1. List motywacyjny fotograf; wzór, przykłady i porady

List motywacyjny fotograf; wzór, przykłady i porady

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

List motywacyjny fotografa musi jednocześnie pokazywać Twoją kreatywność i profesjonalizm. Powinieneś podkreślić w nim, że posiadasz niezbędne umiejętności techniczne oraz poczucie estetyki. To niełatwe zadanie.

Nie martw się. Z tego artykułu dowiesz się, jak napisać skuteczny list motywacyjny fotografa. Zobacz wzór i przeczytasz porady, które pomogą Ci samodzielnie przygotować dobry dokument.

Nie musisz w ogóle męczyć się z przygotowaniem listu motywacyjnego fotografa. Wybierz szablon listu motywacyjnego, odpowiedz na kilka prostych pytań, a kreator LiveCareer w kilka chwil wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzory listu motywacyjnego dla innych zawodów.

List motywacyjny fotograf — wzór

Data, miejscowość

Imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowna Pani,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko fotografa produktowego. Wierzę, że moje 3-letnie doświadczenie w fotografii reklamowej i umiejętności techniczne pozwolą mi na tworzenie niezwykłych kampanii reklamowych i lookbooków, z jakich słynie H&S.

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. Mam 3 lata doświadczenia w fotografii produktowej, specjalizuję się fotografii mody. Uczestniczyłem w tworzeniu kampanii reklamowej „Get It Done Now” dla Sarks&Mencer, która w 2018 r. Grand Prix konkursu Effie Awards.
  2. Doskonale znam techniki fotografii produktowej w formie packshotów, flatlay oraz na modelach i modelkach. W zaawansowanym stopniu posługuję się programami: Adobe Photoshop, Lightroom i Capture One.
  3. Od dziecka pasjonuję się modą, moi ulubieni twórcy to Annie Leibovitz i Peter Lindebergh. Możliwość brania udziału w sesjach zdjęciowych to spełnienie moich marzeń. Chętnie współpracuję ze stylistami i wizażystami, grafikami i zespołem odpowiedzialnym za ostateczne efekty kampanii reklamowych, sesji i lookbooków. 

Chętnie spotkam się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej i więcej opowiem o swoich kwalifikacjach. W załączniku wysyłam CV oraz portfolio zrealizowanych projektów. 

Z wyrazami szacunku

Imię i nazwisko

Wiesz już, jak powinien wyglądy dobry list motywacyjny fotografa. Teraz pokażę Ci, jak krok po kroku przygotować skuteczny dokument.

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny fotografa?

Kreatywny list motywacyjny to dobry pomysł dla fotografa. Jeśli czujesz się pewnie w programach graficznych, możesz przygotować go wraz z CV w Photoshopie albo z CV w Canvie. Przy okazji pokażesz pracodawcy, że posiadasz odpowiednie umiejętności techniczne, które są wymagane przy takiej pracy.

Pamiętaj jednak, że równie ważna jest treść dokumentów. Piękny wygląd CV i listu motywacyjnego fotografa nie wystarczy, chociaż, jak wynika z badań, estetyczne zwiększają szansę na powodzenie w rekrutacji. Musisz również wiedzieć, co napisać w curriculum vitae i liście, żeby zrobić dobre wrażenie na pracodawcy.

List motywacyjny zacznij od formalności. W prawym górnym rogu wpisz datę i miejscowość, a w lewym swoje dane osobowe (dokładnie takie, jak w CV) i dane adresata — imię i nazwisko, stanowisko, nazwę i adres firmy.

Odpowiedni wstęp listu motywacyjnego fotografa zaciekawi rekrutera i zachęci go do dalszej lektury. Możesz krótko opisać swoje doświadczenie, wpisać swoje najważniejsze osiągnięcie zawodowe albo pokazać, dlaczego zależy Ci na podjęciu pracy w danej firmie.

Później powinieneś dokładnie opisać swoje doświadczenie zawodowe oraz wymienić najważniejsze umiejętności (również kompetencje miękkie). Nie możesz jednak słowo w słowo powtórzyć treści z życiorysu zawodowego. Poszerz je tak, aby pokazać, że zatrudnienie Cię przyniesie korzyść pracodawcy.

Następnie musisz odpowiednio zakończyć list motywacyjny fotografa. Możesz np. wyrazić nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej albo pokazać, że znasz kulturę firmy, do której aplikujesz i podzielasz jej wartości. Pamiętaj o odpowiednim zwrocie grzecznościowym — z poważaniem albo z wyrazami szacunku — i podpisie.

Oczywiście sam list motywacyjny nie wystarczy — musisz również wiedzieć, jak napisać CV do pracy. Według Barometru Zawodów niemal w całej Polsce zawód fotografa utrzymuje się w równowadze, co oznacza, że konkurencja na rynku jest dość duża i żeby zdobyć naprawdę dobrą pracę powinieneś przyłożyć się do dokumentów aplikacyjnych. 

Szukasz pracy za granicą? Przygotuj list motywacyjny po angielsku, czyli cover letter. Wzory i szablony takiego dokumentu znajdziesz tutaj: Cover letter template: wzór i 12 szablonów listu do pracy online.

Profesjonalne CV przygotujesz w generatorze CV LiveCareer.pl, a kreator listu motywacyjnego LiveCareer.pl pomoże Ci stworzyć dopasowany list. 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, dotyczące listu motywacyjnego fotografa, zostaw komentarz pod artykułem. Chętnie na niego odpowiem i Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny fotograf

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: