądać dobry list motywacyjny konstruktora. Teraz pokażę Ci, jak napisać skuteczny dokument, który będzie przepustką do sukcesu zawodowego.

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny konstruktora? Porady

List motywacyjny konstruktora powinien przekonać pracodawcę lub rekrutera, że jesteś idealnym kandydatem na stanowisko, na które aplikujesz. To świetna szansa na pokazanie, że naprawdę zależy Ci na nowej pracy i zwiększenie swojej szansy na sukces podczas rekrutacji.

Na początku warto zadbać o kwestie formalne. W prawym górnym rogu dokumentu umieść datę i miejscowość, a następnie podaj swoje dane osobowe — dokładnie takie jak w CV, czyli imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Później musisz wpisać dane adresata: jego imię i nazwisko, stanowisko oraz nazwę i adres firmy.

Wstęp listu motywacyjnego konstruktora powinien zaciekawić odbiorcę i zachęcić go do dalszej lektury dokumentu. Napisz w nim krótko o swoim doświadczeniu zawodowym i pokaż, że przyniesiesz przyszłemu pracodawcy zysk.

Później powinieneś bardziej szczegółowo napisać o swoim doświadczeniu zawodowym z CV — nie powtarzaj informacji z curriculum vitae słowo w słowo. Rozszerz je i pokaż, jak zdobyte umiejętności (również kompetencje miękkie, które są potrzebne technicznych branżach) i kwalifikacje przydadzą Ci się w nowej pracy.

Tak jak w CV i liście motywacyjnym inżyniera, podkreśl swoje umiejętności specjalistyczne — znajomość rysunku technicznego czy obsługę programów komputerowych. 

W zakończeniu listu motywacyjnego konstruktora wyraź nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej albo obiecaj przyszłemu pracodawcy rozwiązanie jakiegoś problemu lub przedstaw innowacyjny pomysł na rozwój jego działalności. 

Na koniec użyj odpowiedniego zwrotu grzecznościowego, np. Z poważaniem albo Z wyrazami szacunku i się podpisz. Dokładnie sprawdź dokument pod względem językowym i wyeliminuj literówki. W liście motywacyjnym i w CV nie możesz pozwolić sobie na błędy.

Aplikujesz do pierwszej pracy i nie wiesz, jak napisać list motywacyjny bez doświadczenia? Podkreśl swoje wykształcenie z CV (zwłaszcza że zazwyczaj jest wymagane na stanowisku inżyniera i konstruktora) i pokaż, jak przyda Ci się w wykonywaniu obowiązków. Możesz również tak jak w CV napisać o swoich zainteresowaniach.

Pamiętaj, że list motywacyjny powinien być krótki. Absolutnie wystarczy jedna strona A4. Liczy się jakość, a nie ilość. Rekruterzy zazwyczaj nie mają czasu czytać wielostronicowych dokumentów i oczekują konkretów, a nie lania wody.

Zanim jednak wyślesz gotowy list motywacyjny, dowiedz się, jak napisać CV do pracy. W końcu życiorys zawodowy jest podstawowym dokumentem aplikacyjnym i sam list motywacyjny nie wystarczy. 

Zobacz też, jak zostać pilotem samolotu.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Masz jeszcze jakieś pytania na temat listu motywacyjnego konstruktora? Napisz komentarz pod artykułem. Chętnie Ci pomogę i na niego odpowiem.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny konstruktor

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: