1. Podanie o pracę kierowca: wzór i praktyczne rady, jak napisać

Podanie o pracę kierowca: wzór i praktyczne rady, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Pisząc podanie o pracę, kierowca musi pokazać coś więcej niż tylko uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Podanie o pracę wysyła się bowiem do firm i instytucji, które obecnie nie prowadzą rekrutacji na dane stanowisko. Żeby zmiana planów była dla pracodawcy opłacalna, musi on zobaczyć w Tobie konkretną korzyść.

 

Za chwilę pokażę Ci, jak krok po kroku napisać podanie o pracę kierowcy (wzór takiego dokumentu znajdziesz niżej). Dowiesz się także, na co zwrócić szczególną uwagę w podaniu o pracę kierowcy autobusu, C+E i innych. Dzięki temu łatwiej i szybciej znajdziesz zatrudnienie.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Podanie o pracę kierowca — wzór (na przykładzie kierowcy autobusu)

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmyPODANIE O PRACĘ

 

 

Szanowny Panie,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko kierowcy autobusu w MZA w Warszawie.

 

Mam wszystkie niezbędne kwalifikacje (w tym prawo jazdy kat. D z kwalifikacją na przewóz osób), a od ponad 3 lat jestem kierowcą autobusu w firmie TarrivaBus Polska. Wierzę, że to doświadczenie pozwoli mi być dobrym i wydajnym pracownikiem Państwa firmy.

 

Poniżej przedstawiam 3 powody, dla których warto mnie zatrudnić.

 

  1. W lutym 2020 roku ukończyłem rozszerzony kurs pierwszej pomocy dla kierowców, organizowany przez MED-EU. Wierzę, że dzięki temu będę w stanie zagwarantować bezpieczeństwo pasażerom transportu miejskiego.
  2. Znam język angielski w stopniu komunikatywnym — jako kierowca TarrivaBus wielokrotnie obsługiwałem anglojęzycznych pasażerów. Dlatego praca w międzynarodowym środowisku nie stanowi dla mnie problemu.
  3. Wyróżnia mnie wysoka kultura prowadzenia pojazdów i punktualność. Nie mam na swoim koncie mandatów ani skarg od pasażerów. Te cechy pozwolą mi dobrze wykonywać swoją pracę oraz godnie reprezentować Pana firmę.

 

Do niniejszego podania załączam również CV. Z przyjemnością spotkam się z Panem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz porozmawiać o ewentualnej współpracy.

 

Z wyrazami szacunku

Twoje imię i nazwisko

 

Załączniki:

  1. Curriculum vitae

 

Powyższy wzór podania o pracę kierowcy autobusu dobrze pokazuje, z jakich elementów powinien składać się taki dokument. Wyślij go do pracodawcy razem z dobrym CV, a chętniej zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną!

 

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

 

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Jak napisać podanie o pracę kierowcy?

 

Pisząc podanie o pracę — inaczej niż w przypadku listu motywacyjnego — nie możesz wzorować się na treści konkretnej oferty pracy. Na szczęście przygotowanie profesjonalnego dokumentu nie jest trudne. Jak to zrobić?

 

Podanie o pracę kierowcy zacznij od wypisania Twoich danych osobowych i kontaktowych (tych samych, o których wspomniałeś w CV): imienia i nazwiska, numeru telefonu i adresu e-mail. Niżej podaj nazwisko adresata (np. kierownika firmy lub HR managera) oraz pełną nazwę i adres przedsiębiorstwa. W prawym górnym rogu dokumentu napisz nazwę miejscowości oraz dzisiejszą datę.

 

Jeśli chcesz napisać wzorowe podanie o pracę kierowcy, w pierwszym akapicie wyjaśnij powód swojej aplikacji i napisz pełną nazwę stanowiska, o które się starasz — możesz to zrobić, podając nazwę pojazdu (kierowca autobusu, kierowca ciężarówki) albo stosowną kategorię prawa jazdy z CV (kierowca kat. D, C+E).

 

Następnie wymień 2 lub 3 powody, dla których warto Cię zatrudnić. W podaniu o pracę kierowcy możesz wspomnieć o swoim bogatym doświadczeniu zawodowym i szerzej opisać konkretne osiągnięcia z Twojego CV. Jeśli ukończyłeś dodatkowe kursy i szkolenia związane z Twoją pracą, koniecznie o tym napisz, zwłaszcza w podaniu o pracę bez doświadczenia.

 

W tym miejscu opisz też swoje umiejętności miękkie i interpersonalne — według raportu serwisu LinkedIn są one coraz ważniejsze dla pracodawców. A które kwalifikacje z CV warto szerzej opisać w swoim dokumencie?

 

W podaniu o pracę kierowcy autobusu lub taksówki możesz pochwalić się punktualnością, dobrym kontaktem z pasażerami i wysoką kulturą osobistą. Jeśli piszesz podanie o pracę kierowcy C+E (np. ciężarówki lub tira), wspomnij o cierpliwości i gotowości do długich wyjazdów. W każdym z tych przypadków możesz też napisać, że jesteś gotowy do pracy w systemie zmianowym.

 

Oczywiście w podaniu o pracę kierowcy, podobnie jak w CV, nie możesz kłamać — po prostu zastanów się, które umiejętności i cechy charakteru przydatne na danym stanowisku już posiadasz i skup się właśnie na nich.

 

Zadbaj też o odpowiedni wygląd Twojego dokumentu — aż 65% ludzi to wzrokowcy i rekruterzy nie są tu wyjątkiem. Dlatego Twoje podanie o pracę powinieneś wysłać w PDF, a przedtem zadbać, by było czytelne i dobrze sformatowane. W tym zadaniu pomoże Ci nasz kreator listu motywacyjnego online.

 

Na końcu podania o pracę kierowcy podkreśl swoje zaangażowanie, pisząc, że chętnie odpowiesz na pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Wspomnij też o załączonym do podania CV kierowcy. Dzięki tej krótkiej wzmiance rekruter chętniej zapozna się z Twoim życiorysem zawodowym.

 

Zobacz też, jak stworzyć podanie o rozwiązanie umowy o pracę. Przeczytaj też inne nasze artykuły: Jak zostać kierowcą Ubera?Jak zostać maszynistą pociągu w Polsce? oraz Jak zostać instruktorem nauki jazdy kat. B? Wymagania i kursy.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Stwórz CV teraz

 

Masz dodatkowe pytania związane z pisaniem podania o pracę jako kierowca? Zadaj mi je w komentarzu na forum poniżej, a ja spróbuję Ci pomóc.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Podanie o prace kierowca

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (4 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: