1. List motywacyjny pedagog szkolny: wzór i porady, jak napisać

List motywacyjny pedagog szkolny: wzór i porady, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Swój list motywacyjny pedagog powinien napisać w taki sposób, by od razu pokazać, że ma nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale też cechy charakteru niezbędne do pracy z młodzieżą: cierpliwość, empatię i zdolności komunikacyjne. Jak to zrobić?

Za chwilę zobaczysz profesjonalny wzór listu motywacyjnego pedagoga szkolnego. Następnie nauczysz się, jak samodzielnie sporządzić taki dokument, by zrobić dobre wrażenie na pracodawcy. Skorzystaj z tych porad, a zaczniesz dostawać więcej zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne.

Twój list motywacyjny pedagoga napisze się sam — jeśli skorzystasz z gotowych szablonów listów motywacyjnych w naszym kreatorze. Odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla innych branż i stanowisk.

List motywacyjny pedagog — wzór

Miejscowość, data

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. Dyrektor szkoły lub HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowni Państwo,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko pedagoga szkolnego w I Społecznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Reja w Kielcach.

Praca z dziećmi i młodzieżą to moja największa pasja. Rozwijam ją od ponad 4 lat, pracując jako pedagog szkolna w Szkole Podstawowej nr 13 im. Władysława Jagiełły. Wierzę, że moje zaangażowanie i wiedza z zakresu skutecznej komunikacji wniosą cenny wkład w rozwój uczniów Państwa szkoły.

Poniżej przedstawiam 3 powody, dla których warto mnie zatrudnić.

  1. W codziennej pracy stosuję zasadę komunikacji bez przemocy (NVC), którą poznałam m.in. podczas 2-dniowego kursu prowadzonego przez NVC Foundation (wrzesień 2018). Jestem przekonana, że ta metoda pozwoli mi realnie wspierać Państwa uczniów i ich rodziców.
  2. Wyróżnia mnie cierpliwość i umiejętność pracy z różnymi emocjami dzieci — do tej pory udało mi się skutecznie pomóc ponad 100 podopiecznym, którzy mieli poważne problemy w nauce lub trudne relacje z rówieśnikami. Podobne efekty chciałabym osiągnąć w Państwa szkole.
  3. Mam już wszystkie niezbędne kwalifikacje do pracy w placówce dydaktycznej — w czerwcu 2016 roku ukończyłam studia pedagogiczne w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, zdobywając tytuł magistra. Dzięki temu wdrożenie mnie do pracy potrwa krócej i szybciej zajmę się swoimi docelowymi obowiązkami.

Chętnie spotkam się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby zaprezentować swoje umiejętności oraz odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania.

Z wyrazami szacunku

Twoje imię i nazwisko

Już wiesz, jak wygląda dobry list motywacyjny na stanowisko pedagoga szkolnego. Teraz krok po kroku podpowiem Ci, jak go napisać, by przyszły pracodawca obdarzył Cię zaufaniem. 

A jeśli jesteś pracownikiem dydaktycznym, sprawdź, jak napisać CV nauczyciela, list motywacyjny nauczyciela oraz podanie o pracę jako nauczyciel.

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny pedagoga?

Mimo że najważniejszym dokumentem aplikacyjnym od lat jest curriculum vitae, to według badań aż 56% HR managerów oczekuje, że kandydat dostarczy również list motywacyjny. Wykorzystaj to! Taki dokument daje Ci bowiem przestrzeń na rozwinięcie kluczowych informacji z Twojego CV i zaprezentowanie Twoich umiejętności komunikacyjnych. W jaki sposób?

Już na początku listu motywacyjnego pedagoga wymień swój największy atut z CV. Może to być np. długie doświadczenie zawodowe, Twoje kluczowe osiągnięcie z CV lub cechy charakteru przydatne w pracy (np. asertywność). Istotne informacje możesz dodatkowo wyróżnić grubszą czcionką, a jeśli to możliwe, posługuj się liczbami. W ten sposób zwrócisz uwagę rekrutera i zachęcisz go do przeczytania reszty.

List motywacyjny powinien być krótki (na 1 stronę A4). Dlatego nie kopiuj w nim słowo w słowo treści życiorysu zawodowego — zamiast wymieniać po przecinku wszystkie umiejętności z CV, w liście motywacyjnym pedagoga szkolnego wybierz 2-3 najważniejsze i podeprzyj je konkretnymi przykładami z Twojej dotychczasowej kariery. 

Nie wiesz, które kompetencje lub cechy wybrać? W liście motywacyjnym pedagoga nawiąż do wymagań zawartych w ofercie pracy. A jeśli ich opis jest zbyt krótki — co w ofertach szkół publicznych zdarza się dosyć często — zainspiruj się treścią podobnych ofert pracy w innych placówkach (np. prywatnych). Zastanów się też, które cechy i kompetencje do tej pory najbardziej pomagały Ci w pracy z młodzieżą i skup się właśnie na nich.

Swój list motywacyjny możesz zakończyć, wyrażając chęć na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej na nauczyciela — w ten sposób zachęcisz rekrutera, by się z Tobą skontaktował. W tym miejscu dodaj też odpowiednie dla listu zwroty grzecznościowe, np. Z wyrazami szacunku lub Z poważaniem. Na końcu podpisz się imieniem i nazwiskiem. Gotowy list motywacyjny zapisz w formacie PDF.

Jednak pamiętaj, że nawet idealny list motywacyjny nie wystarczy, by dostać pracę w szkole. Dlatego, wraz z listem motywacyjnym pedagoga, musisz wysłać do pracodawcy również CV do pracy w szkole. W tym trudnym zadaniu pomoże Ci nasz program do pisania CV.

Sprawdź też, jak napisać CV psychologa, list motywacyjny psychologa i CV niani i opiekunki do dziecka.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Piszesz list motywacyjny na stanowisko pedagoga i masz więcej pytań? Zadaj mi je w komentarzu na forum poniżej.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny pedagog

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (4 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

alt_image

CV nauczyciela dyplomowanego – wzór

Zobacz wzór CV nauczyciela dyplomowanego. Dowiedz się, jakich zasad przestrzegać, by zrobić wrażenie na dyrekcji i szybciej dostać pracę w szkole.

Piszą o nas: