1. List motywacyjny wychowawca świetlicy — wzór i wskazówki

List motywacyjny wychowawca świetlicy — wzór i wskazówki

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

W ofertach pracy placówek oświatowych na stanowisko wychowawcy świetlicy lista wymagań jest zwykle krótka. Paradoksalnie nie jest to dla Ciebie dobra wiadomość — mniejsze oczekiwania oznaczają bowiem większą liczbę chętnych kandydatów, których musisz pokonać, by dostać pracę.

 

Dlatego swój list motywacyjny wychowawca świetlicy powinien napisać w taki sposób, by pokazać nie tylko swoje kwalifikacje, ale też powołanie do pracy z młodzieżą. W tym artykule pokażę Ci wzór takiego dokumentu i podpowiem, co zrobić, żeby przekonać do siebie rekruterów.

 

Nie musisz w ogóle męczyć się z przygotowaniem listu motywacyjnego do pracy w świetlicy. Wybierz szablon listu motywacyjnego, odpowiedz na kilka prostych pytań, a kreator LiveCareer w mgnieniu oka wygeneruje dla Ciebie profesjonalny dokument.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

 

Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla 40+ innych zawodów.

 

List motywacyjny wychowawca świetlicy — wzór

 

Miejscowość, data

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. Dyrektor szkoły lub HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko wychowawcy świetlicy w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

 

Od 2 lat pracuję jako wychowawca świetlicy w Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN. Potrafię zjednywać sobie sympatię dzieci, czego dowodzi m.in. przyznana mi przez uczniów Nagroda Uśmiechu (grudzień 2019). Jestem przekonany, swoim entuzjazmem i kreatywnością zarażę również uczniów Państwa szkoły.

 

Dlaczego wierzę, że warto mnie zatrudnić?

 

  1. Jako doświadczony wychowawca, a także student IV roku pedagogiki na Uniwersytecie Jagiellońskim (studia zaoczne) mam zarówno praktyczne, jak i teoretyczne podstawy do pracy z młodzieżą. Wierzę, że dzięki temu będę dobrym i samodzielnym pracownikiem Państwa szkoły.
  2. Jestem osobą energiczną i kreatywną, a praca z dziećmi i młodzieżą to moja pasja. Dzięki temu jestem w stanie łatwo sprawić, by uczniowie zaangażowali się w dodatkowe zajęcia na świetlicy.
  3. Mam zdolności artystyczne — od wielu lat gram na pianinie, a w marcu 2017 r. ukończyłem podstawowy kurs rysunku i ilustracji. Wierzę, że dzięki temu będę mógł zadbać o rozwój uczniów w tym zakresie.

 

Chętnie spotkam się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby zaprezentować swoje umiejętności oraz odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania.

 

Z poważaniem

Bogumił Bryczka

 

Powyższy list motywacyjny wychowawcy świetlicy dobrze pokazuje, z jakich elementów składa się taki dokument. Teraz podpowiem Ci, jak go napisać, by szybciej i łatwiej dostać pracę.

 

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

 

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Jak napisać list motywacyjny wychowawcy świetlicy krok po kroku?

 

Choć od lat to właśnie curriculum vitae pozostaje najważniejszym dokumentem aplikacyjnym, razem z CV warto wysłać też list motywacyjny — tym bardziej że według portalu LinkedIn niemal połowa HR managerów, którzy nie czytają listów, wciąż uważa je za niezbędny element aplikacji. To także świetny sposób na to, by pokazać, że rzeczywiście zależy Ci na tej pracy. Ale jak napisać naprawdę dobry list motywacyjny?

 

Przede wszystkim pokaż, co Cię wyróżnia. W tym celu już na początku listu motywacyjnego wychowawcy świetlicy wymień najważniejszy atut z Twojego CV — np. długie doświadczenie zawodowe, przydatne cechy charakteru (np. asertywność) lub kluczowe osiągnięcie z CV (nagrodę pracowniczą, pochwałę od przełożonego czy wyjątkowy projekt swojego autorstwa).

 

Pamiętaj jednak, że pracodawcy nie mają czasu czytać zbyt długich dokumentów, dlatego Twój list motywacyjny powinien być krótki, najlepiej na 1 stronę. Wykorzystaj to miejsce, by umiejętnie rozwinąć kluczowe informacje z życiorysu zawodowego — np. podaj przykłady sytuacji, w których wykorzystałeś wybrane kwalifikacje z Twojego CV w praktyce.

 

Na początku spróbuj opisać te umiejętności twarde i miękkie z CV, które wymieniono w ogłoszeniu. Jeśli ich nie ma, możesz zainspirować się treścią ofert pracy na podobne stanowiska. Oczywiście ani w liście motywacyjnym wychowawcy świetlicy, ani w CV nie możesz kłamać — po prostu zastanów się, które cechy i kwalifikacje będą najbardziej przydatne w Twojej pracy.

 

Następnie z klasą zakończ list motywacyjny wychowawcy świetlicy. Możesz np. wyrazić chęć na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, zaproponować rozwiązanie konkretnego problemu, nawiązać do wartości szkoły lub podziękować rekruterowi za poświęcony czas. Pamiętaj, by w tym miejscu umieścić typowe dla listu zwroty grzecznościowe, np. Z poważaniem lub Z wyrazami szacunku.

 

Ale pamiętaj, że sam list motywacyjny to za mało. Dlatego do swojej aplikacji musisz dołączyć również CV do pracy w szkole, które pracodawca przeczyta w pierwszej kolejności. W tym zadaniu pomoże Ci nasz program do pisania CV, w którym znajdziesz gotowe zdania i podpowiedzi ekspertów.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Stwórz CV teraz

 

Masz dodatkowe pytania na temat listu motywacyjnego wychowawcy świetlicy? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny wychowawca swietlicy

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (4 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: